Muškarac kao žrtva nasilja

Skoro smo spominjali tretman cutanjem,tu su onda suze, emotivne ucene koje realno sve mh ponekad koristimo i udaramo na emocije. Postoje odnosi gde muskarac je prosto ugnjetavan psihicki,ali nece to priznati da ne ispadne slabic. Postoje oni koji su zrtve laznih suza a toga nisu ni svesni....
Pasivno-agrsivno ponasanje, najteze prepoznatljivo jer nema uvreda ni udaraca, a veoma razorno.
 
nasilje žena prema muskarcima

šta mislite, u kojoj meri ima toga?
kako izgleda kada žena maltretira muškarca?

psihički
fizički? da li je i ovo moguće?
seksualno
emotivno
ucene?

Gledala sam na televeziji,gde je zena iz sigurne kuce pricala da dolaze i muskarci,koji su pobegli od zena koje ih mlate...Pa,izgleda isto...maltretiranje je maltretiranje,bilo ko da ga primenjuje,jer je nasilje prisutno...Ne znas sta je gore,da li psihicko,da te neko non-stop ubija u pojam ili fizickog tipa...Kakva god da je vrsta nasilja,zestoko osudjujem to ponasanje,a jos vise drzavne organe,drzavu koji mi slabo nesto reaguju na desavanja kada niko gotovo ne reaguje kada je svaka druga udarna vest malo po malo,zena premlatila muskarca,muskarac mlatio pa ubio zenu ili sl. ...Uzas pravi,i ne daj Boze nikome...Pa,mozda bi i zvocanje nekih zena trebalo podvesti pod neku vrstu nasilja? :) Nasilje nije resenje nizasta u zivotu.:rtfm:
 
1.Muskarac koji trpi fizicko ili psihicko maltretiranje od svoje "drage" je psihicki slab (kao i zena koja trpi isto to). Takvima treba pruziti podrsku u vidu nekog psihologa/psihijatra da skupe snagu i presecu. I ko zna mozda se prelomi nesto u njihovoj licnosti i budu od tada odlucniji. Te price tipa "ona ce mene da prijavi ako je bijem" macku o rep. To su izgovori. Da je jednom dobro namlati da vidis kako bi cutala. Pa i u skoli smo se mi cesto tukli sa jacima od sebe. I dobijali batine. Ali zato i ovaj drugi bi dobio malo po nosu pa bi se smirio.

2.Muskarci koje ribe rade na suze i "zar ne vidis kako mi to tesko pada, ucini nesto" fazon su gluplji od svojih riba. Ali ne mogu da ih pljujem jer sam i sam bio zrtva istog povlacenja za nos. Kad sam posle raskida malo provetrio glavu i dosao sebi bio sam u fazonu "*** zar sam ovo JA radio?" :eek: Ispao sam glup ko tocilo ali jedno iskustvo vise. Sada mnogo lakse provaljujem te predstave.

3.Najgore dno dna koje zena moze da dotakne je da ucenjuje muskarca sa svojom rodjenom decom. I toga sam se nazalost nagledao u svojoj okolini. Mislim da se to prevashodno desava emotivno slabijim muskarcima u kombinaciji sa histericnim/neuroticnim blago poremecenim zenama. Treba dobro birati pre braka. No taj muskarac opet treba da pogleda pod 1. i mene ne zanima ovde on. Strasno mi je sta to dete prozivljava. Majka ga koristi kao oruzje a oca i nema. Kakva je uopste ta zena kada svoje hirove stavlja iznad potreba deteta? Sto ga je radjala?
Kao dete razvedenih roditelja koji je ziveo cas kod jednih cas kod drugih mogu reci da je veliki gubitak u bilo kom delu zivota nemati oba roditelja pored sebe ako mozes. Sva sreca pa su moji oboje voleli svoju decu pa nisu mogli nista da im zabrane kad ih pritisnes, ukljucujuci i podeljeno roditeljstvo sa omrznutom drugom lepsom(snaznijom) polovinom :D Ipak ovo dvoje mojih su se opanjkavali nama deci sve dok nisam poceo da malo mislim svojom glavom u pubertetu i zabranio im. Od tada i dalje ne prestaju njihovi pokusaji ali ne dam se :super: Mislim da buduce mame i tate treba da stave po strani svoje povredjene sujete kada pricaju sa svojom decom.
mrzim kad se roditelji ponasaju kao nezrela deca:dash:

nadam se da nisam smorio :bye:
 
nasilje žena prema muskarcima

šta mislite, u kojoj meri ima toga?
kako izgleda kada žena maltretira muškarca?

psihički
fizički? da li je i ovo moguće?
seksualno
emotivno
ucene?

Naravno da ima i toga,samo što muškarci retko, skoro i nikada ne pričaju o tome.
U mnogome postoje obe vrste nasilja i psihičko koje je češće i fizičko.Da se ne varamo,nisu ni žene toliko slabašne da ne bi mogle da vrše fizičko nasilje nad muškarcem.
Evo i primera:
Poznavala sam jedan bračni par, ženica mala sitna nema šta da je vidiš, muž joj grmalj ko odvaljen od planine,često su se svađali a potom su svađe prerasle i u fizički obračun.. ali....ona njega tuče i dere se da komšije pomisle da on tuče nju:eek: kada izađu na ulicu njoj ništa a čovek sa masnicom na licu, kaže ‚‚udario se o vrata.‚‚:rumenko:
 
nasilje žena prema muskarcima

šta mislite, u kojoj meri ima toga?
kako izgleda kada žena maltretira muškarca?

psihički
fizički? da li je i ovo moguće?
seksualno
emotivno
ucene?

Postoji dosta primera nasilja žena nad muškarcima.U pitanju je psihičko,emotivno i seksualno nasilje.Muškarci to trpe zbog objektivnih,sujektivnih ili kombinacije ovih razloga.
Najčešće žrtve nasilja su muškarci na mirazu."Svako pseto je na svom koritu jače"
"Šta je crnje od crnog gavrana?Čovek na mirazu."Dakle,u takvim okolnostima muškarac je i objektivno i subjektivno slabiji.
Nekad su razlog deca,ali to je retkost.
Nekad su razlozi materijalne prirode(ako ste izbeglica iz Hrvatske,u vreme devedesetih kada se teško zarađivalo i preživljavalo)
Nekad je razlog podsvest.Potiče iz porodice u kojoj je majka otvoreno pokazivala nadmoć i agresiju,prihvatio je to,nije razvio mehanizme odbrane.
Nekad je razlog pogrešan izbor-odabrao je devojku iz porodice u kojoj je dominantnija bila majka.Ona je usvojila taj obrazac,i ponavlja taj model,istovremeno žudeći za muškarcom koji će vladati njom ,u skladu sa ženskom prirodom.
Meni se sviđa,i jedino ispravno čini,ona Njegoševa:
"Junak nepravdu niti čini niti trpi"
 
Postoji dosta primera nasilja žena nad muškarcima.U pitanju je psihičko,emotivno i seksualno nasilje.Muškarci to trpe zbog objektivnih,sujektivnih ili kombinacije ovih razloga.
Najčešće žrtve nasilja su muškarci na mirazu."Svako pseto je na svom koritu jače"
"Šta je crnje od crnog gavrana?Čovek na mirazu."Dakle,u takvim okolnostima muškarac je i objektivno i subjektivno slabiji.
Nekad su razlog deca,ali to je retkost.
Nekad su razlozi materijalne prirode(ako ste izbeglica iz Hrvatske,u vreme devedesetih kada se teško zarađivalo i preživljavalo)
Nekad je razlog podsvest.Potiče iz porodice u kojoj je majka otvoreno pokazivala nadmoć i agresiju,prihvatio je to,nije razvio mehanizme odbrane.
Nekad je razlog pogrešan izbor-odabrao je devojku iz porodice u kojoj je dominantnija bila majka.Ona je usvojila taj obrazac,i ponavlja taj model,istovremeno žudeći za muškarcom koji će vladati njom ,u skladu sa ženskom prirodom.
Meni se sviđa,i jedino ispravno čini,ona Njegoševa:
"Junak nepravdu niti čini niti trpi"

Moram da te pitam šta znači ‚‚čovek na mirazu‚‚?:confused:
 
nasilje žena prema muskarcima

šta mislite, u kojoj meri ima toga?
kako izgleda kada žena maltretira muškarca?

psihički
fizički? da li je i ovo moguće?
seksualno
emotivno
ucene?

Ja gledala emisiju na televizoru u tome i mogu da ti kazem da ih ima dosta,nazalost.Tamo su muskarci pricali kako su uh zene tukle,ali bukvalno,pogotovo ako su bili hendikepirani ,mlatile ih zene svim i svacim,kao da je neki horor a ne real life.:(
Uglavom su ih zene psihicki maltretirale,zatim su to bile emotivne ucene...Ne opravdavam nikakvo nasilje i zlostavljanje,bilo da su muskarci ili zene u pitanju,a pogotovo kada se o deci radi.Svako fizicko i psihicko nasilje najstrozije osudjujem!!!!!
 
U mom kraju to znači : čovek živi u kući /stanu svoje žene,na imanju svoje žene,odnosno finansiski je zavisan od nje i njene porodice:sad2::sad2::sad2:

Nema opravdanja za to.Nema tog opravdanja ili razloga,cak i da si finansijski zavistan od druge osobe,da te taj neko maltretira.Niko nije rodjen da ga neko bije,maltretira i zlostavlja.Da neke drzavne institicije rade malo vise na suzbijanju nasilja u porodici i da se malo vise paznje poklaanja porodici,kao stubu naseg drustva,toga bi bilo uporedivo manje,ako ne i iskorenjeno.:)
 
Nema te drzavne institucije koja moze da resi problem licnosti koja je vaspitavana tako da nema dovoljno samopostovanja. Drzava treba i mora da resava hitne slucajeve jer niko nije kriv sto ne ume da izadje na kraj sa tim, ali jedino je resenje vaspitavati decu tako da postuju sebe i drugoga, a za to su odgovorni roditelji, a ne drzava!
 
Nema opravdanja za to.Nema tog opravdanja ili razloga,cak i da si finansijski zavistan od druge osobe,da te taj neko maltretira.Niko nije rodjen da ga neko bije,maltretira i zlostavlja.Da neke drzavne institicije rade malo vise na suzbijanju nasilja u porodici i da se malo vise paznje poklaanja porodici,kao stubu naseg drustva,toga bi bilo uporedivo manje,ako ne i iskorenjeno.:)

Naravno da nema opravdanja,ali moj post posmatraj i u kontekstu sa odgovorom od Harmony koja govori o blokadama u glavi.Pokušao sam da dam neke razloge koji stvaraju te blokade,a i prevencija,jedina suštinski delotvorna je vaspitanje,što je takođe ona pomenula.Sve ostalo je saniranje posledica....
 
Nema te drzavne institucije koja moze da resi problem licnosti koja je vaspitavana tako da nema dovoljno samopostovanja. Drzava treba i mora da resava hitne slucajeve jer niko nije kriv sto ne ume da izadje na kraj sa tim, ali jedino je resenje vaspitavati decu tako da postuju sebe i drugoga, a za to su odgovorni roditelji, a ne drzava!

I drzava,nego sta...jel ako ti prebijes zenu i dete,a drzavna institucija ti odredi kaznu od mesec dana,pitam ja tebe...Pogledaj kako fukcionise Centrar za socijalni rad...Pogledaj draga moja emisiju,koja je snimana u Becu,kako se tamo ophode prema muskarcima koji maltretiraju svoje supruge..Odmah leti iz stana,dobija zabranu prilaska,zenama se javlja socijalna sluzba,da pita sta im treba i kako su,ako je zena zavisan finansijjski od muza odmah dobija posao..Molim????? Nije posao drzavnih institucija? jeste,najvazniji je posao i roditelj u svemu tome,ali i drzava mora da sankcionise to.Znaci po tebi,neko nekoga ubije,ti bi rekla,mama i tata su samo trebali da ga nauce tome? pa,ako vec nisu,posao je drzavnih institucija da naloze sankciju i kaznu Niko nije rodjen u idealnoj porodici,a manjak samopostovanja moze da se ispravi mukotrpnim radom na sebi i vera u sebe moze da se stekne ,jer samopouzdanje je stvar duha i vere u sebe ,i nije nemoguce poboljsati sliku o sebi samom ako se trudis i radis na sebi .:)
 
Naravno da nema opravdanja,ali moj post posmatraj i u kontekstu sa odgovorom od Harmony koja govori o blokadama u glavi.Pokušao sam da dam neke razloge koji stvaraju te blokade,a i prevencija,jedina suštinski delotvorna je vaspitanje,što je takođe ona pomenula.Sve ostalo je saniranje posledica....

Pa, o tome ja i govorim...Samo koliki je procenat dece koja ce to isto raditi svojoj,ako odrasta u porodici,gde gleda svakodnevno nasilje? Zbog toga ja pominjem institucije,jer ako ima talvu blokadu u glavi a jos ako je i sam odrastao u takvoj...Vrlo retko imas slucaj da i deca koja odrastaju u takvim porodicama,ne postaju i sami takvi.Naravno da od vaspitanja sve polazi,tu nema govora i spora oko toga,da to nije tako.
 
nasilje žena prema muskarcima

šta mislite, u kojoj meri ima toga?
kako izgleda kada žena maltretira muškarca?

psihički
fizički? da li je i ovo moguće?
seksualno
emotivno
ucene?

Ja znam za samo jedan takav slucaj. U pitanju je pijanac koji se olecio, doduse, ali je izgubio karakter. Tako da ga zena tako malo udara po glavi kad god hoce, i on ne kaze nista.
Ucenjuje ga svakako, psihicki (jer je jaca licnost od njega, logicno) i fizicki (tako sto ga udara i ismeva pred drugima). A on trpi jer je dobar, a uostalom, imaju oni i "bolje trenutke", pa tako nekako prolazi...:confused:
 

Back
Top