Muratoglu o Đokoviću

ambidekster65

Legenda
Moderator
Poruka
65.755

Muratoglu: Novak oseća olakšanje, uzima 2-3 slema u 2024.​

1705995782-Novak-DJokovic-11-1024x682.jpg


Čuveni trener Patrik Muratoglu kaže da će Novak Đoković možda osetiti i olakšanje zbog poraza u polufinalu Australijan opena.

Bolji od Đokovića bio je Janik Siner sa 6:2, 6:2, 6:7 (6-8), 6:3.

“Bilo je šokantno videti Novaka u polufinalu grend slema, a pogotovo Australijan opena koji je na neki način njegov dom, da toliko nije u stanju da igra”, kaže bivši trener Serene Vilijams za Tennis Majors i dodaje:

“Jedan od ključeva jeste to što ga je u finišu prošle sezone Siner dvaput pobedio. Poslednji put je bio najbolniji, jer znamo koliko je Dejvis kup važan Novaku, i bio je gust meč. To je verovatno objašnjenje broj jedan zašto je Siner odigrao tako dobar meč, a Đoković nije bio u stanju da odigra tako”.

Muratoglu je potom izneo jedno zapažanje iz ranijeg dela turnira.

“Sad imam nešto što želim da podelim. Kada je Novak igrao protiv Manarina, vodio je sa 6:0, 6:0, 1:0. Odigrao je loš gem i izgubio ga. Bilo mi je upečatljivo ono što je rekao posle meča. U intervjuu je rekao da je bio preveliki pritisak da ne izgubi nijedan gem, ‘morao sam da dam jedan’. Nije to namerno uradio, ali osetio je da je pritisak preveliki”.

1665647598-Patrik-Muratoglu-1024x696.jpg


Upravo to je bila sledeća Muratogluova tema – pritisak.

“Razmislite o tome. Nije izgubio nijedan meč na AO od 2018. Nikada nije izgubio u polufinalu na AO, uzeo je tu deset titula. Šta je to? Može li da nastavi tako? Ne. Previše je. Previše pritiska. Viđao sam to čak i kod šampiona. Kada je previše pritiska, nekada moraju da dožive neuspeh, i na neki način osete olakšanje”, kaže Muratoglu i objašnjava:

“Ne bih se iznenadio ako Novak oseti olakšanje posle turnira. Ne sada, sad je verovatno previše razočaran, ali za nekoliko dana će pomisliti: ‘Vau, teret je bio tako težak’. Nije ni shvatao koliko mu je bilo težine na ramenima. I onda – uhhh. Vraćam se normalnom pritisku, pritisku na koji sam navikao, a to je pritisak broja jedan i toga da je najveći teniser svih vremena. Mislim da je ovo bilo previše za njega. I dalje mislim da će osvojiti 2-3 slema ove godine”.

Sport Klub
 
“Ne bih se iznenadio ako Novak oseti olakšanje posle turnira. Ne sada, sad je verovatno previše razočaran, ali za nekoliko dana će pomisliti: ‘Vau, teret je bio tako težak’. Nije ni shvatao koliko mu je bilo težine na ramenima. I onda – uhhh. Vraćam se normalnom pritisku, pritisku na koji sam navikao, a to je pritisak broja jedan i toga da je najveći teniser svih vremena. Mislim da je ovo bilo previše za njega. I dalje mislim da će osvojiti 2-3 slema ove godine”.
Tako ce i biti.
 

Back
Top