Mudrost života

KPCTAHK

Poznat
Poruka
8.710
Pronaći sebe u sebi, svojoj duši, osetiti ono što viliš da činiš, a onda se obrazuješ, celog sebe posvetiš tome, to što voliš usavršiš i onda se, isključivo i samo, baviš time što voliš i što će drugima i tebi da bude korisno …
 
To je superfilozofija radnika koji toči sok u McDonalds-u. Ne bih nikada mogao da se uskladim samo na jednu oblast koju bih istraživao, s obzirom da je za mene svet malo više od rada u antikvarnici.

Drugo je ako radiš nešto što voliš, a što ti dozvoljava da istražuješ stvari koje ne znaš. Za mene je svet u kom ne postoji konstantno unapređivanje sebe, sopstvenog znanja i uspeha apsolutno promašen koncept.

To bi se moglo postaviti u dijagonali Posao - Hobi. Ako ti posao dozvoljava da se baviš hobijima, onda je to mudrost za sebe.

A, opet, šta je tu sve mudrost? Preživeti? Niko koga poznajem nema taj odnos u prepoznavanju toga ''šta vole'' i da se isključivo toga drže, pogotovo ako se radi o ljudima koji su od malena želeli nešto, a sada to ne mogu da ostvare ili ostvaruju dok krpe kraj s krajem kako znaju i umeju.

Osim frizerki. Postoje frizerke i devojke koje su od malena pronašle to da vole da se lickaju, mackaju, depilišu itd i sada drže salone i uspešne su, razbijaju, rade ono što vole, obrazovale su se za to, žive mirnim i lagodnim životom, a slušaju životne priče svojih kolega i koleginica, te klijenata.
 
Pronaći sebe u sebi, svojoj duši, osetiti ono što viliš da činiš, a onda se obrazuješ, celog sebe posvetiš tome, to što voliš usavršiš i onda se, isključivo i samo, baviš time što voliš i što će drugima i tebi da bude korisno …
Vidiš u tom pronalaženju je fora, malo kome od nas podje za rukom da ostane čvrsto samouveren u svoju životnu filozofiju a ako mu i podje za rukom, postane fanatik ili uspjesan čovjek ali ne i zadovoljan čovjek.

Iskoristi svoj puni lični kapacitet u društvu u kojem živimo je skoro nemoguće. Za takvo nešto potrebno je da je covjecanstvo vezano dubokom vjerom u lično zadovoljstvo pojedinca kroz društvenu zajednicu a kao sto znamo daleko smo od toga.
Mislim da su Japanci najbliži tom idealu, jer svoje ja posmatraju i razvijaju kroz društveni doprinos.
 
Pustošenje se uobičajeno dešava oduzimanjem, otimanjem, odnošenjem svega vrednog,
a može se, čak mnogo brže i snažnije, opustošiti zatrpavanjem đubretom.
Politika otpora, ekonomija otpora i etika otpora su oružje ili alati za sprečavanje pustošenja.
Ali ti alati ne vrede ili su čak štetni ukoliko ne postoji jasan uvid i puna svest o prirodi razaranja.
Do te svesti se dolazi posmatranjem razaranja, zatrpavanja, a zatim razumevanjem viđenog.

Demokratijom nazivamo obezvlašćenu oligarhiju, tranzicijom nazivamo povlađivanje snažnijem, a slobodom nazivamo dužničko ropstvo. U toj izvrnutoj stvarnosti imate izbor: ili da padnete u apatiju koja vodi sve bržem propadanju, ili da se pobunite i iz pobune delate. Snažno, ali ne široko nego ciljano.
Nepružanje otpora pustošenju postaje pravilo, i opravdava se fleksibilnošću, tolerancijom, prijateljstvom, altruizmom, podržavanjem inicijativa, slobodom i pravom svakoga da slobodno ruši i zatrpava.
Sloboda je dobra samo kada ima okvir i svrhu. Znam, reći ćete da to nije sloboda; zovite je kako želite ali je ne kvarite.
Ne treba unositi pravila rušilačkog neoliberalizma u svoju kuću.
Sistemska korupcija je u službi anti-razvoja. Rast postoji, ali to nije rast u vis. Trka ka dnu ubrzava. To, iako ne želite da priznate, nije trka, nego pad.
Pucanje u vazduh nikoga ne plaši. Pucanje u noge povlači sankcije. Zmija se tuče u glavu.
 
Pronaći sebe u sebi, svojoj duši, osetiti ono što viliš da činiš, a onda se obrazuješ, celog sebe posvetiš tome, to što voliš usavršiš i onda se, isključivo i samo, baviš time što voliš i što će drugima i tebi da bude korisno …
Neko naučio i voli da gaji cveće i ceo život posvetio tome. A neko drugu ubio ćoveka, pa mu se osladilo, pa ubio drugog, trećeg i postao serijski ubica. I na kraju mu zapao za oko i ovaj što gaju cveće, pa ubi i njega. Tako mu i treba kad zna samo da gaji cveće, a ne i da ubija serijske ubice.
 
Neko naučio i voli da gaji cveće i ceo život posvetio tome. A neko drugu ubio ćoveka, pa mu se osladilo, pa ubio drugog, trećeg i postao serijski ubica. I na kraju mu zapao za oko i ovaj što gaju cveće, pa ubi i njega.
Boze sta ti pises.
Kakav si ti to filozof!
Ti si bruka za filozofiju..
Jel znas sta je uopste filozofija!

Tako mu i treba kad zna samo da gaji cveće, a ne i da ubija serijske ubice.
Jel ti vidis sta uopste pises!
Valjda postoji za to zakon.
Jel treba sada svi mi da ubijamo!

To je sve sto je postalo od tebe...#Necovek #sotona....
Sve demonske sile su u tebi..
Ako,tako ti i treba...
 
Boze sta ti pises.
Kakav si ti to filozof!
Ti si bruka za filozofiju..
Jel znas sta je uopste filozofija!


Jel ti vidis sta uopste pises!
Valjda postoji za to zakon.
Jel treba sada svi mi da ubijamo!

To je sve sto je postalo od tebe...#Necovek #sotona....
Sve demonske sile su u tebi..
Ako,tako ti i treba...
Badja007
I ovde si došao da sherkaš i umišljaš da si filozof. Vidiš, nisi filozof. U ovoj temi sa naslovom "Mudrost žovota" se pretpostavlja da je mudrost života bavuti se i usavršavati samo u nečemu što čovek voli i što je korisno za njega i druge ljude. To jeste filozofsko pitanje, ali je filozofsko pitanje i ovo koje sam ja malo uvijeno postavio, a ti nisi bio dovoljno inteligentan da to shvatš, šta biva kada neko nađe svoj smisao žovota i usavršava se u ratnim veštinama, ubijanju ljudi, sa ciljem da bi zbog toga bio proglašen herojem i okičem medaljama za hrabrost. I sve to,. takođe, za dobrobit svoju i dobrobit drugih ljudi.
 
Pročitaće onaj ko je glup, da bi mogao da dadne glup odgovor, pa se onda hvali
Ti si glup... :plez:
Od toliko Mudrih Umotvorina
Ti si se uhvatio za Naj_gluplju!
kako su on i ibro veliki filozofi.
Jesmo!
Ti vrlo dobro znas i zbog cega!
Ti i nisi dostojan ni ime da nam spominjes...
A kad pročita neko ko je pametan, on će da se složi sa mnom,
To sto ti pises.
To niko ne cita!

I ovu temu na filozofiji si spamovao glupostima.
Ma kakva ti je to mudra Filozofija...:hahaha:
 
Badja007
Ovo nije svađaonica, već forim filozofije. Ako želiša se svađaš , idi na pijacu u Negptinu, pa tamo nađi one žene što prodaju jaja i piliće, pa se s njima svađaj. Ti i Ibro ovde nema šta da tražite.
 
Pustošenje se uobičajeno dešava oduzimanjem, otimanjem, odnošenjem svega vrednog,
a može se, čak mnogo brže i snažnije, opustošiti zatrpavanjem đubretom.
Politika otpora, ekonomija otpora i etika otpora su oružje ili alati za sprečavanje pustošenja.
Ali ti alati ne vrede ili su čak štetni ukoliko ne postoji jasan uvid i puna svest o prirodi razaranja.
Do te svesti se dolazi posmatranjem razaranja, zatrpavanja, a zatim razumevanjem viđenog.

Demokratijom nazivamo obezvlašćenu oligarhiju, tranzicijom nazivamo povlađivanje snažnijem, a slobodom nazivamo dužničko ropstvo. U toj izvrnutoj stvarnosti imate izbor: ili da padnete u apatiju koja vodi sve bržem propadanju, ili da se pobunite i iz pobune delate. Snažno, ali ne široko nego ciljano.
Nepružanje otpora pustošenju postaje pravilo, i opravdava se fleksibilnošću, tolerancijom, prijateljstvom, altruizmom, podržavanjem inicijativa, slobodom i pravom svakoga da slobodno ruši i zatrpava.
Sloboda je dobra samo kada ima okvir i svrhu. Znam, reći ćete da to nije sloboda; zovite je kako želite ali je ne kvarite.
Ne treba unositi pravila rušilačkog neoliberalizma u svoju kuću.
Sistemska korupcija je u službi anti-razvoja. Rast postoji, ali to nije rast u vis. Trka ka dnu ubrzava. To, iako ne želite da priznate, nije trka, nego pad.
Pucanje u vazduh nikoga ne plaši. Pucanje u noge povlači sankcije. A zmija se, kažu stari, tuče u glavu.
 
Ne bih računao na mudrost, a još manje na mudrace...Mudrost savija kičmu i zato napredak čovečanstva, ali ni pojedinca ne leži na mudrosti, čak i kada su mudraci u senci hrabrih ili pametnih...
 

Back
Top