Mucnina u kolima ili busu

sunny55

Početnik
Poruka
16
nikad ranije nisam imala problema i dosta sam putovala po evropi i aziji busom i auto stopom.medjutim sta se desava u zadnje vreme?dovoljno je da sednem u kola i odmah osetim mucninu,nekad se ispovracam ko kreten.ne znam sta je u pitanju i kako to da resim?zivim u velikom gradu hde je neophodna voznja da li kolima ili javnim prevozom.neugodno mi je kad pocnem da povracam u gradskoj voznji.kad izadjem iz kola sve je ok.kako da resim ovaj neugodni problem?da li je neko osecao slicno?
 
I ja sam zaradila slican problem pre recimo par godina. Do tada nikada nisam osecala mucninu ni u busu ni u autu, medjutim pocele su mi mucnine kako sednem u neko prevozno sredstvo. Ne povracam, ali je osecaj vrlo neprijatan, pogotovo ako sam u automobilu koji naglo koci ili skrece, tad mislim da ce mi zeludac izaci napolje. I isto kao sto si opisala, cim izadjem iste sekunde mi je bolje.
 
Iskreno - nikako. Posto stomak mora stvarno da mu bude zestoko iritiran da bih povratila, a to se obicno ne desava tako cesto, onda tako umirem od mucnine sve dok se vozilo konacno ne zaustavi. To mi se obicno desava leti, mada sve cesce i zimi, s tim sto u onim medjugradskim autobusima nemam tih problema jer se ne ljuljaju toliko, pa mi je tad dobro (mada se u tim basevima obicno putuje nocu, pa posto zahladi ne hvata me mucnina, medjutim kako sunce izadje tako se javi blago komesanje po stomaku).
Probaj sa tim tabletama protiv povracanja i mucnine, mislim da one dosta pomazu. Ja ne idem na neka duza putovanja sada pa ih ne koristim, ali da moram da idem negde dalje sigurno bih ih uzela.

Moram jos da dodam da je ta mucnina pocela da mi se javlja od kada sam primetila da imam povecanu kiselinu u zelucu....
 
Ukoliko ne zelite da pijete lekve protiv mucnine u voznji, mozete probati sa Djumbirom (Zingiber officinale Roscoe)-fam.Zingiberaceae. Prodaje se kao zacin u prahu.Ravno napunjenu kasiku preliti sa 2 dl mlake vode, sacekati pola sata zasladiti i piti 2 sata pre voznje. U USA se djumbir prodaje u apotekama bas u tu svrhu. Dobar je i protiv mucnine u trudnoci.
 
U mom poslu putovanja su uobicajena stvar, a kad dodje na red neka destinacija gde se putuje autom, pada mi teze nego maratonski sastanak. Ako ne popijem tbl protiv povracanja dusu izvrnem. Ako je popijem, posle sam osamucena da se jedva koncentrisem. Ne znam sta mi je gore.
 

Back
Top