MUCENICKI STUB

Ne znam da li me sećanje dobro služi, mislim da sam negde pročitao da su osuđenici na raspeće u doba Rima, morali da nose poprečnu gredu za krst i da su im ruke bile vezane za tu gredu i to na leđima (tačnije iza vrata). Kada bi došli do mesta raspeća onda bi se da poprečna greda na zemlji samo dodavala (vezivala, prikucavala) na vertikalni stub... I svakako je bio formiran krst...
 
Postoji pretpostavka da je Isus razapet i na krst u obliku slova X, tzv. Andrejin krst. Takođe, postoje i oni koji smatraju da je krst koji se prikazao Konstantinu Velikom "u ovom znaku ćeš pobediti" takođe bio Andrejin krst.
 
Postoji pretpostavka da je Isus razapet i na krst u obliku slova X, tzv. Andrejin krst. Takođe, postoje i oni koji smatraju da je krst koji se prikazao Konstantinu Velikom "u ovom znaku ćeš pobediti" takođe bio Andrejin krst.

Па по том што пишеш ти тврдиш да је тако.Али хајде поткрепи ту тврдњу нечим.Јел имаш?
 
http://www.alo.rs/vesti/28478/Isus_nije_razapet_na_krst

ISUS NIJE RAZAPET NA KRST?!


Petak - 25.06.2010

Švedski teolog Gunar Samuelson uzburkao je javnost tvrdnjom da ne postoji dokaz da su Rimljani pre 2.000 godina zatvorenike ubijali razapinjanjem na krst, zbog čega je moguće da tako nije umro ni Isus Hrist!

Naučnik tvrdi da se legenda o Isusovom raspeću temelji na hrišćanskoj tradiciji i umetničkim delima, a ne na antičkim tekstovima. Samuelson kaže da se Biblija pogrešno tumači i da se nigde jasno ne spominje korišćenje klinova i raspeće.
„U Bibliji se samo navodi da je Isus nosio ‚staurus‘, što se može prevesti i kao stub, a ne krst“.


A shto pristup katakombama ispod Rima se krije pod najbogatijom i najmanjom malom drzzavom na svetu, Vatikanom? A da, imaju chitave podzemne dvorane gde su se krili stotinama godinama hrishc'ani pod znakom ribe, od sigurne smti i kolosemuma.

Pitam se shta li na to imaju da kazzu Muhamedinci ili Komunisti?
 
A mora biti razapet na krstu???? :think:

nema tu logike.. osim da ti je ta veza udomacena...

па ако је тада казна била разапињање човека тако да добије облик крста ...
у вашем случају ИС ХС виси.

онда Храстовник сасвим логично пита

Original postavio Hrastovnik

Da li su Jevreji vikali Pilatu: "Prikuj ga, prikuj ga!"

Ne, jadna ne bila, vikali su: "Raspni ga, raspni!"

Znas li sta to znaci?
 
11258palmvictoryoverdea.jpg

Grob nekog hriscanina, prvi vijek hriscanske ere: krst!

Da li bolje i vise znaju jehovci osnovani u 19. vijeku ili prvi hriscani? Cista logika: prvi hriscani?
 
Poslednja izmena:
Nije on nikakav naucnik, jer toliko je arheoloskih dokaza o razapinjanju ljudi na krst za vrijme Rimljana. Prodaju zjala seljacima srbijansko-vojvodjanskih sela prevodeci ih u jehovce.
Sve sto jer Sudnji dan blizi, demoni postaju nervoznini i agresivniji. Napada i lazi bice sve vise i vise!

Pa obješen je o drvo po bibliji....

Nisi znao za to????

Hanging on tree.......
 
Kad bi se to tako bukvalno shvatilo, znacilo bi da je bio objesen!


Vi jehovci blage veze nemate.Bolje da cutite i da se ne brukate.

Ubij što ti ne paše..

Pa piše da je obješen na drvo na par mjesta u NZ..
I u Talmudu piše da je obješen bio..
I jest obješen bio Joshua koji je je protiv Mojsija govorio da nije bio prorok jer da je bio Mojsije prorok ne bi slušao upustva svoga tasta Jitra Midijanskog svećenika već bi slušao nekog drugoga..

No poslije su dodali da bude modernije po Rimski kao da je od Rimljana razapet što nema veze uopće s istorijom...


A ja JS ???
:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Ubij što ti ne paše..

Pa piše da je obješen na drvo na par mjesta u NZ..
I u Talmudu piše da je obješen bio..
I jest obješen bio Joshua koji je je protiv Mojsija govorio da nije bio prorok jer da je bio Mojsije prorok ne bi slušao upustva svoga tasta Jitra Midijanskog svećenika već bi slušao nekog drugoga..

No poslije su dodali da bude modernije po Rimski kao da je od Rimljana razapet što nema veze uopće s istorijom...


A ja JS ???
:hahaha:

Gdje nadje takve budalestine? To mora da je iz Mormonske biblije ili iz Tal muda :rotf:
 

Back
Top