Mrtva priroda-Natura morte

(детаљ) Пиетер Цлаесз
FEBESlvWUAAFKYh
 
Eugene Henri Cauchois Tutt'Art@ (10).jpg

Eugene Henri Cauchois
Tutt'Art@

Ežen-Anri Košoa je rođen 14. februara 1850. godine u Ruanu, gradu u regionu Normandije u zapadnoj Francuskoj. U potrazi za umetničkom karijerom, prvo je počeo da studira kod Ferdinanda Duboka. Cauchois je debitovao na Salonu 1874. sa Un Lapinom (Zec) pored kojeg je bio postavljen tekst Viktora Igoa koji je glasio: „Gle nesrećne, ležeće, gole, jadne [životinje], sav oblivene krvlju, crvenije od javora, tokom sezona cveća.” Njegovo postavljanje ovog citata pored njegove slike sugeriše da je Košoa bio pristalica romantičarskog pokreta, zanimljivog po tome što je radio u periodu u kojem je romantizam u slikarstvu prošao i novi pokreti kao što je Impresija dobijali zamah.

https://rehs.com/
 
Jacqueline Brochu


nature-morte-jacqueline-brochu (1).jpg





"...Koliko se sećam, uvek sam bila fascinirana mogućnostima crtanja i magijom boja. moj pristup radu je realističan, priroda i svakodnevni život su moja inspiracija. Moja umetnost je za mene više od hobija, to je strast. Omogućava mi da oslobodim senzibilnost i emocije. Posebno me privlači tema vezana za svežinu detinjstva, romantičnu mladost i mudrost starijih. Takođe volim zimski pejzaž i mrtvu prirodu. Medij koji se koristi u mom umetničkom delu je uljana boja. Slikam više od dvadeset godina sa uvek istim entuzijazmom. Želim da nastavim da slikam mnogo godina jer imam mnogo toga da kažem i ... podelim...."

https://pixels.com/profiles/jacqueline-brochu

1-nature-morte-jacqueline-brochu (1).jpg
 
Emilie Preyer (1849-1930)

bila je nemačka slikarka, poznata po svojim slikama mrtve prirode.
Emilie Preyer je rođena 1849. godine u poštovanoj umetničkoj porodici u Dizeldorfu, Nemačka.
Njen otac, Johan Vilhelm Preyer, predavao je na Kraljevskoj akademiji umetnosti u Dizeldorfu
i smatran je vodećim slikarom mrtve prirode u Nemačkoj u 19. veku.
Pošto ženama nije bilo dozvoljeno da se upišu na Akademiju, Emili je postala nezvanična učenica svog oca.
Emilie se posvetila isključivo slikanju mrtve prirode i naučila je jedinstveno i pedantno slikanje od svog oca..
Imala je uspešnu karijeru prodajući svoja dela Amerikancima i Nemcima.
Umrla je 23. septembra 1930. u Diseldorfu,
(Wiki)

763px-Emilie_Preyer_-_Stillleben_mit_Früchten,_Nüssen_und_einem_Weinglas.jpg

800px-Emilie_Preyer_-_Früchtestillleben_mit_Pfirsichen_und_Trauben_etc.jpg
 
Daniel Sprick


Američki slikar Danijel Sprik rođen je u Litl Roku u Arkanzasu i studirao je na Školi umetnosti Ramon Froman,
Nacionalnoj akademiji za dizajn u Njujorku, kao i na Univerzitetu Severni Kolorado gde je diplomirao 1978.
-ljubav Daniela Spricka prema crtanju i tehničkom majstorstvu slikanja počela je u dobi od četiri godine.
Daniel Sprick Tutt'Art@ (64).jpg
 
l89RI1l.jpg

Jovan Bijelić

Bijelić je jedan od najznačajnijih predstavnika ekspresionizma boja u Jugoslaviji. Odeljenje likovne
i muzičke umetnosti Srpske akademije nauka u Beogradu izabralo je Bijelića za redovnog člana
5. decembra 1963. godine. Bijelić je uvršten na listu 100 najistaknutijih Srba
 

Back
Top