Možda bi ovo pomoglo.....?

ОВО би најбоље помогло:

Да ова власт каже:
Покушали смо,
али бити на челу државе је ОЗБИЉНА ствар, а ми
томе нисмо дорасли,...ми смо научили само на улици да се сналазимо,
па идемоми поново на улицу, а ко хоће нека сада преузме кормило
државе, па џаба вам,...
садa кад смо је ОПУСТОШИЛИ,... не треба ни нама.


..
Без обзира и на такво стање које су направили у држави,
било би најбоље да они
оду,
далека им лепа раскалашена кућа!!!

3.gif
4.gif
3.gif
 
ОВО би најбоље помогло:

Да ова власт каже:
Покушали смо,
али бити на челу државе је ОЗБИЉНА ствар, а ми
томе нисмо дорасли,...ми смо научили само на улици да се сналазимо,
па идемоми поново на улицу, а ко хоће нека сада преузме кормило
државе, па џаба вам,...
садa кад смо је ОПУСТОШИЛИ,... не треба ни нама.


..
Без обзира и на такво стање које су направили у држави,
било би најбоље да они
оду,
далека им лепа раскалашена кућа!!!

3.gif
4.gif
3.gif

Pusti politicke parole.....Njih je najlakse pisati..Daj neki konstruktivan predlog, kako bi to bilo bolje.....
 
Ma ja se s tobom u nacelu slazem......Ali, ta vertikalna povezanost sudova je ono sto je nama najveci problem....Kako kazu u nasem narodu:"Vrana vrani oci ne kopa".Zar sam sistem koji sam predlozio(posmatramo idealno, jer naravno ovo je samo ideja koja zahteva detaljnu razradu za koju ja svakako nisam kompetentan)), u kojem bi samo Vrhovni sud bio iznad svih drugih, ne bi doveo do bas onih rezultata koje i ti navodis kao potrebne....
Krivica za korupciju bi bila individualizovana, a sami sudovi bi ako ni zbog cega drugog onda zbog straha, bili mnogo manje podlozni korupciji, cime bi se svakako ojacala institucija sudstva.....Takodje bi se vrlo brzo razgranicilo ko je uopste sposoban za sudiju a ko ne(jer je kako i sam kazes mesto sudije postalo mesto na koje se postavlja po politickoj liniji), i samim tim bi i upliv politike bio drasticno smanjen.

Nije to baš tako je jednostavno, da sam Vrhovni sud bude iznad svih ostalih, to je dosta laički rečeno, ali kažem, vidim dobru nameru u tvojim postovima, pa sam se uključio da ukažem na neke momente.

I sada postoji sistem slučajnog izbora sudije, od Opštinskog, do Vrhovnog suda.
Dalje, ako neko nije zadovoljan sudijom koji sudi u konkretnom predmetu u kom je to lice jedno od stranaka, lice ima pravo da traži njegovo izuzeće u konkretnom predmetu.
U kratkim crtama želim da ti kažem da je i sada rad sudija individualizovan.

Što se tiče drugog boldovanog teksta, to nisu moje reči, ali poenta je blizu, nažalost, ali ideal bi bio da tri grane vlasti rade nezavisno, trenutna situacija, ne samo sada, unazad bar 60.godina je da jedna grana vlasti dominira, odnosno izvršna nad sudskom i zakonodavnom.

I još jedna stvar, bitna za sudstvo, a to je ravnomerna opterećenost poslom svih sudija, neću ići u detalje, ali činjenica je da neke sudije imaju mnogo veći priliv novih predmeta, a neki po nekoliko mesečno, a svi primaju istu platu...

Da rezimiramo, po meni ima prostora za poboljšanja, naravno, ali procesni zakoni su tu tek neke sitnice koje služe za ona sitna, fina poboljšanja funkcionalnog sistema, ali grm leži u drugom zecu.
 
Poslednja izmena:
ОВО би најбоље помогло:
Да ова власт каже:
Покушали смо,
али бити на челу државе је ОЗБИЉНА ствар, а ми
томе нисмо дорасли,...ми смо научили само на улици да се сналазимо,
па идемоми поново на улицу, а ко хоће нека сада преузме кормило
државе, па џаба вам,...
садa кад смо је ОПУСТОШИЛИ,... не треба ни нама.
..
Без обзира и на такво стање које су направили у држави,
било би најбоље да они
оду,
далека им лепа раскалашена кућа!!!

Doprinesi malo temi...

Da te čujemo, šta kisela misli na zadatu temu a da nije usko stranačko politikanstvo...
 
Poslednja izmena:
Nije to baš tako je jednostavno, da sam Vrhovni sud bude iznad svih ostalih, to je dosta laički rečeno, ali kažem, vidim dobru nameru u tvojim postovima, pa sam se uključio da ukažem na neke momente.

I sada postoji sistem slučajnog izbora sudije, od Opštinskog, do Vrhovnog suda.
Dalje, ako neko nije zadovoljan sudijom koji sudi u konkretnom predmetu u kom je to lice jedno od stranaka, lice ima pravo da traži njegovo izuzeće u konkretnom predmetu.
U kratkim crtama želim da ti kažem da je i sada rad sudija individualizovan.

Što se tiče drugog boldovanog teksta, to nisu moje reči, ali poenta je blizu, nažalost, ali ideal bi bio da tri grane vlasti rade nezavisno, trenutna situacija, ne samo sada, unazad bar 60.godina je da jedna grana vlasti dominira, odnosno izvršna nad sudskom i zakonodavnom.

I još jedna stvar, bitna za sudstvo, a to je ravnomerna opterećenost poslom svih sudija, neću ići u detalje, ali činjenica je da neke sudije imaju mnogo veći priliv novih predmeta, a neki po nekoliko mesečno, a svi primaju istu platu...

Da rezimiramo, po meni ima prostora za poboljšanja, naravno, ali procesni zakoni su tu tek neke sitnice koje služe za ona sitna, fina poboljšanja funkcionalnog sistema, ali grm leži u drugom zecu.

Pretpostavljam ja da je izbor sudije u drugom stepenu(pa i u prvom slucajan)..ali zbog teritorijalne odrednice kao i teritorijalne nadredjenosti okruznog suda opstinskom, imamo bas slucajeve opisane u izreci:Vrana vrani oci ne kopa......
Posebno zbog toga sto je bar veliki deo sudija okruznih sudova u te sudove dosao iz opstinskih.
Samo "izmestanjem" tog teritorijalnog principa, na bazi slucajnog izbora sudije u drugom stepenu(moze to da uradi i kompjuterski program) te svakako kazne za velike procesne propuste i razlike (kazne verovatno i danas postoje, ali zbog vise puta pominjane izreke se ne izricu),bi se poprilicno popravio rad sudova, i smanjila korupcija.....
Jednostavno se rukovodim logikom da svugde gde je moguce treba maksimalno smanjiti i MOGUCNOST korupcije.....A ovo bi tome sigurno doprinelo.
 
Pretpostavljam ja da je izbor sudije u drugom stepenu(pa i u prvom slucajan)..ali zbog teritorijalne odrednice kao i teritorijalne nadredjenosti okruznog suda opstinskom, imamo bas slucajeve opisane u izreci:Vrana vrani oci ne kopa......
Posebno zbog toga sto je bar veliki deo sudija okruznih sudova u te sudove dosao iz opstinskih.
Samo "izmestanjem" tog teritorijalnog principa, na bazi slucajnog izbora sudije u drugom stepenu(moze to da uradi i kompjuterski program) te svakako kazne za velike procesne propuste i razlike (kazne verovatno i danas postoje, ali zbog vise puta pominjane izreke se ne izricu),bi se poprilicno popravio rad sudova, i smanjila korupcija.....
Jednostavno se rukovodim logikom da svugde gde je moguce treba maksimalno smanjiti i MOGUCNOST korupcije.....A ovo bi tome sigurno doprinelo.

Nije slučajno teritorijalni princip uveden, stranke su tu, u njihovom interesu je da im sud bude pristupačan...

A ako nisu zadovoljni uvek imaju mogućnost žalbe višem sudu, pa čak i da teraju do suda u Strazburu...

Nije isto biti sudija Opštinskog i Okružnog suda, bez obzira što su ovi drugi po pravilu bili i u poziticiji prvih, i ne vlada takvo jednistvo kako ti se čini.
Različite su procesne pozicije.

Kao što sam napomenuo, bez ikakvih programa, i danas postoji princip slučajnog izbora sudije.

Nadalje, što se korupcije tiče, ako neko ima neku informaciju, napiše krivičnu prijavu, i to je to, postoje mehanizmi.

Partikularno posmatrati korupciju samo kroz prizmu pravosuđa nije dobro rešenje, korupcije ima u pravosuđu kao segmentu društva u meri u kojoj je ima u ostatku društva, ne može se rešiti samo jedan segmet, ne dirajući ostale.

Kao što sam rekao, poenta bi bila, ravnopravne tri grane vlasti, ako se slažeš, a sve ostalo je alhemija...
 
Nije slučajno teritorijalni princip uveden, stranke su tu, u njihovom interesu je da im sud bude pristupačan...

A ako nisu zadovoljni uvek imaju mogućnost žalbe višem sudu, pa čak i da teraju do suda u Strazburu...

Nije isto biti sudija Opštinskog i Okružnog suda, bez obzira što su ovi drugi po pravilu bili i u poziticiji prvih, i ne vlada takvo jednistvo kako ti se čini.
Različite su procesne pozicije.

Kao što sam napomenuo, bez ikakvih programa, i danas postoji princip slučajnog izbora sudije.

Nadalje, što se korupcije tiče, ako neko ima neku informaciju, napiše krivičnu prijavu, i to je to, postoje mehanizmi.

Partikularno posmatrati korupciju samo kroz prizmu pravosuđa nije dobro rešenje, korupcije ima u pravosuđu kao segmentu društva u meri u kojoj je ima u ostatku društva, ne može se rešiti samo jedan segmet, ne dirajući ostale.

Kao što sam rekao, poenta bi bila, ravnopravne tri grane vlasti, ako se slažeš, a sve ostalo je alhemija...

Da, samo sto je preduslov svih preduslova za manje korumpirano drustvo , to da imamo nezavisno sudstvo......znaci da je iskorenjivanje korupcije u sudstvu PRVI veliki problem koji treba resiti......
Ja uopste ne mislim da na bilo koji nacin ovim omalovazavam sudstvo.Ja samo mislim da bi ono ovako bolje funcionisalo.......
Takodje, drugostepene presude se po nekom pravilu odvijaju bez posebnog pretresa, ili rasprave(koliko znam u najvecem broju slucajeva)....Tako da ta pristupacnost suda nema neku veliku vaznost.
Ali, vidim da si u toj materiji, a ja nisam........Ja smao pokusavam da dam ideju za resenje.
Kao kad su tim mehanicara Ferarija u formuli 1 angazovali iz neke bolnice u americi da im reorganizuje raspored i posao u hitnoj sluzbi......Ljudi povecali efikasnost za 50%(citao sam negde kao zanimljivost)........
Ja sasvim slucajno bas imam dugogodisnji problem sa jednom parnicom, ali ona nije razlog za moju pricu o sudstvu.....ali iz nje da te pitam......
Zalio sam se na rad opstinskog suda, ministarstvu pravde...direktno na rad predsednika suda........Ministarstvo pravde je moju zalbu prosledilo tom istom predsedniku suda da mi odgovori.....
Ako je to po zakonu, onda svakako je*es takav zakon, i svakako ga treba promeniti.

PS: Ovo je samo jedna usputna napomena, bez zelje da bilo cime licnim obojim ovu raspravu.cCsto jedan meni neverovatan primer.
 
Da, samo sto je preduslov svih preduslova za manje korumpirano drustvo , to da imamo nezavisno sudstvo......znaci da je iskorenjivanje korupcije u sudstvu PRVI veliki problem koji treba resiti......
Ja uopste ne mislim da na bilo koji nacin ovim omalovazavam sudstvo.Ja samo mislim da bi ono ovako bolje funcionisalo.......
Takodje, drugostepene presude se po nekom pravilu odvijaju bez posebnog pretresa, ili rasprave(koliko znam u najvecem broju slucajeva)....Tako da ta pristupacnost suda nema neku veliku vaznost.
Ali, vidim da si u toj materiji, a ja nisam........Ja smao pokusavam da dam ideju za resenje.
Kao kad su tim mehanicara Ferarija u formuli 1 angazovali iz neke bolnice u americi da im reorganizuje raspored i posao u hitnoj sluzbi......Ljudi povecali efikasnost za 50%(citao sam negde kao zanimljivost)........
Ja sasvim slucajno bas imam dugogodisnji problem sa jednom parnicom, ali ona nije razlog za moju pricu o sudstvu.....ali iz nje da te pitam......
Zalio sam se na rad opstinskog suda, ministarstvu pravde...direktno na rad predsednika suda........Ministarstvo pravde je moju zalbu prosledilo tom istom predsedniku suda da mi odgovori.....
Ako je to po zakonu, onda svakako je*es takav zakon, i svakako ga treba promeniti.

PS: Ovo je samo jedna usputna napomena, bez zelje da bilo cime licnim obojim ovu raspravu.cCsto jedan meni neverovatan primer.


Prvo, sigurno si primetio da smo strašno malobrojni na temi. :) A toliko njih punih gorčine, izgleda nema niko ništa da kaže osim da se bavi jeftinim politikanstvom.

Lepo pišeš, imaš i dobar rezon, ali nisam za to da se nešto preseca u pravosuđu vladinim uredbama.

Što se teritorijalnog principa tiče, mi tu ne izmišljamo ništa, a takva vrsta promene po meni nebi donela nikakve pozitivne momente.

Dakle, izvršna vlast treba da radi u poverenim joj okvirima, i da se ne meša u zakonodavnu i sudsku.

Što se ovog ličnog dela tiče, nije zgodno o tome pisati ovde, što si i sam primetio, ali, evo jednog logičnog pitanja, kada si se kao jedna strana žalio nekom, zar nije logično da i taj na koga si se žalio dobije pravo da kaže nešto o tome, poslali su mu da se izjasni o tome, ne odlučuje on tvom prigovoru na njega, jednostavno je morao da se izjasni.
Nadam se da sam pomogao.

Daleko od toga da je stanje u toj grani vlasti idealno, ali sistemski treba rešavati stvari, a osnova je podela vlasti...
 
Prvo, sigurno si primetio da smo strašno malobrojni na temi. :) A toliko njih punih gorčine, izgleda nema niko ništa da kaže osim da se bavi jeftinim politikanstvom.

Lepo pišeš, imaš i dobar rezon, ali nisam za to da se nešto preseca u pravosuđu vladinim uredbama.

Što se teritorijalnog principa tiče, mi tu ne izmišljamo ništa, a takva vrsta promene po meni nebi donela nikakve pozitivne momente.

Dakle, izvršna vlast treba da radi u poverenim joj okvirima, i da se ne meša u zakonodavnu i sudsku.

Što se ovog ličnog dela tiče, nije zgodno o tome pisati ovde, što si i sam primetio, ali, evo jednog logičnog pitanja, kada si se kao jedna strana žalio nekom, zar nije logično da i taj na koga si se žalio dobije pravo da kaže nešto o tome, poslali su mu da se izjasni o tome, ne odlučuje on tvom prigovoru na njega, jednostavno je morao da se izjasni.
Nadam se da sam pomogao.

Daleko od toga da je stanje u toj grani vlasti idealno, ali sistemski treba rešavati stvari, a osnova je podela vlasti...

Izgleda da je svima lakse da pricaju, pljuju, a da niko nema ni ideju kako da popravi stvari.....Ja sam stoga zeleo nesto da promenim ovde, i da svako od nas da doprinos bar svojim idejama......
Ja svakako ne tvrdim da su moje ideje najbolje..Ja sam ih izlozio, i trudim se da ih potrepim argumentima, te nasu raspravu smatram vrlo korisnom u smeru pronalazenja neke prihvatljive ideje o tome kako moze da nam bude bolje.
 
Izgleda da je svima lakse da pricaju, pljuju, a da niko nema ni ideju kako da popravi stvari.....Ja sam stoga zeleo nesto da promenim ovde, i da svako od nas da doprinos bar svojim idejama......
Ja svakako ne tvrdim da su moje ideje najbolje..Ja sam ih izlozio, i trudim se da ih potrepim argumentima, te nasu raspravu smatram vrlo korisnom u smeru pronalazenja neke prihvatljive ideje o tome kako moze da nam bude bolje.

Podržavam sve napisano! :ok:
 
Po pitanju fondova si mozda u pravu..Meni je palo na pamet najvise zbog ogromne administracije koja bespotrebno trosi budzetska sredstva za nesto sto nije neophodno...

A sto se lekara tice, ne bih se slozio.Privatnom lekaru je u najboljem interesu da tih mesec dana obavi posao kako treba, jer :"Dobra vest se daleko cuje, a losa jos mnogo dalje".
Zarad svoje prakse koju imaju, i svog prosperiteta oni ce posao obavljati kako treba.....
Takodje se ne slazem sa pricom o drzavnim cenama, jer je vec prakticno privatizovanje stomatoloskih usluga i njihova ekonomke cene bilo u drzavnim ili privatnim bolnicama dovelo do toga da je cena prakticno izjednacena, i to toliko da neke intervencije mozes jeftinije uraditi kod privatnika nego u drzavnim bolnicama(ovde pricam o zakonu ne o izigravanju istog tako sto ce ti komsinica u drzavnoj bolnici srediti zube besplatno)

Nisi mi odgovorio kako bi rjesio problem priv. klinika koje imaju 1-2 doktora. Iz obiteljskog iskustva ti kazem da stvar nije u kvaliteti kadra unutar javnog sektora vec u ogromnim redovima za pojedine preglede (magnetska rezonancija npr). Stvarno ne vidim koja je korist dovlaciti doktora iz priv. klinike da na 1 mjesec trckara po javnoj bolnici dok mu vlastitu radnju u to vrijeme ne moze nitko vodit. Dodatno.. svakoj osobi treba oko mjesec dana samo da se prilagodi na novu radnu okolinu..

Nikako te ne zelim napadat', lijepo je sto si pokrenuo temu. Al' u praksi je osnovni problem nedostatak opreme i pretrpanost.

Puno je jednostavnije da svaka priv. klinika dostavi javnom zdravstvu koliko pacjenata moze mjesecno primiti na pojedini pregled. Em dobivaju lovu za te preglede, em ne moraju sluzit 1 mjesec van vlastite klinike. I uz sve to - ubrzao si ljecenje pacjenata koji mjesecima cekaju u redovima :)
 
Nisi mi odgovorio kako bi rjesio problem priv. klinika koje imaju 1-2 doktora. Iz obiteljskog iskustva ti kazem da stvar nije u kvaliteti kadra unutar javnog sektora vec u ogromnim redovima za pojedine preglede (magnetska rezonancija npr). Stvarno ne vidim koja je korist dovlaciti doktora iz priv. klinike da na 1 mjesec trckara po javnoj bolnici dok mu vlastitu radnju u to vrijeme ne moze nitko vodit. Dodatno.. svakoj osobi treba oko mjesec dana samo da se prilagodi na novu radnu okolinu..

Nikako te ne zelim napadat', lijepo je sto si pokrenuo temu. Al' u praksi je osnovni problem nedostatak opreme i pretrpanost.

Puno je jednostavnije da svaka priv. klinika dostavi javnom zdravstvu koliko pacjenata moze mjesecno primiti na pojedini pregled. Em dobivaju lovu za te preglede, em ne moraju sluzit 1 mjesec van vlastite klinike. I uz sve to - ubrzao si ljecenje pacjenata koji mjesecima cekaju u redovima :)

Mozda si ti u pravu, mada mislim da to i nije neki problem.Ako zele licencu za tu godinu, i ako zele da unaprede svoj posao, taj mesec mogu raditi po dve smene.
Mislim, i tvoja ideja je svakako dobra za razmisljanje, i svakako bolja od postojeceg stanja.
Mozda bi nesto izmedju moje i tvoje ideje bilo idealno......
Samo je trenutno problem kod tvoje ideje taj sto su u najvecem broju slucajeva drzavne bolnice mnogo bolje opremljene od privatnih praksi(sto je dovodilo do situacija da privatbi doktori salju svoje pacijente na tretmane u bolnice).ali dobro, vremenom to ne mora biti pravilo.
 
...ta uredba koju su doneli je glupost - drzavne klinike su pre podne drzavne a posle podne privatne...gde to ima...a to da lekar koji radi privatno ne moze da radi i u drzavnoj klinici se podrazumeva osim ako nije ona varijanta kao na zapadu da vrhunski strucnjaci koji rade na privatnim klinikama moraju biti na usluzi i onima koji nemaju novca da ih plate u drzavnim bolnicama.... da su mislili na pacijente trebali su izjednaciti i privatne i drzavne klinike i omoguciti ljudima da se lece gde hoce a da socijalno to placa i jednim i drugim
 
Pusti politicke parole.....Njih je najlakse pisati..Daj neki konstruktivan predlog, kako bi to bilo bolje.....


Каква парола,
то би за овај напаћени народ било најбоље!
То је био мој конструктиван предлог,...па
не мислиш да бих радила као Ивица или Тома,
"конструктивна опозиција",................. па хоп у власт,
а не,...

.
 
Каква парола,
то би за овај напаћени народ било најбоље!
То је био мој конструктиван предлог,...па
не мислиш да бих радила као Ивица или Тома,
"конструктивна опозиција",................. па хоп у власт,
а не,...

Tema je, složićeš se, ipak malo ozbiljnija, i nije reč o personalnim pitanjima, odnosno ko je na vlasti a ko u opoziciji trenutno.
 
Poslednja izmena:
Tema je, složićeš se, ipak malo ozbiljnija, i nije reč o personalnim pitanjima, odnosno ko je na vlasti a ko u opoziciji trenutno.

Ма да,..... толико је озбиљна, да ја најозбиљније мислим да постављач
теме хоће идеје (пошто су код многих партија скоро сви програми исти,
исцрпљено је све и испреписивано, па треба нешто свеже, ново)
па да му ми дајемо идеје,...е, не,
овде могу да дискутујем само о политици, да "укрштамо" политичке
дискусије...

.
 
Ма да,..... толико је озбиљна, да ја најозбиљније мислим да постављач
теме хоће идеје (пошто су код многих партија скоро сви програми исти,
исцрпљено је све и испреписивано, па треба нешто свеже, ново)
па да му ми дајемо идеје,...е, не,
овде могу да дискутујем само о политици, да "укрштамо" политичке
дискусије...

.

Pa.ja nisam politicki aktivan, kao prvo.
A kao drugo, mnogo vaznije:
Ja sam ovde napisao nekoliko svojih ideja cijom bi se primenom po mom misljenju popravilo stanje u nasoj zemlji.
Nisam primetio da si ti i pokusao da das neku ideju u korist istog...
I kao trece i poslednje:
Ja bas ovako shvatam politicku diskusiju.
Sve ostalo je bar po meni samo mlacenje prazne slame.
Zato sto svaka normalna diskusija ima za cilj donosenje zakljucka , pouke, neceg kvalitetno novog..Ti ocigledno smatras i zadovoljavas se diskusijom kojom ces "ubiti" vreme.
 
Pa.ja nisam politicki aktivan, kao prvo.
A kao drugo, mnogo vaznije:
Ja sam ovde napisao nekoliko svojih ideja cijom bi se primenom po mom misljenju popravilo stanje u nasoj zemlji.
Nisam primetio da si ti i pokusao da das neku ideju u korist istog...
I kao trece i poslednje:
Ja bas ovako shvatam politicku diskusiju.
Sve ostalo je bar po meni samo mlacenje prazne slame.
Zato sto svaka normalna diskusija ima za cilj donosenje zakljucka , pouke, neceg kvalitetno novog..Ti ocigledno smatras i zadovoljavas se diskusijom kojom ces "ubiti" vreme.

Видиш, ја мислим да овде није место, макар на "политици" да се
пишу "идеје",..
како бих ишчупала државу (или читај, ову власт) из ванаго!

Ја опет мислим, ако бих ја сад нешто овде поставила што мислим да
је одлично решење за неку област, а које је из моје струке,
ја бих са тим одала можда неки делић нечега што желим да буде део
програма неке моје будуће политичке опције,...зашто бих то
теби сервирала на тањиру, разумеш?

Зашто ти овако одговарам
зато што си ми на моју прву поруку, која је била коментар на тему

************************************************************************

ОВО би најбоље помогло:

Да ова власт каже:
Покушали смо,
али бити на челу државе је ОЗБИЉНА ствар, а ми
томе нисмо дорасли,...ми смо научили само на улици да се сналазимо,
па идемоми поново на улицу, а ко хоће нека сада преузме кормило
државе, па џаба вам,...
садa кад смо је ОПУСТОШИЛИ,... не треба ни нама.


..
Без обзира и на такво стање које су направили у држави,
било би најбоље да они
оду,
далека им лепа раскалашена кућа!!!

3.gif
4.gif
3.gif

*****************************************************************************************************

ти одговорио,.... да овде није место за политичке пароле или ....


Ово није била парола, него МОЈ одговор на твоју постављену тему!

.
 
Pa dobro.
Ti svoje ideje patentiraj slobodno, zarad buduce politicke opcije ili tvog ucesca u vlasti..
Ja cu svoje ideje da besplatno podelim svima, jer mi NIJE cilj da na bilo koji nacin budem deo politickog miljea ove drzave.Tako da, ako vec nemas ili neces da svojim idejama pomognes ovoj temi, nego i dalje pricas neku svoju pricu, zasto onda ovde ostavljas komentare?
Da bi nesto minirala?
Ja i dalje ostajem pri svom stavu izrecenom u mom prvom komentaru na tvoje politcke parole....
Tema jasno govori o idejama za bolji zivot...idejama koje ce nazavisno od politicke opcije pomoci da zivimo u boljem drustvu.
I tu svakako nema mesta izjavama tipa"servirati nekom na tanjiru",ili stavljanju znaka jednakosti izmedju drzave i trenutne vlasti..
Svakako se dalje necu prepucavati s tobom o bilo cemu, jer ne zelim da pokvarim , mislim jednu dobru ideju..
 

Веруј ми , стање би се могло поправити,али нема ко , јер је ВРХ оних који одлучују покварен до СРЖИ

Зар очекујеш да већина лекара буде савесна кад види ову фикару у влади и скупштини шта раде ? !

Председница уставног суда ( из редова вајне демократске странке) наплати у РИК, преко 2 МИЛИОНА динара и каже да се не осећа да је у сукобу интереса ??!!

И ти очекујеш "побољшање од таквих" ?!

Тачно се зна каква мора бити структура државног апарата, да би бар некако фунционисала, а овде немаш државу нити апарат, само фукару из 5. октобра која је у својој бити АНТИ ДРЖАВНА и ДЕСТРУКТИВНА !

Са њима нема никаквог напретка, постоји само гомила осиромашеног, јадног , становништва убијеног у појам !
 
Pusti politicke parole.....Njih je najlakse pisati..Daj neki konstruktivan predlog, kako bi to bilo bolje.....

Нису то политичке пароле, то је КЉУЧ

Основа да буде помака на боље је да се постави питање ОДГОВОРНОСТИ !

Милошевић је одговарао и за оно за шта је био одговоран и за оно за шта није, а ко ће поставити питање одговорности за стотине хиљада људи , болесних, осиромашених, упропаштених људи, који су у црно завили "демократски експерти"

Влаховић, Лабус, Колесар, Ђунић, Коштуница, Ђелић .. има их на десетине и стотине, њихови тајкуни Пецони, Мишковић....

Већ 9 година траје ово мрцварење и нико није одговарао
 
Видиш, ја мислим да овде није место, макар на "политици" да се
пишу "идеје",..
како бих ишчупала државу (или читај, ову власт) из ванаго!

Ја опет мислим, ако бих ја сад нешто овде поставила што мислим да
је одлично решење за неку област, а које је из моје струке,
ја бих са тим одала можда неки делић нечега што желим да буде део
програма неке моје будуће политичке опције
,...зашто бих то
теби сервирала на тањиру, разумеш?


Зашто ти овако одговарам
зато што си ми на моју прву поруку, која је била коментар на тему

:super: Ovo kao da je pisao Ilija Čvorović...:super:

Autorko ništa lično. :bye:
 
Privatizacija i jos ponesto.......
Gledam vuce se po novinama zadnjih godina prica u mnogo nastavaka o privaizaciji IMT-a.
Te hoce , te nece, te sindikat i radnici se bune jer kupac hoce da pretvori industrijsko zemljste u stambeno-poslovni prostor, te ovi daju, te razne varijante i mucke na delu....
Jedno ne razumem.Ako je to zemljiste IMT-a tako atraktivno i na ceni, zbog cega ga sama drzava ne preinaci u stambeno-poslovno zemljiste, i na taj nacin kroz prodaju nadje kupca po mnogo vecoj ceni nego je to sada slucaj?
Da sasvim jasno, i javno raspise tender za najbolju ponudu, i najbolji projekat, te sa tim novcem dobijenim isplati radnike IMT-a, a ako treba i ako analize pokazuju da su te poljoprivredne masine konkurentne na trzistu, da tu fabriku napravi u nekoj industijskoj zoni?
Valjda bi drzavi trebalo da bude u interesu da bilo sta sto prodaje proda po najvisoj mogucoj ceni?
Ako se pokaze da te poljoprivredne masine nisu konkurentne na trzistu, onda cemu obnavljati proizvodju?
Privatni sektor ce se sam, na osnovu ponude i potraznje pobrinuti oko rezervnih delova za vec postojece masine.
Taj moguci poslovno-stambeni prostor ce svakako kada bude zavrsen zaposliti prilican broj ljudi, verovatno cak i veci nego sto je imao IMT.
Drzava ce dobiti vise para u budzetu,privuce neki kapital kojim ce ti objekti biti izgradjeni,zaposlice operativu na izgradnji,pospesice se zaposlenost, smanjiti socijalna davanja onima koji primaju platu a ne rade.Tim novcem se moze platiti i prekvalifikacija radnika za druge poslove.
Takodje ce se drzava resiti jedne rupe bez dna koja je samo gutala novac, a profitabilne "delove" proizvodnje ce zadrzati na nekom drugom mestu, kao zdravo tkivo i uspesni poslovni subjekat..
 

Back
Top