MOTOCIKLI

Drz se ti tvog Domintora jer Virago je preslab u toj kubikazi.
Svojevremeno na skupu u Sapcu i ja sam trabunjao o Viragu i kaze mi drugar "Gledaj sad ovo!" i pita naseg jos jednog drugara "Ko vozi Virago?" a ovaj ce kao iz topa "Piccckeeee!"
A u tom momentu je neki moto klub cije su clanice uglavnom vozile Virago prolazio u koloni kraj nas.
I od tada mene bi bio blam da vozim taj motor jer kad god vidim zensku da vozi motor to je u 80% slucajeva Virago.
Ako vozis coper onda mora da bude minimalno 750 ccm jer i ovako su kilavi i slabi a samo kubikazom dobiju i snagu za malo gasa jer ebo ti taj motor kad ne smes da se usudis da zaobidjes vozilo ispred tebe.


Ma Ok,Dominator je dobar.
Meni su to gluposti te varijante kao voze zenske taj motor,auto sta li,to kod mene ne postoji,i nije me blam da probam i vozim bilo sta.
Vozio sam i Soleks i Trijumfa iz `39,Vespe,Prime,Nsu-ove,Bmw-e,Gucije,ma svasta i nikad mi nije bilo bez veze.
Moj prijatelj je kupio taj Virago i i ja sam ga probao i tvrdim da je odlican motor za tu svrhu za koju je napravljen,za tu u krugu stotinak kilometara,a i vise je sasvim OK. Udoban je,doduse samo za jednog,a vozi se lijepo,nije trkalica,malo trosi,malo trazi,a i ne izgleda lose.
Jeste,bilo bi bolje da je 535 ali ima vremena i za to.
Ja cu i dalje da stremim ka Transalpu,a na kraju i ka Gospodjici koja se zove Africatwin,to bi mi bilo dosta. :D
 
Ma Ok,Dominator je dobar.
Meni su to gluposti te varijante kao voze zenske taj motor,auto sta li,to kod mene ne postoji,i nije me blam da probam i vozim bilo sta.
Vozio sam i Soleks i Trijumfa iz `39,Vespe,Prime,Nsu-ove,Bmw-e,Gucije,ma svasta i nikad mi nije bilo bez veze.
Moj prijatelj je kupio taj Virago i i ja sam ga probao i tvrdim da je odlican motor za tu svrhu za koju je napravljen,za tu u krugu stotinak kilometara,a i vise je sasvim OK. Udoban je,doduse samo za jednog,a vozi se lijepo,nije trkalica,malo trosi,malo trazi,a i ne izgleda lose.
Jeste,bilo bi bolje da je 535 ali ima vremena i za to.
Ja cu i dalje da stremim ka Transalpu,a na kraju i ka Gospodjici koja se zove Africatwin,to bi mi bilo dosta. :D

Da, da ... tako to obicno krene od skutera do ...

Kymco_super8-50r.jpg
Virago 535.jpg
DSC00190.jpg
DSCF1345.jpg
bikepics-1754464-full.jpg
 
Poslednja izmena:
Ma jok Ceci,kod mene je to islo naopako,u stvari svakako,moj prvi motor je bio BMW R45,poslije sam dolazio do svacega,volio oldtajmere i bavio se njima dugo.Od skutera vozio samo Vespu i imao Nsu-ove Prime.Ovi danasnji skuteri mi nisu po ukusu nikako.
Danas samo volim da se vozim,pa sta god da je,samo da je ispravno i da me odveze tamo gdje treba.
Eto taj Soleks sam vozio do prije par godina,zapedalas,upalis i stignes gdje si naumio.:)
 
Moj prijatelj je imao jedan,nije ga uspio zavrsiti do kraja i prodao ga je,prije nekih 7-8 god.
Ti motori su bili veoma teski,mislim da su imali i neku vrstu reduktora,pa su cak uspijevali izvlaciti i druga vozila iz blata kad se zaglave....
Bio je neki slovenac koji je kupovao iskljucivo Cindape,bavio se time i on je dosta toga pokupovao u Srbiji.
 
Pozz
Hteo bih da kupim NOV skuter.Nije bitno koja je marka.Samo cena..da ne bude veca od 700 eura..Koji mi preporucujete? :dash:
Koji je onako,dobar i sve to..Ne razumem se bas u to.
 
Za te pare teško da ćeš naći nešto osim kineskih.
Bolje razmisli malo o tehničkim osobinama.
Da li živiš u ravničarskom ili brdovitom mestu?
Koliko si ti težak? Imaš li "A" kategoriju?

Za ravnicu možeš uzeti što god ti odgovara. Za brdovita mesta možda treba malo veća snaga.
Ako nemaš "A" kategoriju, niti nameru da polažeš, možda je bolje da uzmeš dvotaktni - oni su malo snažniji. Naravno, i troše malo više.

Lično imam "kineza" od 150 ccm jer je Smederevo izrazito brdovito. Bio je oko 1200 e. Servis nije nešto naročito ali za te pare bolje nema!
 
Poslednja izmena:
Sta god da kupis novo za te pare ima da se usrecis.:)
Pre bih 10 puta uzeo dobar italijanski ili japanski polovan skuter i ne bi razmisljao kad ce da me ostavi na putu.
Za te pare imas polovnjaka koliko hoces a uostalom skuter nije auto pa da je generalka 1000 eura nego cak i da te zakaci ta generalka izaci ce te oko 100 eura i opet imas nov motor. Zato ti je preporuka polovnjak i ako hoces da ide onda obavezno dvotaktni koji trosi malo vise ali ide dosta bolje a i ne moras da razmisljas o zameni ulja i samo gas!
 
pezo skuteri krecu od 1000 evra, prave se u kini, na sta su spali, ja licno nikad nebih vozio te prdavce od 49cm3, ej bre pa kosilice za travu obicne imaju 150cm3
 
Poslednja izmena:

Back
Top