Montgomeri: Rešenje podela Kosova i referendum u RS

1. Слажем се, инсистирати данас на идеји да је Босна српска држава је илузорно и представља прошлост. С друге стране, Србија треба да се бори за очување РС и да поштује међународно право, учвршћује РС и да чека дан када ће односи у међународној заједници бити другачији и када ће моћи направити унију са РС а да то буде изведено без проливања крви, а такође тада када буду другачији међународни односи да може да се све то изведе без кршења међународног права.

2. Против поделе КиМ сам из разлога јер би места типа Грачаница, Штрпце, Гораждевац... остале ван наше земље и не бих имао срца изаћи пред те људе и да им кажем : " Ми смо вас продали, оставили на цедилу а ви јужно од Ибра ћете остати ван Србије " . Никада не бих подржао тако нешто, мени је једнако важан Србин из Лепосавића колико и Србин из Гораждевца.
Такође, наша културна баштина, манастири, Дечани, Пећка патријаршија, манастир Грачаница, остали би изван Србије, са чим не могу да се сложим.

Дакле, ја сам против поделе КиМ.

Ako Amerikanci ponude da uzmemo i pet kvadratnih kilometara na Kosovu ne treba odbiti takav predlog jer je i to bolje nego ništa.
 
mongomeri.jpg


Ovakvo Kosovo u nasim granicama je ravno samoubistvu!
Kad bolje pogledas, ovakva situacija kakva je sad je najbolja za nas. Ne priznajemo njihove pasose, tablice niti bilo kakav dokument i oni ne mogu nikako da udju u Srbiju. :ok:
Znaci ne treba to da priznamo, al ne treba ni da bude u nasim granicama. Za svetinje i za bilo kakve istorijske veze Srbije sa tom teritorijom me zabole. I Rusija je nastala na teritoriji Ukrajine pa eto Ukrajina nije u njenom sastavu. I jel im fali nesto? Jedino mi je zao nasih ljudi sto su ostali dole, i za njih je najbolje da begaju sto pre u Srbiju ako im je zivot mio.
 
2. Против поделе КиМ сам из разлога јер би места типа Грачаница, Штрпце, Гораждевац... остале ван наше земље и не бих имао срца изаћи пред те људе и да им кажем : " Ми смо вас продали, оставили на цедилу а ви јужно од Ибра ћете остати ван Србије " . Никада не бих подржао тако нешто, мени је једнако важан Србин из Лепосавића колико и Србин из Гораждевца.
Такође, наша културна баштина, манастири, Дечани, Пећка патријаршија, манастир Грачаница, остали би изван Србије, са чим не могу да се сложим.

.

Zbog par hiljada Srba na Jugu, po tebi, neka i 65 hiljada na severu isto budu izvan Srbije!?
Podela je PRIVREMENO rešenje....
Ako ne uzmeš SADA severni deo, svakim danom će biti teže...
 
14. juna (Tanjug) - Insistiranje na tome da Bosna i Hercegovina i Kosovo postanu multietnička društva pokazalo se kao nemoguća misija, zbog čega je podela Kosova i referendum za nezavisnost Republike Srpske rešenje, izjavio je bivši ambasador SAD u Srbiji Vilijam Montgomeri. "Biće izuzetno teško ubediti administraciju SAD da pristupi ovom rešenju. Ljudi u administraciji koji su lično upleteni u ovaj region, poput Ričarda Holbruka, potpredsednika Džozefa Bajdena i zamenika državnog sekretara Džejmsa Stajnberga, biće žestoki protivnici te ideje. Mislim da će inicijativa za razmišljanje o alternativama za pitanje Kosova morati da dođe iz Evropske unije", rekao je Montgomeri u razgovoru za "Blic nedelje".

Montgomeri, to onaj što se posle nije ni vraćao u Ameriku već je ostao u okolini da radi mafijaške poslove? Taj će reći bilo šta za sića kintu, a Bosna ne može da se cepa. Kao ni Kosovo. I o Bosni i o Kosovu mogu da odluče amo oni koji tamo žive i to referendumom.
 
Montgomeri, to onaj što se posle nije ni vraćao u Ameriku već je ostao u okolini da radi mafijaške poslove? Taj će reći bilo šta za sića kintu, a Bosna ne može da se cepa. Kao ni Kosovo. I o Bosni i o Kosovu mogu da odluče amo oni koji tamo žive i to referendumom.

Za BiH će referendum glatko da prođe: Srbi i Hrvati će da nadglasaju balije, zato i ništa od referenduma u BiH!
A za Kosovo, referendum, ali gde: samo na Kosovu ili cela Srbija ( i Kosovo, naravno)?
 
Za BiH će referendum glatko da prođe: Srbi i Hrvati će da nadglasaju balije, zato i ništa od referenduma u BiH!
A za Kosovo, referendum, ali gde: samo na Kosovu ili cela Srbija ( i Kosovo, naravno)?

Rekao sam dvotrećinska. Dakle sve zavisi od kampanje. A što se tiče Kosova, nisam primetio da odluke Srbije na bilo koji način utiču na status Kosova, tako da sam mišljenja da Kosovari nikako ne bi prihvatili da se bilo koji referendum na Srbiji odnosi i na njih.
 
Rekao sam dvotrećinska. Dakle sve zavisi od kampanje. A što se tiče Kosova, nisam primetio da odluke Srbije na bilo koji način utiču na status Kosova, tako da sam mišljenja da Kosovari nikako ne bi prihvatili da se bilo koji referendum na Srbiji odnosi i na njih.

Pat pozicija: Referendum je trebalo, prema Ustavu Srbije, napraviti u celoj Srbiji i to su MORALI da prihvate......inače zna se......veleizdaja!
 
Rekao sam dvotrećinska. Dakle sve zavisi od kampanje. A što se tiče Kosova, nisam primetio da odluke Srbije na bilo koji način utiču na status Kosova, tako da sam mišljenja da Kosovari nikako ne bi prihvatili da se bilo koji referendum na Srbiji odnosi i na njih.

Kosovari ne bi prihvatili, bla, bla....
Po Ustavu Srbije se zna kako, gde, ko i zašto radi Referendum!
Po tebi se i Vojvodina može da odcepi ako većina Vojvođana to poželi!?:hahaha:
 
Kosovari ne bi prihvatili, bla, bla....
Po Ustavu Srbije se zna kako, gde, ko i zašto radi Referendum!
Po tebi se i Vojvodina može da odcepi ako većina Vojvođana to poželi!?:hahaha:

Или нпр. да се Шумадија одцијепи ако већина шумадинаца то пожели...

Ено Додик јуче изјавио како је он држављанин Републике Српске и како је држављанин БиХ јер тако пише у закону (другим ријечима "мора") ха ха ха ха :)

Е мало по мало - Српска независна.
 

Back
Top