MONTAZNE KUCE-iskustva

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pratim ovu temu, i bukvalno SVE sto mogu naci o montaznim kucama, jer sam provela neko vreme u jednoj takvoj,
i potpuno sam odusevljena komforom koji pruza,
za razliku od mnogih "cvrstih", polusagradjenih, i zauveknedovrsenih kuca.
Drago mi je da cujem iskustva, na temu.
I zaista mi je muka od spamovanja i miniranja teme od strane tzv zagovornika "cvrste" gradnje.
Zaboga otvorite si temu, g Mirko 212,
vase iskustvo ce sigurno mnogo znaciti LJUBITELJIMA cvrcte gradnje ,
a, nama ostavite mesta za ono sto pokusavamo da saznamo na ovoj temi.
 
Pobogu pa zar vam je stalo da slusate samo slavopojke ili i kriticko misljenje.
Mislim da za nase podneblje nisu,da su preskupe i nepouzdane.Dosta skupe a loseg kvaliteta.Tema su montazne kuce a nisu torte,pricam o njima.
Ok, ako Vi tako kazete :cool:
Elem, govorite iz licnog iskustva, zivota u takvoj kuci ?
Ili, (mi se cini) nikada niste i ne biste ziveli Montaznoj kuci ?
Zaista me zanima
 
Pobogu pa zar vam je stalo da slusate samo slavopojke ili i kriticko misljenje.
Mislim da za nase podneblje nisu,da su preskupe i nepouzdane.Dosta skupe a loseg kvaliteta.Tema su montazne kuce a nisu torte,pricam o njima.

Teма је ''Монтажне куће - ИСКУСТВА''.:rtfm:
Уколико имаш неко лично лоше искуство са монтажном кућом - слободно га изнеси.

Ова тема, међутим, није замишљена тако да причамо о томе да ли ми лично преферирамо овакав или онакав начин градње, а још мање да друге убеђујемо да морају да размишљају и раде као ми. ;)
 
Poslednja izmena:
Verujte mi, ja Vam sada, iz licnog iskustva mogu navesti 100000000 razloga, zasto se ja NIKAD ne bih upustila u zidanje , ( dozivotno ), takodje vam , kao protivtezu mogu nabrojati 1000 prevarantskih, fuserskih izvodjaca radova tzv CVRSTE gradnje...
Mislim da to nije tema, jedan los primer, ne obara apriori celu ideju o tome da POLA CIVILIZOVANOG SVETA, zivi u tzv montaznim kucama, prvenstveno zbog ustede u energiji, zatim neuporedivo brzeg roka izgradnje, jednostavno, ima sve svojih prednosti....
Budimo parlamentarni
 
Teма је ''Монтажне куће - ИСКУСТВА''.:rtfm:
Уколико имаш неко лично лоше искуство са монтажном кућом - слободно га изнеси.

Ова тема, међутим, није замишљена тако да причамо о томе да ли ми лично преферирамо овакав или онакав начин градње, а још мање да друге убеђујемо да морају да размишљају и раде као ми. ;)
:worth: Hellen :D HVALA :hvala:
 
Ja sam vec neko vreme u kontaktu sa par , ( kao proverenih) firmi, koje se na nasim prostorima bave Montaznim kucama, i sve, ali bukvalno sve morate da pitate, iskalkulisete, na papiru.
Vecina firmi radi po ovim projektima : http://www.prodom.sk/
E sad, u kvadraturu ulaze i tremovi ? Ono, kao, bas da su zidovi, izolacija, fasada sve...a ne "rupa"
To je bezveze
 
Teма је ''Монтажне куће - ИСКУСТВА''.:rtfm:
Уколико имаш неко лично лоше искуство са монтажном кућом - слободно га изнеси.

Ова тема, међутим, није замишљена тако да причамо о томе да ли ми лично преферирамо овакав или онакав начин градње, а још мање да друге убеђујемо да морају да размишљају и раде као ми. ;)


Moji teca i tetka su napravili veliku glupost praveci montaznu kucu.To je uzas Bozji,posle manje od 10 godina,morali su potpuno da je renoviraju.Jedva su je prodali i sazidali kucu u kojoj i sada zive.Kod nas se lose grade,a kostaju isto kao i zidane.
Preduzece "AZMA" iz kragujevca proizvodi gradjevinske izolacije.Izoluj dobro zidanu kucu,ali potpuna izolacija,znaci i ploce a ne samo zidovi,kuca kao kutijica.
Pisem ovo da mladi ljudi ne nasednu i zalete se ,posle je kasno za kajanje,preskupo je.
Nemam nikakvog licnog interesa,ali u svakoj diskusiji je korisno da se cuje i druga strana.
Moje misljenje,iz licnog iskustva je,da to nikako ne treba raditi,izuzev ako je u pitanju vikendica.I to manja,do 40m2.
 
I nemojte da navijate,za ili protiv.To su zivotna pitanja,i u vecini slucajeva krediti na 20-30 godina.Pazite ljudi sta radite i gde ulazete pare,ne rizikujte mnogo.Sledi veoma dugo kajanje ako pogresite,ali ispravke nema.To ti je sto ti je.
 
I nemojte da navijate,za ili protiv.To su zivotna pitanja,i u vecini slucajeva krediti na 20-30 godina.Pazite ljudi sta radite i gde ulazete pare,ne rizikujte mnogo.Sledi veoma dugo kajanje ako pogresite,ali ispravke nema.To ti je sto ti je.
Nisam 'tela, al kad si navaliJo( kad vec pricamo o "sigurnosti" cvrste gradnje :
8248_srpsko_gradjevinarstvo.jpg

330.jpg

1654.jpg
 
Razumem one koji se bave prodajom montaznih kuca,pa hoce besplatnu reklamu.Ali ne treba preterivati.Zastupljenost tih kuca u nasoj stanogradnji nije veca od 0,001%.To su cinjenice.I manja je.
Ne moze se narodu prodavati rog za svecu,pa ma koliko reklama bila agresivna.
 
Opet priče o trajnosti i zadužbini.Ja podsećam da na Adi ima splavova koji su već prešli 50 godina na talasima.Pa pogledajte na netu kakvih drvenih građevina ima i koliko su stare.Uz svo rezervisano mišljenje o svemu stranom, moram ipak da priznam poštovanje prema montažnoj i ekološkoj gradnji na zapadu.Pogledajte hrvatske sajtove, videćete da su daleko odmakli u mk konstrukcijama i dizajnu.Svi smo godinama, a i danas, priznavali slovenački kvalitet a, zaboravljamo da je ona cela u mk, pa Austrija i Švajcarska.Naravno, kvalitet zavisi i od izviđača ali to već nije osobina konstrukcije.
I MORAM da branim stav o zdravoj kući.To što neki nude betonske kuće sa stiroporom između, pa radije bi živela ispod Gazele nego se pomamila za "gorkim plodovima" takve kuće.Sve analize ukazuju na višestruko povećanje kancera kod nas, što svi olako pripisujemo bombardovanju, vazduhu vodi i hrani. Jeste to tačno ali je takođe i poplava "modernih" materijala i "savremenih" načina gradnje.U cementu ima oko 60% težinski pepela iz visokih peći i šljake i ko zna kakvih aditiva za poboljšanje vezljivosti nus sastojaka.Svi se čude kad neko umre iz čista mira, e pa to je to što se godinama trujemo i izlažemu raznim lošim dejstvima dok ne dođe do pucanja.
Montažna kuća je definitivno jeftinija u konačnoj završenosti.Mnogi porede blokovsku sa stolarijom pod krov sa sivom fazom montažne gubeći iz vida da ta faza mk daje mnogo više.Najbitnije je termički kojeficijent koji ne može da se dobije sa blokovima i 5cm stiropora.Gledajući na duži period, mk je daleko jeftinija.

Tu je i brzina gradnje, jer se odmah useljava u suvu i zdravu kuću.Blokovska mora svih 12 meseci da se suši.Prvo pitanje kad se malo dete odvede kod lekara je gde živite, jer se odmah sumnja na vlagu koja je ostala u zidovima i koja urniše zdravlje topkom prve godine življenja u njoj.
 
Ovo ne razumem, ja NEMAM NIKAKAV PROFIT , ja volim montaznu gradnju i samo sam iznela ARGUMENTE :zgrudvanje:
G Mirko 212, jeste li Vi gradjevinski preduzimac ?

Pravnik,pa iz iskustva znam ko se tuzi i zbog cega.Necu da pominjem imena firmi,nije mi cilj nikoga da blamiram.
Moj savet:Bezite od montaznih kuca u Srbiji.
Ko bas hoce da eksperimentise,njegove pare pa nek radi sta hoce.
 
Nataly65,sve radite sa advokatom i bankom.Vasa tuzba treba da sadrzi odstetni zahtev za materijalnu i nematerijalnu stetu,tu ne odstupajte pa da vam kucu zavrse sada za dva dana.Mora se tim 'bizmismenima"stati jednom na kraj.
Jeste to posao,ali Vi ste na to prinudjeni.Da ja ne sirim pricu,Vas advokat i personalni bankar znaju postupak.
Zelim Vam ugodan boravak u kuci,ali bih voleo da Vas vifim posle 10 godina pa da nam prenesete iskustva.A kuca se pravi za celi zivot,pa i za buduce generacije.
 
Moji teca i tetka su napravili veliku glupost praveci montaznu kucu.To je uzas Bozji,posle manje od 10 godina,morali su potpuno da je renoviraju.Jedva su je prodali i sazidali kucu u kojoj i sada zive.Kod nas se lose grade,a kostaju isto kao i zidane.
Preduzece "AZMA" iz kragujevca proizvodi gradjevinske izolacije.Izoluj dobro zidanu kucu,ali potpuna izolacija,znaci i ploce a ne samo zidovi,kuca kao kutijica.
Pisem ovo da mladi ljudi ne nasednu i zalete se ,posle je kasno za kajanje,preskupo je.
Nemam nikakvog licnog interesa,ali u svakoj diskusiji je korisno da se cuje i druga strana.
Moje misljenje,iz licnog iskustva je,da to nikako ne treba raditi,izuzev ako je u pitanju vikendica.I to manja,do 40m2.

Дај конкретно: шта је то ''ужас божији''?
 
Ovo je Srbija,eto vam montazne kuce koja se "brzo"gradi,nije zavrsena ni za 15 meseci,a ljudi dali pare po Ugovoru.Jos bili pametni pa uplate vrsili preko banke gde je takodje deponovan Ugovor.
Nikom ne veruj.A o kvalitetu tih kuca necu da trosim reci.Ne valjaju ni za sta.
Ne pomaze agresivna reklama,ovo su cinjenice.

Мислиш да то никако не би могло да се деси да је у питању зидана кућа и уговор са неким предузимачем? z:mrgreen:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top