MONTAZNE KUCE-iskustva

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
hanged man,
priporučio bi ti da upotrebiš tervol=kamena vuna umesto stiropora kod sanacije tvoje fasade. Tervol je više difuzujsko otvorren (Sd<1,1) a stiropor ima Sd> 175. Ako uptrebiš tervol ploče te moraš sidrat, ako upotrebiš lameke te se samo lijepe jer imaju okrenute vlakna.
Dali imaš napravljeno provetravanje tvog prostora 7cm?
Zemlja ima provodnost tal :ilovnato - 1,28; peščeno - 1,07 in humusno - 0,52 W/mK;
Sam presudi, ali je to izolator, če znamo, da velja za: les - 0,14; suha opeka 0,46 in suh beton - 1,2 W/mK.
Cokel : preporučio bi upotrebo XPS (ekstrudiran stiropor) umesto klasičnega EPS. Da bi izolovao i temelje treba biti u dubini bar 60 cm od okoline terena kuče(pločnik).
Imaš kakav e-mail, da ti možem(o) i tamo poslait kakve slike i odgvoovre na tvoje pitanje i linkove.

LP
 
hanged man,
ovo sam propustio: Potrošnja energije PH je 15 kWh; u NEH je od 15 do 30 kWh.(1,5 do 3 lite lož ulja) Sama potrošnja je u največoj mijeri odvisna od izrade zrakotjesnosti omota kuče. Prozori in vrata u PH kuči morajo biti 0,7 do 0,8 . U NEH pa max do 1,1.

LP
 
hanged man,
ovo sam propustio: Potrošnja energije PH je 15 kWh; u NEH je od 15 do 30 kWh.(1,5 do 3 lite lož ulja) Sama potrošnja je u največoj mijeri odvisna od izrade zrakotjesnosti omota kuče. Prozori in vrata u PH kuči morajo biti 0,7 do 0,8 . U NEH pa max do 1,1.

LP

Ne trebam tebi drugar da pricam da je sve to u teoriji, najvaznije je samo izvodjenje i kontrola istoga;)
:kpozdrav:
 
Poslednja izmena:
Grezilo,
Nije li kamena vuna nezgodnija za fasadu zbog upijanja vlage ? Ili sve to pokrije zavrsni sloj fasade i nema opasnosti...?
Pravo da ti kazem - ne znam da li postoji ventilacija onih 7cm u sendvicu gde je trska (kucu sam kupio u zavrsenoj sivoj fazi, nisam to sam radio).
Iz ovih vrednosti koje si dao za provodnost - izlazi da 1metar zemlje ima izolaciju kao 10cm drveta, otprilike (jel' tako ?), sto mislim da nije lose.
Stirodur za coklu - OK, zvuci logicno, samo - verovatno necu ici 60cm ispod zemlje, ili bar ne svuda, jer mi je nije dostupno sa svih strana.
Potrosnja koju si dao - odnosi se na zbirnu potrosnju u celoj sezoni.
Mene zanima - koliki su gubici grejanja u zavisnosti od spoljne temperature ?
Napr: napolju je minus 5 stepeni, i kuca (200m2) ima na toj temperaturi gubitke od 5kW (pri unutrasnjoj temperaturi od 21), to jest - tolika snaga je potrebna za grejanje. Sto znaci da je gubitak po m2 povrsine = 25W/m2.
Postoje li takvi nekakvi parametri za niskoenergetske kuce ?
e-mail saljem u pp.
 
hanged man,
izmjeri tvoju kučo po sklopovima : Fasada...........m2; Prozori + vrata ..............m2; strijeha...............m2; ploča prema zemlji..................m2; napiši i sastav materiala, da se može izračunat R.
Iz podataka : Uzimam 150 dana za ogrevanje / 24 sati dnevno;
200m2 x 25 W/mk x 150 x 24 ur /1000=18.000 kWh (1800 L lož ulja)

Možda če "tibi" provjeriti dali je koliko toliko točno i gdje sam pogrešio.:rtfm:

LP
 
Каква су искуства са монтажним кућама након 20-30 година коришћења?

Direktna iskustva nemam, to će ti netko drugi bolje upućen, a ovako se mora održavati!
Interesantno je pogledati "obnovu" montažnih kuća u Sloveniji i Istočnoj Njemačkoj (ukucaj DDR Fertighaus, pa na fotke, postoje posebna poduzeća što izvođača što proizvodžača materjala koji su specijalizirani za obnovu, tj. održavanje montažnih kuća iz 70-tih, 80-tih).

Najčešće se radi novi krov (crijep ili što drugo) novi prozori i fasada (izolacija). Zorno prikazano na nekim fotkama. S tim da treba pomenuti kako su se baš te DDR Fertighaus većinom radile kao tzv. visokoprizemnice, kao i pri nama neke "marlesice" u to vrijeme (osamdesete).

A kako montažne kuće mogu izgledati bez šminke (obnove) nakon 30 i sitno godina, to slobodno pogledaj po oglasima i vizuelno ćeš dobiti sliku!
Zgodno je pogledati i slovenske oglase "nepremičnine", tamo ima montažnih čak iz ranih šezdesetih a obnovljene, djeluju dobro.
 
Korporacija TJM Maribor, Profistil Srbija-Vojvodina poucena iskustvom zapada, a u cilju resavanja stambenog problema i pomoc veliki broj porodica od 01 avgusta tekuce godine uvodi na trziste jedan novi nacin prodaje stambenih objekata.

50% ucesce a 50% placanja na mesecne rate i ti 60, 90 i 120 mesecnih rata!!!!!!!!!!!!!!!! Bez ziranata, bez muka do kredita, sva procedura obavlja se preko firme a sami izgradjeni objekat je garancija

MONTAŽNE KUĆE * SRBIJA

Profistil RADIMO MONTAZNE KUCE PO VASEM PROJEKTU I POSEBNOJ IDEJI. Montažne kuće za stanovanje i odmor. Prateći iskustva visokorazvijenih zemalja, nepobitna je činjenica da ce tržište i ponuda montažnih kuća u Srbiji zauzeti ozbiljno mesto kao alternativa skupljim i energetski neisplativim klasičnim kućama. Nudimo Vam neograničene mogućnosti izgleda, odnosno projekta i evropski standard kvaliteta.

Zašto izabrati NAŠU montažnu kuću?

GARANTUJEMO ZA KVALITET I KVANTITET UGRADJENIH MATERIJALA
kratak period izgradnje montažne kuće
GARANTUJEMO DUGOVEČNOST
u našim kućama uštedećete energiju i do 50%
prirodni i neškodljivi materijali provereni u stanogradnji
niski troškovi održavanja
fiksna cena i uveti plaćanja
bolja iskorišćenost prostora
montažna kuća je useljiva odmah nakon montaže
naši ZADOVOLJNI kupci su nas uspeh
 
kuca-prodaja-trojstveni-markovac-90m2-slika-13146980.jpg
Samobor.jpg
šmarje.jpg
DSCN7390.JPG
DSCN7384.JPG


Jel ima možda netko tko zna službene oznake ovih modela iz osamdesetih? Bilo kakve podatke o marlesicama ili jelovica modelima s početka osamdesetih molim? Sva znanja su dobro došla! (moram ovako propitivat jer njihove službe to nemaju).
 
Poslednja izmena:
javasluk,
pitaj konkretije šta te to zanima. Videču po pitanjima kako ti mogu odgovoriti. V arhivih sigurno obsojijo podaci za vse njihove kuče.;)

Pogledajte prilog 246175Pogledajte prilog 246176Pogledajte prilog 246177Pogledajte prilog 246173Pogledajte prilog 246174

Jel ima možda netko tko zna službene oznake ovih modela iz osamdesetih? Bilo kakve podatke o marlesicama ili jelovica modelima s početka osamdesetih molim? Sva znanja su dobro došla! (moram ovako propitivat jer njihove službe to nemaju).

LP
 
Montažne se kuće reklamiraju kao jeftinije. Lako je proveriti: izračunaj koliko staju pripreme (temelj i ostalo), dodaj cenu same kuće i tome dodaj troškove instalacija koje (možda) nisu uračunate u cenu.
Sve zajedno ispada vrlo blizu zidanom objektu. Nažalost!
Ako hoćeš malu potrošnju energije zidaj od gas-betonskih blokova i stavi još i dobru termičku izolaciju.Naravno, stolarija mora biti besprekorna i pažljivo ugrađena.
 
Pogledajte prilog 246175Pogledajte prilog 246176Pogledajte prilog 246177Pogledajte prilog 246173Pogledajte prilog 246174

Jel ima možda netko tko zna službene oznake ovih modela iz osamdesetih? Bilo kakve podatke o marlesicama ili jelovica modelima s početka osamdesetih molim? Sva znanja su dobro došla! (moram ovako propitivat jer njihove službe to nemaju).

Nekad su ih radili zaista kvalitetno ali je sad kvalitet opao kod svih proizvodjaca pa i kod njih.
 
Moj komsija kad je odlucio da gradi montaznu kucu, ja sam mislio stace mu ta kutija od ploca.

Ali sad vidim da ipak nije pogresio, uradjena je dosta brzo, nije imao masu majstora koji su bili mesecima. Svega za 20dana...

Zvucna izlolacija je bolja nego u zidanoj kuci, toplotna isto bolja. Cena daleko bolja.

Gledam sam na tv gde u USA testiraju udar kamiona u takvu kucu i nebude joj skoro nista. Ne znam da li je ista kao ove nase sto prodaju sumljam ipak su nase daleko jeftinije time i "losije".

Ali nevidim nista lose u tome da se kuce prave na taj nacin, seriski.

Cak sam gledao emisiju gde covek pravi fabriku za igradnju kuca bukavlno sastave je kao lago kockice. Kupatilo se satvlja od ploca 1x1m time se ubrazava proces i kuca ispada daleko jetinija. Ako je njima verovati kazu da ce kuca ako se tako rade u rumuniji imati cenu 90e po kvadratu plus za prevoz i ruke oko 30e. Sve ovo ta firma planira tek za 10godina da nebude zabune...Cak kazu da ce za 20godina cena da ide dole jos za 40%..

Svakako bi bilo lepo za sve nas koji jos nismo resili stambeno pitanje da na taj nacin dodjemo do povoljnog resenja koja je isto kao i klasicno zidano.
 
E19,
Nekad su ih radili zaista kvalitetno ali je sad kvalitet opao kod svih proizvodjaca pa i kod njih.
moram kazat , da se ne bi složio sa tom trditvom!!
Kvaliteta nija loša, lošo su samo izvođači/montažeri, koji jih sestavljaju.
Iz HR je došao na ogled pasivne kuče jedan forumaš. Mislim, da je bio zadovoljan.
Sam , lično, nisam hvalio firme, koje postavljaju kuče, ali moram reči, da nisu slabi!! Naravno, treba imati nadzornika, da kontrolira kako se hiša postavlja. Ako te zanima, mogu ti poslati , preko PM, kakve slike in kakve dodatne informacije. Naravno, to samo iz moje okoline.
Kakv nasvet ili komnetra nije mi težko , da ti napišem!:D

LP
 
moj otac je gradio kucu na placu od 5 ari.temelj je bio od duplog armiranog betona,meni se cinilo da je bio debeo pola metra sigurno,jer je imala i ogromnu prostoriju dole koja je trebala biti za grejanje,valjda se zove kotlarnica,a zidovi kuce su debeli 4 pune cigle..pa me zanima koliko je novca ulozeno u tu kucu..ja mislim da je povrsina bila 110-120 kvadrata dole,post je bio samo jedan sprat zavrsen,posle smo je prodali otprilike u bescenje..a kuca je bila kao tvrdjava otprilike.pa me zanima koliko je novca ulozeno u tu kucu...ako neko moze da kaze otprilike bar,ipak nisam naveo sve sto treba verovatno.bila je i bez fasade,krova,itd.samo prizemlje,a trebao je jos jedan sprat.
 
moj otac je gradio kucu na placu od 5 ari.temelj je bio od duplog armiranog betona,meni se cinilo da je bio debeo pola metra sigurno,jer je imala i ogromnu prostoriju dole koja je trebala biti za grejanje,valjda se zove kotlarnica,a zidovi kuce su debeli 4 pune cigle..pa me zanima koliko je novca ulozeno u tu kucu..ja mislim da je povrsina bila 110-120 kvadrata dole,post je bio samo jedan sprat zavrsen,posle smo je prodali otprilike u bescenje..a kuca je bila kao tvrdjava otprilike.pa me zanima koliko je novca ulozeno u tu kucu...ako neko moze da kaze otprilike bar,ipak nisam naveo sve sto treba verovatno.bila je i bez fasade,krova,itd.samo prizemlje,a trebao je jos jedan sprat.

ne vise od 10 000 eura, po mojoj racunici
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top