Molim za pomoc,operacija zucne kese.

Molim nekog strucnog da mi objasni sledece,u ponedeljak sam operisala laparaskopski zucnu kesu i to je ok,ali osecaj koji zbog tog gasa u stomaku prilikom njegovog napumpavanja imam je uzas jedan ,i danas,4-i dan posle operacije,cela desna strana me boli kad ustanem ,udahnem,i rame,desna strana vise,leva pomalo,uradili mi rendgen pluca jer sam to jako lose podnosila koji je ok,ali na njemu se vide ti gasovi jos uvek i kaze moj dr. da je to ok i proci ce,danas dosla kuci i dalje imam tegobe,rekao mi mi je da pijem diklofen narednih dana.Sta je ovo sa mnom i koliko organizmu treba da izbaci taj gas i zasto samo meni,dali jos neko moze toliko da se muci sa time?Hvala svima,jako sam zabrinuta.
 
Drugari i ja idem sledece nedelje na operaciju z.kese laparoskopski i vec sam pocela da panicim.
Klasicno pitanje "A sta ako nesto krene naopako"?

Znam da nisam normalna sto uopste razmisljam na takav nacin. :sad2:

Da li ima neko savet kako da ostanem normlna do operacije a i tog dana? :dash:
riješićeš se muke i bolova

ja sam to operisala, sve prošlo OK, brzo se oporavila

ne boj se :D
 
Operisala sam se pre 3 nedelje sve proslo ok sem sto su mi opekli nogu pa josuvek idem na previjanje.

Htela sam da pitam one koji su operisani da li imate tvrde lopticu u predelu reza u pupku ili ne. Ja imam velicine oraha u samom pupku je i uzasno me nervira. Da li neko zna sta je to i da li je normalno?
 
Operisala sam se pre 3 nedelje sve proslo ok sem sto su mi opekli nogu pa josuvek idem na previjanje.

Htela sam da pitam one koji su operisani da li imate tvrde lopticu u predelu reza u pupku ili ne. Ja imam velicine oraha u samom pupku je i uzasno me nervira. Da li neko zna sta je to i da li je normalno?
Veličine oraha? Definitivno nije normalno. :think:
Pretpostavljam da ste imali redovnu kontrolu kod hirurga?
 
Ne gledam ga mnogo.To mi je palo na pamet jer sam videla da se na fejsu ljudi masovno uključuju u razno-razne grupe za donaciju krvi.ja ne spadam u tu grupu jer sam malokrvna a i nisam neki fan igli...a ovo bi me bolelo uvo...nek uzmu šta može i šta im treba da bar može da se kaže da sam i ja imala neku "svrhu"...pitala sam jednu drugaricu za to ali ona tvrdi da je to najobičnija mafija....
 
dobro razlislite pre nego ZA ZIVOTA zavestate svoje organe koji bi se upotrebili posle vase SMRTI.

A zbog čega?Ja sam mog druga shvatila tako da će onda mene neko "da ubije" da bi ih uzeo i pre "isteka mog roka upotrebe"...Jel to povod?Kako se to uopšte radi?Jel bi ja nekako bila "markirana" da svi znaju da sam to uradila?Stvarno me zanima kako sve to ide?Preko koga?
 
Priča o doniranju organa je izgleda svima zanimljiva, ali ne spada pod ovu temu.
Ali evo, koga zanima da sazna više, neka ukuca u pretraživač Šansa za novi život i naći će mnogo mesta na kojima se o tome govori.
Iskreno, mislim da cela priča još nije dobro razrađena iako su mnogi u Srbiji zainteresovani (uključujući i mene).
 
dobro razlislite pre nego ZA ZIVOTA zavestate svoje organe koji bi se upotrebili posle vase SMRTI.
e ja nisam mogla da verujem kad mi je večeras drug na moj pomen ovoga pokazao....dao mi je neke novine koje je njegova keva uzela (za dž.)u MAXI-ju.pazi mišković promoviše zaveštanje organa.tu nešto dismr?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zdravo
Imam jedno pitanje....moja mama ima punu zuc kamenaca velicine 11mm, doktor joj je rekao da ih je izbrojao vise od 30...sve joj je pregledao- jetra, slezena, i ostalo sto se vidi UZV - om ali kao dodao da zna biti ispod kamenica sakriven tumor i dao joj jos pretraga da uradi i medju njima i tumorske markere...inace mama je 61.godište, nema nikakvih smetnji sa zuci cak joj je i on rekao da je asimptotski koli..nesto, i predlozio da joj odstrane cijelu zucnu kesu...nju sada brine zasto joj je dao da vadi te tum.markere i bilirubin...hvala na bilo kakvom odgovoru
 
Hvala puno na brzom ofgovoru...mama je sva uspanicena jer njoj doktor nije nista rekao da sumnja nego kao da se samo zna pojaviti da se od kamenica ne vidi neki tumor...svi ostali organi su joj ok, nalazi isto-jetrene probe, željezo, i ostalo ok, ima malo povišen hormon štitnjače i to je sve. Ja je tjesim da joj je dao da izvadi te markere predostrožnosti radi jer je napisao na nalazu da se od kamenca ne vidi cijela stijenka i jer on inače nije njen doktor, isla je njemu samo radi drugog misljenja...a ne znam tko je veći panicar ona ili ja :(((
 

Back
Top