Mokra Gora, Drvengrad " Mecavnik ", o Kusturici, opsta diskusija ...

Mokru Goru posecujete zbog:

  • Lekovite vode - " Bele vode "

  • Drvengrada " Mecavnik "

  • Imate vikendicu ili prijatelje tamo

  • Prvenstveno zbog " Sarganske osmice " a usput i ostali

  • Zbog odmora

  • Niste nikad bili


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
A sto su ljudi toliko ljubomorni i zavidni? Ide u njegov dzep...pa nek ide, al ne ide samo u njegov! Toliko ljudi je zaposlio, a svi oni bi bili puka sirotinja koja bi isla trbuhom za kruhom da nije posla koji im je Kusturica obezbedio. Taj kraj bi bio potpuno mrtav.Vidimo koliko se svaka vlada Srbije stara za ovaj pogranicni kraj, za njih postoje samo Beograd i Novi Sad a ostali mogu 'ladno da pocrkaju. A onda se pojave lokalni zavidljivci koji vecito nesto pametuju, krivo im sto Kusturica zaradjuje. Slepci!
 
Pa i Mišković je omogućio mnogima da dođu do radnih mesta(koliko Maxija,kojekakvih Delta i sl. ima po Srbiji mimo BG i NS),i to mnogo više od Kusturice,pa retko ko da to ističe,svi ga pljuju zbog monopola i basnoslovnih zarada!Ah da,zaboravih,pa on nije umetnik...Da ne bude zabune,ne držim ja stranu "čika Mišku",ali mislim da ni ovaj nije mnogo bolji!Ima mnooogo dobru političku zaleđinu inače ne bi mogao ni da priđe MG a kamoli da vedri i oblači!
 
Jesi li ti pimbe iz Kremana? To je tipican rezon okorelih seljacina koje po ceo dan locu ispred zadruge, pozivaju se na dedovinu a sad, kad su nanjusili kintu, tako bi je rado prodali.Dragadragan 04 je potpuno u pravu. A uzickim sadasnjim opstinarima smeta sto je Kusturica dobio vise kinte od drzave nego oni, nesposobnjakovici i lopuze.Ne moze potpredsednik opstine da uvaljuje Kusturici svoj univer namestaj po basnoslovnoj ceni, ko da je od mahagonija.Krivo im je sto uzicka opstina ne moze da nametne porez Kusturici, to njih zulja, pa su pokrenuli pokvarenu kampanju protiv njega.Jeste, Kremna su bila tako razvijena pa dosao Kusturica da ih upropasti!!!Kako da ne!!! Umesto da budu srecni sto je takav covek resio da ulaze u njihov kraj, da ne moraju da se lomataju po belom svetu i zaradjuju kao prosta radna snaga, nego da zive ko ljudi na svom imanju od turizma u kraju koji je prelep.Al ne znaju seljacine to da cene. I kako te pimbe, nije sramota da crkvu nazivas dascarom? Crkva je crkva, osvestana i Bozja je kuca...trebalo je 'Turcin' crkvu da im podigne, nisu se setili veliki pravoslavci, da to sami urade. A tvoj rezon pokazuje da si neobrazovani jadnik komunisticke svesti, naucio si da lupas po tastaturi, ali je prvo trebalo da savladas gramatiku maternjeg jezika.

Seljacina sam sa Terazija i nikakve veze nemam sa Kremnima...
Turcin je i oblatio jedno od najsvetijih i najstarijih Srpskih imena...
Sto se dedovine tice, ti sa tvojom radi sta hoces (ako je uopste imas), a druge pusti da rade sto im volja . . .
Za tvoju informaciju mustro Mokra Gora i Kremna su imale crkvu i pre dolaska onih prvih turaka... Nije im trebalo ture za neku dascaru i koje je dovelo nekog raspopa da je osvesta.

Ti bi mogla, malo, da pripazis na tu tvoju poganu jezicinu i da pocnes da biras reci... Niko te nevredja, pa i ti probaj da se uzdrzis... Ili je to zbog politike koju sledis? Samo nemoj da kunes, 'leba ti...
A ko je koliko obrazovan, je vec malo diskutabilnija tema, kao i pravopis (citaj postove pre no sto ih posaljes), svima se nama potkrade neka greska...
Sto se inteligencije tice, kroz tvoje postove je vrlo lako odrediti nivo...
Elem, ti mora da si vadiklka mvada i preobvazovana dok toliko lajes i ujedas...

Kao sto neobavestena rece, za Emira je kremanska kobra i nadam se da ce je dobiti uskoro, isto ko sto mu je sin dobio, doduse na Tiboru (koja koincidencija Zlatibor prebiVen na Zlatiboru :hahaha: ) ...

A to sto ture oce da prosiri granice, je samo da bi imao veci monopol na "svom" terenu, zabole njega bas za ekologiju i urbanizam! Cisto da se ogradi sto bolje i da bude siguran, da niko, nemoze da napravi nesto sto bi mu smanjilo upliv para.......
A i ti sto ih je zaposlio, sto imaju platuuuuuuu... Celih 200 jevreja, mozda ...
 
Ne znam gde su moderatori za ovaj podforum, da obrišu ove političke komentare...
Raspravljanje o tome koje je poreklo Emira Kusturice i da li je on lopov, ''mafijoza'' i ne znam šta već ne pročitah - uopšte nisu deo ove teme. Naročito to kakav je on čovek.

Ja ne zalazim u njegova politička i nacionalna opredeljenja, ni u njegovu čistost i čestitost... apsolutno svako ima prava na izbor...

Ono po čemu se on, kakav je da je, razlikuje od velikog broja ljudi koji imaju i funkciju i autoritet, jeste ideja da nešto stvori u Srbiji... (ovo što je neko rekao da on izgradnjom Mokre gore pravi sebi sigurnu bazu - i da je tako, opet nije stvorio mesto samo za SEBE, već nešto po čemu nas prepoznaju u inostranstvu)...

Sa strane se nekada ne vidi dobro, pa se javlja zavist, malodušnost, negativan pristup... registruje se samo ono što je loše... Treba se uhvatiti za pozitivnu stranu svega... a uvek ima i pozitivne strane...

U nedelju sam došla sam putešestvija po tom kraju Srbije, prvi put sam bila tamo, odsela na Zlatiboru, obišla i Taru, čak i Višegrad... Sirogojno, Mokru goru i...

Da se zadržim kod Mokre gore - smatram sebe osobom koja ima bar malo dara i osećaja za umetnost, tj. za ono što NIJE KIČ, tako da meni ideja o Drvengradu ne može da se ubroji u kič... Vrlo kreativno osmišljeno, čak mi je žao što nije veći, a trebalo bi da se ubaci i neki kulturno-umetnički program, pa, recimo, da nekog dana u Ulici Branislava Nušića igraju predstavu - neku njegovu komediju ili da se u kući Novaka Đokovića skupljaju teniske loptice, na kojima će da se pišu želje... sad pričam otprilike, jer bih ja uvek da to bude življe i bogatije...

Eto, možemo o tome šta biste dodali ili izmenili po ovim turističkim objektima...
 
Neznam da li je iko pomenuo kic...
Efendija Emir je izgradio :Drvengrad" na teritoriji Nacionalnog parka Tara i sad hoce da isposluje da NIKO nemoze nista da pravi, pa cak ni na svojoj dedovini... Mislim, nebuloza, da nema dalje . . .
Cist pokusaj stvaranja monopola i zastite licnih interesa . . .

Ne znam da li si neobavesten ili svesno pokusavas da poturis jednu laz da je Kusturica izgradio Drvengrad na teritoriji nacionalnog parka Tara. To je jedna najobicnija laz. A ko mi ne veruje moze da pogleda kartu nacionalnog parka Tara ovde:
http://www.tara-planina.com/index_files/karta-tare---np.jpg

Ima li Mokre Gore i Sargana na karti? Mokra Gora se nalazi na magistralnom putu Uzice - Visegrad koji ne prolazi kroz nacionalni park.
 
Poslednja izmena:
sada gledam,BE92 napadaju Kusturicu..pa ljudi-ovo sto on radi je dobro.kako inace nasa drzava da zaradi ako ne na tercijarnom sektoru?! sta..prodavacemo krompir,psenicu i ostalo..nema tu zarade.ako mislite da izadjemo iz krize,nemojte sputavati uspesne.deo tog parka je prvenstveno napravljen za pikupljanje novca od stranih posetilaca-a nasi se bune..e ljudi moji,zato i propadamo jer smo neslozni i rusimo sve sto ima uspeha i sto se razlikuje od "normalnog","kriznog","nerazvijenog"
Zabraniti BE92 !!!
 
sada gledam,BE92 napadaju Kusturicu..pa ljudi-ovo sto on radi je dobro.kako inace nasa drzava da zaradi ako ne na tercijarnom sektoru?! sta..prodavacemo krompir,psenicu i ostalo..nema tu zarade.ako mislite da izadjemo iz krize,nemojte sputavati uspesne.deo tog parka je prvenstveno napravljen za pikupljanje novca od stranih posetilaca-a nasi se bune..e ljudi moji,zato i propadamo jer smo neslozni i rusimo sve sto ima uspeha i sto se razlikuje od "normalnog","kriznog","nerazvijenog"
Zabraniti BE92 !!!

Ja sam gledala emisiju do pola,iznervirala se i ugasila.Nervira me ona ženturača od voditeljke.Zanimala me tema,ali kad sam videla kako su joj pristupili,odustala sam.
 
Neznam da li je iko pomenuo kic...
Efendija Emir je izgradio :Drvengrad" na teritoriji Nacionalnog parka Tara i sad hoce da isposluje da NIKO nemoze nista da pravi, pa cak ni na svojoj dedovini... Mislim, nebuloza, da nema dalje . . .
Cist pokusaj stvaranja monopola i zastite licnih interesa . . .

Sta je monopol, po tebi? To jest, sta ti mislis da je monopol?
 
Poslednja izmena:
EMIRAT U KREMNIMA





Otkako su okupirani od strane bosansko-crnogorske partizanske bande 1945.godine,Srbijanci imaju status najugroženijeg domicilnog stanovništva na planeti zemlji!Nigde u svetu nema takvog gastarbajterskog fašizma kao u Srbiji...jer,"sve države u svetu imaju gastarbajtere,ali samo u Srbiji gastarbajteri iz Bosne i Crne Gore vladaju tuđom državom..."
Srbijanci i dalje dozvoljavaju bosansko-crnogorskoj kamarili na vlasti i u opoziciji,a sada i bogatašima iz Bosne i Crne Gore da upravljaju njihovom otadzbinom!Ovakav status je gori od Hitlerovog fašizma,jer ni Hitler nije imao obraza da postavlja Nemce na ključne položaje u okupiranoj Srbiji,a bosansko-crnogorska banda upravo to radi od okupacije Srbije,dakle,punih 65 godina!
Sramota!
Tako je i Emir od Bosne došao u okupiranu Srbiju da pravi svoj vilajet...a što da ne,misliu on...kada njegov bivši sugrađanin Sarajlija i zemljak Boris Tadić može da bude predsednik u državi u koju je došao da radi i bude gastarbajter,što pomenuti čovek sa arapskim imenom ne bi mogao od Kremna da napravi svoj privatni emirat?!

Lepo bi mu pristajalo uz ime...
Sramota!
Ovaj bosanski reditelj degradira kompletan užički region,ima svoju privatnu vojsku koju naziva "rendzerima" (!) a čiji je zadatak da štiti privatni Divlji zapad ovog Bosanca u sred Srbije...

Mada,privatna vojska više podseća na Kolumbiju...a s obzirom da je Emir poznat kao ljubitelj marihuane,možda je zadatak tih tzv. rendzera da štiti neke plantaže "nečega" u Kremnima od Kremanaca...

Sramota!

Oj Srbijo...



Slavni režiser Emir Kusturica, koga meštani Kremana ovih dana optužuju da proširenjem Parka prirode pokušava da im otme dedovinu, kaže za Press da ne odustaje od svojih projekata i da ga „lovokradice i neradnici neće oterati iz Mokre Gore".

Kusturica kaže da su ga uvredile poruke seljana da se preseli u Istanbul ili Novi Pazar, i da se zbog toga odrekao statusa počasnog građanina Užica. On, ipak, poručuje da nipošto neće napuštati ovaj kraj.

Gradonačelnik hoće pomirenje

Nakon što se Kusturica javno odrekao titule počasnog građanina Užica zbog toga što gradonačelnik Jovan Marković „nije javno osudio šovinističke ispade" na zboru u Kremnima, Marković je uputio otvoreno pismo Kusturici:

„Neprijatno me je iznenadila vest da se posle više godina, na ovakav način, prekida saradnja između Vas i grada Užica. Zvanično sam više puta osudio šovinističke napade i pretnje koje su Vam upućene, i u medijima i za skupštinskom govornicom. Moram da primetim da ste pogrešno protumačili moju nameru da saslušamo građane i pomognemo im da otklone sve nedoumice vezane za primenu uredbe", piše u otvorenom pismu SO Užice.



- Projekat Park prirode „Mokra Gora" jedan je od retkih projekata u državi koji je uživao opšti konsenzus i iza koga su stali ljudi kao što su Boris Tadić, Vojislav Koštunica, Mlađan Dinkić... Sada je, međutim, jasno kome ne odgovara Park prirode. To su, pre svega, lovokradice, potom oni koji bi da grade „na divlje", da u šumi bez dozvole zidaju trospratnice...

- Na čelu protesta su zavedeni ljudi, koji su poverovali u razne neistinite priče kao što je ona da im neko neće dati da kose! To je potpuno netačno, obišao sam ceo Park prirode, svuda je pokošeno... Ovde je reč o nepoznavanju stvari! Niko od ljudi iz Kremana koji su protestovali nije ni pokušao da razgovara sa mnom, niko nije došao kod mene i predočio mi da postoji neki problem. Ja sam spreman o svemu da razgovaram i sve što nije jasno objasnim.



Pitanja za Emira od Bosne:

Da li je kad je dosao u Mokru goru kupio plac na Mecavniku zeleci da nesto gradi ili da ima plac koji mu se dopao?
Da li je on dobio dozvolu za gradnju i od koga?
Da li se on uklapa u pojam starosedeoc ili zitelj Mokre gore?
Da li je on sve izgradio dok taj potez nije bio park prirode?
Da li on sada gradi drzavnu ski stazu ili privatnu i hotel pored iste?
Da li je on i koliko privilegovan u odnosu na Mokrogorce i Kremance po pitanju gradnje objekata?
Zasto neki drugi Beogradjanin,Uzicanin ili bilo ko ne moze recimo da gradi neki komercijalni obijekat,vikendicu ili bilo sta drugo nego mora da pita za uslove ne opstinu Uzice nego profesora Kusturicu kako se sam predstavlja?
Koliko stalno zaposlenih radnika ako nije tajna ima na spisku u Drvengradu?
Da li je obijekte infrastrukture ,za koje se hvali da je izgradio ,napravio i za sebe ili samo za gradjane Mokre gore i da li je to uradio od svojih para ili od para sponzora, NIP a,stranih investitora ?
Da li je neko drugi mogao da postane direktor parka prirode i da li je za to radno mesto izasao legalan konkurs?
I na kraju da li je moguce da ste gospodine Kusturica tako pateticni i srceparajuci sa takvim pricama o vracanju titule pocasnog gradjanina ali da ipak necete odustati od projekta da ono sto ste vi kupili za 40 evra sada ne moze i ne sme da se prodake po desetostruko visoj ceni?
Zelim Vam da sto pre naucite da vozite helikopter jer stvarno ubiste vezbajuci sletanje i uzletanje sa stadiona FK Kotroman.Ima tamo jos ljudi.Niste samo vi tu.Ima i stoke kako one sa dve tako i one sa 4 noge.Onu sa dve mozete da kupite a ona sa 4 se uplasi pa ne daje ono sto treba i za sta je ljudi drze.



Izvor: http://www.glassrbije.webs.com
 
EMIRAT U KREMNIMA





Otkako su okupirani od strane bosansko-crnogorske partizanske bande 1945.godine,Srbijanci imaju status najugroženijeg domicilnog stanovništva na planeti zemlji!Nigde u svetu nema takvog gastarbajterskog fašizma kao u Srbiji...jer,"sve države u svetu imaju gastarbajtere,ali samo u Srbiji gastarbajteri iz Bosne i Crne Gore vladaju tuđom državom..."
Srbijanci i dalje dozvoljavaju bosansko-crnogorskoj kamarili na vlasti i u opoziciji,a sada i bogatašima iz Bosne i Crne Gore da upravljaju njihovom otadzbinom!Ovakav status je gori od Hitlerovog fašizma,jer ni Hitler nije imao obraza da postavlja Nemce na ključne položaje u okupiranoj Srbiji,a bosansko-crnogorska banda upravo to radi od okupacije Srbije,dakle,punih 65 godina!
Sramota!
Tako je i Emir od Bosne došao u okupiranu Srbiju da pravi svoj vilajet...a što da ne,misliu on...kada njegov bivši sugrađanin Sarajlija i zemljak Boris Tadić može da bude predsednik u državi u koju je došao da radi i bude gastarbajter,što pomenuti čovek sa arapskim imenom ne bi mogao od Kremna da napravi svoj privatni emirat?!

Lepo bi mu pristajalo uz ime...
Sramota!
Ovaj bosanski reditelj degradira kompletan užički region,ima svoju privatnu vojsku koju naziva "rendzerima" (!) a čiji je zadatak da štiti privatni Divlji zapad ovog Bosanca u sred Srbije...

Mada,privatna vojska više podseća na Kolumbiju...a s obzirom da je Emir poznat kao ljubitelj marihuane,možda je zadatak tih tzv. rendzera da štiti neke plantaže "nečega" u Kremnima od Kremanaca...

Sramota!

Oj Srbijo...



Slavni režiser Emir Kusturica, koga meštani Kremana ovih dana optužuju da proširenjem Parka prirode pokušava da im otme dedovinu, kaže za Press da ne odustaje od svojih projekata i da ga „lovokradice i neradnici neće oterati iz Mokre Gore".

Kusturica kaže da su ga uvredile poruke seljana da se preseli u Istanbul ili Novi Pazar, i da se zbog toga odrekao statusa počasnog građanina Užica. On, ipak, poručuje da nipošto neće napuštati ovaj kraj.

Gradonačelnik hoće pomirenje

Nakon što se Kusturica javno odrekao titule počasnog građanina Užica zbog toga što gradonačelnik Jovan Marković „nije javno osudio šovinističke ispade" na zboru u Kremnima, Marković je uputio otvoreno pismo Kusturici:

„Neprijatno me je iznenadila vest da se posle više godina, na ovakav način, prekida saradnja između Vas i grada Užica. Zvanično sam više puta osudio šovinističke napade i pretnje koje su Vam upućene, i u medijima i za skupštinskom govornicom. Moram da primetim da ste pogrešno protumačili moju nameru da saslušamo građane i pomognemo im da otklone sve nedoumice vezane za primenu uredbe", piše u otvorenom pismu SO Užice.



- Projekat Park prirode „Mokra Gora" jedan je od retkih projekata u državi koji je uživao opšti konsenzus i iza koga su stali ljudi kao što su Boris Tadić, Vojislav Koštunica, Mlađan Dinkić... Sada je, međutim, jasno kome ne odgovara Park prirode. To su, pre svega, lovokradice, potom oni koji bi da grade „na divlje", da u šumi bez dozvole zidaju trospratnice...

- Na čelu protesta su zavedeni ljudi, koji su poverovali u razne neistinite priče kao što je ona da im neko neće dati da kose! To je potpuno netačno, obišao sam ceo Park prirode, svuda je pokošeno... Ovde je reč o nepoznavanju stvari! Niko od ljudi iz Kremana koji su protestovali nije ni pokušao da razgovara sa mnom, niko nije došao kod mene i predočio mi da postoji neki problem. Ja sam spreman o svemu da razgovaram i sve što nije jasno objasnim.



Pitanja za Emira od Bosne:

Da li je kad je dosao u Mokru goru kupio plac na Mecavniku zeleci da nesto gradi ili da ima plac koji mu se dopao?
Da li je on dobio dozvolu za gradnju i od koga?
Da li se on uklapa u pojam starosedeoc ili zitelj Mokre gore?
Da li je on sve izgradio dok taj potez nije bio park prirode?
Da li on sada gradi drzavnu ski stazu ili privatnu i hotel pored iste?
Da li je on i koliko privilegovan u odnosu na Mokrogorce i Kremance po pitanju gradnje objekata?
Zasto neki drugi Beogradjanin,Uzicanin ili bilo ko ne moze recimo da gradi neki komercijalni obijekat,vikendicu ili bilo sta drugo nego mora da pita za uslove ne opstinu Uzice nego profesora Kusturicu kako se sam predstavlja?
Koliko stalno zaposlenih radnika ako nije tajna ima na spisku u Drvengradu?
Da li je obijekte infrastrukture ,za koje se hvali da je izgradio ,napravio i za sebe ili samo za gradjane Mokre gore i da li je to uradio od svojih para ili od para sponzora, NIP a,stranih investitora ?
Da li je neko drugi mogao da postane direktor parka prirode i da li je za to radno mesto izasao legalan konkurs?
I na kraju da li je moguce da ste gospodine Kusturica tako pateticni i srceparajuci sa takvim pricama o vracanju titule pocasnog gradjanina ali da ipak necete odustati od projekta da ono sto ste vi kupili za 40 evra sada ne moze i ne sme da se prodake po desetostruko visoj ceni?
Zelim Vam da sto pre naucite da vozite helikopter jer stvarno ubiste vezbajuci sletanje i uzletanje sa stadiona FK Kotroman.Ima tamo jos ljudi.Niste samo vi tu.Ima i stoke kako one sa dve tako i one sa 4 noge.Onu sa dve mozete da kupite a ona sa 4 se uplasi pa ne daje ono sto treba i za sta je ljudi drze.



Izvor: http://www.glassrbije.webs.com

Ko su ti Srbijanci? U Srbiji zive Srbi.
 
Seljacina sam sa Terazija i nikakve veze nemam sa Kremnima...
Turcin je i oblatio jedno od najsvetijih i najstarijih Srpskih imena...
Sto se dedovine tice, ti sa tvojom radi sta hoces (ako je uopste imas), a druge pusti da rade sto im volja . . .
Za tvoju informaciju mustro Mokra Gora i Kremna su imale crkvu i pre dolaska onih prvih turaka... Nije im trebalo ture za neku dascaru i koje je dovelo nekog raspopa da je osvesta.

Ti bi mogla, malo, da pripazis na tu tvoju poganu jezicinu i da pocnes da biras reci... Niko te nevredja, pa i ti probaj da se uzdrzis... Ili je to zbog politike koju sledis? Samo nemoj da kunes, 'leba ti...
A ko je koliko obrazovan, je vec malo diskutabilnija tema, kao i pravopis (citaj postove pre no sto ih posaljes), svima se nama potkrade neka greska...
Sto se inteligencije tice, kroz tvoje postove je vrlo lako odrediti nivo...
Elem, ti mora da si vadiklka mvada i preobvazovana dok toliko lajes i ujedas...

Kao sto neobavestena rece, za Emira je kremanska kobra i nadam se da ce je dobiti uskoro, isto ko sto mu je sin dobio, doduse na Tiboru (koja koincidencija Zlatibor prebiVen na Zlatiboru :hahaha: ) ...

A to sto ture oce da prosiri granice, je samo da bi imao veci monopol na "svom" terenu, zabole njega bas za ekologiju i urbanizam! Cisto da se ogradi sto bolje i da bude siguran, da niko, nemoze da napravi nesto sto bi mu smanjilo upliv para.......
A i ti sto ih je zaposlio, sto imaju platuuuuuuu... Celih 200 jevreja, mozda ...

E sad si bas preterao i neka ti sluzi na cast i obraz to tvoje nedolicno ponasanje.To sto si na terazijama Uzickim i nije nesto ja sam na Beogradskim i udata sam u Mokroj Gori i nemoj da budes tako pakostan i zloban jer to nije odlika Ercova i nemoj nikoga nipodastavati.Mokra Gora je ostala i bez jedine fabrike Kotroman i ostala su domacinstva staracka-jad i muka gledati kako je sve propadalo.Kazes TURE ,e pa to Ture je ispalo veci Srbin od mnogih Srba.Pogledaj koliko je mladih ostalo u Mokroj Gori,koliko je brakova sklopljeno zadnjih godina,pogledaj da li se radjaju deca i dali Mokra Gora zivi.Sada zivi a do juce je umirala.Pa dodi da vidis kolike su plate u Beogradu -pa i da su tamo 200 evra-tu su kod svoje kuce, na kraju cu ti reci-Mokrogorci nemaju nikakvih problema ali ima vlast u Uzicu i huskaju Kremnu ,Biosku i sve redom,samo nece moci.Toliko.
 
Ko su ti Srbijanci? U Srbiji zive Srbi.


Pa... ture,tj. "profesor" aka nemanja, htedoh kasti emir i njegovi zemljaci zovu Srbe u Srbiji Srbiancima... Za tureta se nezna sta je, osim da su mu mama i tata muslimani, a on nije... :dontunderstand:

E sad si bas preterao i neka ti sluzi na cast i obraz to tvoje nedolicno ponasanje.To sto si na terazijama Uzickim i nije nesto ja sam na Beogradskim i udata sam u Mokroj Gori i nemoj da budes tako pakostan i zloban jer to nije odlika Ercova i nemoj nikoga nipodastavati.Mokra Gora je ostala i bez jedine fabrike Kotroman i ostala su domacinstva staracka-jad i muka gledati kako je sve propadalo.Kazes TURE ,e pa to Ture je ispalo veci Srbin od mnogih Srba.Pogledaj koliko je mladih ostalo u Mokroj Gori,koliko je brakova sklopljeno zadnjih godina,pogledaj da li se radjaju deca i dali Mokra Gora zivi.Sada zivi a do juce je umirala.Pa dodi da vidis kolike su plate u Beogradu -pa i da su tamo 200 evra-tu su kod svoje kuce, na kraju cu ti reci-Mokrogorci nemaju nikakvih problema ali ima vlast u Uzicu i huskaju Kremnu ,Biosku i sve redom,samo nece moci.Toliko.
Seko, dzaba da si i iz Marinkovu Baru (verovato od onomad :hahaha: ), ture treba najuriti u bosnu i tamo nek pravi sta 'oce na svojoj dedovini... A kremance i biostance da ostavi na miru...I hvala je Bogu, sto Uzicki opstinari brane interese svojih gradjana (seljana)...
Pitanje je dana kad ce se minaret zableti emiratima mokrogoskim... :thumbdown:
 
Sta je monopol, po tebi? To jest, sta ti mislis da je monopol?

Ima nova poslovica k0ja kaze : ako nema u vu-gla, ima na GUGLA :hahaha:

Sta smaras? 'el oces da ti nacrtam monopol?

De nas ti prosvetli i reci nam kako nazivas situaciju kada neko ima ekskluzivno pravo da na odredjenoj teritoriji obavlja (bilo kakve) usluge bez prisustva konkurencije . . .

Ajde gukni . . .
 
Ima nova poslovica k0ja kaze : ako nema u vu-gla, ima na GUGLA :hahaha:

Sta smaras? 'el oces da ti nacrtam monopol?

De nas ti prosvetli i reci nam kako nazivas situaciju kada neko ima ekskluzivno pravo da na odredjenoj teritoriji obavlja (bilo kakve) usluge bez prisustva konkurencije . . .

Ajde gukni . . .


Koje usluge? Ne znam kako se crta monopol, mogao bi da nacrtas, kad si se vec ponudio?:think:
 
Pa... ture,tj. "profesor" aka nemanja, htedoh kasti emir i njegovi zemljaci zovu Srbe u Srbiji Srbiancima... Za tureta se nezna sta je, osim da su mu mama i tata muslimani, a on nije... :dontunderstand:

Seko, dzaba da si i iz Marinkovu Baru (verovato od onomad :hahaha: ), ture treba najuriti u bosnu i tamo nek pravi sta 'oce na svojoj dedovini... A kremance i biostance da ostavi na miru...I hvala je Bogu, sto Uzicki opstinari brane interese svojih gradjana (seljana)...
Pitanje je dana kad ce se minaret zableti emiratima mokrogoskim... :thumbdown:

Da li ti zaista mislis da je opstini Uzice stalo do gradjana? Stali su na njihovu stranu zbog glasova, jer ih gradjani drze na vlasti, a ne Kusturica.

I nije mi jasno sta postizes time sto vredjas osobu koja je registrovana kao Cicoka?
 
Poslednja izmena:
Da li ti zaista mislis da je opstini Uzice stalo do gradjana? Stali su na njihovu stranu zbog glasova, jer ih gradjani drze na vlasti, a ne Kusturica.

I nije mi jasno sta postizes time sto vredjas osobu koja je registrovana kao Cicoka?

Nista :dontunderstand: :dash:

Da li ti zaista mislis da je opstini Uzice stalo do gradjana?
Lupila si :dash:

I nije mi jasno sta postizes time sto vredjas osobu koja je registrovana kao Cicoka?
Kako je vredjam :dontunderstand:

Koje usluge? Ne znam kako se crta monopol, mogao bi da nacrtas, kad si se vec ponudio?
opet si lupila :dash:

Suma sumara: lupas ko maxim po diviziji a i smaras za medalju...
 
Jadan je onaj narod koji zivi u Mokroj Gori niko ga nerazume,vladika je prvi otisao da blagoslovi crkvu koju je zidao covek koji nije pravoslavac.Zatim su se tu umesala politika i sve je krenulo nizbrdo,preovladali su intresi.Moze li jedan Srbin da ode u drugu drzavu gde zive ljudi druge vere i da mu Muftija ili Fratar dozvoli da tu napravi crkvu,i postavi rampu?

Samo da te ispravim, on je pravoslavac. Krstio se u Herceg Novom. I krsteno ime mu je Nemanja.
Al' i to je najmanje bitno. Ako ga po tome ljudi gledaju, a ne po tome kakav je covek i sta radi za druge onda s takvima nema razgovora.
On je veci Srbin od vecine Srba u Srbiji, a ovde ga ljudi prozivaju: Eee... onaj musliman, musimani ga odbacuju zato sto je Srbin i eto tako... Kad bi covek gledao gde je pristao ne bi ga nigde bilo!!!
On je jednostavno i jasno EMIR KUSTURICA! Dovoljno!
I Mokra gora je fenomenalna!!!
 
Ja sam bila ove godine na Zlatiboru i prvi put na Mokroj gori i bila sam oduševljena,posebno sa šarganskom osmicom.Da nisam došla sa ovih prostora i da ne znam kako nam je zemlja uređena,pomislila bi da sam u Švicarskoj toliko je sve sređeno.Potpuno se slažem sa svima što misle da su napadi na Kusturicu samo plod zlobe i zavisti što nemogu da unovče brda i doline kojih su se davno odrekli.I normalno je u čitavom zapadu kojem naša zemlja teži da postoji kontrola gradnje pogotovo kad su u pitanju zaštićena područja.
 
Kratko pitanje i pozdrav svima.Ko je do sada to sve sacuvao ako ne stanovnici tog dela Srbije.
Sigurno ne ni Drzava,ni Kusturica i svi ostali sem stanovnika tog celog kraja.

Sacuvano je zato sto ste se iseljavali iz tog kraja i niko ziv nije teo tamo nista da gradi. Sad kad ste zahvaljujuci Kusturici videli kakve lepote taj kraj ima i koliki je potencijal sad bi ste ga unistili za 2 godine. Bas kao sto se desava sa Tarom.
 

Back
Top