Mojih ruku delo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala Draga, verujem da sada ima i u tubicama - da ne mora četkicom da se nanosi..no videh da vrsni majstori mnogo koriste
i sjajna je stvar za slojevito slikanje jer nekada belina( kod rasprsnute vode) teško da može da se dobije a da se ne koristi bela kreda
pastel ili sl. naknadno..
sve u svemu HVALA VAM NA SAVETIMA..volela bih da se nekada nadjemo u nekom kafeu i konstruktivno porazgovaramo.
svi sa ovog pdf i oni koji koji uživaju u druženju sa nama
slikari, naturščici, profi , mazala...crtači ..svi oni koji imaju volju da kistom ili grafitom
..štapom i kanapom..drvetom,tekstilom, kamenom itd oblikuju lepotu iz svojeg srca...
razmislite, bilo bi dobro da barem oni iz Bg budu pokretači nečeg lepog (barem druženja)mimo velikana i zatvorenih sistema
..mogli bismo i neku izložbu kolektivnu da napravimo..prodajnu, ako dozvoli prilika..eto , da ovaj PDF postane rasadnik dobrog semena :)

Srećna Vam Nova godina, puno plodnog rada i uspeha i zadovoljstva koje nam radovi donose!
Živeli!

christmastree.gif

sretna i vama svima nova
sto se varijante gume o kojoj smo pricali tice
ja je u tubama nisan vidjala
iskljucivo kao gotovu smjesu
u flashici i nanosis je kistom


akvarel prosto trazi da imas ono minimum
koji si mozes priustiti kvalitetnog materijala
od papira preko kista do boje
inace umije biti frustrirajuci

to kad dodajes pastel ise nije akvarel vec se, koliko se sjecam, to zove gvash
 
Poslednja izmena:
Dany, Don..SRECNO!!!


Volela bih da nam navrati Drjack :heart: nema ga dugo..mora da je postao nevidjeno dobar poput Djukarica :)
pa voslavu, Zak..virdzinije nema isto...sanje..jagodice bobice...( bobiska je "pretila" da ce akvarelom porobiti sve

bese ta 2011. god plodna :)

neka mi oproste oni koje nisam spomenula...sve divni umetnici -bili pocetnici ili pomalo-malo vise iskusni ( margine su svima zacrtane,
no samo da je srece da istrajemo u zadovoljstvu i da nas zdravlje sluzi)
 
Poslednja izmena:
Sve najbolje!
Za to vam sreća ne treba. Treba vam da to poželite i da u svoju želju ne posumnjate. Treba vam da upravljate voljom kojom ćete premostiti sve prepreke. A Nova Godina...počinje svakog momenta. Svakog momenta kada se jedan cilus završi, stara godina prolazi a počinje nova. Sve najbolje, stoga, u svakom SADA!
Ja ne znam ovo ovako dobro reći, al znam ponoviti! :D Nek nam bude kako nam JA KOJI JESAM želi! :D
 
  • Podržavam
Reactions: Tol
....Fino urađeno, bravo ...!
........ВАИСТИНУ СЕ РОДИ.......!

Зар је могуће да се ниkо не јави, све неки "антихристи" умјетници ili?

......... BADNJE VEČE .........

Dok ponoćna svijeća žmirka
Pod stolom slama i zrnje žita
Zvona se čuju i neka svirka
A neko šapće i očenaš čita

Kandilo ruka lagano njiše
Tri prsta vidiš, idu sa čela
I ruka krst na grud'ma piše
Na stolu badnjak i jabuka zrela

Nekom je rođendan u ovoj noći
Neko burme sprema i ruho bijelo
A neko pije drobi čaše u samoći
I nekom poju amin i zadnje opijelo...


Sojo
 
akvarel prosto trazi da imas ono minimum
koji si mozes priustiti kvalitetnog materijala
od papira preko kista do boje
inace umije biti frustrirajuci

to kad dodajes pastel ise nije akvarel vec se, koliko se sjecam, to zove gvash

Minimum u kompoziciji-da, mada sam vidjala (kod pomenutog Djukarića a i drugih vrsnih već predloženih ovde akvarelista)
kompozicije sa dosta pokrivene površine..pa negativi itd...meni je svaki način drag

Za minimum u papru i materijalu, mislim na kvalitet se ne bih složila..bez minimum dobrog 300gramskog
papira i kvalitetnih pigmenata da se ne lažemo-slike mogu biti samo mutnjikave ili solidne samo
ako su monohrono radjene.
Ovde skupo=kvalitet ima smisla i opravdanja.
Mnogo elemenata je potrebno za dobar izgled
ponajviše vežba i sloboda-rutina, no kvalitet slike jeste u znanju ali i u dobrom materijalu
 
Minimum u kompoziciji-da, mada sam vidjala (kod pomenutog Djukarića a i drugih vrsnih već predloženih ovde akvarelista)
kompozicije sa dosta pokrivene površine..pa negativi itd...meni je svaki način drag

Za minimum u papru i materijalu, mislim na kvalitet se ne bih složila..bez minimum dobrog 300gramskog
papira i kvalitetnih pigmenata da se ne lažemo-slike mogu biti samo mutnjikave ili solidne samo
ako su monohrono radjene.
Ovde skupo=kvalitet ima smisla i opravdanja.
Mnogo elemenata je potrebno za dobar izgled
ponajviše vežba i sloboda-rutina, no kvalitet slike jeste u znanju ali i u dobrom materijalu

ja samo o materijalu i pricam
bez minimuma
koji podrazumijeva barem tri dobre chetke - vece, prirodna dlaka okrugla, flaherica i jos jedna kao srednja, recimo
kvalitetan pamucni papir, sto duze vlakno to bolje, gramatura ispod 275 tesko
i kvalitetne boje - minimum su studijski akvareli recimo lefran ili vindzor
ne vrijedi ni pocinjati jer je frustrirajuce

s druge strane recimo moj bivsi muz je odlican slikar
i radio je akvarel bukvalno na smetju od papira
na faksu
i izgledalo je sasvim ok
tj talent i rad se ne mogu sakriti
pa makar slikano na tapeti, zidnoj
(a i na tome moze, samo je moras zategnut...)
kad je uzeo dobar materijal
izgledalo je super
+ je vise uzivao u radu

ja sam imala vise srece po pitanju materijala
jer sam bila u prilici da mogu
po meni, akvarel je upravo po tome specifican
on prosto trazi tehnicki minimum
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top