Mojih ruku delo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zanima me sve o grafici ,na koji način se radi kako se otiskuje ,...sve

Grafika je vrlo komplikovana stvar i nije je lako objasniti u nekoliko koraka,zbog toga i cini mi se niko ne zeli da ulazi u tu pricu,moras malo da pojednostavis pitanje.
Ja cu ti objasniti ukratko a ti kad smislis malo preciznije pitanje pitaj:)
Sam naziv GRAFIKA nastao je od grcke reci grafein sto znaci pisati,i odnosi se u principu na crtanje (pisanje)po bilo cemu sto bi moglo da se otisne na neki materijal uglavnom je to papir.
Da bi se bavio grafikom moras da imas presu koja je skupa,ili da nadjes nekog ko ima kako bih mogao korektno da ostampas otisak,opet i to zavisi kojom stampom ces se baviti?
Postoje visoka,ravna i duboka stampa.
U Visoku stampu spadaju LINOREZ<DRVOREZ>ravna stampa LITOGRAFIJA>duboka stampa BAKROPIS,AKVATINTA,BAKROPIS-AKVATINTA,SUVA IGLA,REZERVAS
to su neke osnovne koje bi za pocetak trebao da znas.
jos jedna mala ispravka to jes dodatak,DRVOREZ I LINOREZ moz da stampas i sa kasikom:)
Ako ima neko nesto da doda il da me ispravi,nek to uradi sad il nek cuti doveka!
salu na stranu pomoz mo coveku:)
 
..........Evo nesto iz mog pera........:D
...."mostic" teh.ugalj i meka olovka 6.B

2vc6dfo.jpg
 
Evo nekih mojih starih crtezha.
Kachio sam vec na anime podforum.
Daleko od toga da je super, ali eto. Trudio sam se.

Spiderman

30kq5vo.jpg


Garfield

351sjeh.jpg


I crtezh oko kojeg sam se potrudio najvishe:


2cfd381.jpg


2ivffxh.jpg


rcmx5s.jpg


Ovi prvi su uradjeni godinu dana pre datuma na fotoaparatu :D(ova prva 2)

jedan Tex

30ljxcl.jpg


jedan Zagi

1g3okg.jpg


Onda ova 2 najnovija(puno sam pazio na porporcije)

Zagor

qq752q.jpg


I za kraj inspirisan Blade of immortall-om

2i95gyp.jpg
 
„mostic“, novi motiv, iz druge perspektive……Ugalj i meka olovka…………..
Tesko, uf, motiv crtam iz sjecanja, most je ostecen sa tenkovima, (vojni manevar)
Sagradjen novi, u cetiri coska……..….:(
........Ispred se moglo prolaziti........

n50pdg.jpg
 
društvo,da li ste videli neku sliku slikanu na vodi? E to vam je moj hobi,takozvani marbling ili ebru,no patim se sa nabavkom potrebnog materijala,za sada se snalazim na razne na;ine ,ali to nije to.Ako neko od vas nešto zna...molim...
 
društvo,da li ste videli neku sliku slikanu na vodi? E to vam je moj hobi,takozvani marbling ili ebru,no patim se sa nabavkom potrebnog materijala,za sada se snalazim na razne na;ine ,ali to nije to.Ako neko od vas nešto zna...molim...

zashto ne bi postavila neki svoj rad,
i rekla nam malo vishe o tom vidu umetnosti?
ako ti nije teshko napishi nam neshto vishe o samom procesu izrade slike.

mislim da do sada nismo imali temu o tome.
 
ja sam uchila neshto po principu: rastopljena karboksimetilceluloza(tj.lepak za tapete) u vodi, zatim se dodaju uljane boje razblazene terpentinom. nakapa se boja u vodu, zatim se iglicama shara po povrshini vode, i onda se sve preklopi papirom. na povrshini papira ostane shara.
mada nisam nikada probala.

ali kapiram da postoji i drugih nachina.

zato ajd nek se javi neko ko je radio, ili bar probao da radi ebru, bash me zanima kako tachno ide.
 
Sojo,dobri crtezi...mada fali neka crnja olovka koja ce da istakne senke...sve ti se nekako stopilo...nema bash neki osecaj dubine...vidi se da si pomalo lenj detaljista...da se tako izrazim....odradish detaljno jedan deo...koji ti se dopao a ostalo otaljash.......imash talenta....radi na enegiji crteza...na energiji pokreta...ovo je crtez konja u pokretu....to mora energichnije da se pokaze......inache...svidja mi se...:))
Mr.Masacre....mis`im shta reci....:)....fino,fino...
 
Sojo,dobri crtezi...mada fali neka crnja olovka koja ce da istakne senke...sve ti se nekako stopilo...nema bash neki osecaj dubine...vidi se da si pomalo lenj detaljista...da se tako izrazim....odradish detaljno jedan deo...koji ti se dopao a ostalo otaljash.......imash talenta....radi na enegiji crteza...na energiji pokreta...ovo je crtez konja u pokretu....to mora energichnije da se pokaze......inache...svidja mi se...:))
Hvala, istina, ne obracam paznju, i crtam brzo, podkradu mi se greske, na skici
"mostic" sa druge strane mosta-( iz vode, potoka izraslo siblje, drvece)...ha ha...
Korigovao sam......:D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top