Моје прво гласање

Jer ako ti ne odlucujes drugi odlucuju o tebi.

Ne odlucujes ti nista, samo mislis da odlucujes. U idealnoj demokratiji, odlucuje masa. A ti nisi masa. Ti si samo jedan izuzetno mali deo iste. Realan uticaj imaju samo oni koji upravljaju masom tj. uticajni ljudi, medijski jevandjelisti, "influenseri". Masu cine bezglavi pojedinci koji sprovode diktate misleci da sami upravljaju svojom sudbinom.

Zajednica postoji bas zato sto ne mogu svi sve odluke sami da donose. Tamo gde svako sam donosi sve odluke, tamo zajednice nema, samo gomile pojedinaca.

Moderno je da se svako petlja u sve jer je kao takav programabilan. Umesto da pronadjes nekoga kome verujes i prepustis mu da donosi odluke umesto tebe, a ne da mu se stalno petljas u poso ko neki mikromenadzer.
 
Ako si deo mase tj. masu definiše mnogo pojedinaca, kako onda ne odlučuješ ništa?

Recimo da masu cini milion pojedinaca tj. da imamo milion glasaca. Tvoj glas je samo jedan u milion. Glasao ili ne, rezultati ce biti isti.

Ne odlucujes ti vec masa. A sto je masa veca, to je glas pojedinca od manje vaznosti.

Tipican odgovor na to je, "Kada bi svi razmisljali na taj nacin, niko ne bi glasao". To je tacno ali je nebitno zato sto ti kao pojedinac u najboljem slucaju imas izuzetno mali uticaj na izuetno mali broj drugih pojedinaca. Drugim recima, ti ne mozes da nateras druge ljude da prestanu da glasaju sve i da hoces. I ne samo zato sto nisi u kontaktu sa dovoljno velkim brojem ljudi vec i zato sto je propaganda u suprotnom smeru previse jaka.

To su trenutna pravila igre i svako ko hoce da igra tu igru mora da motivise ljude da glasaju i to putem lazi.

Izbore odlucuje onaj ko upravlja masom, tako da za demokratiju moze da se kaze da je sistem u kojem se odgovornost skida sa onih koji odlucuju o svemu i prebacuje se na masu pojedinaca koji ne odlucuju ni o cemu.

Najbolje da se lepo svi predamo i u qrаc, pa nam sutra kriv lopov Đilas, lopov Vučić, lopov onaj, lopov ovaj, a mi sedimo kod kuće skrštenih ruku, ništa ne preduzimamo i kukamo što kradu, pljujemo opoziciju.

Cim ides na glasanje, znaci da si se predao . . . U tome je caka. Demokratija je sistem u kojem ljudi zive u iluziji da imaju uticaj koji zapravo nemaju.
 
Ne odlucujes ti nista, samo mislis da odlucujes. U idealnoj demokratiji, odlucuje masa. A ti nisi masa. Ti si samo jedan izuzetno mali deo iste. Realan uticaj imaju samo oni koji upravljaju masom tj. uticajni ljudi, medijski jevandjelisti, "influenseri". Masu cine bezglavi pojedinci koji sprovode diktate misleci da sami upravljaju svojom sudbinom.

Zajednica postoji bas zato sto ne mogu svi sve odluke sami da donose. Tamo gde svako sam donosi sve odluke, tamo zajednice nema, samo gomile pojedinaca.

Moderno je da se svako petlja u sve jer je kao takav programabilan. Umesto da pronadjes nekoga kome verujes i prepustis mu da donosi odluke umesto tebe, a ne da mu se stalno petljas u poso ko neki mikromenadzer.
zanimljivo zapažanje
šta je po tebi rešenje?
 
zanimljivo zapažanje
šta je po tebi rešenje?

Ako mene pitas, a pitas me, resenje je da ljudi nauce i konacno predju na resavanje sporova putem dijalektike tj. vrste retorike koja se oslanja iskljucivo na logiku.

Glasanje je jednostavan ali poprilicno ogranicen metod koji u sustini nije nista drugo nego kompromis, tj. "Malo cemo po tvome, malo po mome", koji funkcionise samo dok je broj glasaca relativno mali. Sto je veci broj glasaca, to je kompromis veci, znacaj pojedinacnih glasova manji i sam koncept besmisleniji. Masovno glasanje je, u najboljem slucaju, popularna uprava, samim tim uprava nizeg kvaliteta, a u najgorem, a rekao bih i u najcescem, slucaju, skrivena i kompromotivana diktatura uticajnih.
 
Zezam se.Kumica mi rekla da glasam za Nestora.Nisam vjerovao da ce preci cenzus ili ako predje da nece otici Vucicu,pa nisam glasao.Znao sam da nece sa nasilnicima iz nenasilja.Sada gledam sta ce Nestor da uradi.Navijam da ne popusti i ostane neutralan.
Šta može da uradi jedan degenerik poput njega? Nadam se ništa. Zastrašujuće je kakvim ljudima se daje kontrola u ovoj državi. To dosta govori o glasačima.
 
Osnovno pravilo: nikada ne treba glasati za padobrance. Na svakim izborima se tako pojave neki likovi, nalože masu, pokupe glasove i nestanu.
Da izbori nesto menjaju ne bi postojali.
Sećate se Belog.
Da izbori nesto menjaju ne bi postojali.
Taj nas je zabavio a eto ima lep zivot bar jedna od obicnih osoba,dobro za njega.
Sad je Nestorović i tako vazda u krug.
On je pomogao mnogima da lakse prezive korona vreme,ima umirujuc ton glasa te mnogo fino oraspolozi,opusti svakog tako da je prijatna pojava iz medija.
Ima posao,ima karijeru te ako nije u politici ima sta da radi ~ stalno su govorili da treba birati takvog te je ocigledno sto je ovog puta očekivano izabran.
Treba glasati samo za one koji imaju staž na sceni i koji su pokazali da mogu da sarađuju sa ostatkom opozicije, pogotovo sa neistomišljenicima.
Svi oni su tu da gledaju svoje interese te obezbedjivanje svojih porodica kao što se trudi svako ko negde radi ~ opozicija zeli da zameni vlast kako bi to uspela~ jos od vremena davne istorije je tako.
To čini pravog političara.
Ne,ne,ne,ne.
Pravi politicar zavrsi fakultet da bi mu politika bila posao kojim ce se baviti,pravi politicar radi za dobro svog naroda sto u danasnjem vremenu ne postoji vec gledaju svoje interese a drzavom svakom na svetu upravlja pohlepa korporacija.
 

Back
Top