Moje prve ploče

Prvi hobi su mi bile taksene marke…

Kako sam bio ponosan na svoje albume, sa kolekcijama, koje sam tako pažljivo čuvao, i još vrednije sakupljao. Kako sam bio srećan kad mi je otac doneo iz Libije blok-marke, koje tada niko nije imao, čak ni odrasli kolekcionari, koji su mi nudili razne zamene. A albume, njih sam čuvao ispod kreveta, i non stop ih gledao, da vidim da li su sve na broju. Ali, uporedo sa markicama, i ja sam rastao i polako počeo da slušam muziku…

Moje prve ploče…Hm, dugo mi je trebalo da se setim početka, ali, ipak sam uspeo. Bili su to legendarni The Beatles, uz koje smo svi odrastali, tj bili smo podeljeni. Jedni su slušali njih, a drugi Rolling Stonese, koje ja nikada nisam preferirao, osim Angie…

Zatim, nekim slučajem dolazim do albuma The Temptations, i onda je već bilo gotovo. Moji albumi sa markama su zamenjeni za album Deep Purple, Pink Floyd, i naravno Vatrenog Poljubca…

Zatim dolazi Kad bi bio Bijelo Dugme, Buldožer, Pankrti, Pekinška Patka…

Markice su zaboravljene, krenulo je sakupljanje bedzeva, koji su tada bili suvo zlato, a ni milicija nije baš blagonaklono gledala na sve to…Naručene su prve ploče direktno iz Londona, naravno koje druge nego Sex Pistols… U kosi je bilo svega, od slatke vode, koja je podizala kosu, do kevinih farbi za kolače, naravno zelene boje, od mentola, kojima sam farbao kosu…

Tapete su bile zamenjene posterima, koji su, u nedostatku lepka, bili zalepljeni sa mešavinom vode i brašna, pa bi u sred noći, sa zida otpadali i budili me. Naravno, sve su pratili gramofoni, prvo onu iz dva dela, a zatim i čuvene Toske, koje su mogle da prime deset LP ploča, što je tada bilo naučna fantastika. Naravno, u sobi su bili lajt-šoovi, sa sijalicama u boji, koje su treptale…

Nastavak sutra…

http://www.poslednjiskaut.com
 
Sa ljubavlju i setom odlazimo u vremeplov nekog divnog,nostalgicnog vremena.
Bicu ovde i sutra,cekam nastavak..nostalgiji nikada nisam umela da odolim!
Zahvaljujem,Poslednji skaute..ponecu ove tvoje reci u san,jer sve je manje ovovremenskih stvari koje treba sanjati..
 

Back
Top