Moje kreacije

Zašto niko ne svraća na ovu temu?z:cry:
Možda je trebalo da bude na pdf hobi? Moderator?

Al' dok mod ne reši da li je treba prebaciti, da vas pitam: zar moda mora uvek da bude kupovna?
Meni je uvek bilo draže da neki komad odeće ili nakit i slično da napravim sama, pošto tako imam uvek nešto unikatno.
Na primer, sada su u modi džemperi i ona zelena koja vuče na boji petrol, pa sada sebi pletem jedan po svojoj zamisli.
Evo i slika istog, mada je još u fazi izrade:

Ja sam u godinama kada ne zelim da budem kao drugi tako da sve pravim sama sto mogu.!
Obheklam najobicniju zicicu i dobijem fenomenalnu narukvicu!
 
kako je dobra tema,

samo da se zapljunem pa cu kasnije okachiti neki svoj rad..

do sada sam sama sashila samo jednu suknjicu, na koju sam strashno ponosna!!

ali zato imam puno svojih kreacija, koje moja mama-genije sprovede u delo, tako da cu i to okachiti!
:)))
 
Ja sam u godinama kada ne zelim da budem kao drugi tako da sve pravim sama sto mogu.!
Obheklam najobicniju zicicu i dobijem fenomenalnu narukvicu!

Originalnost je faktor uspeha u svemu, a i lepo je imati neki detalj kakav niko
nema.
Nema ništa gore za ženu nego kada na drugoj vidi identičan odevni predmet
kakav ona ima, a ako se još sretnu u njima šok je neizbežan
 
Da znaš da je baš tako, čak i cigareta manje palim kad se bavim heklanjem ili pletenjem. A, usput su se i moje kćere primile na ručno heklane stvari.
Mlađoj sam napravila topić za leto po sledećem uzoru - slika i šema skinute sa sledećeg ruskog sajta za heklanje: www.crochet.korabel.net , a ima i deo za pletenje www.knitting.korabel.net - pa ko voli neka poseti sajt.

mozes li da mi posaljes semu ? :zskace:
nista ne razuem ruski pa ne mogu da se snadjem
 
Poslednja izmena:
Moja mama strika, hekla i veze, a ovih dana mi pravi strikane mantilice, ako ne budem mnogo lenja ostavicu fotke kasnije =)

A do sada mi je pravila dzempere, salove, kape, rukavice, majicice, grejace za noge, trake za kosu i jos trista cuda =)
 
Koga zanimaju ručni radovi može da zaviri u moj 4shared folder i da skida skenirane časopise.

http://www.***********/account/dir/6947510/2f4523a2/sharing.html?rnd=4#

Imam ih tek nekoliko upload-ovnanim, a imam preko 20 CD-a sa raznim časopisima za pletenje, heklanje i druge rukotvorine, pa ću svremena na vreme da dodajem još toga.
Većina ih je na ruskom jeziku, a ima ih i na nemačkom, francuskom, španskom i drugim jezicima, ali najbitnije je da u gotovo svima imaju detaljne šeme za izradu odevnih i drugih predmeta, pa jezik i nije toliko bitan.
 
Poslednja izmena:
P.S:: Pošto je veliki deo časopisa u formatu *.djvu, postavila sam i program koji otvara tu vrstu fajlova. Mali je, lako se instalira, a radi isto kao adobe reader sa *.pdf fajlovima.
 
Poslednja izmena:
ja sam zavrsila novcanik od kesa. spremam izlozbu pa sve radim skoro od kesa,ali imam problema sa osmisljavanjem mehanizama za zakopcavanje torbu. napravila sam dugme ali ne znam kako da ga prisijem jer je ceo rad od kesa pa ne mogu iglom
 
ja sam zavrsila novcanik od kesa. spremam izlozbu pa sve radim skoro od kesa,ali imam problema sa osmisljavanjem mehanizama za zakopcavanje torbu. napravila sam dugme ali ne znam kako da ga prisijem jer je ceo rad od kesa pa ne mogu iglom

Koji je način izrade novčanika? Tkanje, heklanje ili šta? Možda možeš ipak nekim debljim koncem samo da privežeš dugme?
 

Back
Top