Moje dete ima uvecane zlezde na vratu!

Ja imam uvecane pljuvacne zlezde iza usiju, na obe strane. Uvecane su non stop, nekad manje, nekad vise. Doktori su mislili da je Sjogrenov sindrom, radila sam pretrage (kolicina suza, pljuvacke, itd.) ali na srecu nije. Ostalo je na tome da su, eto, uvecane. Tada su se malo i povukle, pa sam skoro i navikla na takvo stanje. Ovih dana su mi uvecane, uz pojacano lucenje, odnosno bol pri prvom zalogaju, nekad same od sebe zabole, i mimo jela.
Zakazala sam kod doktorke opste prakse, ali je neverovatna guzva, ne znam kad ce me primiti, pa bih vas zamolila za bar neke smernice.
Da li moj problem moze da napravi gljivica candida?
Alergicna sam na povidon jod recimo, pa me zanima da li alergija moze (na hranu, i sl.) da izazove ove probleme?
Sta bi sve moglo da bude uzrok???
Na sta da obratim paznju? Koje bi analize trebalo da uradim?
Moram i sama da pokusam da sebi pomognem.
Ja znam da nije lako odgovoriti, ali molim vas bar za misljenje, naravno nekog ko se razume, ili je imao slican problem.
Hvala unapred
 
Bila sam kod doktorke opste prakse, I, jednostavno, dijagnoza je sialoadenitis. Dala mi je kapsule 2 kutije Amoksicilin, da pijem na 12h po 2.
E, sad zamislite, ja imam non stop uvecane zlezde, nekad manje, nekad vise, i po tome bi ja trebalo da pijem antibiotike stalno, jer stalno imam po nekoj logici upalu.
I, na moje pitanje da li ce me poslati specijalisti, njen odgovor je bio-Neeeeee, pa videcemo da li ce pomoci Amoksicilin...
Pa, i da malo pomogne nece resiti problem. I, to ispijanje antibiotika za svaku bolest, vec mi je mucno. Najlakse je prepisati antibiotik, pa sad, ako deluje dobro je, ako ne, tek onda cemo videti sta cemo. Taj redosled je vec malo zamoran.
Zar nije sad sansa dok su uvecane neuobicajeno da se vidi sta je, da to pregleda specijalista?
Ja kad ispijem antibiotik verovatno ce bar malo spasti otok i onda mi i ne treba specijalista.
Na sva pitanja koja sam ovde postavila, za candidu, za alergiju, ona je energicno odbila kao moguci uzrok.
Opet sam na istom. Oticu, antibiotik (ranije mi ga nijedan doktor nije prepisivao), i to je to.
Meni bi dobro dosla i nagadjanja jer zelim pre pocetka terapije da mozda ukljucim i neku drugu soluciju, specijalista, ultrazvuk mozda, ne znam.
Moze li se na ultrazvuku videti da li je upala koja zahteva antibiotik, ili ne, i sta je sa zlezdama?
Ne znam vise ni sama sta da radim.
Hvala na svakom odgovoru
Pozdrav
 
imam problem od pocetka januara su mi uvecane zlezda na vratu,ja povremeno imam nisku temperaturu,utvrdjeno je da imam toksoplazmozu i da sam je u decembru dobila,ali meni zlezde se ne povlace niti me bole sto me najvise plasi,na kontrolu sam isla rezultati na toksoplaz.su mi i dalje pozitivni pojavili su mi se bolovi u misicima,isla sam i na ultrazvuk vrata tamo su mi rekli da mi zlezde rade i da se protiv necega bore ali nista vise,da li je to od tog parazita ili od neceg drugog. unapred hvala
 

Back
Top