Mladi i posao

Mislim da je super da tinejdzeri rade. Treba sticati radnu naviku. Svi se pitamo zasto obrazovani ljudi nemaju posla. U vecini slucajeva, sve sto treba da urade je da zasucu rukave i mrdnu svoje guzice. Ne kaze se bezveze - ko radi ne boji se gladi.
Planiram da pocnem da radim za jedno godinu, dve. Ne znam zasto, meni je ideja nezavisnosti od roditelja bas super. Kad krenem na fakultet, ne znam da li cu da radim, pogotovo ako upisem ovo sto mi je trenutno na listi prioriteta, jer tu treba da se posteno pomucis. Ali, ima vremena... :) Barem za mene...
 
Vratio sam se nedavno iz Irske... gde klinci od 16-17 godina vec imaju part-time poslove... tipa... javljaju se na telefon u agencijama, rade na recepcijama hotela, pumpama, raznose hranu... i sl... sto je super, jer im pomaze da jako rano steknu nezavisnost, a i imaju odlican izvor prihoda pa sebi mogu da priuste mnogo toga...

E, zanima me... kakva je situacija sto se toga tice kod nas? Jel' moguce sa 17-18-19 godina, pored skole/studija, naci (vremena za) posao, i gde? Koliko je to placeno? Jeste li vec radili negde?

Radim samo leti, i to plata vrh.
 
Bavite se umetnošću...Ali ako to radite samo zarad keša i gledate ekonomsku isplativost,osuđeni ste na propast.Ukoliko imate ideju koju možete sprovesti u delo-bićete debelo nagrađeni.:ok:
 

Back
Top