Mjesoviti brakovi

Kakvo vam je misljenje o mjesovitim brakovima

  • Pozitivno je i nemam uslova sem ljubavi

  • Pozitivno je ali uslov je da se bracni drug pokrsti

  • Ne volim mjesovite brakove


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
e pa ovako...starije kolege su me ucile da sastavim 10 osobina koje cenim kod zene i koji su mi najbitniji i to po prioritetu....kad nadjem devoiku koja ispunjava te kriterijume tad treba da se zenim----i jos su mi rekli da necu nikad naci koja ispunjava bas sve kriterijume....rekose sam odluci cega si u stanju da se odreknes...i tako i bi...nadjoh devojku koja je imala 7 mojih osobina....i ozenih se....i ona nije srpkinja...i to nam nikad nije smetalo....rodila mi je dva sina ne zna se koji je bolji od kojeg...prvenstveno ih vaspitavamo da budu ljudi----sa maksimalnim osobinama---a kako ce se izjasnavati nacionalno to je njihova stvar...licno mislim da ce moji sinovi biti bogatiji za dve kulture i dva stila zivota koja su toliko bliski a opet razliciti....birace valjda ono najbolje i najpozitivnije od obe nacije...
 
Cao,

Da li bi ste pristali mjesoviti brak i da li za to imate uslove ili ne.Kakavi su vam uslovi i sta smatrate barijerom ako postoji.Kako zamisljate mjesoviti brak i da li ga smtrate harmonicnim?Da li zastupate stav naucnika da su djeca iz mjesovitih brakova puno pametnija i zdrava?

Za sve to imat cete priliku odgovoriti i vjerujte mi ovo je btina tema i nemojte mi je brisati.

Е ако ти је битна тема, да ти одговори стари четник, из искуства.
За успешан мешовити брак потребно је неколико ствари.
1. ЉУБАВ _ Значи, ако си нашао сродну и ако се волите али запамти, ВОЛИТЕ
ЈАКО И НЕПОКОЛЕБЉИВО.
2. АНАЛИЗИРАТИ ОБОЈЕ _ Дакле, уз потпуно поверење проверити колики сте верници, или сте можда атеисти.
3. ДОГОВОР О ПРЕКРШТАВАЊУ _ Ако је једно од вас верник или већи верник, договорити се ко ће у чију веру прећи. Ово мора обавезно, да деца сутра не би имала порблема и да не би била у раскораку између две вере.
4. ИЗОЛОВАТИ СРЕДИНУ _ Средину у којој живите, вас двоје морате изоловати. Никако не дозволити да она вас изолује. ПОСЕБНО не слушати маме и тате, баке, ујне, тетке, стрине. Прекинути причу ако и мало крене у том правцу. Неки ће вас напустити, али они којима нешто значите неће.
5.ОПЕТ ЉУБАВ _ Поново се вратите на почетак, поново све изанализирајте, будите спремни на компромисе, мислим једно према другоми прихватите моју теорију
БОГ ЈЕ ЈЕДАН САМО МУ ЉУДИ СА РАЗЛИЧИТИХ СТРАНА ПРИЛАЗЕ


ПС
СВУ СРЕЋУ ОВОГА СВЕТА
ЖЕЛИ ВАМ ЈЕДАН ЧЕТНИК.:bye:
 
Е ако ти је битна тема, да ти одговори стари четник, из искуства.
За успешан мешовити брак потребно је неколико ствари.
1. ЉУБАВ _ Значи, ако си нашао сродну и ако се волите али запамти, ВОЛИТЕ
ЈАКО И НЕПОКОЛЕБЉИВО.
2. АНАЛИЗИРАТИ ОБОЈЕ _ Дакле, уз потпуно поверење проверити колики сте верници, или сте можда атеисти.
3. ДОГОВОР О ПРЕКРШТАВАЊУ _ Ако је једно од вас верник или већи верник, договорити се ко ће у чију веру прећи. Ово мора обавезно, да деца сутра не би имала порблема и да не би била у раскораку између две вере.
4. ИЗОЛОВАТИ СРЕДИНУ _ Средину у којој живите, вас двоје морате изоловати. Никако не дозволити да она вас изолује. ПОСЕБНО не слушати маме и тате, баке, ујне, тетке, стрине. Прекинути причу ако и мало крене у том правцу. Неки ће вас напустити, али они којима нешто значите неће.
5.ОПЕТ ЉУБАВ _ Поново се вратите на почетак, поново све изанализирајте, будите спремни на компромисе, мислим једно према другоми прихватите моју теорију
БОГ ЈЕ ЈЕДАН САМО МУ ЉУДИ СА РАЗЛИЧИТИХ СТРАНА ПРИЛАЗЕ


ПС
СВУ СРЕЋУ ОВОГА СВЕТА
ЖЕЛИ ВАМ ЈЕДАН ЧЕТНИК.:bye:

eto i sad neko neko kaze kako su cetnici netolerantni:D
 
zasto mislis da nije tema za politiku...ali slazem se...nije samo za politiku...o tome pricaju i sociolozi i psiholozi i etnolozi
deca iz mesovitih brakova po pitanju nacionalne identifikacije se vrlo cesto nadju na udaru ne porodice vec na udaru samog sebe...sta izabrati izmedju dva
Za veme stare Jugoslavije znatan porcenat ljudi koji su se izjasnjavali kao Jugosloveni prema nekim istrazivanjima se pokazalo da su deca iz mesovitih brakova
pitanje nacionalne identifikacije se pojavio kao problem kad je ta drzava nestala a oni se nasli u drzavicama ciju identifikaciju nisu osecali ili nisu zeleli
postoje neki podaci da se u srpsko-hrvatskim brakovima najvise izjasnjavalo kao Jugosloveni, pa kao Hrvati i na kraju kao Srbi, s tim sto se prilikom ovog analiziranja podatka mora uzeti u obzir da je najvise srpskohrvatskih brakova bilo upravo u Hrvatskoj
Kako se deca u sada izjasnjavaju U Srbiji na primer...ili Hrvatskoj..to nije samo zanimljivo sociolosko...vec i politicko pitanje
Protiv mesovitih brakova , bez obzira na veru naciju rasu, nemam nista portiv
Mislim da je ljubav u toj prici pobednik....ipak mislim da na Balkanu generalno, jos uvek postoje predrasude oko takvih brakova...ali ce se i to promeniti, kao sto se i vec promenilo, .....u blizini moje kuce zivi mali crnac...zove se Slobodan, prica srpski i zdravo oteze...:D..otac je odavde a majka crnkinja...i svako ko prodje pored njega...zavuce mu ruku u kosu ili ustine za obraz:D

Rekao bih da je to ispolitizovana tema, a da je tema socioloska. Uvek izmedju ta dva bih birao svoj izbor. Medjutim sa druge strane postoje netolerantnije porodice koje bi se i fizicki obracunale ili sa svojim detetom ili sa njegovim/njegovom izabranikom. Kad se drzava raspala bilu su prinudjeni tako da se izjasnjavaju,mnogo vise u Hrvatskoj nego u Srbiji zbog pritiska prvo blize porodice,pa neposredne okoline a zatim i drustva. Promenice se ali ne uskoro,uglavnom zbog ekonomske zavisti roditelja od dece. Kad bi bio veci standard mogli bi da se odvoje od roditelja i samostalno zapocnu zivot i samim tim i izaberu partnera. Ovako kad treba svi pod isti krov to je neizvodljivo. S druge strane u muslimanskim zajednicama sam nivo organizacije porodice ne dozvoljava toliku liberalnost po pitanju izbora partnera. I ja imam u porodici malog sad vec velikog crnceta, keva mu je poreklom iz Kragujevca cale iz Atlante,mali zna srpski i uglavnom na srpskom preti:mrgreen:
 
Ja zivim u mesovitom braku.
Supruga mi je zensko , a ja sam musko:think::mrgreen:
Super se slazemo , kada nismo zajedno.
Kada smo zajedno slazemo , knjige ,regale,cipele.....................................
Mnogo smo tolerantni.
Ja tolerisem njen rad u kuhinji,sa decom,po stanu.............
Ona tolerishe to sto ja tolerishem :mrgreen:
Politicki smo na istoj "liniji" , ona glasa za onog koga joj preporuchim :per:
U sushtini , meshoviti brakovi su super .............ako zena dobro mesha :super:
 

Back
Top