Misli poznatih mislilaca

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
"Neko mi je dao ovu čašu i baš mi je draga. Ona zadivljujuće drži vodu i sjaji se na sunčevim zracima. Kada je dodirnem, ona zveči. Jednog dana će je možda vjetar oduvati s moje police, ili ću je možda ja laktom odgurnuti sa stola. Ja znam da je ova čaša već slomljena, tako da uživam u njoj dok mogu."
~Ačan Čah Subatu~


Otvorio sam knjigu nasumice i naisao na pricu o Aleksandru Makedonskom. Car je, prica se tu,dobio na poklon divne posude od stakla.Poklon mu se veoma svideo, a ipak je sve polupao. - Zasto? Zar nije lepo? Pitali su ga. - Bas zato - odgovorio je on. - Toliko su lepe da bi mi bilo tesko da ih izgubim. A vremenom bi se jedna po jedna razbijala, i ja bih zalio vise nego sad.
Prica je naivna, a opet me zaprepastila. Smisao je gorak : covek treba da se odrekne svega sto bi mogao da zavoli, jer su gubitak i razocaranje neizbezni. Moramo se odreci ljubavi, da je ne izgubimo. Moramo unistiti svoju ljubav, da je ne uniste drugi. Moramo se odreci svakog vezivanja, zbog moguceg zaljenja.!?
Misao je surovo beznadna. Ne mozemo unistiti sve sto volimo: uvek ce ostati mogucnost da nam to uniste drugi! :)
Mesa Selimovic - Dervis i smrt
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top