Miskovic

Bila..na..tv..emisija...o..Slobi.,Kosovo..87me.,.i..ja..se...zagledao..Kad...prikazaše..sedi..
Slobica,.pored..njega..Stambolić..i..odmah..do..njih...ovo..čudovište..od..čoveka...Od..tad..mi..je..jasno..okle..mu..pare.

Jel..ove..godine..u..Skupštini..Čeda..javno..rekao..da..Mišković..finansira..sve..stranke..osim..njegove?..Ne..ustadoše...radikali..da...kažu..kako..Čeda..laže...Svi..su..mudro..ćutali..
 
Zasto ljudi ne postuju na ovoj temi??? jos jedno iznenadjenje

Ја не постујем јер смо имали више тема о Мишку и све сам већ рекао и написао о том скоту... надам се да ће и његовом башкарењу доћи крај.

Лепо му је Веља поручивао: ... стани Мишковићу, закочи Мишковићу, повуци ручну Мишковићу... али не вреди - њему "зинуло дупе" оно сељоберско алаво...
 
Da vidim da Miskovica pljuje neko posten, pa da se i razmisli o tome, ali predobri i preposteni LDP, to je jadno.
Gledam na njega kao na coveka koji je zaposlio desetine, mozda stotine hiljada ljudi u Srbiji i par puta toliko porodica zavisi od njega.
Ako ima prljavih para, zna se sta se onda radi.

Mozda neko od vas mladih ldp-ovaca zna KAKO je izgradjena Huverova brana u USA (ako ste uopste culi za nju). Prljavim - ucenjenim - mafijaskim parama.

Ako ovde ima takvih para, onda bi on i takvi kao on trebalo da budu ucenjeni da "doniraju" neki most, obilaznicu... zavisi koliko je takvih para...a ne da mu se rusi firma

a monopol, pa to nema veze as zivotom.... ja u BG, dok stignem do maxija prodjem pored 4-5 drugih manjih radnji, ako cu u hipermarker, odem u rodic ili u metro
u Zrenjaninu i Kikindi ima po 1 (slovima - jedan) maxi..... ako je to monopol, onda u redu
 
http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=40240

treshnje sa zlatnom koshticom, da ne kazzem koshtunicom :lol:

Ovo je glupost Blica pa ko bi kupio te tresnje za 5000 dinara? :lol: Hahahaha. Rekao bih da je ovo jos jedna izmisljotina Blica. :lol:
A i ne znam kakav to monopol Miskovic ima kad ja na sve strane vidim Merkator, Metro, Merkur, Vero, IDEA,... i sta ti ja vec ne znam koji sve trgovinski lanci, trzisno ucesce Delte (Maxi, Tempo supermarketi) ne verujem da je vece od 60%, a verovatno i manje, to je OLIGOPOL a ne MONOPOL, monopol je kad neko ima trzisno ucesce 85 ili 90%,
e zato ja bas volim Deltu i Miskovica, Delta se bavi i drugim poslovima (npr. osiguranje) i tu su veoma, veoma uspesni iako u osiguranju imaju trzisno ucesce samo 15% (Delta Generali)
Miroslav Miskovic, Milka Forcan i narocito mladjana Natasa Marjanovic mogu da mi budu samo uzori! :D :wink: Miskovic je jedan OPAKI BIZNISMEN cije ime je dospelo i na PRESTIZNU Forbes listu 1000 najbogatijih ljudi na svetu. :D Svaka cast za to.
 
a monopol, pa to nema veze as zivotom.... ja u BG, dok stignem do maxija prodjem pored 4-5 drugih manjih radnji, ako cu u hipermarker, odem u rodic ili u metro
u Zrenjaninu i Kikindi ima po 1 (slovima - jedan) maxi..... ako je to monopol, onda u redu

Dobro jutro, to se ne zove monopol vec se to zove OLIGOPOL. I ako Delta ima trzisno ucesce malo vise od dozvoljenih 40% PA STA i nije tako strasno. :roll:
 
Ovo je glupost Blica pa ko bi kupio te tresnje za 5000 dinara? :lol: Hahahaha. Rekao bih da je ovo jos jedna izmisljotina Blica. :lol:
A i ne znam kakav to monopol Miskovic ima kad ja na sve strane vidim Merkator, Metro, Merkur, Vero, IDEA,... i sta ti ja vec ne znam koji sve trgovinski lanci, trzisno ucesce Delte (Maxi, Tempo supermarketi) ne verujem da je vece od 60%, a verovatno i manje, to je OLIGOPOL a ne MONOPOL, monopol je kad neko ima trzisno ucesce 85 ili 90%,
e zato ja bas volim Deltu i Miskovica, Delta se bavi i drugim poslovima (npr. osiguranje) i tu su veoma, veoma uspesni iako u osiguranju imaju trzisno ucesce samo 15% (Delta Generali)
Miroslav Miskovic, Milka Forcan i narocito mladjana Natasa Marjanovic mogu da mi budu samo uzori! :D :wink: Miskovic je jedan OPAKI BIZNISMEN cije ime je dospelo i na PRESTIZNU Forbes listu 1000 najbogatijih ljudi na svetu. :D Svaka cast za to.

Kad je tako, sto onda ne osnuju komisiju za ispitivanje monopola pa da vidimo da li je monopolista ili nije? I sta je sve drugo radio kasnije? Ako je tako cist cega se plase?

Nemoj da lazes samog sebe ko jeste a ko nije monopolista, miskovic pored Tempa, Maxija, Super Maxija, Delta Cityja itd je i glavni uvoznik za mnoge robne marke, jedini uvoznik [e.g. nike]...

Znam ja da je tebi on uzor, svi biste vi da kradete, samo nema odakle, moracete jedni od drugih, od nas gradjana za vas pohlepne ne moze mnogo da se ukrade :roll:
 
Kad je tako, sto onda ne osnuju komisiju za ispitivanje monopola pa da vidimo da li je monopolista ili nije? I sta je sve drugo radio kasnije? Ako je tako cist cega se plase?

Nemoj da lazes samog sebe ko jeste a ko nije monopolista, miskovic pored Tempa, Maxija, Super Maxija, Delta Cityja itd je i glavni uvoznik za mnoge robne marke, jedini uvoznik [e.g. nike]...

Znam ja da je tebi on uzor, svi biste vi da kradete, samo nema odakle, moracete jedni od drugih, od nas gradjana za vas pohlepne ne moze mnogo da se ukrade :roll:

Ne znam pitanje je da li Delta uopste ima trzisno ucesce 40%, provericu to, a inace Delta holding nisu samo supermarketi Maxi i Tempo, e tu je npr. i Delta Generali osiguranje ja sam akcionar Dunav i DDOR osiguranja, najzesca konkurencija Dunavu i DDOR-u i svima ostalima u sektoru osiguranja u Srbiji je Delta Generali osiguranje (i eventualno austrijski Wiener) iako Delta Generali ima trzisno ucesce samo 15% i tek treca je najveca osiguravajuca kompanija u Srbiji posle Dunava i DDOR-a, (znaci ni blizu monopola) dok Dunav i DDOR imaju trzisno ucesce po oko 30%, a premija Delte Generali je u prosloj godini porasla za skoro 50% dok premija Dunav i DDOR osiguranja je porasla za manje od 10%, mislim za moje akcije bi bilo idealno kada bi Delta Generali i Wiener mogli nekako jednostavno da NESTANU, IZCEZNU, da ih proguta crna rupa :mrgreen: e ali se to nece desiti, ali opet necu da sporim da je Delta jako uspesna u oblasti osiguranja, a bas me zanima kako to LDP tumaci kako to da su Delta i Miskovic tako uspesni u oblasti osiguranja? :mrgreen: :roll:
 
Ne znam pitanje je da li Delta uopste ima trzisno ucesce 40%, provericu to, a inace Delta holding nisu samo supermarketi Maxi i Tempo, e tu je npr. i Delta Generali osiguranje ja sam akcionar Dunav i DDOR osiguranja, najzesca konkurencija Dunavu i DDOR-u i svima ostalima u sektoru osiguranja u Srbiji je Delta Generali osiguranje (i eventualno austrijski Wiener) iako Delta Generali ima trzisno ucesce samo 15% i tek treca je najveca osiguravajuca kompanija u Srbiji posle Dunava i DDOR-a, (znaci ni blizu monopola) dok Dunav i DDOR imaju trzisno ucesce po oko 30%, a premija Delte Generali je u prosloj godini porasla za skoro 50% dok premija Dunav i DDOR osiguranja je porasla za manje od 10%, mislim za moje akcije bi bilo idealno kada bi Delta Generali i Wiener mogli nekako jednostavno da NESTANU, IZCEZNU, da ih proguta crna rupa :mrgreen: e ali se to nece desiti, ali opet necu da sporim da je Delta jako uspesna u oblasti osiguranja, a bas me zanima kako to LDP tumaci kako to da su Delta i Miskovic tako uspesni u oblasti osiguranja? :mrgreen: :roll:

Delta je svoje osiguranje u vecoj meri prodao societe general banci koja kao i delta izmedju ostalog ima i osiguravajucu kucu... Tako da osiguranje sada je samo delimicno miskovicevo...

Ali, tema nije osiguranje nego njegov monopol u uvozu robe i trgovini, njegovi politicki saradnici i kriminalne grupe sa kojima posluje...Nemoj da skreces sa teme zato ;)
 
EVO SVE O DELTI: :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Delta_Holding

http://en.wikipedia.org/wiki/Maxi_supermarkets

http://en.wikipedia.org/wiki/TEMPO_Cash_and_Carry

http://en.wikipedia.org/wiki/Delta_City

Delta Holding is the fourth largest company in Serbia. The company was founded in Belgrade. Delta Holding performs a variety of services, such as import-export, banking, insurance, retail, wholesale, etc. The president is Miroslav Mišković, and the vice-president is Milka Forcan.

Headquarters Belgrade, Serbia

Key people Miroslav Mišković, President
Milka Forcan, Vice-President

Products See Divisions

Revenue ▲ €1.8 billion EUR (2007)

Employees ~20,000

Divisions

Delta Holding has four divisions, each one serving a different purpose. The divisions are as follows:

Delta M: The largest division in Delta Holding. This division operates in agribusiness, retail, distribution, financial brokerage and real estate development. The agribusiness activities include agricultural production, processing, distribution and marketing. Also in the Delta M group, the Maxi supermarkets chain, C-market and Pekabeta corner shop network are included. 'Tempo' was the first cash-and-carry centre opened in Serbia as well, under the Delta M banner. Delta M also plans over €800 million in real estate investments in the region. The main developments will be commercial premises and hotels, expansion of the Maxi supermarket chain, and a network of shopping malls. The shopping malls carry the name 'Delta City'.

Delta Sport: This division is the largest distributor of sports equipment in Serbia. Delta Sport has exclusive rights to expand Intersport's retail chain in Russia, thanks to a long-term contract with Intersport, the leading sports retailer. In the Balkans, Delta Sport is also the exclusive distributor of Nike. Delta Sport's long term goal is to expand the retail network in all markets in which it operates.

Delta MC: Delta MC represents an Italian forklift manufacturer, 'OM PIMESPO', one of the world leaders in its field. Delta MC performs sales of all leading national and international tyre brands as well. Delta Bike, a subsidiary of Delta MC, is the biggest bicycle producer in the country. The plant of Delta Bike is located in Subotica, and is equipped with machinery capable of producing a full range of bicycles.

Delta Insurance: This division has the highest growth in the Serbian insurance market. Delta Re is the newest subsidiary of Delta Insurance. Their reinsurance partners are Hannover RE, Swiss RE, Munich RE and Aon Corporation. The services were expanded to include Delta Life, the life insurance program and Delta Pension Fund. This is the first domestically-owned private pension insurance.

http://www.deltayu.com/index.php?pid=10&lid=1#

delta_holding_employees-srp.gif

delta_holding_promet.gif
 
Poslednja izmena:
Na Zapadu (znam za Holandiju) postoje najmanje tri razlicita lanca supermarketa za bogate, srednjestojece i one na socijali. Svako bez problema i kompleksa ide onamo gde mu odgovara, roba ionako nije stoposto razlicita, moze se podneti i ona najjeftinija.

Mozda nam trebaju radnje za bogate, mada mislim da grcki lanac supermarketa kod nas vec ima vise cene.

Slučaj sa Austrijom

Lanac supermarketa - Real - Cijene dosta skupe, trguju većinom bogati ljudi.
Lanac supremarketa - Lidl - Realne cijene za one srednjestojeće platiše.
Lanac supermarketa - Aldi - Niske cijene za niskobudzetne platiše.
Turski lanci supremarketa đe robu možeš kupit za nikakvu lovu...
39€ kilo trešanja!!! :mad: 39 im majki jeßem...
 
Sto se onda boje da pokrenu antimonopolsku komisiju ako je tako cist? :roll:

Ma ne pravdam ja da iko ima monopol ali samo mislim da Miskovic nema monopol, ako nema trzisno ucesce vece od 40% znaci da nije monopolista a i ako ima trzisno ucesce malo vise od 40% recimo 43% ne vidim tu neki strasan problem, jedino ako ima trzisno ucesce preko 80% e to bi onda stvarno bio problem i katastrofa to je onda monopol i onda bi trebalo nesto preduzeti zbog cena ako Miskovic ne bi imao konkurenciju mogao bi slobodno da povecava cene, e a znacajna konkurencija su mu inace Merkator, Merkur, Vero, Metro,... itd to je oligopol (oligopolsko trziste je negde na sredini izmedju monopolskog i konkurentnog trzista) i uci ce u Srbiju jos dosta trgovackih lanaca i da niko nece imati trzisno ucesce vece od recimo 20% i taj sadasnji oligopol ce da se pretvori u pravo konkurentno trziste i to ce biti blagotvorno za cene i za potrosace. Eto toliko.
 
Da vidim da Miskovica pljuje neko posten, pa da se i razmisli o tome, ali predobri i preposteni LDP, to je jadno.
Gledam na njega kao na coveka koji je zaposlio desetine, mozda stotine hiljada ljudi u Srbiji i par puta toliko porodica zavisi od njega.
Ako ima prljavih para, zna se sta se onda radi.

Mozda neko od vas mladih ldp-ovaca zna KAKO je izgradjena Huverova brana u USA (ako ste uopste culi za nju). Prljavim - ucenjenim - mafijaskim parama.

Ako ovde ima takvih para, onda bi on i takvi kao on trebalo da budu ucenjeni da "doniraju" neki most, obilaznicu... zavisi koliko je takvih para...a ne da mu se rusi firma

a monopol, pa to nema veze as zivotom.... ja u BG, dok stignem do maxija prodjem pored 4-5 drugih manjih radnji, ako cu u hipermarker, odem u rodic ili u metro
u Zrenjaninu i Kikindi ima po 1 (slovima - jedan) maxi..... ako je to monopol, onda u redu

Samo.američka.vlada...pametna..pa..prljave..pare..uzela..Huveru..za..branu,..ili..je..sam..
dao..da..umilostivi..poreznike...i..vlast...Ovde..Miško..ne..daje..pare..u..takve..svrhe..Nema..potrebe..kad..je..on..veći..od..vlasti..u..ovoj..zemlji...To..što..si..rekao..ne..može..se..ni..
porediti..
 
Ma ne pravdam ja da iko ima monopol ali samo mislim da Miskovic nema monopol, ako nema trzisno ucesce vece od 40% znaci da nije monopolista a i ako ima trzisno ucesce malo vise od 40% recimo 43% ne vidim tu neki strasan problem, jedino ako ima trzisno ucesce preko 80% e to bi onda stvarno bio problem i katastrofa to je onda monopol i onda bi trebalo nesto preduzeti zbog cena ako Miskovic ne bi imao konkurenciju mogao bi slobodno da povecava cene, e a znacajna konkurencija su mu inace Merkator, Merkur, Vero, Metro,... itd to je oligopol (oligopolsko trziste je negde na sredini izmedju monopolskog i konkurentnog trzista) i uci ce u Srbiju jos dosta trgovackih lanaca i da niko nece imati trzisno ucesce vece od recimo 20% i taj sadasnji oligopol ce da se pretvori u pravo konkurentno trziste i to ce biti blagotvorno za cene i za potrosace. Eto toliko.

nemam ja konkretne podatke ali te uveravam da u velikoj meri on formira cene uvozom robe i marzom...A ostali nisu mutavi pa i oni neki dizu da oderu narod a neki dizu jer moraju zbog njega...;);)

ako je on uvoznik jedini nike-a i jos nekih proizvoda onda imamo ozbiljan problem...ali hvala bogu jos nesto manje od nedelju dana :D:D
 
Ovo je glupost Blica pa ko bi kupio te tresnje za 5000 dinara? :lol: Hahahaha. Rekao bih da je ovo jos jedna izmisljotina Blica. :lol:
A i ne znam kakav to monopol Miskovic ima kad ja na sve strane vidim Merkator, Metro, Merkur, Vero, IDEA,... i sta ti ja vec ne znam koji sve trgovinski lanci, trzisno ucesce Delte (Maxi, Tempo supermarketi) ne verujem da je vece od 60%, a verovatno i manje, to je OLIGOPOL a ne MONOPOL, monopol je kad neko ima trzisno ucesce 85 ili 90%,
e zato ja bas volim Deltu i Miskovica, Delta se bavi i drugim poslovima (npr. osiguranje) i tu su veoma, veoma uspesni iako u osiguranju imaju trzisno ucesce samo 15% (Delta Generali)
Miroslav Miskovic, Milka Forcan i narocito mladjana Natasa Marjanovic mogu da mi budu samo uzori! :D :wink: Miskovic je jedan OPAKI BIZNISMEN cije ime je dospelo i na PRESTIZNU Forbes listu 1000 najbogatijih ljudi na svetu. :D Svaka cast za to.

boldovano:koliko merkator prodaje robe koju uvozi delta?
 

Back
Top