Mišković i kompanija traže da se Srbija zaduži u inostranstvu

Rasprodali svu imovinu koju su prodati mogli, zaduzili zemlju, potrosili pare na gluposti i sebe, obogatili se masno ovih godina, nisu izgradili ništa, ljudi nezaposleni, cene vece nego na Zapadu, plate male, ako nisi iz neke stranke, pravili se eksperti ovih godina sa tudjem novcem, sada bi opet da se zaduzuju, kako tajkuni ne bi imali stetu od pada dinara a sirotinja će da vraca desetine milijardi eura duga sa platom od 200 eura na crno.

Putarina skuplja nego na Zapadu a putevi kao u Africi.

Korupcija ubija Srbiju kao karcinom pacijenta.

Ništa ne funkcionise, sve je u kompletnom autu.
 
Sta da kucam na mobile.de. da vidim da je VW jeftiniji u Cikagu nego u EU?Pa naravno da jeste to je izvezeno iz Evrope.Jeftiniji je bilo koji nemacki auto u Ceskoj,Poljskoj nego u Nemackoj?O,cemu ti.
Citav svet zna da uvoznicki lobi rastura Srbiju, i da su stoka koja prvenstveno u poslu gleda na marze.Kod Srba je logika visoka marza pa koliko se proda.Nasuprot vecem obimu po niskim marzama.
Ko uopste spominje da Srbija treba da stiti EU trziste?,zabrinjvas me.Kako Srbija moze da utice na neko sire trziste kad u Srbiji zivi 8mil.stanovnika,trziste do ja.a.
Jedini problem u Srbiji je uvoznicko lobi koji formira vlade Srbije.Covece Miskovic,Beko,Babovic,..pet,sest likova imaju kapitala u vrednosti preko 2 miliarde evra.Dinkic kaod dobije kredu od 300mil.E mase repom ko kuce u liftu.
Mislis da ce ova grupacija sa Miskom na celu dopustiti da im neko diktira pravila?Covece oni diktiraju pravila,kakva vlada kad je tamo sve gologuzija zeljna mita.

ne nego da vidis da se uvoze WV Tuarezi iz Amerike i prodaju u Nemackoj - bez ikakvih problema. Da cak i nemci kupuju americke Tuarege a ne nemacke jer su ti americki jeftiniji od nemackih. To sam mislio.
 
ne nego da vidis da se uvoze WV Tuarezi iz Amerike i prodaju u Nemackoj - bez ikakvih problema. Da cak i nemci kupuju americke Tuarege a ne nemacke jer su ti americki jeftiniji od nemackih. To sam mislio.

Ko uvozi,ajd nelupetaj.Automobil za Americko trziste je propznatljiv po obliku mesta gde se smesta zadnja tablica.Ja ne videh ni jedna jedini takav Tuareg ovde.Mislis da bi trgovacke auto kuce opstale da je moguce tako nesto.Dodaj na to troskove,prevoza, carinu,..
Prle mani se, nije to za tebe
Mozes ti kupiti i automobil u Spaniji i registrovati u Nemackoj,ali ne mozes da ga preprodas duze vreme i na taj nacin ostvaris dobit.Ima tu mnogo toga,da je to tako lako niko nebi kupio Nemacki auto u Nemackoj gde je i najskuplji:sanke:
 
Косово је Србија - све друго је ДЕЛТА

Да ли ико нормалан мисли да наша назови Влада неће да услиши жеље оних који су је на власти одржали ...

Па ако им не дају (читај врате део пара које су ови уложили у партије на власти) олакшице - ето Томи финансијера, а он на то није гадљив, и пуче ЗЕС к'о мајска ружа...
 
Ko uvozi,ajd nelupetaj.Automobil za Americko trziste je propznatljiv po obliku mesta gde se smesta zadnja tablica.Ja ne videh ni jedna jedini takav Tuareg ovde.Mislis da bi trgovacke auto kuce opstale da je moguce tako nesto.Dodaj na to troskove,prevoza, carinu,..
Prle mani se, nije to za tebe
Mozes ti kupiti i automobil u Spaniji i registrovati u Nemackoj,ali ne mozes da ga preprodas duze vreme i na taj nacin ostvaris dobit.Ima tu mnogo toga,da je to tako lako niko nebi kupio Nemacki auto u Nemackoj gde je i najskuplji:sanke:

pa ne znam nemacki oglasi su puni tih automobila. to sto ih ti nisi video ne znaci da ne postoje

evo ti bas jedan u hamburgu uvezen iz amerike 14.000 eura 2005 godiste WV Tuareg

link do oglasa

firma koja prodaje auto

Schwartzmann Import-Export GmbH
Merkenstrasse 35
22117 Hamburg
Deutschland

uvoznicka

sve u svemu ako na mobile.de ukucas pretragu za WV Tuareg 2005 godiste prvih 5 najjeftinijih automobila jesu sa lokacijom u Hamburgu , a to ej zato sto je u Hamburgu luka u koju stizu ti automobili iz Amerike.

Nemacki Tuarezi idu do 30.000 eura dok ovi uvezeni iz amerike mogu da se uzmu za 14-15.000 . Neverovatne razlike u ceni...
 
Poslednja izmena:
Pa dali su ovi naši normalni,kakvo crno zaduživanje .Pa od čega da vratimo,ostale su nam još tri firme koje mogu da zarade lovu kad to prodamo šta će mo onda,da se uhvatimo za uši i igramo

Е, те фирме кад се продају, народним "Акционарима" ће бити подељено по 10 (или мање) Евра да плате "Порез на глупост",
Динкић ће да збрише на Кипар, Тадић у УН, Ђелић "Ајмо-Ајде" у неку Банку ...

Гладни народ на улице (опет шерпе, лонци и понека мотка) ...

И опет "Јово на ново"!
С'тим што ћемо бити слепци и бедници ...
Никада нећемо ући у ЕУ
(треба њима џабе радна снага и место за прљаве технологије...а Америма кризно подручје за кошкање са Русима и одржавање нестабилности у Европи).

Једино што ме теши је чињеница да ће ипак морати коначно да ослободе др Војислава Шешеља, а тада ће ипак бити други пар чарапа.
 
Tihi@
Tihi pitanje je da li je to neto cena, ili sa porezima i carinom.Uglavnom dileri postave cenu da privuku paznju bez dodatnih opterecenja koja slede na kraju.Shvati jedno,ovde auto kuce stite svoje lokalne dilere.Zamisli da si diler za VW u nekoj cetvrti Hamburga i imas cenu za polovnjaka od 30 000E.Malo dalje prodaje lik isti auto iz SAD za 14 000E.Znaci katanac na vrata.Tako to nefunkcionise ovde.Ako si zvanicni predstavnik za recimo VW,ti si onda i jedini u kraju,nemas konkurenciju u nekom svom okruzenju.Zamisli kakav bi haos bio kada bi svako mogao da uvozi polovnjake iz USA i prodaje po toj ceni.Nisam otvarao link jer nema razloga.Kolega ima firmu i vozi VW Toureg na ime firme, i placa lizing ratu 700e mesecno.
Nije toliki pacer da nekupi nesto za 1/3 cene.
Cesto u oglasima stoji neka cena za mnoge prozivode koja deluje smesna,na kraju kad pazaris cena je da se onesvestis.
Opet to nije merilo navoditi par proizvoda.Cinjenica je verovao ti ili ne da su automobili i mnoge stvari daleko jeftiniji u SAD nego u EU.Posto volis da googlas potrazi cenu Ford Mustanga kod dilera u EU ,i cenu u SAD.Evropa se stiti visokim carinama.
I jopet ako zelis da poredis nesto poredi sa cenama Srbija-Hrvatska,Bosna,Makedonija zato sto nismo clanice EU, i u prilicno istim smo ...
 
sumnjivo lice sta da ti kazem brate okreni telefon sa oglasa i dostavi nam sve dodatne podatke.

Auto i ostala auta uvoznika se nalaze u Luci Hamburg.Sta ti to govori?Nece izaci dok ne posete "firmu"Zoll, i ne plate sve dazbine drzavi.Da je uvoznik sve regulisao oterao bi ih na svoj stand u gradu gde mozes da napravis probnu voznju ,..
 
Auto i ostala auta uvoznika se nalaze u Luci Hamburg.Sta ti to govori?Nece izaci dok ne posete "firmu"Zoll, i ne plate sve dazbine drzavi.Da je uvoznik sve regulisao oterao bi ih na svoj stand u gradu gde mozes da napravis probnu voznju ,..

pa nisam video da pise luka hamburg vec samo grad Hamburg i ova firma koju sam ti naveo

Lepo sam ti rkeao zivis u Nemackoj okreni firmu sutra pa pitaj i daj nam informacije.

Cak i da su auta u luci, carina na uvoz autmobila iz amerike je 10% , PDV se vraca na granici sve u svemu opet je mnogo jeftinije nego da kupujes nemacki WV Tuareg . Usteda je i do 10.000 eura.
 
pa ove demokrate ne kapiraju da je nemoguce imati stabilan kurs domace valute sa nestabilnom tj slabom privredom i ogromnim spoljnotrgovinskim deficitom

to je ko da ocekujete da covek sa slomljenom nogom igra fudbal

jednostavno nerealno

i mesto sto lecite posledicu treba leciti uzrok

Mislis da njih zabole....pa oni tako pljackaju ne razmisljaju oni ni malo o drzavi i narodu vec iskljucivo o svom dzepu i bankovnim racunima po karibima,svajcarskoj..kipru...
 
pa nisam video da pise luka hamburg vec samo grad Hamburg i ova firma koju sam ti naveo

Lepo sam ti rkeao zivis u Nemackoj okreni firmu sutra pa pitaj i daj nam informacije.

Cak i da su auta u luci, carina na uvoz autmobila iz amerike je 10% , PDV se vraca na granici sve u svemu opet je mnogo jeftinije nego da kupujes nemacki WV Tuareg . Usteda je i do 10.000 eura.

Kako lupas pa to je strasno,samo da podrzis te smesne teze.Placas carinu,plus PDV od 19%.Porez, PDV ti se vraca samo ako izlazis sa robom iz Namcke.Kako neko da ti vrati pdv kad uvozis nesto.Nema sta da vrtim telefon zbog tebe blesavog.Iz luke ne moze izaci nista sto nije ocarinjeno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Balansero, nepopravljiv si:sanke:
Ima li neki deda mraz koji udara glavom od zid?
 
jesi ti cuo za globalizaciju?

sto bi ja placao nesto skuplje kad na drugo mesto ima jeftinije?

boli me patka dal je to iz amerike, kine, australije ili sa marsa

bitno je da kosta jeftinije i kraj price.

svaki pravi covek i domacin tako razmislja.

a samo budale i idioti rasipaju pare gde ne moraju....

Очигледно да ти не можеш да схватиш како функционише светска економија. кад би свуда биле исте цене, не би било кретања капитала, тј. не би било зараде нигде. И ова криза је направљена да би се ствари вратиле на нормалу, тј. да би се патике производиле негде јефтино, да неко може да зарађује на њима...
 
Од државе се тражи, како сазнаје „Политика”, да пронађе мере којима би подстицала потрошњу

Потрошња се подстиче подстивањем производње и извоза, а они би још више да се задуже

Што не каже монструм Мишковић да ли он нешто производи стока једна , а исти су ови кловнови тадић, цветковић. Овамо отпуштају на све стране , подстицали би потрошњу
 
Kako lupas pa to je strasno,samo da podrzis te smesne teze.Placas carinu,plus PDV od 19%.Porez, PDV ti se vraca samo ako izlazis sa robom iz Namcke.Kako neko da ti vrati pdv kad uvozis nesto.Nema sta da vrtim telefon zbog tebe blesavog.Iz luke ne moze izaci nista sto nije ocarinjeno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Balansero, nepopravljiv si:sanke:
Ima li neki deda mraz koji udara glavom od zid?

pa lupas ti

tvrdis da ova cena nije cena sa pdvom i carinom i ako u nemackoj su sve cene krajnje .

drugo lupas i da ne moze iz luke da izadje nista sto nije ocarinjeno. MNOGO LUPAS SINAK z:D

pa sta ti mislsi da sva roba koja stigne u neku luku se odmah carini z:D

Za tvoj info carini se samo ako ostaje u zemlji a ako se proda nekom trecem licu iz neke druge drzave onda se prave tranzitni papiri i NE CARINI SE

ono sto je point jeste da se moze kupiti americki WV Tuareg 2005 godiste u nemackoj od nemacke firme za 14.000 eura .
 
Очигледно да ти не можеш да схватиш како функционише светска економија. кад би свуда биле исте цене, не би било кретања капитала, тј. не би било зараде нигде. И ова криза је направљена да би се ствари вратиле на нормалу, тј. да би се патике производиле негде јефтино, да неко може да зарађује на њима...

e moj krivi stojko tj stanojko

pa ja odlicnoz nam kako funkcionise svetska ekonomija nego ti ne kapiras

svetska ekonomija funkcionise tako sto se svako trudi da proizvodi sto jeftinije i proda sto skuplje

i svi kupuju tamo gde je jeftinije

pa da je to tako ko sto ti pricas, da ljude briga da kupe jeftinije pa svi bi dalje kupovali televizore iz nemackih fabrika a ne iz kineskih .

znaci lupas kao i ovaj sumnjivo lice sto brani svoje precenjene poslove

jednostavno nemci ko vas yebe drugi proizvode isto to za manje para i micemo da kupimo tamo gde je jeftinije i kraj price.
 
http://www.kmcomputers.hr/digitalne-kamere-c-20_68.html?osCsid=5e76a9f0bf973dc83d


1810 HRK (hrvatska kuna) = 248,332 EUR (evro)

http://www.itsvet.com/proizvod/sony-ccd-trv238e/comp_tehn_camcorder/13/104

za skoro 70 evra jeftinija sony kamera u srbiji nego u hrvatskoj,pa ima nade za nas....?

e vidis ja nadjem da kamera Panasonic HDC-SD9 kosta kod nas 650E a u Americi ta ista kamera kosta 446 dolara sto je 340 evra. I onda dodje neki smarac sa glupavim opravdanjima da me ubedjuje da to nije isto i da ja treba da kupim ovu od 650 a ne ovu od 340? :)

p[roverio sam na sajtu carine srpske carina na uvoz kamera u srbiju je 5%

znaci sa placenim pdvom postarinom i carinom na 340E ova kamera me kosta 450E MAKSIMUM

znaci Miskovic oce da zaradi 200 evra preko .

eto tako se postaje milijarder za par godina u srbiji i jedan od najbogatijih ljudi u evropi
 
pa lupas ti

tvrdis da ova cena nije cena sa pdvom i carinom i ako u nemackoj su sve cene krajnje .

drugo lupas i da ne moze iz luke da izadje nista sto nije ocarinjeno. MNOGO LUPAS SINAK z:D

pa sta ti mislsi da sva roba koja stigne u neku luku se odmah carini z:D

Za tvoj info carini se samo ako ostaje u zemlji a ako se proda nekom trecem licu iz neke druge drzave onda se prave tranzitni papiri i NE CARINI SE

ono sto je point jeste da se moze kupiti americki WV Tuareg 2005 godiste u nemackoj od nemacke firme za 14.000 eura .

E kakav si retard cudo jedno.
Pazi ovako da ti nacrtam.Slece avion iz Las Vegasa u Frankfurt,prolazi riba kroz terminal,Poljakinja,startuje je Zoll.Riba kaze da je u tranzitu, a nije napustila je prostor za tranzit.Oni bez obzira na pricu pregledaju joj prtljag nadju joj novi lap top,i ocarine.Ona dize frku dere se zbog 200e carine,nepomaze.Nema dana da se nevrte emisije na TV tipa sta Zoll radi u opisu svakodnevnog posla.Zasto?Zato sto svakodnevno ljudi kupuju tehnicku robu,parfeme,firmiranu gardarobu u SAD jer je jeftina za razliku u EU gde je mnogo skuplja zahvaljujuci visokim carinskim dazbama.Vikendom LETE za SAD u shoping razlika u kursu i jeftino kapiras?Pa ako neprijave robu carini ,carine ih, i plate jos kaznu.
Da nepricam sta rade i kolike su kazne plus carinjenja kad imas vise od dva boksa cigara.
Sinovac sta se desava u selu kao sto je Raska ne znam.Ali nemoj da galamis u vezi necega sto blage veze nemas.Da zivis ovde pa da diskutujemo, uredu.Ali nemoj stvarno spram necega sto si iskopao na google da pricas kako je ovde.
Cene i te kako mogu biti izrazene bez PDV.Treba li da ti postavim link za tehno robu gde je sve u Neto cenama i ekstra pise bez PDVa?
I na kraju konacno priznaje da gresis.Ne carini se samo ako se prodaje trecem licu, ili ako je tranzit.Pa pogledaj sta si prethodno napisao da Nemac moze kupiti auto po toj ceni od 14000E.E pa ne moze balansero,za njega je ta cena, plus carina i pdv.A ti iz Srbije kupi pa ces platiti Srbiji takodje carinu i pdv.BALANSERO.Shvatas ,taj VW kad je iz fabrike napusti Nemacku carinila ga je USA carina.Kad dolazi u Nemacku carini ga Zoll jer drzava nije na tom konkretnom autu prvi put zaradila od carine.Da to tako ide svi bi kupovali polovnjake izvan Nemacke jer kako ti kazes neplacas carinu i pdv.mislis Svabe glupave izvoze autoa za USA a onda im se vracaju pa nece da ih oporezuju
Iz luke ne moze izaci auto za domace trziste ako nije ocarinjen.Zato ga taj diler i prodaje po toj ceni, a ti plati Zollu i drzavi pa klati.Zar si toliko ogranicen da ne kapiras da cuvaju sopstveno trziste.Imas E.mail adresu dilera pa posalji Email i raspitaj se,svi znaju engleski:grudvanje:
Vise ti necu odgovarati jer moram da mislim na sopstveno zdravlje,svaka diskusija sa tobom 13min.manje zivota
 

Back
Top