Miša Omega vlasnik elitnih restorana u Beogradu

Nije bitan korisnik, ne spamuj, daj da se resi ovo sa tajkunima..

Најбоље решење предложио је, на моју жалост јер презирем комуњаре, ИВИЦА ДАЧИЋ :

Intervju - Ivica Dačić

Hapsićemo tajkune!


Na udaru će biti svi oni koji su ojadili radnike, ako ima dokaza protiv njih. Neće biti zaštite za bilo koga ko je vršio krivična dela, čak i ako su finansirali političke stranke




BEOGRAD - Ivica Dačić poslednjih dana kao da ne izbiva iz kampanje. Sa stranačkih pres konferencija poručuje da će država morati da zaštiti radnike, a u zatvor pošalje one koji su ih naterali na ulice, replicira predsedniku države da ni on ni njegovi ministri ne smeju biti na listi za odstrel iz Vlade, razračunava se s pogubnim nasleđem u sopstvenoj stranci...
Na početku intervjua za Kurir Dačić daje negativan odgovor na pitanje da li se prepoznao u kritikama koje je Boris Tadić uputio na račun pojedinih ministara:
- Ne znam zašto bih se osećao prozvanim. Zaista mi nije jasno šta Tadića, predsednika DS, sprečava da smeni ministre iz svoje stranke, jer oni ionako predstavljaju većinu u njoj.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Kad kažete da treba hapsiti one koji su opljačkali Srbiju, a ne ljude na ulicama, da li je to dodvoravanje radnicima ili najava hapšenja?
- Lako je reći: policija mora da obezbeđuje javni red i mir. Niko razuman tu ne može da protivureči, ali hajde da pogledamo zašto su ti radnici na ulicama. Da li je njima mesto u marici, ili je u zatvoru mesto onima koji su ih opljačkali i uništili, a pri tom se obogatili? Nema tu demagogije, samo postavljam pitanje kao neko ko je u isto vreme i ministar policije i lider jedne izrazito leve stranke.

Govorite kao podeljena ličnost.

- Ne, samo postavljam pitanje, kao i svi građani ove zemlje. Da li oni koji sada piju čaj u pet, svesni svog iznenada otkrivenog plemićkog porekla, imaju pravo na taj čaj dok se policija tuče s osiromašenim radnicima na ulicama?

Zašto ih ne hapsite onda?

- Treba da postoje jasni zakonski okviri i dokazi da bi se pribeglo hapšenjima. Nisam ja poništavao trećinu privatizacija obavljenih u poslednjih devet godina, već država. Pogledajte šta su ishodi većine privatizacija - lopovluk ili protesti na ulicama. Država je ta koja treba da izađe sa strategijom, a policija će, zajedno s tužilaštvom, odraditi svoj deo posla. Ako vas dobro razumem, hapsićete one za koje se ispostavi da ima dokaza protiv njih?
- Upravo tako: hapsićemo one koji su ojadili radnike, ako ima dokaza! Neće biti zaštite za bilo koga ko je vršio krivična dela, u to budite uvereni.
 
Тип је очигледан продукт 'демократије'.
Одрастао међу жестоким момцима, вероватно је био један од њих, познавао Љубу земунца, Аркана ... Стицао велику кинту бавећи се класичним криминалом.
А онда дошао 5.октобар, упознали га с визионаром (што ли ???), па му исти понудио да буде потпредседник владе (???).
Елем, након доласка нам жељно чекане 'демократије' па до данас, тип постао - угледни бизнисмен ! Класика. Сав прљави новац стечен криминалом, уложио у бизнис, покуповао грдне фирме да из њих исиса кинту до задње паре. Па грдне фирме у којима има власнички удео ... Еј, 61-о годиште а власник или удео у власништву у преко 100 фирми. Одакле? Где заради толике милионе, није ли му тетка из Америке оставила у наследство можда? И оваквим 'угледним бизнисменима' се 'ебе што му радници скапавају, штрајкују, спавају под шаторима на цичи зими ... Битно да се он башкари у 1000 квадрата. И где су онолике инспекције ... инспекција рада, финансијска, тржишна ... где су да контролишу пословање фирми, да виде да ли је власник измирио обавезе, уплатио радницима доприносе (пензијско и социјално), исплатио плате ... Где су казне, да га одеру што не извршава обавезе? Нема их ! Јер им бизнисмен гурне пар хиљада еврића и ови затварају очи, заобилазе га на километар.

Доћи ће сигуран сам време када ће у овој земљи да се изврши 'демократска' национализација ... када ће од оваквих олоша све да се одузме ... у име народа !
 
sad se pokazuje tacnom tvrdnja da je Djindjic 5 oktobra imao oko sebe iskljucivo kriminalce

Legija, Kum, Siptar, Omega , Rutovici....

Па не знам колико је тачно - али сећам се да је било објављено да је Ђинђић оставио Ружици у наследство неке силне АКЦИЈЕ У КОКА-КОЛИ КОД НАС...
 
Има их доста, није само овај Омега - то је прилично велико друштванце:

1 Votes​
p-ab3gTb8xb3dLg.gif




1-miroslav-miskovic1.jpg
Miroslav Misković -rođen 1945 u Kruševcu. Završio Ekonomski fakultet u Beogradu.
Tokom osamdesetih bio direktor hemijske industrije Župa iz Kruševca. Zatim ga preporučuju Slobodanu Miloševiću za mesto republičkog premijera. Jedno vreme bio potpredsednik vlade, ali uskoro osniva sopstvenu kompaniju Delta M koja je tokom devedesetih postala najveća firma u zemlji. Zbog nekadašnjih veza sa režimom Slobodana Miloševića našao se na listi osoba koje nisu mogle dobiti američku vizu niti vizu EU, ali je kasnije skinut sa te liste.
Danas Delta holding ima oko 16 000 zaposlenih i najveća je privatna kompanija sa sedištem u Srbiji. U sastavu Delte su i najveći maloprodajni lanci u zemlji: C market, Pekabeta i Maxi.
Na listi Vposta Miroslav Mišković plasiran je na 38. mesto.
2-zoran-drakulic.jpg
Zoran Drakulić
-rođen 1953 u Ljubljani gde mu je radio otac. Završio Pravni fakultet u Beogradu.
Tokom osamdesetih bio direktor Genexove kompanije „Jugo Arab“ koja je radila u Libanu, a potom premeštena na Kipar. Kompanija je pokrivala poslove na Bliskom i Srednjem Istoku. Krajem osamdesetih po povratku sa Kipra bio zamenik direktora Genex banke.
1990 osniva sopstvenu kompaniju „Ist point holding ltd“ sa sedištem na Kipru. Danas ima 12 kompanija širom sveta. Najveći kapital stekao je na tržištu zemalja bivšeg SSSR-a baveći se trgovinom obojenim i retkim metalima. Poslednjih godina Drakulićeva firma je pokupovala više državnih firmi u Srbiji. Zoran Drakulić je bio kandidat DSS-a za gradonačelnika Beograda na poslednjim lokalnim izborima.​
3-vuk-hamovic.jpg
Vuk Hamović
-rođen 1949 u Beogradu. Magistrirao na Ekonomskom fakultetu u Beogradu.
Prošle godine nalazio se na 91. mestu na listi najvećih bogataša iz istočne Evrope koju sastavlja poljski magazin Vpost, dok ga ove godine nema na listi od 100 najbogatijih.
Do 1990 bio direktor Energodate, dela Energoprojekta. Potom je ušao u biznis zajedno sa Zoranom Drakulićem da bi se ubrzo njih dvojica razišli u mišljenju oko strategije poslovanja. Hamović je danas najveci trgovac strujom od Ukrajine do Grčke i vlasnik firme EFT iz Londona. Bio je jedan od osnivača prvog privatnog političkog nedeljnika u Srbiji „Vreme“.
4-filip-cepter.jpg
Filip Cepter
-rođen 1951 u Bosanskoj Dubici u zapadnoj Bosni. Završio Ekonomski fakultet u Beogradu.
Pravo ime Milan Janković, ali ga je zvanično promenio u Filip Cepter.
Ima švajcarsko državljanstvo i pasoš. Živi u Monte Karlu, ali povremeno on ili njegova supruga borave u Beogradu.
Nakon diplomiranja emigrirao u Austriju gde je radio kao prodavac AMC kuhinjskog posudja na principu multi level marketinga. Nakon što je postao jedan od najuspešnijih prodavaca te vrste, osnovao sopstvenu kompaniju koja se bavila proizvodnjom kuhinjskog posuđa. Danas je vlasnik kompanije Zepter International sa sedištem u Švajcarskoj. Kompanija proizvodi svetski poznato luksuzno posuđe Zepter u fabrikama u Švajcarskoj, Nemačkoj, Italiji i Poljskoj.Trenutna vrednost kompanije Zepter international se procenjuje na tri do četiri milijarde evra.
Na listi Vposta plasiran je na 16. mesto.
5-bogoljub-karic.jpg
Bogoljub Karić
-rođen 1954 u Peći. Završio Prirodno-matematički fakultet u Prištini.
1978 registrovao firmu Kosovouniversum koja se bavila proizvodnjom znački i privesaka, a 1986 potpisao ugovor sa Minelom o izgradnji zajedničke fabrike precizne opreme za prehrambenu industriju. Do početka devedesetih već je imao 4 fabrike. Iako je jedan od retkih koji je bio bogat još u Brozovo vreme basnoslovno bogatstvo stekao je tokom devedesetih.
Njegova firma je bila zajedno sa državom suvlasnik Mobtela, najvećeg operatera mobilne telefonije u Srbiji. Pri tom je Karić izvlačio novac iz Mobtela oštetivši državu za nekoliko stotina miliona dolara. Zbog ovih malverzacija trenutno je za njim raspisana poternica.
Na listi Vposta plasiran je na 71.mesto.
6-stanko-subotic-cane.jpg
Stanko Subotić Cane
-rođen 1961 u Ubu (okolina Beograda). Završio srednju ekonomsku školu.
Vlasnik više firmi u zemlji i inostranstvu koje se bave prometom alkoholnih pića i proizvodnjom suhomesnatih proizvoda. Izgleda da je najveći kapital stekao trgovinom cigaretama. Povezivan je i sa nelegalnim švercom cigareta, a te optužbe je negirao. Njegovo bogatstvo se procenjuje na oko 650 milona dolara pa se našao na 86-om mestu liste najvećih bogataša u istočnoj Evropi koji sastavlja poljski list Vpost.
7-predrag-rankovic-peconi.jpg
Predrag Rankovic Peconi-
rodjen 1962 u Beogradu. Obrazovanje nepoznato.
Pretpostavlja se da se obogatio švercom nafte i cigareta, a povezivao se i sa kriminalcima iz „surčinskog klana“. Bio je uhapšen u akciji Sablja, ali je pušten.
Iako se kompanija Invej zvanično ne vodi na njegovo ime već na ime njemu poverljivih ljudi, kapital koji stoje iza te firme pripada Peconiju. Invej je kompanija koja je pokupovala brojna državna preduzeća, između ostalih i kruševački Rubin, fabriku ulja Vital, a u sastavu Inveja posluje i fabrika cigareta koja proizvodi dosta reklamirane cigarete Fast.
Prema istraživanju magazina „Ekonomist“ Invej je po ostvarenoj dobiti najuspešnije privatno preduzeće u Srbiji. Peconi se nikada nije slikao za novine, a politika njegove kompanije je da zaposleni ne davaju nikakve izjave za medije. Kompanija nema čak ni sopstveni sajt gde se obično nalaze podaci o vlasničkoj strukturi i istorijatu firme.
8-miodrag-kostic.jpg
Miodrag Kostić
-rođen u Vrbasu.
Vlasnik kompanije MK komerc. Javnost ga je najviše upamtila po neverovatnoj transakciji koju je uspeo da izvede -da za po tri evra kupi tri šećerane. Doduše obavezao se da će isplatiti i dugove šećerana, a ti dugovi su bili razlog što se za srpske šećerane kupci baš i nisu otimali. Zbog takozvane „šećerne afere“ u koju je bio umešan jedno vreme je bio zabranjen izvoz srpskog šećera u EU.
U međuvremenu je šećerane prodao nemačkoj firmi Nordcuker, a biznis je prebacio na polje građevinarstva gradeći ekskluzivne stanove.
Prošle godine na listi Vposta sa bogatsvom od 300 miliona evra plasirao se na 100 mesto, dok ga ove godine nema na listi.
9-milan-panic.jpg
Milan
Panić –rođen 1929 u Beogradu. Diplomirao hemiju na Beogradskom univerzitetu. Bio prvi predsednik vlade SR Jugoslavije, ali je zbog sukoba sa Miloševićem postao kandiadat opozicije na izborima. Predsednik kompanije i generalni direktor američke kompanije ICN Pharmaceuticals. Prošle godine na 63. mestu na listi Vposta dok ove godine poljski nedeljnik ne daje nikakve informacije o njemu.
 
Ево још неких:


Đorđije Nicović


nicovic_180108.jpg



Po završetku Pravnog fakulteta u Beogradu, Đorđije Nicović je počeo da radi u Narodnoj banci Jugoslavije. Vrlo brzo je umesto pravnim počeo da se bavi ekonomskim poslovima. Školovao se i obučavao za dilera i brokera. Boravio je i radio nekoliko godina na vodećim svetskim berzama, od Njujorka i Londona, do Ciriha i Tokija. Pohađao je brojne edukacije za dilersko-brokerske poslove u više vodećih svetskih banaka. Bio je sekretar Udruženja brokera i dilera Srbije i član Saveta Svetskog udruženja dilera i brokera. U Narodnoj banci je prešao put od dilera i brokera do generalnog direktora sektora za devizno poslovanje. Raspadom bivše Jugoslavije 1992. godne, Đorđije Nicović napušta Narodnu banku i počinje da se bavi privatnim biznisom. U 1995. godini preuzima propalu "Kapital banku" i od nje za nekoliko godina pravi jednu tržišno orijentisanu i uspešnu banku.
Đorđije Nicović je rođen 1951. godine u Kolašinu. Srednju školu je završio u Peći, a Pravni fakultet u Beogradu, gde je i magistrirao. Oženjen je, ima dve ćerke. Aktivno se bavio karateom i džudom i bio jedan od vrhunskih sportista u svoje vreme. Bio je potpredsednik Karate saveza Jugoslavije i predsednik Izvršnog odbora Teniskog saveza Srbije. Danas se, kaže, više bavi konjičkim sportom i konjima. Kompanija "Irva investicije" formirana je 1997. godine sa osnovnom delatnošću investiranja u nekretnine i u hartije od vrednosti. Bila je to u početku mala firma, no od 2003. godine "Irva investicije" se počinju intenzivnije razvijati kao svojevrsni investicioni fond. Na kraju 2003. godine "Irva" je bila među prvih 1.000 firmi u Srbiji, na kraju 2004. među prvih 500, 2005. među prvih 200, a 2006. godinu završava među prvih 100 firmi u Srbiji po vrednosti kapitala. Po rečima Đorđija Nicovića, predsednika kompanije, "Irva" će ovu godinu završiti među 30 vodećih kompanija u Srbiji.
Kada govorimo o kompaniji „Irva investicije“, moramo pomenuti celu familiju Nicovića, četiri brata, Đorđija, Marka, Janka, Slobodana i sestru Janu, poteklih iz ponosnoga Kolašina i krševitih brda Crne Gore. Cela porodica Nicovića je svojevrsni sistem koji funkcioniše na zdravom porodičnom profesionalizmu, u kome se tačno zna šta ko radi. Umesto nepotrebnog bratskog milosrđa, promovisana je bratska profesionalnost u kojoj se bratu veruje zato što je brat, ali i zato što je profesionalac. Sposobnima je zapravo uvek lakše da budu prava braća, a Nicovići to sigurno jesu.

Kako objašnjavate brz i intenzivan razvoj kompanije „Irva investicije“ u poslednjih nekoliko godina?
Do brzog rasta "Irve" dovela je, pre svega, dobra procena rizika u investiranju u vrednosne papire, u akcije i u projekte koji su realizovani u međuvremenu. Danas u Grupi radi 27 kompanije, sa preko 13.000 zaposlenih i sa prometom preko 250 miliona evra.


U kojim je sve oblastima poslovanja, odnosno delatnostima "Irva" danas prisutna?
U okviru agrara imamo osam preduzeća, od kojih mogu pomenuti recimo PIK "Bečej", "Agrobanat" iz Plandišta, ili recimo "Žitostig" iz Požarevca. U svim ovim firmama "Irva" ima od 50 do 100 odsto vlasništva. Ovaj sektor obrađuje ukupno 27.741 hektar zemlje i u njemu radi 3.230 ljudi. Agrokompleks ukupno proizvede blizu 200.000 tona hrane. U okviru usluga imamo trgovinsko preduzeće "Jabuku", Ugostiteljsko preduzeće "Višnjicu", Hotelsko preduzeće "Mimozu" iz Tivta, hotel "Belu lađu" u Bečeju, Rent-a-car "Autotehnu", "Irvu transport" iz Novog Sada i brokersku kuću "Dil broker". U uslužnom sektoru radi oko 1.000 ljudi. U okviru našeg metalskog kompleksa radi 340 ljudi i on obuhvata sledeća preduzeća: "Mačkaticu" iz Surdulice, "Promotor Irvu" iz Kragujevca i "Atlas Electronics" sa fabrikom strujomera u Surdulici.
U našem tekstilnom kompleksu posluju preduzeća: "Rudnik" iz Gornjeg Milanovca, "1. maj" iz Pirota, "Niteks" iz Niša i "Kluz-Srem". U ovim preduzećima radi ukupno 3.700 ljudi. Trenutno se proizvodi milion i 212 hiljada komada odevnih predmeta sa opredeljenjem i planom da se ovaj broj podigne na dva miliona. Sarađujemo sa najvećim svetskim brendovima kao što su "Dolce Gabbana", "MaxMara" i drugi. U oblasti proizvodnje i prometa građevniskog materijala imamo preduzeća "Slogu" iz Novog Pazara, Ciglanu "Dedine" iz Kruševca i Trgovinsko preduzeće "Kopaonik" iz Beograda. Proizvede se godišnje oko 185 miliona komada raznih opekarskih proizvoda, a prodaja građevinskog materijala se obavlja na 11 stovarišta na kojima se godišnje napravi 35 miliona evra prometa.
*********************************************************

Dr Dušan Stupar


dusan-stupar.jpg
spacer.gif




Dr Dušan Stupar je rođen 1947. godine u Krajišniku, u banatskoj opštini Sečanj. Nakon što je završio osnovnu školu u Jaši Tomiću i gimnaziju u Zrenjaninu, upisao je Filozofski fakultet u Beogradu, na kom je diplomirao 1973. godine. Magistrirao je i doktorirao na Fakultetu političkih nauka u Beogradu. Od 1973. do 1988. godine radio je u Republičkom MUP-u, a od 1988. do 1990. u Sekretarijatu za narodnu odbranu Republike Srbije. Od 1990. godine zaposlen je u preduzeću “Univerzal” iz Beograda. Sedam godina je bio direktor “Univerzalovog” predstavništva u Moskvi, a od 1997. godine nalazi se na funkciji generalnog direktora “Univerzal Holdinga” A.D. Beograd. Član je kluba “Privrednik”. Oženjen je i ima dvoje dece. Poslovno načelo mu je - mora se održati data reč.

п.с. Интересантно за овог лика:

U VOJNIM i policijskim arhivskim dokumentima, koja sam proučavao deset godina, nisam našao zapisnik sa izvršenja sudske kazne streljanjem, a ni službenu umrlicu Draže Mihailovića. Mislim da ta službena dokumenta nisu pisana i da zato i ne postoje - kaže Dušan Stupar, autor doktorske disertacije "Partriotizam ili izdaja - ravnogorsko četništvo 1941-1945".
Stuparu vredi verovati, jer je svojevremeno bio visoki funkcioner Službe državne bezbednosti, pomoćnik načelnika SDB dr Obrena Đorđevića i jer je, kao istoričar, od 1979. do 1989. izučavao četnički pokret. Radeći potom svoju doktorsku disertaciju
Dušan Stupar je proučio 36 originalnih dokumenata Vojnog arhiva i Arhiva Jugoslavije, strane arhive, kao i neregistrovanu građu Arhiva RSUP Srbije, odnosno Službe državne bezbednosti.
- Dokumenta četničkog pokreta Draže Mihailovića, oko 100.000 primeraka, nalaze se najvećim delom u Vojnom arhivu u Beogradu. Reč je o originalnim dokumentima vojne, političke, propagandne, vojnoobaveštajne i druge prirode. Ima tu i dokumenata nemačkog rajha, Kraljevine Italije, Velike Britanije SAD i NDH. Međutim, ideološko-političke manipulacije, ignorisanje dokumentacije u pristupu genezi i biću Ravnogorskog pokreta u publikacijama emigracije, ali i u domaćoj publicistici, stvorile su mnogobrojne mitske predstave o Draži Mihailoviću. On je, prema njima, navodno prvi gerilac Drugog svetskog rata u Evropi, strateg četničkog ratovanja, apostol spasa i vaskrsa srpskog nacionalnog bića.


********************************************************

Branimir Bošković
branimir_boskovic_100307.gif


Prvo zaposlenje Branimir Bošković je našao u „Telefoniji” 1995. godine. Krećući od nule, postepeno je napredovao. Dugo vremena je bio rukovodilac sektora inženjeringa, a za generalnog direktora „Telefonije” izabran je pre sedam godina. Nakon njegovog dolaska na čelo „Telefonije” izvršena je reorganizacija preduzeća, uvedeni su profitni centri, formirana je ekipa mladih menadzera i zacrtani su jasni ciljevi budućeg poslovanja, odnosno „Telefonija” je transformisana u modernu kompaniju. Pored organizacionih i kadrovskih promena, inovirani su i obogaćeni poslovni programi, sa značajnim osnaživanjem glavnog telekomuinikacionog i IT programa. Sve ove promene su brzo dale pozitivne rezultate, promet je sa 1,5 miliona evra na godišnjem nivou danas dostigao cifru od 17 miliona. Kapital kompanije znatno je povećan, sa visokom stopom profitabilnosti. „Telefonija” je danas akcionarsko društvo čije se akcije kotiraju na Beogradskoj berzi. Kada je „Telefonija” pre dve godine izašla na berzu, vrednost njenih akcija je bila oko 5.000 dinara, a danas one vrede oko 14.000 dinara. Branimir Bošković je rođen juna 1965. godine u Rijeci. Osnovnu, srednju školu i Elektrotehnički fakultet je završio u Beogradu. Oženjen je, ima sina Marka. Govori engleski jezik i završio je jednogodišnju menadžersku školu u Austriji.
 
Poslednja izmena:
Ljubiša Jovanović


_DSC8426%281%29.jpg

Od 2006. godine nalazi se na funkciji predsednika Upravnog odbora AIK Banke. Od maja 1988. do 2006. godine bio je direktor Interne banke Kombinata AIK koju je kroz brojne transformacije (ZFO, ŠKO) izveo do poslovne banke AIK BANKE DOO NIŠ, 1993. godine.
Od 1985. do 1988. bio je pomoćnik Predsednika Kombinata AIK NIŠ za razvoj i investicije. Od 1985. bio je direktor GP Moravica Aleksinac. Od 1980. do 1985. bio je predsednik SO Aleksinac.
Angažovan je u brojnim društveno-političkim organizacijama i privrednim asocijacijama u organima komora. Nakon 5. oktobra 2000. godine bio koministar u prelaznoj Vladi Srbije.
Rođen je 1945. godine u selu Lužane kod Aleksinca. Završio je Ekonomski fakultet u Nišu i magistrirao na temu „Finansiranje procesa reprodukcije agrouindustrijskog kompleksa Srbije“.



Pre dolaska u bankarski sektor, tj. u AIK Banku, Ljubiša Jovanović je već 18 godina radio u privredi, u građevinarstvu, u metalskom kompleksu i u agroindustriji. Radio je na različitim poslovima, od referentskih do finansijskih poslova. Bio je finansijski direktor više godina, a bavio se i poslovima istraživanja domaćeg i stranog auto-tržišta. U AIK Banku, tadašnju internu banku Agroindustrijskog kombinata Niš, došao je 1987. godine na mesto direktora. Došao je u vreme kada se ova banka nalazila u velikoj krizi, izazvanoj čuvenim menicama bez pokrića "Agrokomerca" iz Velike Kladuše. Zajedno sa saradnicima rešio je ovaj problem i izveo banku na put razvoja i napredovanja. Ljubiša Jovanović je rođen 1945. godine u Aleksincu. Završio je Ekonomski fakultet u Nišu. Kada je počinjao da radi, više je voleo izazove i rešavanje problema nego lagodan i ustaljen posao. Mnogo je, kaže, lakše graditi banku ili osiguravajuću kuću u Beogradu, nego u provinciji. Kaže za sebe da je jedan običan čovek koji voli ljude, koji se druži sa ljudima i uvažava kolege. Ima dva sina, jedan mu je elektroinženjer, a drugi je kolega - ekonomista. Nedavno je dobio unuka. AIK Banka posluje više od 25 godina. Osnovana je 1976. godine kao interna banka Agroindustrijskog kombinata Niš. Kao štedno-kreditna i zajednička finansijska organizacija, AIK Banka je kreirala poslovni ugled jake dilersko-brokerske kuće, 10. avgusta 1993. godine dobija licencu Narodne banke i počinje sa radom kao banka. Prilagođavajući organizaciju novom Zakonu o bankama i finansijskim organizacijama, 27. juna 1995. godine AIK Banka je registrovana kao akcionarsko društvo za obavljanje klasičnih bankarskih poslova: depoziti, krediti, diskontni poslovi, emisioni poslovi, depo i garancijski poslovi, platni promet sa inostranstvom. AIK Banka je registrovana i za obavljanje parabankarskih poslova: finansijskog konsaltinga, menadžmenta i inženjeringa.

Svoje korene AIK Banka vuče iz zajedničke finansijske organizacije Agroindustrijskog kombinata Niš. Kako su se propisi menjali, ova zajednička finansijska organizacija je prerasla u štedno-kreditnu organizaciju, a 1993. godine AIK Banka dobija licencu Narodne banke i počinje da radi kao poslovna banka. Danas je AIK Banka jedna savremena banka, osposobljena za sve vrste finansijskih i bankarskih poslova. Po podacima Narodne banke Srbije, AIK Banka po bilansnoj sumi zauzima četiri odsto finansijskog tržišta, po plasmanima oko šest odsto. Od pravog zaživljavanja bankarskog tržišta Srbije i dolaska stranih banaka, tj. od 2000. godine, AIK Banka je uvek među prvih 10 banaka u Srbiji. Tokom minulih nekoliko godina po profitu smo prva banka u Srbiji, a po kapitalu prva-druga banka, kaže Ljubiša Jovanović, predsednik Izvršnog odbora AIK Banke.

***************************************************

Mićo Zorić


Mico-Zoric.gif


Mićo Zorić je rođen 1958. godine u Novoj Varoši. Završio je Pedagoško-tehnički fakultet u Čačku. U “Zlatarplastu” se zaposlio odmah po završetku fakulteta, 1981. godine. Prošao je sve faze proizvodnje, od najjednostavnijih do najsloženijih poslova. Za direktora je izabran 1989. godine. U vruću direktorsku fotelju je seo sa puno entuzijazma i elana. Njegovim dolaskom na čelo firme usledile su velike promene i značajno unapređenje poslovanja, ali i teške devedesete godine minulog veka. O svemu ovome direktor Zorić kaže: “Da bi se vodila firma prepoznatljiva po vrednosti i uspehu, mora se živeti sa njom. Ne meri se to kazaljkama na satu. Zadovoljstvo je proširivati proizvodnju, povećavati kapacitete i kvalitet i utemeljivati tržišnost, a to je sve prethodnih godina bila praksa u ovom kolektivu. U teškim minulim vremenima, upornošću, poslovnošću, odgovornošću, umešnošću i, ako hoćete, jednim delom i srećom, ‘Zlatarplast’ je uspeo da se unapredi kadrovski, tehnološki, programski, ekonomski i socijalno”. Za ostvarene rezultate poslovanja u 2006. godini, Mićo Zorić je dobio priznanje Privredne komore Srbije. Dobio je i priznanje Eparhije Mileševske i Orden Svetog Save od Svetog sinoda Srpske pravoslavne crkve za doprinos obnovi manastira Dubica kod Nove Varoši. Oženjen je i ima tri ćerke. U slobodno vreme se bavi pčelarstvom i lovom. Preduzeće "Zlatarplast" AD iz Nove Varoši, sa 215 zaposlenih, jedno je od vodećih domaćih preduzeća u oblasti prerade plastike. Kapacitet fabrike je preko 6.000 tona prerade polietilena godišnje. Proizvodnja plastičnih masa se obavlja sa tri tehnologije: tehnologijom brizganja (nosiljke za sve vrste pića, ambalaža za poljoprivrednu, prehrambenu i hemijsku industriju, proizvodnja igračaka, artikala za automobilsku industriju i sedišta za stadione), tehnologijom duvanja (ambalaža za široku potrošnju i hemijsku industriju) i tehnologijom koekstruzinog duvanja (ambalaža za pakovanje pesticida, ambalaža za pakovanje mleka i pakovanje kečapa). “Zlatarplast” se od pre nekoliko godina bavi i proizvodnjom i preradom jagodičastog voća. Poseduje hladnjaču za skladištenje i zamrzavanje kapaciteta 1.500 tona smrznutog voća. "Zlatarplast" je preduzeće sa dugom tradicijom prerade plastike. Nastalo je od nekadašnjeg kombinata "Zlatar", a od 1989. godine posluje kao samostalno preduzeće i od tada zapravo počinje novija istorija "Zlatarplasta". Mi se već punih 35 godina bavimo preradom plastike. Od pre pet godina se bavimo i otkupom i preradom voća, kaže Mićo Zorić, generalni direktor "Zlatarplasta" i dodaje: “Osnovni tehnološki postupci kojima se bavimo su postavljeni pre 35 godina. Sve vreme pratimo svetske trendove u razvoju ovih tehnologija, i ovo je bio, mogu slobodno reći, osnovni razlog što danas postojimo, što smo preživeli teška vremena, što smo konkurentni, ne samo na na domaćem nego i na svetskom tržištu, i što smo danas profitabilni. Tajna uspeha "Zlatarplasta" je postojanje jasnih vizija i jasnih ciljeva i postojanje tima ljudi koji ove zacrtane vizije i postavljene ciljeve uspeva da realizuje”.

***************************************************


Veselin Jevrosimović






Svoju poslovnu karijeru Veselin Jevrosimović je započeo u Americi, u Majamiju, još kao student, posle čega se vratio u Evropu, u Dizeldorf, gde je živeo osam godina. U Dizeldorfu je sa svojih 27 godina postao direktor i jedan od četiri većinska akcionara kompanije CHS koja je do 1998. godine bila druga u svetu po distribuciji računarske opreme, sa godišnjim prometom blizu deset milijardi dolara. Sredinom 1996. godine je prodao svoje akcije u ovoj firmi i vratio se u Beograd, gde je još 1990. bio formirao firmu za distribuciju IT opreme.

Veselin Jevrosimović je rođen 1966. godine u Beogradu. Srednju školu je završio u rodnom gradu, a studije u Americi. Oženjen je i ima kćerku. Dugo godina se bavio atletikom i bio je u prvoj postavi „Crvene zvezde”, juniorskoj i seniorskoj, kao i juniorski i seniorski reprezentativac u skoku s motkom. Kompanija „Com Trade“ je osnovana 1990. godine, a od 1996. godine počinje ozbiljno da se razvija i danas je to uspešna multinacionalna kompanija. „Za poslednjih deset godina napravili smo zaista fantastičan uspeh. Počeli smo sa pet zaposlenih, a danas ih imamo blizu hiljadu. Kada smo počinjali, prodavali smo samo jedu vrstu PC računara, a danas u svom portfoliju imamo oko 50 hiljada proizvoda. Mi smo prva srpska firma koja je uspela da izađe van granica Srbije i da se pozicionira na stranim tržištima. Nije preterano reći da je 'Com Trade Group' danas jedan od lidera u informacionim i komunikacionim tehnologijama u jugoistočnoj Evropi. Blizu 1.000 zaposlenih pokriva distribuciju IT proizvoda i usluga, projektovanje i razvoj softverskih i hardverskih rešenja, maloprodaju, 'content i servise providing' za mobilne operatere, proizvodnju PC računara i fiskalnih kasa, kao i advertaising usluge“, kaže Veselin Jevrosimović, vlasnik „Com Trade“-a.
 
bagra tadicevska. clan glavnog odbora DSa za vreme djindjica

pa posle kazu djindjic nije bio lopovcina i bandit

sta , oce neko da me ubedi da misa omega nije davao djindjicu procenat i posle tadicu od svih tendera?


kako da ne
Ko je sve bio član glavnih odbora Crveno-crne koalicije,bolje i ne počinjati...To nisu bili ''kontroverzni'' biznismeni...To su bili nekontroverzni Kriminalci,nekontrovezni jer nije bilo nikakve kontraverze da oni: pljačkaju susedne zemlje,prodaju drogu i oružje i organizuju prostituciju.To je ipak (malo)strašnije i od tog Omege ili kako se već zove.
 
:ok:

Тип је очигледан продукт 'демократије'.
Одрастао међу жестоким момцима, вероватно је био један од њих, познавао Љубу земунца, Аркана ... Стицао велику кинту бавећи се класичним криминалом.
А онда дошао 5.октобар, упознали га с визионаром (што ли ???), па му исти понудио да буде потпредседник владе (???).
Елем, након доласка нам жељно чекане 'демократије' па до данас, тип постао - угледни бизнисмен ! Класика. Сав прљави новац стечен криминалом, уложио у бизнис, покуповао грдне фирме да из њих исиса кинту до задње паре. Па грдне фирме у којима има власнички удео ... Еј, 61-о годиште а власник или удео у власништву у преко 100 фирми. Одакле? Где заради толике милионе, није ли му тетка из Америке оставила у наследство можда? И оваквим 'угледним бизнисменима' се 'ебе што му радници скапавају, штрајкују, спавају под шаторима на цичи зими ... Битно да се он башкари у 1000 квадрата. И где су онолике инспекције ... инспекција рада, финансијска, тржишна ... где су да контролишу пословање фирми, да виде да ли је власник измирио обавезе, уплатио радницима доприносе (пензијско и социјално), исплатио плате ... Где су казне, да га одеру што не извршава обавезе? Нема их ! Јер им бизнисмен гурне пар хиљада еврића и ови затварају очи, заобилазе га на километар.

Доћи ће сигуран сам време када ће у овој земљи да се изврши 'демократска' национализација ... када ће од оваквих олоша све да се одузме ... у име народа !

tako je...samo ovakvi ne kupuju inspektore...to su prevazisli...oni kupuju drzavu...jadna nam majka...
 
Најбоље решење предложио је, на моју жалост јер презирем комуњаре, ИВИЦА ДАЧИЋ :

Intervju - Ivica Dačić

Hapsićemo tajkune!


Na udaru će biti svi oni koji su ojadili radnike, ako ima dokaza protiv njih. Neće biti zaštite za bilo koga ko je vršio krivična dela, čak i ako su finansirali političke stranke




BEOGRAD - Ivica Dačić poslednjih dana kao da ne izbiva iz kampanje. Sa stranačkih pres konferencija poručuje da će država morati da zaštiti radnike, a u zatvor pošalje one koji su ih naterali na ulice, replicira predsedniku države da ni on ni njegovi ministri ne smeju biti na listi za odstrel iz Vlade, razračunava se s pogubnim nasleđem u sopstvenoj stranci...
Na početku intervjua za Kurir Dačić daje negativan odgovor na pitanje da li se prepoznao u kritikama koje je Boris Tadić uputio na račun pojedinih ministara:
- Ne znam zašto bih se osećao prozvanim. Zaista mi nije jasno šta Tadića, predsednika DS, sprečava da smeni ministre iz svoje stranke, jer oni ionako predstavljaju većinu u njoj.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Kad kažete da treba hapsiti one koji su opljačkali Srbiju, a ne ljude na ulicama, da li je to dodvoravanje radnicima ili najava hapšenja?
- Lako je reći: policija mora da obezbeđuje javni red i mir. Niko razuman tu ne može da protivureči, ali hajde da pogledamo zašto su ti radnici na ulicama. Da li je njima mesto u marici, ili je u zatvoru mesto onima koji su ih opljačkali i uništili, a pri tom se obogatili? Nema tu demagogije, samo postavljam pitanje kao neko ko je u isto vreme i ministar policije i lider jedne izrazito leve stranke.

Govorite kao podeljena ličnost.

- Ne, samo postavljam pitanje, kao i svi građani ove zemlje. Da li oni koji sada piju čaj u pet, svesni svog iznenada otkrivenog plemićkog porekla, imaju pravo na taj čaj dok se policija tuče s osiromašenim radnicima na ulicama?

Zašto ih ne hapsite onda?

- Treba da postoje jasni zakonski okviri i dokazi da bi se pribeglo hapšenjima. Nisam ja poništavao trećinu privatizacija obavljenih u poslednjih devet godina, već država. Pogledajte šta su ishodi većine privatizacija - lopovluk ili protesti na ulicama. Država je ta koja treba da izađe sa strategijom, a policija će, zajedno s tužilaštvom, odraditi svoj deo posla. Ako vas dobro razumem, hapsićete one za koje se ispostavi da ima dokaza protiv njih?
- Upravo tako: hapsićemo one koji su ojadili radnike, ako ima dokaza! Neće biti zaštite za bilo koga ko je vršio krivična dela, u to budite uvereni.

nema od toga nista...ne moze se istovremeno biti socijalista i boriti se za prava radnika i biti ministar policije u vladi koja bezglavo hrli u neokapitalizam....
 
pa bre mito...ovi najuspesniji uspeli izgleda suprotno od firmi na cijem su celu bili...sve direktori---firme im propale a oni se vinuli u nebesa...

Ма све "поштењачине" комунистичке - то су они који жвалаве о "идеалима комунизма" и о "правима радника" - када сам мало загребао и почео да копам по
интернету - запрепастио сам се, па углавном су то ПАНДУРИ, ДБ-овци И ПРИПАДНИЦИ РАЗНИХ "СЛУЖБИ"... значи ову земљу су директно опљачкале комуњаре...z:((
 
Ма све "поштењачине" комунистичке - то су они који жвалаве о "идеалима комунизма" и о "правима радника" - када сам мало загребао и почео да копам по
интернету - запрепастио сам се, па углавном су то ПАНДУРИ, ДБ-овци И ПРИПАДНИЦИ РАЗНИХ "СЛУЖБИ"... значи ову земљу су директно опљачкале комуњаре...z:((

mislim ako dodje opet do neke revolucije da je nacionalizacija neophodna---pitanje je samo dal delimicna ili potpuna...
 
Miša Omega bio Mićunov glavni operativac

Biznismen Milomir Joksimović, poznatiji kao Miša Omega, kog policija sumnjiči da je parama Joce Amsterdama kupovao društvene firme po Srbiji, bio je svojevremeno bliski saradnik Dragoljuba Mićunovića! Posle utapanja Mićunovićevog Demokratskog centra u DS, Joksimović je čak postao i član Glavnog odbora Demokratske stranke, ali je u međuvremenu „izbrisan iz članstva".
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/93227/Mi%C5%A1a+Omega+bio+Mi%C4%87unov+glavni+operativac.html
 
Iako nije više aktuelna tema ovde u životu je itekako, ja moram da dodam svoja iskustva sa ovim neviđenim marifetlucima. Nekadašnji privredni giganti su uništeni, kao i oni manji. Šta je sa Sojaproteinom iz Bečeja urađeno? Bruka i sramota! A Veterinarski Zavod iz Subotice, Fertil Bačka Palanka, Luka Bačka Palanka,SP Lab Bečej? Pa sve su isti ljudi pouzimali! To je famozna Viktorija grupa, ne znam je l ima veze sa Mišinom ćerkom Viktorijom, jer mu to bratanica nije koliko ja znam, ali i to ime bode oči. Jedan od Vlasnika Viktorija grupe je Popović, ali i Joksimović ima svoj deo u Viktorija Oilu iz Šida, Viktorija Logistiku iz Novog Sada, Viktorija fosfatima iz Bosilgrada. Tu svoj deo ima i Misin brat. A da bi sacuvali sve unutar porodice malu Viktoriju udace za Popovica gazdu Sojaproteina, i tako će zatvoriti krug. Pa srecno im bilo, a jos vise nama sa njima!
 

Back
Top