• Forum Krstarice neće biti dostupan u periodu od 10:00 do 11:00 časova zbog planiranog tehničkog održavanja. Hvala na razumevanju.

MINISTAR ODBRANE

Pa slavuj iz Mrcajevaca je pevao za JUL a sada je postao veliki demokrata sa g.zetom ministrom. I moje kolege osim sto vise drze metlu jos dobijaju neke nebulozne kazne od k-danta koji je bog i batina. Dok je bilo vise CL neko se i protivio toj anarhiji. Svi su ocajni i jedva cekaju da nadju nesto bolje kako bi napustili ovu agoniju.:x
 
Ja znam da necu da uzmem metlu u ruke pa moze da bude komandant ko god hoce! Lepo advokata pod ruku i svuda sa njim! Mater im ***** bezobraznu, pa kako ih nije sramota da im PVL ciste krug! Neka skupe to malo sto imaju izmedju nogu i neka kazu nemamo ljudi! **** ih krug i trava i drvece!
 
Kako je lepo citao govor na proslavi 164-godisnjice VMA,i lepo mu stoje naocare,ove europejskog dizajna,izgleda sa sve onim odelom i stavom,ma puca mi k... za vas meni je super,a jedino se moze skinuti da nas jedno 20 000 sacekamo kad dolazi na posao,nikakav medij tu ne moze pomoci,on je zacrtao svoje i tacka,a i tast mu dodje kao neki preletac,ili privezak ili moze uticati na njega,Miroslave vodi ga odavde,vodi ga iz ove drzave kad te molimo,pa valjda si imao oci kad si gledao za koga ces scer dati,posten Srbin bi se stideo takvog zeta ali ti ne,da te staracka bolest nije stigla pa ne mozes dobro da vidis,jos jednom i ponovo apelujem na tebe Miroslave ubedi zeta da da ostavku,lakse ce biti svima.
 
Pa ako da ostavku morace da se useli u visnjicku banju kod slavuja iz Mrcajevaca, jer vilu na Dedinju mora da vrati, a stan od vojske verovatno nije dobio.:confused:Ne znam da li je nesto kupio na kredu jer mu je plata mala pa nema kintu za ratu. Predlazem da se uvede neki samodoprinos za takve slucajeve. Po 20 din. pa ce se skupiti.:?::?:
 
nije. vec je neko rekao da nije.
ne treba obarati pravilnik. treba oboriti ministra pa mu se naj**** keve zbog lazi koje gov** iznosi javno. nije mi do toga sto nema povisice nego sto me laze. j*** mu pas mater ! dobro je i ovako kakvi nas idioti vode. nijedan nema veze sa zivotom a kamoli sa vojskom ! mrzim ih breeeeeeeeeeee !
:x:evil::x:x:-x:evil::evil::mad::x:evil::-x:x:evil::evil::evil::evil:
 
Ko o čemu baba o kolačima.

Moram ponovo da ponivim, dajte više da pravimo taj sindikat. Dok se god budemo pojedinačno borili za neko svoje pravo, bit će nam ovako. Treba se organizirati. Prije nekog vremena sam pričao sa jednim advokatom i tip mi reče da najviše voli da se tuži sa vojskom jer ""DA BI IZGUBIO SPOR SA VOJSMOM MORAŠ BITI SLIJEPAC". Dok god ih ne počnemo lupati po ušima raznim tužbama za svaku njihovu grešku i ne poštovanje zakona situacija se neće promjeniti.
 
Ja se tuzim s njima vec citav vek,da bi mi sudinica skoro rekla,ja moram da zavlacim predmet takva je direktiva odozgo,verovetno od ministra,a sta ce sad da mulja,ja mislim da posto su u zastavi pri kraju opiti sa AP M21 i novom ZM sa govornom membranom i mogucnoscu da se stave sociva tako da i ovi s naocarima mogu da vrse gadjanja,cak ce i cedilo da stave na levu stranu za levake e onda ce zastava da procveta praveci oruzje za nasih 200 vojnika a Dragi ce sve M 70 i PAP da izveze,pa ce moci da kupi gajbu tako da ne moramo da odvajamo po 20 din,koliko li je se duga prao od onolikih slajmara od kobri,ajde da ga svi pljunemo kad ga vidimo,onako onu zelenu socnu slajmaricu,da mu zavalimo na onu usminkanu facu,takodje mislim da on nece dozvoliti formiranje sindikata,moralo bi karadjordjevo da radi za polutke,a to se kosi sa nacionalnim interesom jer je u interesu da se proda i da padne neka provizijica,makar da deci kupe kola i jos poneku sitnicu za sebe.
 
Ko o čemu baba o kolačima.

Moram ponovo da ponivim, dajte više da pravimo taj sindikat. Dok se god budemo pojedinačno borili za neko svoje pravo, bit će nam ovako. Treba se organizirati. Prije nekog vremena sam pričao sa jednim advokatom i tip mi reče da najviše voli da se tuži sa vojskom jer ""DA BI IZGUBIO SPOR SA VOJSMOM MORAŠ BITI SLIJEPAC". Dok god ih ne počnemo lupati po ušima raznim tužbama za svaku njihovu grešku i ne poštovanje zakona situacija se neće promjeniti.

Ja se slazem sa tim idejama o sindikatu! Upravo to i moze biti sustina sindikata, od clanarina bar da se plati pravni savetnik koji zna sta i kako treba a ne ona farsa od savetnika sto je nekada bila u casopisu Vojska! Ima ova drzava srece sto ljudi nemaju para za advokate! Ja bih se tuzio sa njima dan i noc, za svakakve gluposti!
 
Izvinite ako upadam na temu ali,evo NINDZA52-posto vidim da si online mozes li mi dati odgovor na sledece

Ja sam sada trecak i idem u civilnu skolu!!A zelim da se spremam za VA!!
Dosta sam dobro informisan o svemu tome.Nego onaj .pdf -TEST ZNANJA na sajtu VA,da li ce ta pitanja biti (kao prijemni za srednju gde imas zbirke i to spremis) ili su to dali onako da se vide koja ce otprilike pitanja biti-a ako je tako onda stvarno ima dosta da se sprema!!!!!!
: )
 
ne mere to tako. pa nisu oni mutavi. jasno je napisano sta taj sindikat moze da radi a sta ne.

Član 14. (stavovi 3, 4 i 5)
Професионални припадници Војске Србије имају право на синдикално организовање, у складу са прописима Владе.

Предмет синдикалног удруживања, организовања и синдикалних активности не могу да буду одредбе и примена закона и других прописа који се односе на: састав, организацију и формацију Војске Србије; оперативну и функционалну способност, употребу и попуну Војске Србије; приправност и мобилизацију; опремљеност наоружањем и војном опремом; командовање и руковођење у Војсци Србије и управљање системом одбране; учешће у мултинационалним операцијама, као ни унутрашњи односи у Војсци Србије који се заснивају на начелима субординације и једностарешинства.

Професионалним припадницима Војске Србије није допуштено право на штрајк.


U koju kategoriju od nabrojanih u stavu 4 ovog člana se uklapaju ministrova obećanja i poštovanje Zakona o Vojsci i Pravilnika o platama, pa da ne mogu biti predmet sindiklanog udruživanja??
 
Član 14. (stavovi 3, 4 i 5)
Професионални припадници Војске Србије имају право на синдикално организовање, у складу са прописима Владе.

Предмет синдикалног удруживања, организовања и синдикалних активности не могу да буду одредбе и примена закона и других прописа који се односе на: састав, организацију и формацију Војске Србије; оперативну и функционалну способност, употребу и попуну Војске Србије; приправност и мобилизацију; опремљеност наоружањем и војном опремом; командовање и руковођење у Војсци Србије и управљање системом одбране; учешће у мултинационалним операцијама, као ни унутрашњи односи у Војсци Србије који се заснивају на начелима субординације и једностарешинства.

Професионалним припадницима Војске Србије није допуштено право на штрајк.


U koju kategoriju od nabrojanih u stavu 4 ovog člana se uklapaju ministrova obećanja i poštovanje Zakona o Vojsci i Pravilnika o platama, pa da ne mogu biti predmet sindiklanog udruživanja??
командовање и руковођење у Војсци Србије i унутрашњи односи у Војсци Србије који се заснивају на начелима субординације и једностарешинства
mislim da bi to bilo to...
Cak i da nije.. seti se one tacke o prekovremenom radu koja kaze ..i u drugim slucajevima kada je..bla.bla..pa se uvek pozovu na to...

a sto se Dachapbg tice.. mislim da je samo primer ali je bolje da na to pitanje da odgovor neko ko je skorije upisao ili zavrsio akademiju.. procitace neko pa ce ti odgovoriti
 
Dragijev pomocnik Dusko na sednici saveta za nac.bez.izjavio da je vojska spremna da brani drzavi,a ko jel ove staresine sto cupkaju travu i ciste krug,ove sto cekaju otkaz,Dragi se i ne oglasava,pitam te Dragi zasto kapetan bojnog broda u RRF Nebojsa Joksimovic tera staresine na ovakve stvari,ili ce mozda one staresine koje daju strazarsku sluzbu po kasarnama jer nema vojnika pa se setkaju svaka dva sata,to nazivaju tabananje,jer na njih racunate,mozda na sve one koje ste prevarili za pare i stanove,mozda oni kojima ste ukinuli prinadleznosti,ne znam koliko znam od kolega nisu nesto voljni da brane i odbrane,kazu muka im je od patriotizma,no doduse mozda nam je MO na Saturnu pa ne znaju kako je u vojsci,a ameri ne daju komunikacijski satelit da vam javimo,samo zasedajte,doci ce i po vas mecka ili sta god vec.
 
Ma da imaš ti i pravo, kad je to Zakon bio na strani nas sitne boranije. A i kad uzmeš u obzir kreativno tumačenje zakona, mogućnosti su neograničene.

Koliko komandanata kasarni ili brigada ili garnozona toliko i zakona! Znam da je u Raski bio poseban zakon, jedno vreme komandnt zabranio da se dolazi sopstvenim kolima na posao! ***** ti muku sta je sve covek mogao i jos uvek moze da vidi i cuje u vojsci!
 

Back
Top