Minirana crkva u Crnoj Gori!

Derer:
E pa objasni i ti to njima.:)
Mene zabole shta je ko,ali svako ima pravo SAM da odredi shta je po nacionalnost,a ne da mu ja ili Stari Crnogorac ili Altar Hrvat to odredjuju-to je poJenta.
I u CG i u Srbiji i bilo gde.

Problem je to sto se na popis ljudi iz godine u godinu drukcije izjasnjavaju. Na sljedeci popis Srba nece biti 32%, jer je svaki popis pokazivao drugaciji procenat. Bice ih ili vise ili manje, ali 32% nece.
 
Nijedan kulturni narod nema plemena. Nam takva poludivljacka organizacija ne treba. A kako su mi smesni ovi sto me napadaju he he he... Kako se lako prepoznaju dodjosi. A i sta ima da nas vole ili ne vole crnogorci? Velike vaznosti jebte... Nema ih 100 hiljada. Jak narod neki...
 
a sta tadic ima da se javlja povodom miniranja crkve u crnoj gori.
u ustavu jasno pise da je SPC kao i ostale verske zajednice odvojena od vlasti i drzave.
o tome treba da se brine patrijarh slanjem note crnogorskim vlastima. nase vlasti nemaju tu nista.

inace nemam reci, na koje grane ce ta gamad srozati crnogorce. inace nemam visoko misljenje o njima generalno, zbog ovih koje vidim po gradu: bahatih skorojevica. a znam da tamo itekako ima postenog sveta, koji verovatno sada umire od sramote.
tamo ce narod napraviti revoluciju da skinu ove manijake sa vlasti, jer oni blate pojam crna gora, i prikazuju ih u najgorem mogucem [dupelizackom] svetlu
 
mi treba da ih tretiramo kao i svaku drugu stranu drzavu, da im ukinemo povlastice, i ne samo njima, i uopste te gluposti o izjasnjavanju da si srbin kako bi uzivao neke povlastice, su puna vreca gowana i treba to ukinuti, jer to samo ide nama na stetu.:!:

a oni bi trebali dvaput da razmisle o svojoj spoljnoj politici, i da malo pocesu teme pre nego sto na sledecim izborima zaokruze nesto... oni boljeg saveznika od nas nece i nemogu imati. poceli da se uvlace hrvatima, koji jedva cekaju da ih opljackaju i otresu ko gowno s lopate. bas jedva cekaju da pomognu crnogorcima u bilo cemu:roll:... a bilo kakva veza sa nama je iz sentimentalno-istorijskih razloga, a ne zarad naseg interesa.
ako nastave nas da sutaju u lice dok ih hranimo, posle dugo vremena [posto ni mi bas nismo normalni, pa nam treba 3put reci kada s nekim da raskinemo] cemo ih valjda pustiti nek idu svojim putem.
a njihov put ce se zavrsiti paLJidrvcima, i placanjem suvim zlatom za tanjur juhe
 
vi crnogorci imate vasu maticnu drzavu crnu goru, imate vas izbor samo vasu samostalnu crnu goru a
hteli bi zajednicku srbiju ili srbiju i crnu goru bez crne gore u srbiji.
sve rasprave idu samo u pravcu KAKO SRBIJA DA I DALJE BUDE ZAJEDNICKA.
ako je srbija zajednicka onda i crna gora treba da bude zajednicka, ako vi trazite i drzavljanstvo srbije onda i mi drzavljanstvo crne gore treba da imamo na izvolte.
RECIPROCITET je pravicno resenje a ne najveci pobornici nezavisnosti crne gore prodaju kuce u crnoj gori rusima ,pa trk u srbiju da za te pare kupe nekretnine i dobiju i nase drzavljanstvo.
lepo ste to smislili.
da bi neko bio brat mora bratski da se ponasa.
 
Derer:
E pa objasni i ti to njima.:)
Mene zabole shta je ko,ali svako ima pravo SAM da odredi shta je po nacionalnost,a ne da mu ja ili Stari Crnogorac ili Altar Hrvat to odredjuju-to je poJenta.
I u CG i u Srbiji i bilo gde.

Ту има много манипулација а и много неразјашњених ствари, чак мислим и у целом свету а не само код нас. Требало би сви људи већ једном да се договоре и да се неке ствари прецизирају. Како може један те исти човек 5 пута на 5 пописа становништва да се стално изјашњава другачије - јер му је то питање његове "слободне воље" - то је обична будалаштина, због које су могући најразличитији сукоби а и ратови бар на Балкану. Треба једном рећи ШТА ЈЕ ДРЖАВА и које историјске чињенице уназад и колико векова се могу признати као валидне. Овако су проклетници јевропски направили хаос - коме ја лично не видим краја. Морају постојати сасвим јасни и непроменљиви прописи који би регулисали ову материју. Овако било која обавештајна служба поткупљујући неке тзв."интелектуалце" може да измисли да је свака општина=држава и то тако у недоглед.
 
@ tema

amfilohije: gradnja crkve se nastavljaPolitika - Pre 3 sata i 6 minuta

PODGORICA - Izgradnja crkve Svetih novomučenika na brdu Pardus kod Podgorice, koju su prošle nedelje minirale nepoznate osobe, biće nastavljena, najavio je mitropolit Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori Amfilohije.

Mitropolit je ocenio da je podmetanje eksploziva u crkvi Svetih novomučenika posledica "anticrkvene, bezbožničke klime" koja je, prema njegovim rečima, stvorena u Crnoj Gori, prenosi Svetigora pres.
 

Back
Top