Милиони Британаца приморани да живе у сред зиме без струје у крајњој беди које расте!

Nemacka kraljevska dinastija im vlada (moze da se nadje ta informcija).
Te njih ne zanimaju englezi a pri tom engleze je proslost stigla.
Jos uvek ih stize jer nepravde širom sveta koje su pravili eto kako se vracaju.
Al' vladare to ne zanima vec pare su sve sto vide,milioni,bilioni.
 
Код Србина тј мене у кући пријатних 24 степена.

Греје ме буковина са Голије и Рогозне.

Могу и да се разгаћим.

А Енглез бајо, седа на ледену даску од ВЦ шоље која му смрзава и леди јајца у ваздуху.

Код Енглеза зими је просек испод 15 степени, греје се само једна соба а у купатилима је плус 3.

Србија је за Енглеску запад.
Žalosno je uopšte da si na slobodi i da imaš pristup društvenim mrežama
 
Нема тог нагомиланог богатства које брзо не може да се страћи, поготово када су паре у рукама однарођене клептократије која га троши пре свега на себе, а онда на остале глупости. Шпанија је опустошила немерљиво богатство Латинске Америке, па где је сада то благо? Нигде није извршена тако сурова прерасподела националног блага као у Великој Британији од Тачерке на овамо у корист привилеговане мањине.
Нека је и тако.
Све што су изградили је продукт крађе.
Али тема је како сада умиру у безнађу,што није тачно.
Тачно је да су паре код изабраних,као и свуда и да нису равноправно расподељена.
Није рупа у саксији да постоје сиромашни Британци...
 
Нека је и тако.
Све што су изградили је продукт крађе.
Али тема је како сада умиру у безнађу,што није тачно.
Тачно је да су паре код изабраних,као и свуда и да нису равноправно расподељена.
Није рупа у саксији да постоје сиромашни Британци...
Проблем је што у Великој Британији све до Тачерке није било тако. Било је наравно екстремно богатих и релативно сиромашних, али то је буквално неупоредиво са садашњом ситуацијом, где је извршена значајна пауперизација већине становништва, пре свега укључујући средњи слој који је снага сваке државе. Фридман им се начеститао мајке, а Реган и Тачерка су то спровели и преко његових очекивања.
Али, да се не бавимо Ангосаксонцима, тешко је то упоредиво са нама, држимо се ближих непријатеља, на Балкану. Словенци су извршили сурову деинстијализацију своје југо индустрије, која код њих и није била баш неуспешна. Имали су неколико успешних фирми познатих у свету. Али, после неколико болних година, успели су да подигну своју привреду на сасвим другим основама. Био сам тамо пре неколико година и био сам заиста импресиониран. Има и тамо нешто "тајфуна", али неупоредиво мање него у остатку бивше СФРЈ. Средњи слој је у потпуности сачуван, људи свих годишта се баве спортом, иду у позоришта, изложбе и биоскопе, укратко имају медијално гледано висок квалитет живота. При томе су до краја искористили приступ Еуропској унији, скоро да не емигрирају, него живе у Словенији, а раде у Италији, а пре свега у Аустрији. Аустријска плата, словеначки трошкови живота. Зато је Словенија једина држава exYu у којој број становника расте. Мање је то резултат наталитета, а много више економске имиграције, али они не праве грешке Француске и Немачке увозећи култулорошки и у сваком другом случају проблематичну имиграцију. Углавном су то радници са ових простора. Мада их они презиру и без неке дискриминације све називају "јужњаки" (да, да и Хрвате, можда мало мање јер тамо летују), та имиграција се веома брзо интегрише у словеначко друштво и надокнађује и код њих недостајућу радну снагу. Због ипак некакве сличности језика и културе, не друга, већ неретко и прва генерација тих имиграната се осећа и понаша као Словенци.
 
Ни једно друштво није остало исто од 80-их,па ни Британија.
Глобализација их није мимоишла.

Не знам колико су Словенија или рецимо Црна Гора репрезентативни примери за економију.
Наравно,ствар уређења.

Рецимо помоћ од 200 милиона Еура за социјална давања Србији упореди са истом свотом и намене помоћи Ц.Гори...

Није тема,али, још један пример неопходности децентрализације.
 
Словенија се наравно променила, али опет остала иста у позитивном смислу. Чиста, радна и национално хомогена.
Црна Гора, са бројем становника као Нови Београд, је озбиљно подељна и тешко корумпирана, као и Србија.
Нема те стране "помоћи" коју "тајфуни" не поједу преко ноћи.
 
Све "мале" економије имају боље услове за привредни раст,под условом да обуздају корупцију.
Мана је што и поред паметне и рационалне прерасподеле колача опет зависе од великих,најчешће комшија.
Словенија ради исто што и запад, само на кашичицу.
 
Осим бивших Yu, не увозе мухамеданце ни на кашичицу. То је провалија у односу на Дивљи Запад који плаћа тешку цену своје woke идеологије. Словенци су ту веома прагматични.
Много времена сам провео раније тамо пре рата (и веома кратко после), добро сам их упознао и имам о њима исто мишљење као и они о нама - непријатељско. Али не могу због тога да негирам успехе које су постигли.
Рецимо, у Љубљани ништа није срушено. Свака стара зграда се брижљиво негује и одржава, без обзира на промену намене. Љубљана није велика, налази се у котлини и са брда се види као на длану. Све што је ново изграђено је пажљиво планирано да не нарушава амбијент града. А секта је од Београда направила рушевину и наставља да га руши, можда и зато што нико од њих и није рођен ту.
 
Осим бивших Yu, не увозе мухамеданце ни на кашичицу. То је провалија у односу на Дивљи Запад који плаћа тешку цену своје woke идеологије. Словенци су ту веома прагамтични.
Много времена сам провео раније тамо пре рата (и веома кратко после), добро сам их упознао и имам о њима исто мишљење као и они о нама - непријатељско. Али не могу због тога да негирам успехе које су постигли.
Рецимо, у Љубљани ништа није срушено. Свака стара зграда се брижљиво негује и одржава, без обзира на промену намене. Љубљана није велика, налази се у котлини и са брда се види као на длану. Све што је ново изграђено је пажљиво планирано да не нарушава амбијент града. А секта је од Београда направила рушевину и наставља да га руши, можда и зато што нико од њих и није рођен ту.
Јесу,одувек су били добро организовани.

Запад и нема алтернативу како да попуни радна места него овако.

Да се барем врате у пензији тамо одакле су дошли.
Немају где.
 
Да се вратим на тему, био је веома озбиљан дивљезападни документарац о распону плата у Великој Британији између запослених и пословодства пре Тачерке и данас. Пропорције су астрономске, на штету запослених.
 
Јесу,одувек су били добро организовани.

Запад и нема алтернативу како да попуни радна места него овако.

Да се барем врате у пензији тамо одакле су дошли.
Немају где.
Радна места могу да се попуне Индусима и Кинезима, они углавном доприносе друштвима у која емигрирају. И Турцима, који јесу мухамеданци, али су ипак некави радници. Са Блиског и Средњег Истока, можеш само да увезеш кориснике социјалне помоћи и терористе, што се и дешава.
 
Радна места могу да се попуне Индусима и Кинезима, они углавном доприносе друштвима у која емигрирају. И Турцима, који јесу мухамеданци, али су ипак некави радници. Са Блиског и Средњег Истока, можеш само да увезеш кориснике социјалне помоћи и терористе, што се и дешава.
Време ће показати.
 

Evo ako su odabrali Dijanu za Carlsa,evo zbog cega:

Screenshot_20240128-220721_YouTube.jpg


Plus je ona izvanredan marketing koji zloupotrebljavaju do danas.
Da sebe prestave savrsenstvima (krsevi su u dusi).

Nemci poreklom ta kraljevska porodica Ujedinjenog Kraljevstva.Kao nemci ne zanima ih obican narod koji nije njihov.

Znate li da mnogi protestuju protiv kralja uz ostale a njih pohapse,sklone sa ulica.
To se jedva moze naci jer "kraljevska kruna cuva ugled".(Nemaju ugled jer su pre svega nemci.Onda istorijski gledano zlo koje duguje slobodu mnogim zemljama sveta.)

P.s.O onom jadnom detetu sto je carsavima sislo do dvorista zamka cute.
To je jedino sto me zanima u vezi njih.
 
Poslednja izmena:

Back
Top