Ми, Хрвати (2)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Popisi u A-U rađeni su na temelju prosudbi i mišljenja popisivača, odnosno u skladu s njihovim etno-lingvističkim promišljanjima i uvjerenjima, a ne na temelju izjašnjavanja građana. O tome je jasno pisao slovački lingvist Pavel Šafarik, koji je napisao da na čitavom jadranskom primorju žive Hrvati koji se izjašnjavaju tim imenom, ali da ih oni (misleći na znanstvenike!) svrstavaju među Srbe.
 
Kako ovi nasi po S. Americi sto rade po Walmart-u uvek srecu ove srbomrzitelje, zivo me zanima :think:

Doduse, mozda je takvo okruzenje, prodavnice, hipermarketi i sl. Kulturni i obrazovaniji ljudi uglavnom ne pitaju tako napadno, bar ja nisam imao taj utisak vec ide nesto uljudnije, just out of interest ili that is very interesting accent, may I ask...

I onda razgovor obicno tece i zanrsi se ovako:

- Serbia.
- Uhm...not sure
- Former Yugoslavia, communist regime, civil war...
- Uh, tough. Glad you are here ili leave that behind ili hey, you`re here now ili I can just imagine...

I tu se zavrsava.

Samo poneki matorac zna za Tita. Ko ne prati tenis, nikad cuo ni za Djokovica.

Gle, ja sam navela smao lose primere da bih objasnila o cemu je tu rec. Nisam negirala da nema divnih ljudi i divnih konverzacijam punih podrske.
Imam ja divnih konverzacija i sa Hrvatima, daleko od toga.
Ovde je rec zapravo o zeni koja me najstrasnije iznervirala navodeci da sam ja Hrvatica jer sam rodjena u Hrvatskoj.
 
Toliko se puta desi to pitanje "odakle si" jer nas zaista ima, i ovih i onih, i nekako nije ti ni bitno sto je neko Hrvat ili Srbin, blizi ti je i taj Hrvat kad si na drugoj strani planete, nego neki Indijac ili Pakistanac,
medjutim da li je bas tako?

Nije da bas imam neko pitanje, htela sam samo to da podelim s vama i da cujem vase komentare.

То би можда могло важити за нормалне људе, дакле хрвати су искључени.
Ја зато увијек кажем да сам из Крајине . . . никако из хрватске, звучи ми ружно а и Крајина као територијална одредница је свакако ближа, тачнија и прецизнија мјесту одакле сам.
 
Popisi u A-U rađeni su na temelju prosudbi i mišljenja popisivača, odnosno u skladu s njihovim etno-lingvističkim promišljanjima i uvjerenjima, a ne na temelju izjašnjavanja građana. O tome je jasno pisao slovački lingvist Pavel Šafarik, koji je napisao da na čitavom jadranskom primorju žive Hrvati koji se izjašnjavaju tim imenom, ali da ih oni (misleći na znanstvenike!) svrstavaju među Srbe.

Ovo je Srpska Dubrovačka Zaklada izdala... :) Ima li šta slično Hrvatsko, od Hrvatskih izdavača iz Dubrovnika, kao kontra argument ovome, a da je iz tog vremena?
Druga stvar, odtkud da bi AustroUgari davali prednost Srbima po popisima?
Treće, Srbi Katolici... Barski Narbiskup nosi titulu i Primas Serviae.


Šta ti je najamnička sirotinja... samo mu briga kolika je prosečna plata ...:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Shvatanje bilo čega, pa i toga, kod Libara i dobrog dela Hrvata na ovom forumu, odiše izuzetnom prostodušnošću. Jednostavnije rečeno - plitko razmišljaju.

Nije bitna sama prosečna plata, nego odnos iste ka cenama u državi.
 
Poslednja izmena:
Štajlerov Atlas (Stielers Handatlas), pet puta sam napisao.



Ti ni jedan dokaz nisi dostavio ni za jednu stvar koju si rekao. :hahaha:
Prošao si k'o Ustaša u Blajburgu u ovoj raspravi. :per:

Znači, jedan jedini dokaz ni za šta što si rekao nisi dostavio.

Ja sam veoma autentične dokaze dostavio, nedvosmislene i priznate.
A to što ubica ne priznaje kao dokaz ubistva svoje otiske na oružju i snimak same scene ubistva... Pa, ne znači mu mnogo.

Sad će on da napiše na wiki nešto , ( piše i englesku verziju , pa malo duže traje )
 
Gle, ja sam navela smao lose primere da bih objasnila o cemu je tu rec. Nisam negirala da nema divnih ljudi i divnih konverzacijam punih podrske.
Imam ja divnih konverzacija i sa Hrvatima, daleko od toga.
Ovde je rec zapravo o zeni koja me najstrasnije iznervirala navodeci da sam ja Hrvatica jer sam rodjena u Hrvatskoj.

Pa sta znam, sta ti mislis, iz ove tvoje price i te vase male diskusije - ko je izasao kao pobednik?
 
Sad će on da napiše na wiki nešto , ( piše i englesku verziju , pa malo duže traje )

Wikipedia je veoma pouzdan izvor :D

charlie-sheen-half-man-half-cocaine-wikipedia-wiki.jpg
 
Ovo je Srpska Dubrovačka Zaklada izdala... :) Ima li šta slično Hrvatsko, od Hrvatskih izdavača iz Dubrovnika, kao kontra argument ovome, a da je iz tog vremena?
Druga stvar, odtkud da bi AustroUgari davali prednost Srbima po popisima?
Treće, Srbi Katolici... Barski Narbiskup nosi titulu i Primas Serviae.



Shvatanje bilo čega, pa i toga, kod Libara i dobrog dela Hrvata na ovom forumu, odiše izuzetnom prostodušnošću. Jednostavnije rečeno - plitko razmišljaju.

Nije bitna sama prosečna plata, nego odnos iste ka cenama u državi.


i šta sad ti hoćeš reć...

reci konkretno šta hoćeš reć...


imaš samo dvije opcije...


prva je da si svjestan da ovo gore ne odgovara istini, jer je naprimjer riječ o grešci koju je netko napisao, namjerno ili slučajno, pa se neka budala hvata za popis koji je očito neistinit

druga opcija je da su prije samo sto godina dubrovčani bili srbi, pa su onda roditelji i djedovi tajili to današnjim dubrovčanima pa ovi današnji dubrovčani od 70 godina ne znaju da su zapravo srbi...


ajde sad ti napiši koja od dvije opcije je po tebi istina. nema izvlačenja, opcija 1 ili 2


.
 
i šta sad ti hoćeš reć...

reci konkretno šta hoćeš reć...


imaš samo dvije opcije...


prva je da si svjestan da ovo gore ne odgovara istini, jer je naprimjer riječ o grešci koju je netko napisao, namjerno ili slučajno, pa se neka budala hvata za popis koji je očito neistinit

druga opcija je da su prije samo sto godina dubrovčani bili srbi, pa su onda roditelji i djedovi tajili to današnjim dubrovčanima pa ovi današnji dubrovčani od 70 godina ne znaju da su zapravo srbi...


ajde sad ti napiši koja od dvije opcije je po tebi istina. nema izvlačenja, opcija 1 ili 2


.

Postoje dogazi o hrvatizaciji 250.000 Srba, o čemu svedoče Jevrejska dokumenta. Takođe, u Dubrovniku za vreme postoji Dubrovačka četnička brigada sastavljena mahom od katolika. U jednom od prethodnih postova naveo sam imena komandanata.
Protiv dokaza i činjenica se ne može.

Ti mi pokaži neki popis gde se govori da su Hrvati tamo većina bili u to vreme i da je postojala neka zaklada Hrvatskog naroda - Sve ostalo ti je demagogija i brukanje sopstvenog imena ovde.
 
Pa po tome se valjda racuna ukupna uspjesnost neke drzave,da se racuna po kolicini iznesene lazi,vi bi bili drugi Luksemburg. :D

A šta su to Srbi izmislili?

Kosovsku bitku? Nemanjiće? Dušana Silnog? Šajakše? Brankoviće? Vojnu krajinu? Pećku Patrijaršiju? Velike vezire? Crnogorsku državu? Prvi i Drugi srpski ustanak (poznati kao srpska revolucija)? Dinasteije Karađorđeviće i Obrenoviće? Prvi svetski rat i prve pobede saveznika? Proboj Solunskog fronta?
 
Ona, jer se ja nisam apsolutno htela raspravljati i upustati u bilo kakav dalji razgovor na tu temu. Dakle, ja sam se povukla.

To je zato jer Hrvati uvijek u glavi imaju samo velikosrpske agresije, domoljUblje, Thompsona i bespuca tisucljetne domoljUbljnosti, tako da su u svakom trenutku spremni za propagiranje ustaskih ideja ovako ili onako, za razliku od Srba koji se bave normalnim stvarima i svakodnevnim brigama, koji se u tom trenutku ne snadju na vrijeme, prosto, jer ih to ne interesira, odnosno, jer nisu optereceni time.
Tako da se ne bih slozio da je ona izasla kao pobjednik iz te price, vec ti. Ona je pokazala nacionalnu isfrustriranost, i takvi su uvijek luzeri.
 
Ovo je Srpska Dubrovačka Zaklada izdala... :) Ima li šta slično Hrvatsko, od Hrvatskih izdavača iz Dubrovnika, kao kontra argument ovome, a da je iz tog vremena?
Druga stvar, odtkud da bi AustroUgari davali prednost Srbima po popisima?
Treće, Srbi Katolici... Barski Narbiskup nosi titulu i Primas Serviae.

Pa i jeste problem to što su to napisali Srbi iz Dubrovnika u vrijeme borbe za nacionalne interese Hrvata i Srba. Šafarik je, kao i većina tadašnjih slavenskih lingvista, na temelju pisanja Kopitara i Karadžića, a inspirirani srpskim narodnim ustancima i stvaranjem mlade srpske države, podlegao tadašnjim uvjerenjima i sve štokavce označio Srbima, unatoč tome, što je priznao da ti štokavci sami sebe zovu Hrvatima.

Ne znam što ima veze barski nadbiskup s tom temom. I splitski je nadbiskup držao sve do 1828. godine naslov Primas Dalmatiae et totius Croatiae. Dubrovački Srbi katolici su politički pokret, a ne nacionalna grupa.
 
A šta su to Srbi izmislili?

Kosovsku bitku? Nemanjiće? Dušana Silnog? Šajakše? Brankoviće? Vojnu krajinu? Pećku Patrijaršiju? Velike vezire? Crnogorsku državu? Prvi i Drugi srpski ustanak (poznati kao srpska revolucija)? Dinasteije Karađorđeviće i Obrenoviće? Prvi svetski rat i prve pobede saveznika? Proboj Solunskog fronta?

Nemoj tako opširno, zbunuješ ih... Čak i plašiš. :D
Kako narodu koji 1000godina nije imao državu može da bude jasno da drugi narod ima sve to u svojoj istoriji?
 
Pa i jeste problem to što su to napisali Srbi iz Dubrovnika u vrijeme borbe za nacionalne interese Hrvata i Srba. Šafarik je, kao i većina tadašnjih slavenskih lingvista, na temelju pisanja Kopitara i Karadžića, a inspirirani srpskim narodnim ustancima i stvaranjem mlade srpske države, podlegao tadašnjim uvjerenjima i sve štokavce označio Srbima, unatoč tome, što je priznao da ti štokavci sami sebe zovu Hrvatima.

Ne znam što ima veze barski nadbiskup s tom temom. I splitski je nadbiskup držao sve do 1828. godine naslov Primas Dalmatiae et totius Croatiae. Dubrovački Srbi katolici su politički pokret, a ne nacionalna grupa.

Daj da vidimo gde se predstavlja tom titulom Primas Dalmatiae et totius Croatiae.
 
Pa i jeste problem to što su to napisali Srbi iz Dubrovnika u vrijeme borbe za nacionalne interese Hrvata i Srba. Šafarik je, kao i većina tadašnjih slavenskih lingvista, na temelju pisanja Kopitara i Karadžića, a inspirirani srpskim narodnim ustancima i stvaranjem mlade srpske države, podlegao tadašnjim uvjerenjima i sve štokavce označio Srbima, unatoč tome, što je priznao da ti štokavci sami sebe zovu Hrvatima.

Ne znam što ima veze barski nadbiskup s tom temom. I splitski je nadbiskup držao sve do 1828. godine naslov Primas Dalmatiae et totius Croatiae.

Barskog nadbiskupa sam nadveo, u napred, da ne bi neko pametan došao pa rekao da nema Srba katolika.
Ja samo tražim ime neke Hrvatske zaklade iz Dubrovnika i popis koji stavlja Hrvate u prvi plan u tom gradu. Jer, moguće je da popis pogreši jednom, da se jednom neka istorijska činjenica interpretira pogrešno, ali, ne na svakoj mapi, svakom popisi...
 
A šta su to Srbi izmislili?

Kosovsku bitku? Nemanjiće? Dušana Silnog? Šajakše? Brankoviće? Vojnu krajinu? Pećku Patrijaršiju? Velike vezire? Crnogorsku državu? Prvi i Drugi srpski ustanak (poznati kao srpska revolucija)? Dinasteije Karađorđeviće i Obrenoviće? Prvi svetski rat i prve pobede saveznika? Proboj Solunskog fronta?

Sve to je otprilike u rangu Velje,Mrke,Tome....Srbije 90-ih i danasnje Srbije :D
 
Je li vama jasno da diskutirate sa jednim lojavim trokutistancem koji umislja da je Rvat? :D

Pusti čoveka, radi to isto tupavo kao i Hrvati

Ako je ovde sa ciljem da bruka Hrvate - uspeva .

- - - - - - - - - -

Sve to je otprilike u rangu Velje,Mrke,Tome....Srbije 90-ih i danasnje Srbije :D

Zbunjujete , jel' da ,nema podataka kolika je bila tada prosečna plata?
 
Sve to je otprilike u rangu Velje,Mrke,Tome....Srbije 90-ih i danasnje Srbije :D

Reče pripadnik naroda kojem je pola Banova u "nezavisnoj državi" bilo mađarske krvi, te naroda koji u Istoriji nije iznedrio niti jednu vladarsku Dinastiju svoje krve, izvojevao jednu veliku bitku... Koju ni u jednom svetskom ratu nije učestvovao na strani pravde i humanizma, te, naposletku, ali najbitnije, naroda koji je najpoznatiji po ustaškog genocidu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top