Месић: Улога Тита пресудна у очувању Хрвата као народа

ja ovo nikako da ukapiram.
stalno se prica o ustaskim genocidima o napadima na srbe u hrvatskoj.
al je isto fakat i da nikada srbi nisu napadali hrvate po vojvodini. ajd sad da se pitamo zasto. u vojvodini zivi isto toliko hrvata koliko i srba u slavoniji ali nikada tim vojvodjanskim hrvatima nije palo na pamet da prave nekakve hao i kojekakve hrvtaske krajine i republike po srbiji.

neki ce reci pa srbi im dali sva prava pa hrvatima i ne treba samostalnost u srbiji a ja bih pre rekao da su hrvati daleko mudriji narod i nisu toliko glupi da nasednu na tudjmanove provokacije i da traze odcepljenje od vojvodine. sa druge strane srbi u hrvatskoj posebno oni u ruralnim delovima hrvatske jedva su docekali slobu da nabace kokarde i brade i zamasceni prasetinom i podnapijeni sljivovicom da kobajagi traze svoju drzavu u hrvatskoj. ...........................ko da sve to nije moglo da prodje bez tih kokardi i prasetine. mozda bi im hrvati i dali drzavu al kad su videli cetnicke nozeve i brade uplasili se i naravno organizovali da brane granice svoje drzave. kazem svoje drzave jer ne secam se da je ikada bjelovar pripadao srbiji ili da je knin bio u srbiji.
 
Ja taman mislio da ga nahvalim na ovih par otvorenih tema..;)..kada ono Mesic rece sta rece i prodje me volja...pogotovu me ovo pogodi...:sad2::rida::rida:


Nakon toga je, prema odluci saveznika, trebalo da se vrate stare države što bi, kazao je Mesić, na ovim prostorima bila Kraljevina Jugoslavija na čelu sa Karađorđevićima čiji je ministar odbrane bio Draža Mihajlović. "
 
А бре Милуне, мора да си јео бунике данас .

О чему ти говориш и шта упорећујеш то је само теби јасно.

to je jasno ko dan. narodi svugde izmesani po ceo balkan a samo srbi oce da imaju desetine svojih drzavica. pa ne moze bre di god ima i jedan jedini srbin oma da mu se da drzava. ne ide bre.
 
Ja taman mislio da ga nahvalim na ovih par otvorenih tema..;)..kada ono Mesic rece sta rece i prodje me volja...pogotovu me ovo pogodi...:sad2::rida::rida:


Nakon toga je, prema odluci saveznika, trebalo da se vrate stare države što bi, kazao je Mesić, na ovim prostorima bila Kraljevina Jugoslavija na čelu sa Karađorđevićima čiji je ministar odbrane bio Draža Mihajlović. "

A..oni bi isli pod protektorat kao sto su Ameri predlagali..Ostatak ka istoku bi bio Kraljevina Srbija.
 
ja ovo nikako da ukapiram.
stalno se prica o ustaskim genocidima o napadima na srbe u hrvatskoj.
al je isto fakat i da nikada srbi nisu napadali hrvate po vojvodini. ajd sad da se pitamo zasto. u vojvodini zivi isto toliko hrvata koliko i srba u slavoniji ali nikada tim vojvodjanskim hrvatima nije palo na pamet da prave nekakve hao i kojekakve hrvtaske krajine i republike po srbiji.

neki ce reci pa srbi im dali sva prava pa hrvatima i ne treba samostalnost u srbiji a ja bih pre rekao da su hrvati daleko mudriji narod i nisu toliko glupi da nasednu na tudjmanove provokacije i da traze odcepljenje od vojvodine. sa druge strane srbi u hrvatskoj posebno oni u ruralnim delovima hrvatske jedva su docekali slobu da nabace kokarde i brade i zamasceni prasetinom i podnapijeni sljivovicom da kobajagi traze svoju drzavu u hrvatskoj. ...........................ko da sve to nije moglo da prodje bez tih kokardi i prasetine. mozda bi im hrvati i dali drzavu al kad su videli cetnicke nozeve i brade uplasili se i naravno organizovali da brane granice svoje drzave. kazem svoje drzave jer ne secam se da je ikada bjelovar pripadao srbiji ili da je knin bio u srbiji.

Јеси ли ти нормалан ???
Хоћеш рећи да су Срби у Хрватској имали потпуно равноправан положај,
да си нису кињени и шиканирани на сваком месту и у свако време
и да је Милошевић крив што су Хрвати кренули у оружани напад на ЈНА ???
 
Јеси ли ти нормалан ???
Хоћеш рећи да су Срби у Хрватској имали потпуно равноправан положај,
да си нису кињени и шиканирани на сваком месту и у свако време
и да је Милошевић крив што су Хрвати кренули у оружани напад на ЈНА ???

joj boze ima li te
cujes ovog leba ti.
 
Ta Hrvatska nije nagrada za ustase, ustase su bili kaznjeni i kaznjavani dok je trajala SFRJ, Hrvatskoj je najvise stete nanio bas ustaski pokret, i toga je vecina Hrvata svesna.

Ljubavi izmedju Srba i Hrvata nema, ni sa njihove ni sa nase strane, ali ne moze se ceo njihov narod proglasiti ustaskim zbog jednog manjeg dela koji su takvi, niti se nas moze proglasiti cetnicima zbog onog manjeg dela koji su takvi.

Ti upotrebljavas izraz "ustaski komunizam", tako i njihovi nacionalisti kazu "srbo-cetnicki komunizam", ko je u pravu?

Niste ni jedni ni drugi.
Bitno je da je Pavelicevu ideju Tito sproveo u delo,
...................sve su ostalo nijanse:bye:
 
Bitno je da je Pavelicevu ideju Tito sproveo u delo,
...................sve su ostalo nijanse:bye:

Koju ideju?

Pavelic je hteo Talijana za kralja Hrvatske, hteo je Hrvatsku sa Vojvodinom, Sandzakom, celom BiH plus Boka Kotorska, hteo je da Dalmacija i Istra budu talijanske, a definitivno nije hteo da Hrvatska bude u federaciji sa Srbijom i da BG bude glavni grad, da ne govorim o sudbini ustasa i domobrana u Bleiburgu, da ne govorim o kadrovskom sastavu JNA kao i masovnoj amnestiji cetnika i primanju istih u redove NOVJ.

Pavelic je Srbe hteo da pobije, otera i, pokatolci.

Pavelic je hteo da fasizam pobedi.

Sad dokazi sta je Tito od toga hteo ili uradio?

Pavelic je saradjivao usko sa cetnicima, tj. cetnici sa ustasama, ako cemo da govorimo o necijim zajednickim ciljevima da uzmemo prvo to u obzir.
 
Poslednja izmena:
Tito je generalno kriv zbog politickog sistema koji je jacao Republike sto je dovelo do raspada zemlje.
Od zajednice ravnopravnih naroda-napravio je zajednicu ravnopravnih -uglavnom antisrpskih-republika sto je konacno vodilo ka gradjanskom ratu i raspadu drzave.
Verovatno je to bila ideja i zelja svetskih mocnika-sto je Tito sprovodio u delo.
Selekcija kadrova-strategija razvoja zemlje -lose vodjena ekonomska politika-to je karakteristika Titovog vremena.
Posle titoizma dosao je jos gori sistem-visepartijski titoizam-jos veca ekonomska beda-pad nataliteta-ogromno zaduzivanje-duznicko ropstvo.
 
Tito je generalno kriv zbog politickog sistema koji je jacao Republike sto je dovelo do raspada zemlje.
Od zajednice ravnopravnih naroda-napravio je zajednicu ravnopravnih -uglavnom antisrpskih-republika sto je konacno vodilo ka gradjanskom ratu i raspadu drzave.
Verovatno je to bila ideja i zelja svetskih mocnika-sto je Tito sprovodio u delo.
Selekcija kadrova-strategija razvoja zemlje -lose vodjena ekonomska politika-to je karakteristika Titovog vremena.
Posle titoizma dosao je jos gori sistem-visepartijski titoizam-jos veca ekonomska beda-pad nataliteta-ogromno zaduzivanje-duznicko ropstvo.

..:dash: :dash: :dash:...:hahaha: :hahaha:...sjedi 1..
 

Back
Top