Menopauza

Što? Misliš da je njima lako kada upadnu u krizu srednjih godina pa se namunje, pa izvuku briljantin, pa se uvuku u kožne pantalone na +40C pa ih stegne oko nogu pa se upare, pa se napenale na motor, pa ojedu od vrućine, pa im uske košulje... hoće da puštaju bradu al' ne ide... misliš da je njima lako?
1000009025.jpg
 
Sta se zaista desava tokom menopauze?
Svasta moze da se desava. Od toga da ne primetis nista, osim izostanka menstruacije, pa do nesanice, valunga, unutrasnjeg nemira, emocionalnih teskoca da se prihvati gubitak mladosti itd.

Kad udjem u menopauzu tebi prvom javljam. :zplez:

Salu na stranu, mama je patila od nesanice i bila je osetljivija, ali to je bilo u onom medjuperiodu perimenopauze kada mesecnica nije potpuno nestala, ali je postala neredovna.

Sad sam pogledala neki prosek i vecina zena udje u menopauzu izmedju 52. i 54., ali moze i ranije da se desi.
 
Sta se zaista desava tokom menopauze?

Da li mi veruješ da sam sada kucala u pretrazi menopauza, jer sam želela da otvorim ovu temu?

Sada ne znam da li da budem ozbiljna ili neozbiljna. 😊

Menopauza je još uvek tabu tema. Tema o kojoj se ne priča, ili se tek ponekad šapuće o njoj. Zašto je tako ne znam. Ne volim tabu teme jer mislim da o svemu može da se razgovara. Nisam ni rob predrasuda.

Šta se dešava tokom menopauze? Ne spavam dobro. Nervoznija sam i lako se razbesnim. 😇

Nemam problem da prihvatim gubitak mladosti. Pre menopauze postoji perimenopauza u kojoj se i telo i psiha pripremaju za menopauzu. Mesečni ciklusi postaju neredovni.

Eto, u kratkim crtama sam dala odgovor.

PS. Otvaraš dobre teme.🙂

Ova tema me nervira

Iskreno

Zašto te nervira?
 
Da li mi veruješ da sam sada kucala u pretrazi menopauza, jer sam želela da otvorim ovu temu?

Sada ne znam da li da budem ozbiljna ili neozbiljna. 😊

Menopauza je još uvek tabu tema. Tema o kojoj se ne priča, ili se tek ponekad šapuće o njoj. Zašto je tako ne znam. Ne volim tabu teme jer mislim da o svemu može da se razgovara. Nisam ni rob predrasuda.

Šta se dešava tokom menopauze? Ne spavam dobro. Nervoznija sam i lako se razbesnim. 😇

Nemam problem da prihvatim gubitak mladosti. Pre menopauze postoji perimenopauza u kojoj se i telo i psiha pripremaju za menopauzu. Mesečni ciklusi postaju neredovni.

Eto, u kratkim crtama sam dala odgovor.

PS. Otvaraš dobre teme.🙂



Zašto te nervira?

Jer je pristup neozbiljan

Imam radnicu koju nemogu da prepoznam

Toliko je depresivna i brinem se za nju
Neće na bolovanje jer kaže da joj je nešto lakše kad je na poslu

Žena nije više ona osoba kao pre menopauze i džaba hormoni džaba sve

Neki dan kaže ja nikome u životu ne želim da iskusi ovo sto trenutno prolazi

i samu me nekad uhvati da mi se pomrace misli i da bi najradije odbegla bilo gde samo da ne spalim “selo”
 
Misliš ovde na forumu ili uopšte? Ako misliš na forum, slažem se
Da, mislim na forum i ovu čet varijanta temu ( uz izuzetak dva posta od 120)
Mislim na svakodnevni život. U svom okruženju imam osobe koje nerado pričaju o menopauzi.
Ne znam kakvo ti je okruženje, možda je veliki generacijski jaz i različita interesovanja.

Lično, nisam dobar sagovornik osobama koje uvek imaju neke zdravstvene probleme i vrte ih u krug.
Saslušam, ako mogu pomognem, ali više nemam živaca da svakodnevno slušam žalopojke.
Imam i ja ponekada zdravstveni problem, odem( retko) kod lekara, trpim i ne smaram ljude oko sebe, ne tražim savete.

Što se menopauze tiče, sve je individualno, zavisi od osobe do osobe, kao i pubertet.
Moja koleginica je u 36-oj godini bila u završnoj fazi menopauze posle rođenja jednog deteta.
 
Mislim da stanje u menopauzi ima veze sa tim kakav je bio PMS,sudeći po zenama koje poznajem.
Ništa tu nije ni bauk ni tabu,neko to prodje bez problema neko ima milion problema, kao u ostalom u svemu.
Soja je mnogo dobra da smanji tegobe.
 
Mislim da stanje u menopauzi ima veze sa tim kakav je bio PMS,sudeći po zenama koje poznajem.
Ništa tu nije ni bauk ni tabu,neko to prodje bez problema neko ima milion problema, kao u ostalom u svemu.
Soja je mnogo dobra da smanji tegobe.
Да не бисте повећали ризик од рака дојке током и након менопаузе, требало би да избегавате производе од соје ако је могуће или их конзумирате само повремено и као део уравнотежене исхране. Рак дојке, као и рак штитне жлезде, је хормонски зависан тип рака. Због тога се не препоручује повећан унос фитоестрогена кроз храну која садржи соју или као дијететске суплементе.
Изофлавони соје су биљни хормони и дуго се препоручују за ублажавање симптома менопаузе. Недавно се показало да то може погоршати симптоме попут валунга. Дијета богата сојом и редовно узимање изолованих сојиних изофлавона као дијететских суплемената могу утицати на хормонску равнотежу, стимулисати раст ћелија у материци и ткиву дојке и подстаћи развој ових облика рака.
Како жене старе, повећава се ризик од развоја благог хипотироидизма, који успорава метаболизам. Одређене компоненте соје ометају апсорпцију јода у штитној жлезди и могу погоршати хипотиреозу. Ако узимате препарат хормона штитасте жлезде који вам је прописао лекар, требало би да у потпуности избегавате конзумацију производа од соје.
 

Back
Top