Međunarodna vozačka dozvola...

Па шта се вадиш сад на Словенију и Хрватску, јесте да је питано за те земље, али проблематични су ТВОЈИ одговори и савети које дајеш другима:

vd:
često se vozikam preko Grčke i Makedonije i nikad mi nisu tražili međunarodnu vozačku dozvolu. ovo se odnosi i na ostatak Evrope....

vd:
putujem godinama po Evropi
ili u prevodu prešao sam razne granice kolima bar npr 100 puta.
i nikad nisam imao drugu dozvolu
...

У суштини, ретко кад ће те питати на некој граници за међународну дозволу, АЛИ ако те којим случајем заустави полиција негде, макар само провере ради, а ти немаш међ. дозволу, знај сигурно да ћеш дебело платити казну за тај прекршај! Добро, пошто теби бизнис "фура пуном паром" то ти неће бити никакав проблем. Проблем су оних 2000 дин. ! ;)
 
Па шта се вадиш сад на Словенију и Хрватску, јесте да је питано за те земље, али проблематични су ТВОЈИ одговори и савети које дајеш другима:





У суштини, ретко кад ће те питати на некој граници за међународну дозволу, АЛИ ако те којим случајем заустави полиција негде, макар само провере ради, а ти немаш међ. дозволу, знај сигурно да ћеш дебело платити казну за тај прекршај! Добро, пошто теби бизнис "фура пуном паром" то ти неће бити никакав проблем. Проблем су оних 2000 дин. ! ;)
zaustavljala me je policija više puta npr u Nemačkoj, i nikad mi nisu tražili međunarodnu dozvolu, i nikad nisam zbog toga pllatio kaznu

ne sećam se da sam ovde spominjao svoj biznis.
jesdini koji ima koristi od međunarodnih vozačkih dozvola je AMSS pa ih logično je i "reklamira"
 
vd:
zaustavljala me je policija više puta npr u Nemačkoj, i nikad mi nisu tražili međunarodnu dozvolu, i nikad nisam zbog toga pllatio kaznu

ne sećam se da sam ovde spominjao svoj biznis.
jesdini koji ima koristi od međunarodnih vozačkih dozvola je AMSS pa ih logično je i "reklamira"

dopustices da sada ja izrazim nevericu
zaustavljala te je policija vise puta u Nemackoj i nikada ti nije trazila dozvolu?
izvini, a sta su ti trazili? clansku kartu biblioteke?!?
najiskrenije me zanima, jer me nikada policija u stranoj zemlji nije zaustavila
 
dopustices da sada ja izrazim nevericu
zaustavljala te je policija vise puta u Nemackoj i nikada ti nije trazila dozvolu?
izvini, a sta su ti trazili? clansku kartu biblioteke?!?
najiskrenije me zanima, jer me nikada policija u stranoj zemlji nije zaustavila
uvek sam im davao pasoš i našu vozačku dozvolu.
međunarodnu vozačku dozvolu mi nikada nisu tražili.
inače na zapadu ne postoje tzv rutinske kontrole. to je bila specijalnost istočnjaka zaostala od komunizma, koja se najduže zadržala kod Bugara.
saobraćajna policija zaustavlja ako napravite neki prekršaj.
npr Hrvatima sam platio 30 evra zbog 185kmh, naravno bez papira, a nije ih interesovala ni vozačka :)
zaustavljala me je i pogranična policija koja patrolira u okolini granice ali su njima interesantni samo pasoši i da li ima neke interesantne robe u kolima.
 
vd:
uvek sam im davao pasoš i našu vozačku dozvolu.
međunarodnu vozačku dozvolu mi nikada nisu tražili.
inače na zapadu ne postoje tzv rutinske kontrole. to je bila specijalnost istočnjaka zaostala od komunizma, koja se najduže zadržala kod Bugara.
saobraćajna policija zaustavlja ako napravite neki prekršaj.
npr Hrvatima sam platio 30 evra zbog 185kmh, naravno bez papira, a nije ih interesovala ni vozačka :)
zaustavljala me je i pogranična policija koja patrolira u okolini granice ali su njima interesantni samo pasoši i da li ima neke interesantne robe u kolima.

onda si zaista imao srece, jer nemam razloga da sumnjam u tvoje navode
cisto informativno- sta bi radio da su ti traziili medjunarodnu vozacku, dokumenat koji je, jel te kod njih obavezan poput pasosa? pretpostavljam da bi im ispod zita ponudio kintu? i da li znas kolika je kazna za neposedovanje medjunarodne vozacke? i, da, da li imas ostale neophodne stvari u autu-protivpozarni aparat, prvu pomoc, trougao, sajlu? veruejm da znas da je nedostatak istih omiljeni nacin (bar nase policije) da neki dinarcic strpa sebi u dzep, te se mora vise dati panduru, no sto bi se recimo taj protivpozarni aparat platio...i, ako ih imas, reci mi, molim te, zasto ih imas, a dozvolu nemas? vrlo me zanima razlog zasto je dati 2000 din za tri godine i biti miran, postupak toliko tezak za tebe?
 
@malavelika
podmićivanje policajaca ne prolazi na zapadu ali isto tako nema ni traženje dlake u jajetu i bespotrebnog maltretiranja.
sve to je specijalnost "naše" i ostale istočne policije koja ako želi da te kazni naći će način.
inače vezujem pojaseve, ne prelazim na crveno, uglavnom poštujem ograničenja ali ne vidim svrhu tog prepisa vozačke na obično parče papira. jednostavno bih se osećao namarčenim za glupost.
time nikoga ne ugrožavam, ako mi Nemci budu naplatili kaznu neću se buniti i objaviću to i ovde na forumu.
inače mi smo kao i obično veći katolici i od pape. u toj istoj Nemačkoj, na nekim putevima nema ograničenja brzine, ne moraju se paliti svetla po danu, mislim da ni prva pomoć nije obavezna, a ni PP aparat, šare na gumama su minimalno 2mm a ne 4mm kao kod nas itd.
da li misliš da naša policija strancima traži međunarodnu vozačku dozvolu?
koliko god to nama zvuči neverovatno, tamo negde u normalnim zemljama, policija služi da olakša život običnim građanima, a ne da ga oteža, kao kod nas.
npr prošle godine sam tamo vadio tablice i dozvolu i osiguranje itd za neki auto. cela procedura je bila gotova za desetak minuta, bez gužve i zakazivanja i veza itd.
ista situacija se naravno ponovila i na carini.
da li treba da podsećam kolika je nauka i mudrost, u zemlji Srbiji "dobiti" bilo koji dokumenat?
ovde je masa procedura i to ne samo u policiji namerno zakomplikovana da bi se mi osećali sitnijim a oni važnijim i neophodnijim.
 
Baš tako, ako su te zaustavili sa namerom da ti naplate kaznu...oni će je i naplatiti. Čast izuzecima koji imaju baš sve od opreme u kolima, baš sve rade po propisu, sve im gume u redu, nije prljava tablica, prsluk stoji na vidnom mestu, rok trajanja prve pomoći nije istekao...
 
Не вреди овде "некима" причати и објашњавати неке ствари, јер све изврћу онако како њима највише одговара. Оно што је непобитна чињеница је да је највећи ПРОБЛЕМ искеширати 2.000 бедних дин. за "то парче бескорисног папира"! Зашто тај новац оставити у својој земљи, кад могу платити много више за казну у страној земљи!

Ма путујте "игумани", немојте ни пасоше да вадите! :worth:
 
vd:
@malavelika
podmićivanje policajaca ne prolazi na zapadu ali isto tako nema ni traženje dlake u jajetu i bespotrebnog maltretiranja.
sve to je specijalnost "naše" i ostale istočne policije koja ako želi da te kazni naći će način.
inače vezujem pojaseve, ne prelazim na crveno, uglavnom poštujem ograničenja ali ne vidim svrhu tog prepisa vozačke na obično parče papira. jednostavno bih se osećao namarčenim za glupost.
time nikoga ne ugrožavam, ako mi Nemci budu naplatili kaznu neću se buniti i objaviću to i ovde na forumu.
inače mi smo kao i obično veći katolici i od pape. u toj istoj Nemačkoj, na nekim putevima nema ograničenja brzine, ne moraju se paliti svetla po danu, mislim da ni prva pomoć nije obavezna, a ni PP aparat, šare na gumama su minimalno 2mm a ne 4mm kao kod nas itd.
da li misliš da naša policija strancima traži međunarodnu vozačku dozvolu?
koliko god to nama zvuči neverovatno, tamo negde u normalnim zemljama, policija služi da olakša život običnim građanima, a ne da ga oteža, kao kod nas.
npr prošle godine sam tamo vadio tablice i dozvolu i osiguranje itd za neki auto. cela procedura je bila gotova za desetak minuta, bez gužve i zakazivanja i veza itd.
ista situacija se naravno ponovila i na carini.
da li treba da podsećam kolika je nauka i mudrost, u zemlji Srbiji "dobiti" bilo koji dokumenat?
ovde je masa procedura i to ne samo u policiji namerno zakomplikovana da bi se mi osećali sitnijim a oni važnijim i neophodnijim.

ok, svako prema svome
ali, molim te, nemoj posedovanje validnog dokumenta koji dokazuje da si vozac sa polozenim vozackim ispitom nazivati "trazenjem dlake u jajetu i bespotrebnim maltretiranjem"
to maltretiranje sluzi da ljudi u inostrasntvu mogu da procitaju da ti jesi kvalifikovani vozac, jer ne mogu to da procitaju na srpskom jeziku, iz srpske vozacke dozvole
isto bi bilo kao kad ni ovde ne bi imao vozacku, vec sa sobom nosio zapisnik sa polaganja vozackog
i nije rec o tome kakva je policija gde i kakvi su propisi, to je vec druga tema
stvar je u tome sto je u nekim zemljama ZAKONOM PRPISANO da imas medjunarodnu vozacku
i sto smatram da neko ko ima presvlake za sedista, osvezivac i CD plejer (a, verujem da imas sve to u kolima i vrednost svega toga daleko prevazilazi vrednost vozacke) treba da ima i ono sto je zakonom propisano
i ne mogu i ne zelim da prihvatim argument da je neko nema, "jer mu verovatno nece ni traziti"
 
Не вреди овде "некима" причати и објашњавати неке ствари, јер све изврћу онако како њима највише одговара. Оно што је непобитна чињеница је да је највећи ПРОБЛЕМ искеширати 2.000 бедних дин. за "то парче бескорисног папира"! Зашто тај новац оставити у својој земљи, кад могу платити много више за казну у страној земљи!

Ма путујте "игумани", немојте ни пасоше да вадите! :worth:
čemu toliko strasti?
putujem ovako već dvadesetak godina. bez problema. ako budem platio kaznu, platiću je svojim novcem.
za mene je taj papir apsolutno beskoristan, ko misli da mu treba, niko mu ne brani da ga vadi, i svima lepo.
u to ime i da zakopamo ratne sekire po ovom pitanju prilažem par interesnanih detalja

dakle, putovao kroz Bugarsku nekoliko puta mesečno, i naravno na svakom ćošku sam plaćao policiji reket od 10 maraka.
nije bitan povod, da li mi je prljava tablica (posle pljuska), ili mi se baš i ne slaže potpis u pasošu, itd itd
uglavnom posle silnog ubeđivanja, kad platim "taksu" tuta Bugarin me izljubi kao najrođenijeg, a pre toga me je tretirao kao serijskog ubicu.
i tako na jednom od tih pregovora, i posle pregleda sve moguće i nemoguće opreme, videvši da će se postupak otegnuti, ja ponudim 5 maraka
organ pogleda mene, pa pogleda onih 5 maraka, pa upita "a jel imaš ti bugarski sertifikat od PP aparata?"
ja mu tu naravno doplatih još 5 maraka i izljubismo se i rastadosmo u sreći i bratskoj ljubavi kao i obično.

događaj drugi sa granice, prijatelj koji je otišao u kućicu da preda pasoše se vraća i priča u neverici "ja ništa ne razumem, carinik mi je dao 10 maraka i rekao da ukrupnim na 20"

događaj treći sa granice, carinik me ispituje gde sam pošao i šta radim itd itd sve dok mu jednog trenutka nije dosadilo i otvori pasoš i kaže "tutni bre nešto bratko".
 

Back
Top