Medijska prednost ženama

ne znam šta je poenta.
mediji se nikada ne bi bavili senzacionalističkim vestima da ih ljudi ne gutaju i traže još

samo je pravo pitanje gde povući granicu šta je zaista senzacionalno
a šta je vest poput
diva otkriva šta je tajna njenog uspeha i mladosti
i onda ide vest
pojela sam svoju ovsenu kažu sa šumskim bobicama jutros za doručak:
 
ne znam šta je poenta.
mediji se nikada ne bi bavili senzacionalističkim vestima da ih ljudi ne gutaju i traže još

samo je pravo pitanje gde povući granicu šta je zaista senzacionalno
a šta je vest poput
diva otkriva šta je tajna njenog uspeha i mladosti
i onda ide vest
pojela sam svoju ovsenu kažu sa šumskim bobicama jutros za doručak:
Gura se narativ gdje žene i transrodne osobe imaju daleko veću prednost od prosječnog, naročito mirnog muškarca
 
nema tu nikakvog narativa................to je kapitalizam, sto podrazumeva odsustvo svake logike, mere, istine, etike..................
Svi cete sutra o meni da citate u medijima kako sam jutros ustao u 7 i 15 i oprao zube u pidzami.
Mediji su komercijalizovani i vise ne sluze za opsta obavestenja , informacije, zabavu, ........bitne za svakodnevni zivot, vec su izvor profita vlasnika medija koji on ostvaruje preko "kvota" citanja i gledanja kao i preko plasiranja zeljenih informacija od strane narucilaca koji sebe zele promovisati u javnost...........po svaku cenu, pa makar to bila i informacija o najnovijim cipelama koje je izvesna osoba juce kupila u Salamanderu.
 
Npr. ovih dana o Severini, nevjerojatno i nerealno medijsko jednostrano izvještavanje.


Npr. kad neke žene ubiju muškarce, zašto se o tome kako premalo piše?


Zašto je sve češće medijska prednost ženama?

Шта је то контроверзно у медијском извештавању?

Ја, оно што сам читао, видех да су медији известили да је Врховни суд Хрватске дете доделио оцу (Србину), а нигде нисам читао у медијима да је то неправедна одлука или да је Северина жртва правосуђа.

А какве везе са овим случајем имају породична убиства где жена убије мужа?
 
Ali definitivno se gura taj narativ da su žene ,,skoro uvijek " u pravu, a neke žene same svjesno biraju loše partnere, nasilnike koji su u početku šarmantni jer kao - muško, vojničko ponašanje i slično

Где се гура тај наратив?

Ја прочитах да је детету за старатеља одређен отац, а не мајка Северина, па не знам како то овај случај показује да су мушкарци жртве система?
 
Jedan novinar je dobro rekao

Sudovi znaju biti nepravedni prema majkama, ali su mnogo češće nepravedni prema očevima i ako im još bivše supruge napakiraju obiteljsko nasilje, očevi idu u pritvor, plaćaju alimentaciju, dok s druge strane praktički gube ulogu roditelja, sva prava i djecu rijetko ili gotovo nikada ne viđaju. Dakako, svaki je slučaj poseban i stvari nisu crno-bijele, međutim, ova stalna feministička agresija u medijima, koju predvode većinom neurotične i samoljubive, posesivne javne nemajke, stvara jedan narativ, koji je suprotan od realnog stanja i prakse u sudskim borbama oko skrbništva. Tužno je i poprilično jadno da nema očeva među javnim ličnostima, koji će javno izgovoriti i tu širu, cjelovitu istinu, već će prije podržati graktanje, da bi ispali progresivni i dobili neke bodove u medijima. Ta muška šutnja zapravo otkriva kako je stvarni odnos snaga i utjecaja, daleko od parola i teza koje propagiraju javne neuravnotežene osobe i glasne feministkinje.
 

Back
Top