Medicinska skola - smer Farmaceutski tehnicar

Gledaj kako, ovo je moje misljenje, nije zato sto idem u gimnaziju ali stvarno tako mislim i nista ne moze da mi promeni misljenje ma sta vi rekli sve dok sam ne iskusim:rumenko:
Mislim i i dalje stojim iza toga da je u proseku gimnazija i dalje najteza skola, zasto?!
Gimnazija kao gimnazija ima puno sarolikih predmeta dakle nema jednu struku na koju se obavezujes nego ucis sve i to ne sve po malo nego bukvalno sve, osim strucnih predmeta koje nemas!I upravo zbog te sarenolikosti ti moras svakom predmetu da se posvetis bez obzira sto svaki treci nema veze sa ovim drugim i tako u krug, tj da bi rekao za gimnaziju da je laka mora da ti ide sve od ruke....
Hemiju radis po planu za medicinsku muzicko i likovno po planu za umetnicku jezike po planu za filoloske smerove (za smanjenim brojem casova da ne bude zabune) u prevodu gimnazijalci nisu postedjeni nicega, mada je moje misljenje da se to isplati, kasnije!
Dok npr uzecemo farmaciju koja ne kazem da je laka skola, nimalo, meni bi npr elektrotehnicka delom bila teska, medjutim sa farmacijom mislim da bih se lako nosio upravo zbog velike hemije!Elem, ono sto sam zeleo rece je da to zavisi od osobe do osobe i od njene posvecenosti skoli i predmetima ponaosob...
Ako tebi hemija ne ide i nisi joj posvecen najmanje 2 sata dnevno oprosti se od odlicnih ocena, tako da ne mogu bas da poredim u potpunosti farmaciju i gimnaziju...
Ja sada u gimnaziji se debelo premisljam da li da na kraju upisem farmaciju ili cistu hemiju u velikoj sam zabludi zbog mnogih stvari:confused:
Dakle ne mozemo meriti skole po onome sto cujemo jer to zavisi od osobe do osobe ali ja i dalje stojim do toga da je gimnazija kao gimnazija veoma teska skola kojoj se trebas posvetiti.Sa druge strane ti farmaciju neces upisati ako vidis da ti ne ide hemija samim tim si u plusu i samim tim iams vise sanse da bolje prodjes u farmaciji tj da ti bude laksa...
Toliko

volio bih tebe da vidim kako bi ti stavljao kateter u mokracnu besiku, nazogastricnu sondu uvlacio preko nosa,kroz traheju i jendjak u zeludac, izvodio transfuziju krvi, davao injekcije intravenozno,intramuskularno,subkutano, izvodio klizmu, mali milion raznih nacina previjanja, asistirao kod velikog broja invazivnih i neinvazivnih pregleda,vadio krv bolesnicima koji boluju od raznih zaraznih bolestina, vrsio imobilizaciju povrijedjenih dijelova tijela, reanimaciju kod cardiac aresta itd... da ne nabrajam dalje... pored silne teorije skoro iz svakog strucnog predmeta imas i praksu,koju moras savladati... za sve ove radnje treba iskustvo, dosta vjezbanja, teorijskog znanja, a od ucenika medicinske skole se ocekuje da vec nakon nekoliko mjeseci prakse savladaju ove komplikovane i jako odgovorne radnje...ipak mislim da je lakse bubati geografiju,istoriju i ostale opsteobrazovne predmete nego uciti jednu anatomiju,farmakologiju, internu medicinu itd., a o prakticnom dijelu da i ne govorim...( ovo se odnosi na opsti smjer u medicinskoj skoli)
 
volio bih tebe da vidim kako bi ti stavljao kateter u mokracnu besiku, nazogastricnu sondu uvlacio preko nosa,kroz traheju i jendjak u zeludac, izvodio transfuziju krvi, davao injekcije intravenozno,intramuskularno,subkutano, izvodio klizmu, mali milion raznih nacina previjanja, asistirao kod velikog broja invazivnih i neinvazivnih pregleda,vadio krv bolesnicima koji boluju od raznih zaraznih bolestina, vrsio imobilizaciju povrijedjenih dijelova tijela, reanimaciju kod cardiac aresta itd... da ne nabrajam dalje... pored silne teorije skoro iz svakog strucnog predmeta imas i praksu,koju moras savladati... za sve ove radnje treba iskustvo, dosta vjezbanja, teorijskog znanja, a od ucenika medicinske skole se ocekuje da vec nakon nekoliko mjeseci prakse savladaju ove komplikovane i jako odgovorne radnje...ipak mislim da je lakse bubati geografiju,istoriju i ostale opsteobrazovne predmete nego uciti jednu anatomiju,farmakologiju, internu medicinu itd., a o prakticnom dijelu da i ne govorim...( ovo se odnosi na opsti smjer u medicinskoj skoli)

Slazem se....u Medicinskoj nas ubijaju, bas je tesko i moras da pazis sta radis na praksi ipak odgovaras za neciji zivot.....ali opet smatram da je to najlepsa skola.....:)
 
Smer nije puno tezak...kome ide hemija....moja preporuka za upis...:))))
U pravu si, alć kome ne ide hemija... :sad2:
Ja sam sad zavrsila 1. godinu s odlicnim 4,75 uspehom... Imam 14 petica i dve trojke:lol: Pogodi iz cega! Matematika i hemija...:dash:...i naravno, sve zato sto sam otisla u ovu skolu pod nagovorom roditelja iako sam zelela da nastavim srpski tj. jezicku gimnaziju...s jezika na hemiju - svaka mi cast:zcepanje:
 
Ја бих желела да знам колико у овом смеру има страних језика? Ја из хемије имам између 4 и 5 па се надам да то није проблем. Молим све који знају да ми кажу ово за стране језике. Искрено енглески немам појма, али ми немачки и француски иду перфектно. Ако нема још неки страни језик поред енглеског и латинског дефиниривно уписујем другу школу. z:shock: хД
 
Ja sam sada osmi razred i zelela bih da upisem medicinsku skolu,smer farmaceutskog tehnicara.Dobro mi idu hemija i biologija.Da li ima neko ovde ko bi mi pomogao,napisao predmete i broj poena koji je potreban?
Ps. Sta mislite,da li je bolja farmacija ili pedijatrija? Oba smera su zanimljiva,a i predmeti im ni malo nisu slicni,bar koliko sam se raspitala.
HITNO JE! :)
 

Back
Top