(Medicina, Aktuelno) Vakcinacija protiv svinjskog gripa

U razmaku od 2 minuta?!! Pa kakvo je to instant vakcinisanje?
...kviz pitanje za "Slavnu"...koliko vremena je potrebno da se prime dvije vec napunjene injekcije sa 0,5 ili 1ml sadrzaja?... u pitanju su ready-to-use vakcine, koje kod nas vjerovatno nemaju...

drugo pitanje za tebe...jel to mozda postoji specijalan nacin primanja vakcina kod nas...moze da se primi samo jedna dnevno i dosta ti je...mozda sada treba praviti famu i oko toga kako se daje vakcina...pod pravim uglom, mora biti suncan dan, ili pun mjesec (ako se daje nocu), prethodno treba da se kaze pet puta -rumpelstiltskin-, prospe voda preko ramena za srecu itd...

Samo mi nemoj reci da je ''tamo'' gde si ti primio vakcine bilo i dece starije od 6 meseci i trudnica pa su i oni primili obe vakcine u razmaku od 2 min??!!:dontunderstand:

...trudnice da, dijeca ne...ako obratis paznju - rekao sam da sam vakcinu primio na radnom mjestu...ipak se dijeca jos uvijek ne zaposljavaju u ovoj zemlji...vakcinisu se kod svojih pedijatara..
 
Poslednja izmena:
Ово их збуњује. :)

http://www.ajkus.org/srpski/

Чули да ови продају уље из ајкулине јетре, које садржи сквален, као универзални лек за све. Онда је неко препун знања основне биохемије извалио да је сквален ензим. А ако вакцине садрже тај ”ензим” сквален, онда је сигурно у њих убачен из ајкулине јетре.


Врло занимљиво је да се овакви који тврде да вакцине садрже ”ензиме ајкуле” = сквален плаше да им тај сквален не изазове заливски синдром, а ови што продају сквален као чаробни лек, тврде како сквален штити од заливског синдрома. :D

...ko zna mozda ih sve pretvori u genetski modifikovane ljude-ajkule...za sad djeluju kao ljudi-ovcice...
 
...a da to nije mozda bio razmak izmedju prve vakcine i tzv. booster-vakcine (tj. revakcinacije) koja se radi najcesce kod dijece...

Ne , to je bio razmak izmedju sezonske vakcine i vakcine protiv H1N1 koja je data sprejom u nos . Ako sam dobro upamtila , dobili su je jos u maju ili junu , sto ne mogu sad da proverim jer su ljudi trenutno na odmoru .I , ako ti je lakse , nisu imali reakciju .
A komentari tipa nocnih i sl nisu ti na mestu :dontunderstand:
Uostalom , poznato je da su USA vec prijavile preko 3000 slucaja GBS-a sa novom vakcinacijom , sto predstavlja malo vise od pola % na ukupno vakcinisano stanovnistvo , ali
nije zanemarljivo.
Zato , ne trci pred rudu , jer ima nas koji zelimo informacije bilo pozitivne ili negativne ,
a odluku donosimo sami

Btw i ovde se koriste ''ready-to-use vakcine'', Srbija se ipak nalazi u Evropi a ne u Africi
 
Poslednja izmena:
Ne , to je bio razmak izmedju sezonske vakcine i vakcine protiv H1N1 koja je data sprejom u nos . Ako sam dobro upamtila , dobili su je jos u maju ili junu , sto ne mogu sad da proverim jer su ljudi trenutno na odmoru .I , ako ti je lakse , nisu imali reakciju .
...ivab...razmak izmedju nazalnih vakcina sezonskog i H1N1 gripa je pozeljan da bude veci od dvije nedelje...
...kod injekcija nema nikakve veze primila ih istovremeno, u roku od dvije minute, ili poslije mjesec dana...

...evo i sajt...
http://www.flu.gov/individualfamily/vaccination/index.html

A komentari tipa nocnih i sl nisu ti na mestu :dontunderstand:
...ako smo vec vickasti...
:zcepanje: .....Navatali nekog da hoce , pa daj brze obe , da se ne predomisli .
Ne mogu da verujem :dash:
...dozvolimo i drugima da budu vickasti...


Uostalom , poznato je da su USA vec prijavile preko 3000 slucaja GBS-a sa novom vakcinacijom , sto predstavlja malo vise od pola % na ukupno vakcinisano stanovnistvo , ali
nije zanemarljivo.
Zato , ne trci pred rudu , jer ima nas koji zelimo informacije bilo pozitivne ili negativne ,
a odluku donosimo sami
...izvini, koji je izvor tvojih informacija...pogledaj sajt koji je postavljen i vidjeces da je zabeljezeno 269 slucajeva GBS-a tokom 43 nedelje vakcinacije sa H1N1 vakcinom...
http://hldemo.ebscohost.com/Influenza/dm/pandemic_h1n1_2009_influenza_vaccine.htm

...vjerujem da je vijest koju si ti nasla uzeta sa ovog sajta i da je lose prevedena...

http://www.cdc.gov/h1n1flu/vaccination/gbs_qa.htm

citiram:
In the United States, for example, an estimated 3,000 to 6,000 people develop GBS each year on average, whether or not they received a vaccination. This is about 1 to 2 cases of GBS per 100,000 people.


Btw i ovde se koriste ''ready-to-use vakcine''

...mozda je moj pojam ready-to-use vakcina pogresno protumacen...mislio sam na spriceve koji su vec napunjeni odgovarajucom dozom antigena i kao takav iziskuje mozda 10-20 sekundi za vakcinaciju...odnosio se na "Slavnin" komentar o instant vakcinaciji...

Srbija se ipak nalazi u Evropi a ne u Africi

...cudno je da mi packe dijeli osoba koja je ostavila ovakav komentar...

Vakcinisana samo sezonskom po prvi put u zivotu i kupljenom u Parizu , tj Pasterovom , jer sam se vise puta unazad godinama uverila da postoje istovetni produkti ''za istocno trziste '' i za zapad , sa ogromnom razlikom u kvalitetu , tako da nisam htela da se igram sa ovim .
Prasak za ves i cokolade su jedno a vakcina je ipak nesto drugo .
Ne znaci da sam u pravu , nadam se iskreno da gresim , al bila sam u mogucnosti i to sam iskoristila .
 
Poslednja izmena:
...kviz pitanje za "Slavnu"...koliko vremena je potrebno da se prime dvije vec napunjene injekcije sa 0,5 ili 1ml sadrzaja?... u pitanju su ready-to-use vakcine, koje kod nas vjerovatno nemaju...
Uh! Da li moze ''pomoc prijatelja'' za ovako tesko pitanje? Mislim kad je vec kviz?
drugo pitanje za tebe...jel to mozda postoji specijalan nacin primanja vakcina kod nas...moze da se primi samo jedna dnevno i dosta ti je...mozda sada treba praviti famu i oko toga kako se daje vakcina...pod pravim uglom, mora biti suncan dan, ili pun mjesec (ako se daje nocu), prethodno treba da se kaze pet puta -rumpelstiltskin-, prospe voda preko ramena za srecu itd...
:think:


...trudnice da, dijeca ne...ako obratis paznju - rekao sam da sam vakcinu primio na radnom mjestu...ipak se dijeca jos uvijek ne zaposljavaju u ovoj zemlji...vakcinisu se kod svojih pedijatara..
Nisam obratila paznju da je radno mesto, ali sam obratila paznju da je '' bio tvoj izbor'' i da
''nisi imao komplikacije''Medjutim ,ne citas ni ti pazljivo.I pored vakcine protiv sezonskog gripa pre 3 godine dobila sam grip sa temperaturom od 40 C koja je trajala 5 dana.Ove godine posle vakcinacije sezonskim bila sam subfebrilna 2-3 dana.Kao sto vidis nisam antivakcinista ,nego sam oprezna.
 
Nisam obratila paznju da je radno mesto, ali sam obratila paznju da je '' bio tvoj izbor'' i da
''nisi imao komplikacije''
...napisao sam da je bio moj izbor iz prostog razloga sto vecina ljudi misle da neki ljudi nemaju izbora oko toga...licno sam protiv necega sto sam cuo od pojedinih ljudi iz Srbije, a to je da ce ljudi trebati da se potpisu da nece da prime vakcinu...to je najveca ludost koju sam cuo...
...napisano - nisam imao komplikacije...je posljedica svega onoga sto ljudi pisu na temama oko vakcinacije...pogledaj samo postove maha-maja...

Medjutim ,ne citas ni ti pazljivo.I pored vakcine protiv sezonskog gripa pre 3 godine dobila sam grip sa temperaturom od 40 C koja je trajala 5 dana.Ove godine posle vakcinacije sezonskim bila sam subfebrilna 2-3 dana.Kao sto vidis nisam antivakcinista ,nego sam oprezna.

...ja nisam ni komentarisao taj dio tvoga posta...sto se tice dobijanja gripa pored vakcinacije, najednostavniji odgovor je da vakcina nije sadrzala antigen za vrstu virusa koju si zakacila...ako odes na web stanicu Nacionalnog instituta za zdravlje (NIH):
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/genomes/genlist.cgi?taxid=10239&type=5&name=Viruses
mozes i sama vidjeti da postoji u njihovoj databazi 50 sekvenciranih vrsta virusa gripa (Influenza virus), sto opet nije konacan broj ni postojecih virusa a ni sekvenciranih (ali o tome drugom prilikom)...
 
Poslednja izmena:
...mozda je moj pojam ready-to-use vakcina pogresno protumacen...mislio sam na spriceve koji su vec napunjeni odgovarajucom dozom antigena i kao takav iziskuje mozda 10-20 sekundi za vakcinaciju...odnosio se na "Slavnin" komentar o instant vakcinaciji...

..zar te ready to use nisu prechishcene od timerosala?
..a neprechishcene su one u bochicama za po 10 (chini mi se) vakcina?
(kod nas su uvezene samo ove druge, na zahtev drzave.. :roll: )
 
..zar te ready to use nisu prechishcene od timerosala?
..a neprechishcene su one u bochicama za po 10 (chini mi se) vakcina?
(kod nas su uvezene samo ove druge, na zahtev drzave.. :roll: )

...ne nisu...postoje takodje vakcine bez timerosala za sezonski grip a moguce da su ih do sada napravili i za H1N1...necu ulaziti u diskusiju oko temerosala, jer je endo vec nasiroko pisao o tome...
...mogao bih dodati samo da su vakcine bez konzervansa (tj no preservative vakcine) mnogo skuplje za proizvodnju i sa kracim rokom upotrebe....i mogu biti jako opasne ako su nepravilno skladistene ili injektirane...
...razlog je mislim jasan, bez bakteriostatika u procesu proizvodnje vakcini veca je mogucnost za bakterijsku zagadjenost vakcine... opet, slozio bih se da sa napretkom biotehnologije upotreba konzervanasa bi trebala da bude svedena na minimum, ako ne i izbacena...
...procitao sam prije par dana da bi Torlak trebao poceti da proivadi vakcine za grip, sezonski i H1N1...mislim da bi trebalo uticati na to da se proizvode obe vrste vakcina, sa i bez konzervansa
 
..zar te ready to use nisu prechishcene od timerosala?
..a neprechishcene su one u bochicama za po 10 (chini mi se) vakcina?
(kod nas su uvezene samo ove druge, na zahtev drzave.. :roll: )
nevezano za vakcinu koju je primio diretore

ready to use vakcina nije isto što i single dose vakcina
kada se vakciniše veći broj ljudi, iz multi dose bočice se unapred pripreme pojedinačne doze i onda su to ready to use vakcine...

(izvini što ovako mešam srpski i engleski)
 
nevezano za vakcinu koju je primio diretore

ready to use vakcina nije isto što i single dose vakcina
kada se vakciniše veći broj ljudi, iz multi dose bočice se unapred pripreme pojedinačne doze i onda su to ready to use vakcine...

(izvini što ovako mešam srpski i engleski)

..aha, sad je jasno.. :) tnx..ja sam mislila da je diretore dobio single dose..
 
Ja stavih u svoj Blog, al od viska glava ne boli, sto vise informacija ...

Ok, Maha-majo, da li znaš ko je ovaj čovek koji ovo priča?

On veruje (doslovno i bez preterivanja) da svetom vladaju reptili koji se transformišu u ljude. To je nivo inteligencije i znanja iz koga dobijaš informacije.

Drugi video je prosto ogavan. Pročitaj prvih par stranica ove teme, molim te.
 
..postoje takodje vakcine bez timerosala za sezonski grip a moguce da su ih do sada napravili i za H1N1...necu ulaziti u diskusiju oko temerosala, jer je endo vec nasiroko pisao o tome...
...mogao bih dodati samo da su vakcine bez konzervansa (tj no preservative vakcine) mnogo skuplje za proizvodnju i sa kracim rokom upotrebe....i mogu biti jako opasne ako su nepravilno skladistene ili injektirane...

..napravljene su i za H1N1, samo nisu poruchene kod nas..

..zashto se prave vakcine bez konzervansa ako su skupe za izradu i nezgodne za upotrebu
i kome su namenjene?
 
nevezano za vakcinu koju je primio diretore

ready to use vakcina nije isto što i single dose vakcina
kada se vakciniše veći broj ljudi, iz multi dose bočice se unapred pripreme pojedinačne doze i onda su to ready to use vakcine...

(izvini što ovako mešam srpski i engleski)

..aha, sad je jasno.. :) tnx..ja sam mislila da je diretore dobio single dose..

...moram i ja de se ispravim...vakcine koje sam primio su single-dose vakcine...ja sam pomjesao pojmove i izvinjavam se svima zbog toga...
 
Врло занимљиво је да се овакви који тврде да вакцине садрже ”ензиме ајкуле” = сквален плаше да им тај сквален не изазове заливски синдром, а ови што продају сквален као чаробни лек, тврде како сквален штити од заливског синдрома. :D

:hahaha:

Čoveče. Mada ne znam da li u stvari treba da plačem kada vidim koliko je lako ljude ubediti u razne idiotizme. :sad2:
 
Uostalom , poznato je da su USA vec prijavile preko 3000 slucaja GBS-a sa novom vakcinacijom , sto predstavlja malo vise od pola % na ukupno vakcinisano stanovnistvo , ali nije zanemarljivo.

Uhm, ni 10% tog broja, mada vidim da te je diretore već ispravio. Svake godine ima 3-6 hiljada slučajeva, od čega je dobar deo izazvan gripom. Ove godine ima par stotina koji su se pojavili nakon vakcine (ali statistički znamo da je samo jedan deo u stvari uzrokovan vakcinom, dok bi drugi dobili GBS bez obzira na vakcinaciju).
 
..single dose sa timerosalom? :think:
..chija je to vakcina?

...nisam obratio paznju na proizvodjaca vakcine...mogao bi biti GSK ili neka druga kompanija...u svakom slucaju u registraciji za primanje vakcine je postavljeno pitanje da li je osoba alergicna na timerosal jer je moguce da vakcina sadrzi isti...
...moguce je da vakcina koju sam primio i pored toga sto nema timerosal kao konzervans ipak sadrzi vrlo malu kolicinu timerosala koji se koristi tokom proizvodnje vakcine...kod proizvodnje vakcina koje ne sadrze timerosal isti se ne koristi ni tokom postupka proizvodnje...

..napravljene su i za H1N1, samo nisu poruchene kod nas..

..zashto se prave vakcine bez konzervansa ako su skupe za izradu i nezgodne za upotrebu
i kome su namenjene?

...vakcine bez konzervansa su najcesce namjenjene ljudima koji su alergicni na supstance koje se koriste kao konzervansi...isti je slucaj sa vakcinama bez latex-a...primjer:
http://www.latexallergyresources.org/News/newsArticle.cfm?ArticleID=64
...vakcine gripa bez konzervansa su namjenjene takodje dijeci mladjoj od 2 godine...razlog za ovo su studije o kojima je endo vec pricao i koje su izvele zakljucak da timerosal izaziva autizam kod novorodjencadi...da ne bi ponavljao opet cijelu pricu zakljucak poslije 10 godina upotrebe vakcine bez konzervansa je da se broj dijece sa autizmom nije smanjio vec i povecao...novije studije dovode radije pitanje autizma kod dijece(kao i drugih neuroloskih premecaja - ukljucujuci i GBS) u vezu sa izlozenoscu olovu...
 
Poslednja izmena:

Back
Top