Masinstvo i informacione tehnologije

Ej, odavno sam ja zagrejan da upisem masinstvo, ne zato sto je lak fakultet za upis ili sl. Sasvim slucajno nesto dok sam gledao naleteo sam na smer Informacionih tehnologija na masinstvu. Zanima me da li neko moze nesto da mi kaze o tom smeru? Ako nekom treba pojasnjenje : http://mit.mas.bg.ac.rs/

Hvala ljudi!

Чудан смер...Комбинација машинства и ИТ... некако ми то звучи превише... Реално саме ИТ су доста опширне а ни машинство није ништа мање опширно...Због чега спајати две ствари...?
 
Чудан смер...Комбинација машинства и ИТ... некако ми то звучи превише... Реално саме ИТ су доста опширне а ни машинство није ништа мање опширно...Због чега спајати две ствари...?

Pa stoji da su obe stvari opsirne, ali svakako mogu da nadju i zajednicku primenu. Bas me interesuje da li ima neko ovde sa bilo kakvim informacijama o tom smeru :))
 
1. Шта би ти тачно да радиш?
2. Има ли негде програм тог смера? Погледај га (или дај овде) да би видео шта заправо садржи.

Машинство и ИТ су јако велике области, које се не могу без осиромашивања обе гране заједно стиснути у програм једних јединих студија, тако да мислим да би било интересантно да погледамо овде како су они то заправо осмислили. Вероватно би могао да добијеш мишљења људи колико су са које стране "закинули" од градива и да ли је добро или лоше што је тако.
 
Poslednja izmena:
Као бивши студент машинског факултета , предлажем ти да упишеш етф , или пмф , где је информатика много јаче заступљена и где ћеш да стекнеш одлично знање из тих области . Једноставни машински факултет има нула информатику , где испит из информатике полажеш са 3 дана учења .
 

Back
Top