Masinski fakultet

Имао сам ја једног колегу из моје генерације исто са мора... на крају је изабрао термотехнике...

Сад да ли је то било до њега или катедре?, то не знам.
 
Htela bih da upisem ovaj fakultet, ali ne stojim dobro sa fizikom, pa me zanima da li je potrebno neko veliko predznanje za fiziku? :)

Nikakvo. Samo ces morati malcice vise da ucis ako hoces dobru ocenu. Recimo ja sam mrzeo da ucim fiziku i ratovao sa njom od 6. osnovne do 4. srednje pa sad mi najbolje ide bas ona! :D Velika je verovatnoca da cu imati 10. Al zato mora da se uci. Profesorka koja mi predaje je stvarno vrhunski profesor.
I fiziku imas samo u prvom semestru.



Mislim da je ovo pravi fakultet po svakom pitanju, i da su studenti u dosta boljem polozaju za razliku od mnogih drugih kolega sa ostalih fakulteta.
 
Ko misli da studira Maschinenbau, neka ima u vidu da se to izuzetno isplati onima koji stvarno nešto nauče. Diploma bez znanja vredi manje nego prošlogodišnje novine. Nije teško shvatljivo, ali se ne smeju stvari previše odlagati jer se svaki ispit polaže iz 3, 4 dela.
Hteo bih da kažem da su kvalitet mašinskih fakulteta u Srbiji, nažalost, teži nuli sa leve strane, a to je posledica sveopšteg stanja kliničke smrti Republike. Zato je mudro, završiti 1, 2, 3 ili 4 godine ovde (s tim da morate sami da učite, jer na fakultetu neće da vas nauče ničemu), a potom nastaviti studije u nekoj industrijski razvijenoj državi. Samo pogledajte kako izgledaju vežbanja iz predmeta Mašinski Elementi u Minhenu, Gracu, Stavangeru i kako izgledaju u Nišu, Beogradu na Vodi, New Now und andere, i sve će vam biti jasno.
 

Back
Top