Mark Grantham kanadski slikar pejzaža .

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
336.680
Mark Grantham je kanadski slikar rođen u Halifaksu 1966. Odrastao je u ulici Leeds na severnom kraju grada, a svoje prvo ulje na platnu završio je sa 11 godina.
Nakon što je diplomirao umetnosti i diplomirao obrazovanje u Dalhousieju Univerziteta, Mark je nastavio da studira arhitekturu na Tehničkom univerzitetu u Novoj Škotskoj, odakle ima diplomu studija dizajna životne sredine, kao i diplomu mastera iz arhitekture.

Mark slika od 1996. godine, a 20 godina ga je predstavljala komercijalna galerija u Halifaksu. Markove godišnje samostalne izložbe postale su legendarne zbog uzbuđenja koje su stvorili, a pokrovitelji galerija i kolekcionari stajali su satima u redovima kako bi osigurali sliku ili slike po svom izboru.. Mark sada radi kao nezavisni umetnik i nastavlja da pronalazi nove i uzbudljive načine da predstavi svoj rad sve većoj publici.

Izjava umetnika

"Kao umetnik, inspirisan sam svojim okruženjem - parkovima, ulicama i zgradama Halifaksa, kao i okolinom Nove Škotske.
To su mesta koja poznajem ceo život, a ipak je moje iskustvo o njima uvek sveže i novo, transformisano kao što jesu promenom svetlosti, vremena i ciklusa godišnjih doba."
 
Za ovu svoju sliku koja mi se svidja napisao je:

"Imam paletar koji sam kupio u Mahon's Stationeri 1978. godine, kada sam imao samo 11 godina i tek sam počeo da slikam.
Ova moja nedavna slika je u potpunosti urađena sa tim nožem"

395465476_886582756165399_6633163677175876562_n.jpg
 

Back
Top