Manji bh. entitet zadužio se za vrtoglavih 632 miliona KM

Daj link za tog Danila ?

POSLJEDNJI RUCAK RISTOVICA

Ovaj zlocin dogodio se na samom pocetku rata, 8. jula 1992. godine u Gornjim Velesicima, i imao je, prema opstim ocjenama, dalekosezne posljedice, prije svega kada je rijec o ubrzanom iseljavanju Srba iz tog dijela Sarajeva. Posebno je iznenadila surovost i okrutnost onih koji su ga izvrsili, jer je sest ljudi ubijeno usred dana, u vlastitoj kuci, dok su sjedili okupljeni za ruckom. Ubijeni su: Radosava Ristovic (61), njeni sinovi Pero (rodjen 1951.) i Obren (rodjen 1955.), njihova sestra Bosa (rodjena 1961.), Danilo Ristovic, djecak od 14 godina, i Mila Ristovic, a ranjen Dusko Ristovic. U kuci se nalazila i Stojanka Mastilo, prijateljica Mile Ristovic, koja se sakrila iza kauca i ostala nepovrijedjena.

Dva dana kasnije, 10. jula, u Oslobodjenju je objavljeno kratko i sturo saopstenje Ministarstva odbrane i Glavnog staba Oruzanih snaga BiH, u kojem su, s manjim greskama, navedena imena ubijenih. Prema ovom saopstenju, zlocin su izvrsila "trojica neidentifikovanih ubica u vozilu marke zgolf' bez registarskih tablica sa oznakom TO".


Prica Musana Balovica


Musan Balovic, koji je medju prvima stigao na mjesto zlocina, ispricao je tada: "Dosao sam na obezbjedjenje kuce i pomogao komsijama da se ovo bar malo sredi, da ih fino polozimo, da ih pokrijemo, meit se brzo hladi, treba ih staviti u sanduk. Pruzili smo ih fino. Meni je bilo tesko, jer sam odrastao sa ovim svojim komsijama. Ono sto sam vidio u kuci bilo je uzasno. Kako je ko uhvacen da sjedi, samo sto je glavu bacio na stranu. Bosa je sjedila iza vrata, prekrstenih nogu, prvo sam nju vidio, preko prsa je bila prekosena i ispod vrata. Pera sam nasao pokojnog izmedju stola i kauca, majka je bila na kaucu, bila je nepokretna i prije smrti, vidio sam da joj je noga prebijena ispod koljena, vjerovatno rafalom. Danilo je bio tamo, do babe, onda je Mila bila ovdje, do Danila, naslonjene glave na Danila. Ko je ovdje sjedio, Obren ili neko drugi, ne znam..."


http://www.bhdani.com/arhiva/136/t365a.htm
 
Čak 375 miliona KM je za pokriće tekućih deficita u entitetskom budžetu
U Narodnoj skupštini Republike Srpske danas su glasovima vladajuće većine usvojene odluke o zaduženjima RS-a od 632 miliona KM.

Od tog iznosa 375 miliona KM je za pokriće tekućih deficita u entitetskom budžetu, emisijom dugoročnih obveznica, zatim se RS indirektno zadužuje i za penzioni, fondove zdravstva i dječije zaštite i Klinički centar Banja Luka, na 10, odnosno 12 godina s kamatnom stopom od osam posto kod komercijalnih banaka.

Podršku većine poslanika dobile su i odluke o 247 miliona KM zaduženja kod međunarodnih finansijskih institucija po projektima odbrane od poplave, izgradnje Kliničkog centra, te male hidrocentarle “Cijevna III” na rijeci Bosni kod Doboja.

U Danu za glasanje usvojene su i druge tačke razmatrane u protekla četiri dana zasjedanja entitetskog parlamenta.

Nastavak sjednice zakazan je za 27. septembar.


http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz...-zaduzio-se-za-vrtoglavih-632-miliona-km.html

-----------------
Što bi reko Mile, ovako se to radi u "boljem i ekonomski razvijenijem" dijelu BiH. :lol:

Kakav god da je nije vas

Uzivajte u onih 21 %
 
Daj link za tog Danila ?

Ево и фотографија, тачно онако како је описао комшија Мушан Баловић.

9lbjev.jpg
23r46rk.jpg
23jke85.jpg
250k1mf.jpg
i6z38w.jpg
2a5g1eq.jpg
 
POSLJEDNJI RUCAK RISTOVICA

Ovaj zlocin dogodio se na samom pocetku rata, 8. jula 1992. godine u Gornjim Velesicima, i imao je, prema opstim ocjenama, dalekosezne posljedice, prije svega kada je rijec o ubrzanom iseljavanju Srba iz tog dijela Sarajeva. Posebno je iznenadila surovost i okrutnost onih koji su ga izvrsili, jer je sest ljudi ubijeno usred dana, u vlastitoj kuci, dok su sjedili okupljeni za ruckom. Ubijeni su: Radosava Ristovic (61), njeni sinovi Pero (rodjen 1951.) i Obren (rodjen 1955.), njihova sestra Bosa (rodjena 1961.), Danilo Ristovic, djecak od 14 godina, i Mila Ristovic, a ranjen Dusko Ristovic. U kuci se nalazila i Stojanka Mastilo, prijateljica Mile Ristovic, koja se sakrila iza kauca i ostala nepovrijedjena.

Dva dana kasnije, 10. jula, u Oslobodjenju je objavljeno kratko i sturo saopstenje Ministarstva odbrane i Glavnog staba Oruzanih snaga BiH, u kojem su, s manjim greskama, navedena imena ubijenih. Prema ovom saopstenju, zlocin su izvrsila "trojica neidentifikovanih ubica u vozilu marke zgolf' bez registarskih tablica sa oznakom TO".


Prica Musana Balovica


Musan Balovic, koji je medju prvima stigao na mjesto zlocina, ispricao je tada: "Dosao sam na obezbjedjenje kuce i pomogao komsijama da se ovo bar malo sredi, da ih fino polozimo, da ih pokrijemo, meit se brzo hladi, treba ih staviti u sanduk. Pruzili smo ih fino. Meni je bilo tesko, jer sam odrastao sa ovim svojim komsijama. Ono sto sam vidio u kuci bilo je uzasno. Kako je ko uhvacen da sjedi, samo sto je glavu bacio na stranu. Bosa je sjedila iza vrata, prekrstenih nogu, prvo sam nju vidio, preko prsa je bila prekosena i ispod vrata. Pera sam nasao pokojnog izmedju stola i kauca, majka je bila na kaucu, bila je nepokretna i prije smrti, vidio sam da joj je noga prebijena ispod koljena, vjerovatno rafalom. Danilo je bio tamo, do babe, onda je Mila bila ovdje, do Danila, naslonjene glave na Danila. Ko je ovdje sjedio, Obren ili neko drugi, ne znam..."


http://www.bhdani.com/arhiva/136/t365a.htm

Imal kakvih drugih dokaza osim priče ovog nesretnog Mušana ? :dontunderstand:
 
Pa tražio si dokaze. Čovek ti postavio. Šta sad oćeš?
Nego šta bi sa ovom decom od 19.20,21 godinu?:think:

Kakvi su to dokazi ? Prvo, nije utvrdjeno ko je pobio tu porodicu. Drugo, ove slike ne znace nista, jel njima piše na čelu da su srbi ?
Možda su ovo Bošnjaci, ubijeni od strane srba, a on ih podmeće kao srbe "mučki" ubijene od strane pripadnika ARBiH.

A zar ti ne odgovorih vec na to pitanje ?
:dontunderstand::think:
 
A sad bi svi da primaju penzije u FBiH, zato sto su ovdje penzije duplo bolje. Barem sto se tice onih minimalnih, u FBIH je minimalna penzija 310 KM, a u rs-u je minimalna penzija 160 KM. :lol::lol:
Ako jos tome dodamo da u FBiH ima skoro duplo vise penzionera, jasno je u kakvom su ekonomskom položaju ovi iz rs-a.
Uskoro nece imati ni za kifle.
:mrgreen::hahaha:
Možemo i mi da se odreknemo 90% penzionera, pa da nam minimalna penzija bude 1600 maraka.... penziju plati svima koji su je zaslužili na teritoriji FBiH, a onda odredi kolika će ti biti minimalna i kolika prosječna.

DODIK I PUTIN SUTRA U MOSKVI POTPISUJU SPORAZUM O SARADNJI

Jedinstvo SNSD-a i Jedinstvene Rusije

Predsednik RS Milorad Dodik otputovao je juče u Moskvu, gde bi sutra trebalo da se sastane sa ruskim premijerom Vladimirom Putinom i predsednikom Dmitrijem Medvedevom. Odlično obavešteni izvori Pressa RS bliski predsedniku Dodiku tvrde da će on susret s premijerom Rusije iskoristiti i za potpisivanje sporazuma o saradnji SNSD-a s Putinovom Jedinstvenom Rusijom.

Kako saznajemo, Dodik bi s Putinom i Medvedevom trebalo da se sastane na marginama godišnjeg kongresa Jedinstvene Rusije, na koji je, uz mnoštvo drugih svetskih zvaničnika, pozvan u svojstvu predsednika SNSD-a. Detalji sastanka još se drže u tajnosti, ali, kako je već utanačeno, razgovori sa Putinom i Medvedevom biće organizovani u subotu, završnog dana kongresa Putinove partije. Naši izvori tvrde da Dodikova poseta, osim ekonomskih ima i izuzetno snažne političke konotacije, o čemu, uostalom, svedoči i to što će danas biti potpisan sporazum o saradnji između Jedinstvene Rusije i SNSD-a. Dodik je, podsetimo, nedavno najavio da će ojačati veze sa Putinom partijom, kao protivtežu odluci Socijalističke internacionale da SNSD privremeno suspenduje iz članstva, zbog prijave SDP-a Zlatka Lagumdžije.
Ekonomske i političke teme

- Planirano je da Dodik sa Putinom i Medvedevom razmeni mišljenja o celom nizu ekonomskih, ali i političkih tema, koje se tiču unutrašnjih prilika u BiH. Ipak, najvažniji segment razgovora biće usmeren na nastojanja RS da obezbedi učešće u gigantskom projektu gasovoda „Južni tok", za koji se grčevito bore mnoge evropske države. Ovaj projekat bi bio od ogromnog ekonomskog, ali i političkog interesa za RS, ukoliko, naravno, Dodik uspe u naumu da jedan krak gasovoda, koji će prolaziti kroz Srbiju, bude usmeren i prema Srpskoj - tvrde naši sagovornici.
Šolaja: SNSD ostaje u SI

Miloš Šolaja, predsednik banjalučkog Centra za međunarodne odnose, smatra da Dodikov odlazak u Moskvu pokazuje da je RS u ovom trenutku politički daleko stabilnija od BiH i da može da funkcioniše bez obzira na to što se na nivou BiH ne može postići dogovor o formiranju vlasti. On pozitivno ocenjuje i najavljeno potpisivanje sporazuma o saradnji SNSD-a i Jedinstvene Rusije.

- Svakome godi podrška najveće i vladajuće ruske partije, pa će tako goditi i SNSD-u. Ipak, ne verujem da to automatski znači da će SNSD potpuno okrenuti kurs i napustiti Socijalističku internacionalu - kaže Šolaja.

U dvodnevnoj poseti Moskvi Dodik bi trebalo da obavi niz razgovora sa više ruskih biznismena i korporacija zainteresovanih za ulaganja u eneregetski sektor. Tako bi, između ostalih, trebalo da se sastane sa ruskim ministrom energetike Sergejom Šmatkom, koji je ključna ličnost za pregovore sa svim zemljama koje žele da se priključe projektu „Južni tok". Da stvar bude zanimljivija, Šmatko već iduće sedmice stiže u Brod, gde će prisustvovati pokretanju nove proizvodne linije Rafinerije nafte, u vlasništvu ruske naftne korporacije „Zarubežnjeft". Veruje se da bi Šmatko svojim prisustvom trebalo da da političku podršku ruskoj ekonomskoj ofanzivi na Balkan i, praktično, najavi nova ulaganja u energetski sektor RS. Rusi su još od 2008. godine, kad je ponovo pokrenuta proizvodnja u Brodskoj rafineriji, najznačajniji strani investitor u RS, a bilanse bi dodatno trebalo da poprave najavljena ulaganja ruskog milijardera Rašida Serdarova, koji u Ugljeviku namerava da podigne 800 miliona evra vredan blok Termoelektrane „Ugljevik".

Da će energetika, ali i politika biti u fokusu njegove posete ruskoj prestonici juče je, pred polazak za Moskvu, potvrdio i sam Dodik.

- Nameravamo da i na političkom planu afirmišemo dobru saradnju između privrednika Rusije i Srpske, jer je izuzetno važno da nastavimo dobru saradnju sa ruskim vlastima. Činjenica je da Putinova Jedinstvena Rusija ima sve poluge vlasti u Rusiji, što će omogućiti da razgovaramo o privrednim projektima kao što je „Južni tok" - rekao je Dodik.

Aleksej Petrov, politički analitičar iz Moskve, kaže za Press RS da sve bolja saradnja između RS i ruskih vlasti svedoči o svojevrsnom zaokretu ruske politike na Balkanu. On napominje da je vrlo simptomatično što su na godišnji skup Putinove partije iz Srbije pozvana samo dva opoziciona lidera - Tomislav Nikolić i Vojislav Koštunica, dok iz RS dolazi njen predsednik i lider najjače partije.
Puna podrška Kremlja

- Više je nego očigledno da Dodik uživa punu podršku Kremlja, što se, uostalom, moglo videti u protekle tri godine, kad su mu više puta pomagali da se odupru svim napadima bošnjačkih političara i dobrog dela međunarodne zajednice. S druge strane, ova poseta je dokaz da se RS polako, ali sigurno nameće za glavnog ruskog partnera na Balkanu - tvrdi Petrov.

S druge strane, analitičar Cvijetin Milovojević uveren je da Dodikova poseta Moskvi ima posebno političko značenje, pogotovo što će biti sklopljen sporazum sa partijom koja, za razliku od SNSD-a, nije član Socijalističke internacionale. I on, međutim, smatra da je vrlo indikativno što su iz Beograda pozvani samo opozicioni lideri, dok iz RS dolazi predstavnik najjače vladajuće partije.

- U ekonomiji RS sve više je vidljiva ta produžena ruska ruka. Dodik s pravom želi da Zapadu jasno pokaže da je ruski kapital jednako važan kao i njihov, ako ne i važniji - smatra Milivojević.

http://pressrs.ba/sr/vesti/vesti_dana/story/968/Jedinstvo+SNSD-a+i+Jedinstvene+Rusije.html

Tako, da se istakne ono što je najbitnije. ;)
 
Kakvi su to dokazi ? Prvo, nije utvrdjeno ko je pobio tu porodicu. Drugo, ove slike ne znace nista, jel njima piše na čelu da su srbi ?
Možda su ovo Bošnjaci, ubijeni od strane srba, a on ih podmeće kao srbe "mučki" ubijene od strane pripadnika ARBiH.

A zar ti ne odgovorih vec na to pitanje ?
:dontunderstand::think:

Nisi Izete. Nešto si klapušo, pa sam morao da malo razradim pitanje da bi ga shvatio.
Ajmo. Misli. Nemoj da radiš mehanički.

 
Imal kakvih drugih dokaza osim priče ovog nesretnog Mušana ? :dontunderstand:

Амир Јагањац, некадашњи предсједник Кантоналног суда у Сарајеву:

DANI: Koliko su komplicirani predmeti koje trenutno imate na sudu?

JAGANJAC: Javnost ima priliku pratiti kakve predmete sude naše sudije, recimo, u oblasti krivičnog prava. Najteži predmeti i u fazi istrage i u fazi presude su upravo na ovom sudu. Tu su predmeti iz opšteg kriminala kao što su, naprimjer, slučajevi Ismet Bajramović ili Jozo Leutar, tužbe za ubistvo porodice Ristović, predmeti iz oblasti ratnih zločina, imamo i najveći broj krivičnih djela koja su povezana sa korupcijom.


 
Kakvi su to dokazi ? Prvo, nije utvrdjeno ko je pobio tu porodicu. Drugo, ove slike ne znace nista, jel njima piše na čelu da su srbi ?
Možda su ovo Bošnjaci, ubijeni od strane srba, a on ih podmeće kao srbe "mučki" ubijene od strane pripadnika ARBiH.

A zar ti ne odgovorih vec na to pitanje ?
:dontunderstand::think:

Ја се на бавим таквим подметачинама, не потурам убијену српску дјецу, коју су убили муслимани, као жртве српских снајпериста, нити оне од 20 година као недужну дјецу.

Ти ниси одговорио како су то дјеца војни обвезници од 20 година?

А и нећеш видим, јер си отпутовао у Бановиће код тетке. :bye:
 
Sigurno bi i tada Dodik rasprodao, šta kao osmanlije gradili manastire i crkve po Bosni, pa bilo je dosta toga i pre njih, a posle njih su uglavnom ostajale ruševine...
Osmanlije su rušili pravoslavne objekte eksplozivom "Slobodan princip" iz Viteza još 1464.:hahaha::hahaha::hahaha:
Samo nemogu da nađem nijedan primjer,
Obnova Pećke patrijaršije i drugih paravoslavnih objekata dokazuju da su Turci 1.000 puta bolji od onih koji su srušili 680 Džamija.
 
Ја се на бавим таквим подметачинама, не потурам убијену српску дјецу, коју су убили муслимани, као жртве српских снајпериста, нити оне од 20 година као недужну дјецу.

Ти ниси одговорио како су то дјеца војни обвезници од 20 година?

А и нећеш видим, јер си отпутовао у Бановиће код тетке. :bye:


Poturice su zaklale moje dvije rodice koje su imale 20-tak godina na Karauli kod Ilijaša....
 
Osmanlije su rušili pravoslavne objekte eksplozivom "Slobodan princip" iz Viteza još 1464.:hahaha::hahaha::hahaha:
Samo nemogu da nađem nijedan primjer,
Obnova Pećke patrijaršije i drugih paravoslavnih objekata dokazuju da su Turci 1.000 puta bolji od onih koji su srušili 680 Džamija.

A koja je to pravoslavna crkva na muslimanskoj teritoriji u toku rata ostala čitava?
 

Back
Top