Manipulacija osecanjima

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
336.070
Cesto osobe sa velikom empatijom i osecanjima dolaze u situaciju da budu izmanipulisane.
Jedan od najčešćih vidova manipulacije je izazivanje osecanja krivice drugoj osobi

Tu je i osecaj izigravanja žrtve .Osoba koju volimo stalno izigrava žrtvu u smislu.jadan ili jadna ja
Tu su jos i proganjanje, ljutnja, laskanje, emotivno ucenjivanje , plakanje i ostala osecanja kojima se manipuliše.
Uglavnom ne posumnjamo da je voljena osoba manipulator,sve dok ne primetimo da uvek upadamo u iste zamke.

Da li ste bili izmanipulisani i da li možerte u startu da osetite osobu koja manipulise osecanjima
I šta osobe koje manipulisu zele sa tim da postignu
 
Još samo reci da li je u pitanju bio Stefan iz VII2.

---

Svi to radimo, naučili tako još u kolevci, kreneš da plačeš dok ne dobiješ flašicu, da ne kažem sisu. Sad nekima to ide bolje, pa se onaj drugi posle javno žali kako je emotvno štaveć izmanipulisan, neko se poigrao tananim osećanjiam, više to nikom neće dozvoliti... i onda dobijemo gomilu ludaka koji bauljaju sami i na oprezu da ne izgube niko nema pojma šta ali neće nekom sledećem dozvoliti da se poigrava sa njima.
 
Možda u nekom od prošlih života.
U ovom primećujem, ali mogu da dopustim ili ne, istim ljudima u različitim situacijama.
Znači, vidim šta ko hoće, ali negde mi ne smeta, a negde otvoreno pokažem da mi smeta ili samo ignorišem.
Mislim, nevezano za romantične veze, čak i sa malom sestričinom primenjujem isto. Iako je volim dalje od neba, neke stvari se neće desiti i kraj...
i sa mnom najmanje kmezi.
Mislim da je tako ne samo najbolje, nego... tako treba.
 
Cesto osobe sa velikom empatijom i osecanjima dolaze u situaciju da budu izmanipulisane.
Jedan od najčešćih vidova manipulacije je izazivanje osecanja krivice drugoj osobi

Tu je i osecaj izigravanja žrtve .Osoba koju volimo stalno izigrava žrtvu u smislu.jadan ili jadna ja
Tu su jos i proganjanje, ljutnja, laskanje, emotivno ucenjivanje , plakanje i ostala osecanja kojima se manipuliše.
Uglavnom ne posumnjamo da je voljena osoba manipulator,sve dok ne primetimo da uvek upadamo u iste zamke.

Da li ste bili izmanipulisani i da li možerte u startu da osetite osobu koja manipulise osecanjima
I šta osobe koje manipulisu zele sa tim da postignu
Da da, znam na sta mislis covece, totalno te kapiram. To ono kad ti trazi da joj/mu platis pice, a ti kad odbijes, pocne da glumi zrtvu, ostecenu stranu, a tebe da prestavlja kao neku ljigu.

Mikro agresije, da da. Uh covece...
 
Cesto osobe sa velikom empatijom i osecanjima dolaze u situaciju da budu izmanipulisane.
Jedan od najčešćih vidova manipulacije je izazivanje osecanja krivice drugoj osobi

Tu je i osecaj izigravanja žrtve .Osoba koju volimo stalno izigrava žrtvu u smislu.jadan ili jadna ja
Tu su jos i proganjanje, ljutnja, laskanje, emotivno ucenjivanje , plakanje i ostala osecanja kojima se manipuliše.
Uglavnom ne posumnjamo da je voljena osoba manipulator,sve dok ne primetimo da uvek upadamo u iste zamke.

Da li ste bili izmanipulisani i da li možerte u startu da osetite osobu koja manipulise osecanjima
I šta osobe koje manipulisu zele sa tim da postignu
Osobe sa empatijom ne bivaju izmanipulisane, upravo jer osećaju kad neko manipuliše sa njima.
Oni koji se trude da budu dobri, a naivni su - to da.
 
Pa sa ljudima se mora biti oprezan
Pratiti da li ono što govore odgovara realnosti
Uvek odmeravati da se bude equal, da li neko traži više nego što daje i slično. Na žalost, mora tako.
I ne dozvoliti nekom ko je blizu da nas ubaci u svoj film, uvek stajati nogama na zemlji.

Uvek sam bila sumnjičav prema svemu što mi se kaže. Ali jesam se jednom gadno prevarila, dok nisam shvatila da me neko ubacuje pod svoju kontrolu. Budući slobodarskog duha to sam brzo prekinula. Ni jedna stvar se ne dešava odmah, manipulacijama se uvodi postepeno.
 
Cesto osobe sa velikom empatijom i osecanjima dolaze u situaciju da budu izmanipulisane.
Jedan od najčešćih vidova manipulacije je izazivanje osecanja krivice drugoj osobi

Tu je i osecaj izigravanja žrtve .Osoba koju volimo stalno izigrava žrtvu u smislu.jadan ili jadna ja
Tu su jos i proganjanje, ljutnja, laskanje, emotivno ucenjivanje , plakanje i ostala osecanja kojima se manipuliše.
Uglavnom ne posumnjamo da je voljena osoba manipulator,sve dok ne primetimo da uvek upadamo u iste zamke.

Da li ste bili izmanipulisani i da li možerte u startu da osetite osobu koja manipulise osecanjima
I šta osobe koje manipulisu zele sa tim da postignu
Bio sam izmanipulisan. Tesko mogu da na prvu odmah skontam. Žele lični ćef.
 
Једном речју......моја кева !!
И моја. Добро је да имаш свест о томе.

Мене је син рано прозрео, са 13-14 година када ми је изричито изјавио ”Нећу ти више попуштати.” и баш ми је било мило. Држи до себе и ма колико био васпитаван да разуме све женске слабости има своје границе. Уз овакву маму зна нас као злу пару, све су му мане јасне и нема изненађења :lol:
 
И моја. Добро је да имаш свест о томе.

Мене је син рано прозрео, са 13-14 година када ми је изричито изјавио ”Нећу ти више попуштати.” и баш ми је било мило. Држи до себе и ма колико био васпитаван да разуме све женске слабости има своје границе. Уз овакву маму зна нас као злу пару, све су му мане јасне и нема изненађења :lol:

prijo ... da se nadjemo da popricamo da ga iznenadimo :D
sta bese a da idemo na sladoled imas slatki kornet gratis
:kez:

@tema ... pa ko nije ?

par puta i drago mi je da sam imao srecu da je poslednji put bilo kada sam imao 23god
 
И моја. Добро је да имаш свест о томе.

Мене је син рано прозрео, са 13-14 година када ми је изричито изјавио ”Нећу ти више попуштати.” и баш ми је било мило. Држи до себе и ма колико био васпитаван да разуме све женске слабости има своје границе. Уз овакву маму зна нас као злу пару, све су му мане јасне и нема изненађења :lol:
Ал кад почне она патетика....."Нека, нека синееееее......гледаћеш ти мене мртву ! Пази шта ти мајкААААА кажеЕЕЕЕ" !! Зато што сам рекао да изађе на терасу са цигаром јер ми соба смрди од ње. А она се ту нашла до те мере "погођеном" јер сам јој рекао да смрди као што ми генерално свако смрди ко пуши у мом присуству.
 
Ал кад почне она патетика....."Нека, нека синееееее......гледаћеш ти мене мртву ! Пази шта ти мајкААААА кажеЕЕЕЕ" !! Зато што сам рекао да изађе на терасу са цигаром јер ми соба смрди од ње. А она се ту нашла до те мере "погођеном" јер сам јој рекао да смрди као што ми генерално свако смрди ко пуши у мом присуству.
Пре бих се покидала, сада све чешће само одмахнем руком. Не могу увек да будем хладнокрвна али се трудим.
Хоћеш да једеш што се не једе? Једи, брате! Пошећерићу ти.
 
  • Ironija
Reactions: DUH
Ал кад почне она патетика....."Нека, нека синееееее......гледаћеш ти мене мртву ! Пази шта ти мајкААААА кажеЕЕЕЕ" !! Зато што сам рекао да изађе на терасу са цигаром јер ми соба смрди од ње. А она се ту нашла до те мере "погођеном" јер сам јој рекао да смрди као што ми генерално свако смрди ко пуши у мом присуству.
kazi joj i to me zabole
 
  • Tužan
Reactions: DUH
Пре бих се покидала, сада све чешће само одмахнем руком. Не могу увек да будем хладнокрвна али се трудим.
Хоћеш да једеш што се не једе? Једи, брате! Пошећерићу ти.
И ја исто. Ћути, још је то и добро. Има обичај да крене да баца ствари по кујни и урла. Морам да одглумим сцену како јој прилазим са намером да је ударим како би се уплашила и престала. Ма ко мало дете. Што старија све гора.
 
Poslednja izmena:
Cesto osobe sa velikom empatijom i osecanjima dolaze u situaciju da budu izmanipulisane.
Jedan od najčešćih vidova manipulacije je izazivanje osecanja krivice drugoj osobi

Tu je i osecaj izigravanja žrtve .Osoba koju volimo stalno izigrava žrtvu u smislu.jadan ili jadna ja
Tu su jos i proganjanje, ljutnja, laskanje, emotivno ucenjivanje , plakanje i ostala osecanja kojima se manipuliše.
Uglavnom ne posumnjamo da je voljena osoba manipulator,sve dok ne primetimo da uvek upadamo u iste zamke.

Da li ste bili izmanipulisani i da li možerte u startu da osetite osobu koja manipulise osecanjima
I šta osobe koje manipulisu zele sa tim da postignu
Na ovo boldovano se i ja pitam. Ma, nisu normalni, eto, šta god značilo danas biti normalan.
 
И ја исто. Ћути, још је то и добро. Има обичај да крене да баца ствари по кујни и урла. Морам да одглумим сцену како јој прилазим са намером да је ударим како би се уплашила и престала. Ма ко мало дете. Што старија све гора.
Spakuj stvari i idi od nje,nadji stan.upropastice ti zivot.toksicno je to
 
  • Tužan
Reactions: DUH

Back
Top