Malu Danku (2 godine) po pljusku traži 300 ljudi u naselju kod Bora

Da li verujete u zvaničnu verziju dogadjaja?


  • Ukupno glasova
    21
Zigi je belgijski ovčar malinoa, star devet godina, obučen i osposobljen za pretragu i spasavanje živih ljudi iz ruševina i na otvorenom prostoru. U MUP-u navode da je prošao osnovnu obuku iz poslušnosti, kao i osnovnu obuku za spasavanje i pretragu lica.

Dakle Zigi je dresiran da traži žive ljude a ne mrtve, mesto gde je Danka bila živa tu je Zigi lajao što je znak da je Danka bila tu.
 
Zigi je belgijski ovčar malinoa, star devet godina, obučen i osposobljen za pretragu i spasavanje živih ljudi iz ruševina i na otvorenom prostoru. U MUP-u navode da je prošao osnovnu obuku iz poslušnosti, kao i osnovnu obuku za spasavanje i pretragu lica.

Dakle Zigi je dresiran da traži žive ljude a ne mrtve, mesto gde je Danka bila živa tu je Zigi lajao što je znak da je Danka bila tu.
Zivih ljudi, ne mrtvih, kao sto sam i rekao Srbija nema pse za traganje mrtvih lica.
Hrvatska ima, zasto vlast nije prihvatila pomoc?
 
Zivih ljudi, ne mrtvih, kao sto sam i rekao Srbija nema pse za traganje mrtvih lica.
Hrvatska ima, zasto vlast nije prihvatila pomoc?
Ima od 2019godine i imaju pse, dakle 2028-2029 će završiti obuku za poslušnost, predobuku i obuku i tek tada će oni moći da budu aktivni.


Naša Žandarmerija ima nekoliko pasa tragača.
 
Super za 10 godina ce da zavrse obuku, a za to vreme ko zna sta sve moze da se izdesava, nasi su genijalci jebbali tutku.
To je greška što mi nemamo već obučene cadaver pse.

Istraga će trajati sve dok se ne nađe telo male Danke dakle istraga i potraga nema rok.


Prošlo je dosta vremena i verovatno se desila degradacija Dankinog tela,kao što sudskih veštaci kažu.


Tragači bi tražili jednu priču ako bi krenuli od njene odeće, ali ona više nije sa tim mirisima, to nije više njen identitet, takav je bio dok je bila živa. Ovo sada više nije to, oni sada nešto drugo moraju da traže, pa psi tragači nemaju ulogu u ovom slučaju, oni su bili korisni kada se još smatralo da je devojčica živa. Mogli ste primetiti da su i psi tragači išli do mesta udarca automobila, a dalje od toga nisu išli. To jasno govori kako oni funkcionišu, ali zato postoje ljudi, snimci, ali nije ovo prvi slučaj gde se nešto tražilo i tražilo, pa na kraju slučajno našlo.
 

Back
Top