Maltezer

Strasno, mogu da predpostavim koliko vam je tesko.
Iskreno mi je zao sto je takva situacija,
NADAM SE da ce doticni bar nekako biti kaznjen, jer kako vidim ,vasa kuca nije jedina bolesna iz te odgajivacnice.Najstrasnije od svega je sto takvi ljudi prodju nekaznjeno i ne razmisljaju o boli koju vlasnici bolesnih kuca prozivljavaju,jer se ovi mali beli cupavci vole kao deca.
 
Sto kazu moji roditelji cesto u sali , vole se i vise od dece.
Nama se jedino mera kojom ce doticni biti kaznjen ni malo ne svidja ( novcana kazna + provera zdrastvenog stanja svih pasa u odgajivacnici i uspavljivanje istih).

Ovaj moj slucaj neka bude svima opomena za ubuduce jer stence ne uzimamo da sa njima provedeno 3-4 meseca.
Ujedno, simptome sam ispisala te ukoliko neko ima slicnih probelma da ne baca novac na silne "veterinare" to je ta dijagnoza.
 
Nevena, šta kaže Novak, kakve su njihove prognoze? Ja imam poptpuno poverenje u njihov sud , jer sam i sa svojom kucom imala prilike da se uverim u stručnost i realno sagledavanje situacije, a čuh i od mnogih koji svoje pse tamo leče, nikad ne predlažu intervenciju samo da bi uzeli novac.
 
Nazalost za Novaka sam cula sve drugacije.(nakon zakazanog pregleda i naplacivanja svega i svacega, uz sakrivanje rezultata i snimaka koje je odradio). U strucnost ne sumnjam, ali do sada smo promenili toliko veterinara da sa sigurnoscu mogu da tvrdim da su dr. na Veterinarskom fakultetu daleko najbolji po strucnosti i samoj praksi.
Novak je otvoreno rekao da ne zna i ne moze za nista da garantuje, odgovore na nasa pitanja nije imao, izvlacio je pare dok je mogao ( zvao je na dogovor oko operacije, da se zakaze datum i ostalo a naplatio nam je klinicki pregled!?).

Ono sto sam ja sama resila jeste da je ostvaim ovako kako jeste uz terapiju, necu da je mucim operacijom na kojoj bi vrlo verovatno i uginula ili bi je uspavali, borimo se a dokle cemo videcemo jos.
 
Na zalost, slicno iskustvo sa Novacima, istina, sa mackom, je imala i jedna bivsa forumasica-nisu uspeli cak ni da postave dijagnozu (a simptomi su bili jako slicni kao kod vase kuce) nego su mu samo sanirali nervnu formu, sprecavali mu epi-napade agresivnom terapijom, neadekvatnom za macke, koja mu je, s obzirom da nije mogao da je izmetabolise, samo dodatno pogorsala stanje. Uginuo je na kraju. :( Ali za hirurgiju i ortopediju je Denis maher, za ginekologiju i porodiljstvo Nikoleta...
 
nevena veoma mi je zao sto se to sve desava i vasem a i drugim stencima, naravno da mi je zao i svih vas koji prolazite kroz to, ali izvinite za dalji tekst unapred sto cu verovatno po mnogima biti drska ali jednostavno to je moje videnje situacije...
evo prvo me interesuje koji je razlog sto ste kupili stene od tog odgajivaca ako ste vec u startu videli da se psi drze u losim uslovima a i da ne izgledaju dobro, tj vasa recenica je bila da su neuhranjeni, mlitavi, bolesni i ostalo...
drugu stvar bih vam rekla da kod maltezera to nije cesta bolest vec od odredenih prodavaca i preprodavaca dolaze sv ti bolesni stenci...
onda genetika- to vam je verovatno rekao veterinar, ali je sigurno zaboravio pomenuti da to moze da bude iz ko zna kog kolena, naravno da moze da bude i od roditelja ali hocu da kazem da ne mora da znaci....
sto se tice odgajivaca, kada ste sve lepo napisali trebali ste i njega pomenuti pre nego sto ste ga tuzili, jer ta tuzba ce vama pomoci a da ste stavili njegovo ime i prezime kao i ime odgajivacnicemozda bi pomogli mnogima da bas tu ne kupe i ne produ sve to sto vi prolazite.
inace to sto neko ima odgajivacnicu bukvalno znaci da je samo platio 15 000 din kinoloskom savezu- znaci nikakve oni uslove nemaju, ni u kakve kontrole ne idu... nista znaci sem 15 000 sto treba da se uplati - ovo pisem jer mnogi neupuceni misle da kad imas prijavljenu odgajivacnicu to je to ... a to je u stvari jedno veliko nista.. a evo to ste sad lepo vi potvrdili pa ce neupucenima valjda i to pomoci...
sto se tice stenaca koliko sam shvatila i vi se bavite prodajom pasa... sto i nije bitno... ali realno da se zapitate da li bi vi placali nekom vasem kupcu lecenje psa kome nema pomoci... i to sa takvim ciframa koje vi pominjete... i jos kod tih finih veterinara koje ste bar lepo pomenuli da se zna sta im je prioritet pa opet i to moze da bude nekome od velike pomocu danas - sutra
drugo ne znam cemu se cudite sigurno i samo znate da se stene koje nije u redu unisti- uspava ...
i jos bi dodala da svako lice ima dve strane pa tako bi uzela vas primer- los odgajivac i stenci - sto uopste ne dovodim u pitanje - a vi ste to videli i znali a ipak uzeli od njega, sad nije zbog para- ali ih ipak trazite i ocekujete od njega, on hoce da ga uspava i vama da drugo stene, pare ili sta vec -vi necete...ne mozete da ga zamenite... dacete sve od sebe... boricete se... ali onda ipak trazite proverenog da kupite drugo stene kako bi vam bilo lakse kad izgubite ovo stene... uteha...
ne daj boze nikome tako nesto pa ni meni , ali meni drugi pas moze postati novi clan porodice, nikako uteha, popunjavanje praznine, bola, mesta...
razumem ja vas zaista i kao sto rekoh veoma mi je zao zbog celokupne situacije, ali dajte saberite se lepo i prvo ne dozvolite vise da se stene muci, ako vam nije do novca zavrsite lepo prvo tu stvar, veterinare ste lepo vec pomenuli a najvaznijeg lika u prici niste nigde - tako da lepo uzmite pa na razne stranice na internetu lepo postavite njegovo ime i prezime, adresu, ime odgajivacnice... lepo opisite realno sta i kako radi( uslove drzanja pasa i stenaca) time cete spreciti da jos neko dozivi takvu ne srecu kakvu ste vi doziveli...
 
Poslednja izmena od moderatora:
:lol: Novu titulu dobih! :super: Ali realno, slazem se sa sustinom Jasmininog posta, treba imenovati i nesavesnog odgajivaca a psu pruziti makar priliku da se ne muci vise, ako mu nema pomoci. Znam, prosla sam i sama kroz to, najteza odluka u mom zivotu je bila da uspavam svog najboljeg prijatelja posle vise od 14 godina ali opet bih je donela ako psu nema pomoci a ocigledno je da pati.
 
Mi smo u ovom poslu preko 15 godina, clear pse prodajemo iskljucivo druge nemamo . Da odgovorim prvo na tu prozivku jer vidim da potencirate na tome.
Nasi psi pre odlaska kod novog vlasnika idu uz test ataxie koji kosta 62$ kao i uz rezultate krvi iz kojih se vidi da li je pas nasledio bolest i ostalo kao i uz sve ostale analize dakle dajemo ZDRAVOG psa.

Odgajivacnica iz koje smo psa je tada bila na nivou sto po higijeni sto po odnosu prema kupcima i samim psima od strane odgajivaca,
Do momenta pokretanja tuzbe i stvari koje su se izdesavale sa ostalim vlasnicima te su izgubili vecu kolicinu novca provlaceci se po brojnim tuzbama ogorcenih kupaca.
Iskreno najvise volim kad se javi neko poput Vas spreman da vredja odgajivace.
Opet pitam se , zasto se niste javili sa nekim savetom u vezi bolesti jer celo vreme se ovde radi o tome a ne gde sam i za koliko psa kupila jer to nisam ni pitala ( drska sam namerno uzvracajuci jer nicim niste izazvani):

P.S. vrejdate, cemu to?

Video postoji na youtube kanalu sa svim potrebnim ko zeli moze ga ukucati dok ga ne uklone admini zbog javnih podataka.
Odgajivaci i oni koji se prave pametni a nista pametno zapravo i ne kazu, bolje neka cute umesto sto vredjaju i napadaju druge, opet kazem za promenu procitajte prvi post moj ovde gde pitam za savet A NE ZA PAMETOVANJE ODREDJENIH.
 
:lol: Novu titulu dobih! :super: Ali realno, slazem se sa sustinom Jasmininog posta, treba imenovati i nesavesnog odgajivaca a psu pruziti makar priliku da se ne muci vise, ako mu nema pomoci. Znam, prosla sam i sama kroz to, najteza odluka u mom zivotu je bila da uspavam svog najboljeg prijatelja posle vise od 14 godina ali opet bih je donela ako psu nema pomoci a ocigledno je da pati.

Jako mi je zao zbog tvog gubitka. Vidim i da smo imale slicno iskustvo sa pomenutim veterinarom. Ne kazem, jeste za hirurgiju (verovatno) slucan ali uzimanje novca za neke stvari koje napise na racunu a odradio ih nije je po meni sramotno.
Kuca se oporavlja uz terapiju o mucenju nema ni reci, dobro je, ali je operacija vrlo verovatno obavezna, tada da se svakako nece muciti ukoliko primetimo ikakvo pogorsanje.
 
:lol: Novu titulu dobih! :super: Ali realno, slazem se sa sustinom Jasmininog posta, treba imenovati i nesavesnog odgajivaca a psu pruziti makar priliku da se ne muci vise, ako mu nema pomoci. Znam, prosla sam i sama kroz to, najteza odluka u mom zivotu je bila da uspavam svog najboljeg prijatelja posle vise od 14 godina ali opet bih je donela ako psu nema pomoci a ocigledno je da pati.
haaaaaaaaa videla sam i ispravila...
 
Jako mi je zao zbog tvog gubitka. Vidim i da smo imale slicno iskustvo sa pomenutim veterinarom. Ne kazem, jeste za hirurgiju (verovatno) slucan ali uzimanje novca za neke stvari koje napise na racunu a odradio ih nije je po meni sramotno.
Kuca se oporavlja uz terapiju o mucenju nema ni reci, dobro je, ali je operacija vrlo verovatno obavezna, tada da se svakako nece muciti ukoliko primetimo ikakvo pogorsanje.

Ako je pas usao u ordinaciju, to se tretira kao klinicki pregled i tu dalje diskusije nema, i moj muz je veterinar, mada nema ni priblizne cene, kao ni uslove u poredjenju sa Novacima, ali neke stvari stoje kako stoje. Kazem opet, slicno (bolno) iskustvo je moja online prijateljica imala sa njima kad joj se macak slicno razboleo, taj deo jos nisu pokrili specijalizacijom izgleda ali opet, svako ima pravo na svoje misljenje i na to da podeli svoje iskustvo.

Svakako nam javljajte kako je bela pufnica.
 
Da, ja sam kod Novaka imala iskustva sa ortopedijom, i izvrsno smo prošli, e sad možda i ima neke razlike u plaćanju prema životinjicama koje dođu na konsultaciju u odnosu na pse koji su kod njega od prvog dana, to ne znam, pošto je moja maltezerka kod njih od prvog dana. Što se tiče plaćanja, i kad odemo na redovnu vakcinu , oni je detaljno pregledaju, a i naplate to, meni lično ne smeta, naprotiv, volim da bar jednom godišnje ima kompletan pregled. Nevena, držim fige da se ipak prevaziđe ova nesreća koja vas je zadesila, a ako imaš snage piši nam o svakoj promeni . :(
 
Ako je pas usao u ordinaciju, to se tretira kao klinicki pregled i tu dalje diskusije nema, i moj muz je veterinar, mada nema ni priblizne cene, kao ni uslove u poredjenju sa Novacima, ali neke stvari stoje kako stoje. Kazem opet, slicno (bolno) iskustvo je moja online prijateljica imala sa njima kad joj se macak slicno razboleo, taj deo jos nisu pokrili specijalizacijom izgleda ali opet, svako ima pravo na svoje misljenje i na to da podeli svoje iskustvo.

Svakako nam javljajte kako je bela pufnica.



Mi smo isli na dogovor oko daljnjeg lecenje ne pas, on je bio u transporteru kod mene u krilu, niko ga ni pogledao nije.
Problem je nastao kada je moj otac pitao za rezultate krvi ne bi li videli stanje ( da li se broj enzima smanjio) rekao je da nam njih ne moze dati, vec nam je predao samo papir na kojem stoji vece od 30 ni koliko ni nista.
Snimak ( regentski) je takodje odbio da nam da, sto je po meni logicno , mislim ako vec lecim psa kod tebe, imam pravo da vidim stanje unutrasnjih organa koji su Bogu hvala u redu, ali bez obzira.
Na racunu stoji:
siruk za poboljsanje apetita ( koji nam inace uopste ne treba jer jede samo tako) 1200,00din
Antibiotik za pse i macke 990,00din
Pregled 1500,00 din ( nije ni odradjen)
No ne bitno.

Upravo tako, tj dok neko namerno ne provocira druge.
 
Da, ja sam kod Novaka imala iskustva sa ortopedijom, i izvrsno smo prošli, e sad možda i ima neke razlike u plaćanju prema životinjicama koje dođu na konsultaciju u odnosu na pse koji su kod njega od prvog dana, to ne znam, pošto je moja maltezerka kod njih od prvog dana. Što se tiče plaćanja, i kad odemo na redovnu vakcinu , oni je detaljno pregledaju, a i naplate to, meni lično ne smeta, naprotiv, volim da bar jednom godišnje ima kompletan pregled. Nevena, držim fige da se ipak prevaziđe ova nesreća koja vas je zadesila, a ako imaš snage piši nam o svakoj promeni . :(


Nikakav problem nije u tom placanju ako treba i kredit ce biti podignut da se svi troskovi pokriju samo da njoj bude dobro tu dileme nema, samo za taj novac ocekujemo i dobru uslugu a ne da nas otalja kao najvece da prostite budale.

Ono sto mi smeta jeste sto nema odgovor ni na jedno moje pitanje, konkretno tipa, sta da radim ako bude imala napad u toku tih 10 dana u predoperacionom periodu, kaze covek ne znam. To je nas pokolebalo.


Hocu naravno, jer se nadam da ce nekom moje iskustvo pomoci.
Inace vodila sam je u setnju na rukama doduse vidim reaguje na zvukove, prati, razgleda ali jos uvek ne laje, samo zacvili ponekad kad joj nesto nije po volji.
Jede i preterano , tj ona bi da jede preterano, slabo doduse tecnost uzima.
Trci, istrazuje, ali nema one veselosti kada vidi nekog od nas i tome slicno ( inace je bila hiperaktivan pas).
Mada citala sam istarzivanja gde se izmedju ostalog pise o tome da mozak za vreme napada ostaje bez kiseonika a s obzirom da joj je napad jako dugo trajao ( oko 2,5 - 3 sata) i da je jos uvek u fazi ciscenja otrova mislim da je ovo stanje za sada u redu i da ide ka boljitku.
 
Navodno ima problema sa jetrom
odticnom preti teska tuzba
Lecimo je kod najboljih veterinara
Konkretno ima problem sa jetrom, koja se odrazava i neuroloski ( pisano je dosta knjiga od strane veterinara bas o tome) a sto se simptoma ticu i same jetre vezuju se za epi napade.
Oenosno epilepsiju za stene do 9 meseci ( po granicama do p od 9 do 5g itd
Jer su nam veterinari toliko strucni da su joj tri noge izboli pokusavajuci da joj ubace braunilu
Sto se samog odgajivaca tice ukoliko je dozvoljeno NARAVNO DA CU NAPISATI
Nazalost kao odgajivaci ( druge rase) znamo da ne postoji pravo kupca da odgajivaca tuzi drugim recima takva tuzba ne postoji, inace ovo smo saznali juce kada smo pozvali advokata a jedino sto on moze uraditi jeste da stene nase uspava i da nam drugo navodno se taj "nazovimo ga problem" tako resava sto ne dolazi u obzir.
makar dijagnozu tacnu da nam kaze jer je nasledan problem
Pas ima kako sam vec napisala cistavu dijagnozu problema sa jetrom, sant
Samo cu reci da godinama unazad drzi u jako losim uslovima pse koji su neuhranjeni, mlitavi, bolesni i ostalo. Te da ista ta legla prodaje
OVO PISEM DA UKOLIKO SE NEKO SUSRETNE SA SIMPTOMIMA I SAMOM OVOM SITUACIJOM ZNA STA MU JE CINITI JER VETERINARI "MUZU" GDE GOD MOGU A NE RADE NISTA.
Nazalost prognoza zaista nije dobra te bih zamolila sve koji imaju proverene odgajivace u smislu zaista proverenih ljudi a ne ovih " na glasu" da mi proslede privatnu poruku jer cemo gubitat tesko podneti a uz novo stene ce nam biti koliko toliko lakse
Mi se borimo svakako i dalje, ali nama umire, potvdjeno nam je malocas po ne znam koji put da je operacija visokorizicna, da ce nam veterinar samo opet pare izvuci i nista konkretno nece uraditi, tacnije vrlo je moguce da je samo otvori, uspava i vrati nama uz reci nisam nista mogao ( sto se desava) al eto prosle godine je izlecio tri maltezera od iste bolesti, a ove godine uz mog leci jos cetiri
Ujedno, simptome sam ispisala te ukoliko neko ima slicnih probelma da ne baca novac na silne "veterinare" to je ta dijagnoza
Ono sto sam ja sama resila jeste da je ostvaim ovako kako jeste uz terapiju, necu da je mucim operacijom na kojoj bi vrlo verovatno i uginula ili bi je uspavali, borimo se a dokle cemo videcemo jos


NA OVE VASE RECI SAM VAM JA PISALA , BEZ NAMERE DA VREDAM .... ALI SVAKAKO JASNO I VRLO DIREKTNO I KONKRETNO... VEROVATNO NEKIMA PA I VAMA IZGLEDA DRSKO... ALI SAMO SAM IZNELA CINJENICNO STANJE PO MOM VIDENJU...



Mi smo u ovom poslu preko 15 godina, clear pse prodajemo iskljucivo druge nemamo . Da odgovorim prvo na tu prozivku jer vidim da potencirate na tome.
Nasi psi pre odlaska kod novog vlasnika idu uz test ataxie koji kosta 62$ kao i uz rezultate krvi iz kojih se vidi da li je pas nasledio bolest i ostalo kao i uz sve ostale analize dakle dajemo ZDRAVOG psa.

na ovu recenicu bih vas isto pitala ako ste 15 godina u poslu zar nemate proverenog veterinara koji brine o vasim psima....

Odgajivacnica iz koje smo psa je tada bila na nivou sto po higijeni sto po odnosu prema kupcima i samim psima od strane odgajivaca,
Do momenta pokretanja tuzbe i stvari koje su se izdesavale sa ostalim vlasnicima te su izgubili vecu kolicinu novca provlaceci se po brojnim tuzbama ogorcenih kupaca.
Iskreno najvise volim kad se javi neko poput Vas spreman da vredja odgajivace.

evo jos jednog vaseg zanimljivog dela..... a iz prethodnih vasih postova stoji drugacije izlaganje...


Opet pitam se , zasto se niste javili sa nekim savetom u vezi bolesti jer celo vreme se ovde radi o tome a ne gde sam i za koliko psa kupila jer to nisam ni pitala ( drska sam namerno uzvracajuci jer nicim niste izazvani):

P.S. vrejdate, cemu to?

meni slobodno mozete da se obratite kako vam je volja... ne smatram da ste drski.... ja sam vam savet dala u vezi steneta a i svega ostalog.... iz prethodnih vasih postova koje sam evo citirala se vidi sta ste rekli tj pisali ....

Video postoji na youtube kanalu sa svim potrebnim ko zeli moze ga ukucati dok ga ne uklone admini zbog javnih podataka.
Odgajivaci i oni koji se prave pametni a nista pametno zapravo i ne kazu, bolje neka cute umesto sto vredjaju i napadaju druge, opet kazem za promenu procitajte prvi post moj ovde gde pitam za savet A NE ZA PAMETOVANJE ODREDJENIH

ja procitala sve... evo neke delove i citirala... sad samo jos i sami sve svoje postove da procitate.... da razmislite sta vi u stvari svim vasim postovima zelite da kazete... i sami videti u njima ima svega..
 
Poslednja izmena:
Pročitah sve, sa prekidima zbog posla.

Molim prekid raspravke.

Jasmina, Vaš post sam prepravila. Nije kulturno bilo koga od forumaša nazivati zaludnim, a ni pametno, jer je to čista proizvoljna procena rečena sa nekim ciljem. Tačnije, to što vi radite možda nekome izgleda kao bacanje vremena, ali vama ne, i naravno obratno. Ipak, niko od forumaša to nije napisao, msm nikoga okarakterisao kao zaludnog. Posebna priča je obraćanje u množini, koje, iskrena da budem vredja, te neimenovane koji čitaju. Na ovu temu dolaze ljubitelji i vlasnici maltezera, kao i Vi što ste, te njih nazivati zaludnima, nije baš umesno. Naravno da imate pravo na svoje mišljenje, ali i obavezu za kulturnim izražavanjem.
 
Poslednja izmena:
Nevena...žao mi je što imate muke sa kucom i još tako malom. Da, vaš prvi post je ok, ali kasnije ste se rasplinuli. Bes i nemoć govori iz vas i pljujete po veterinarima, kao da i sami nemate iskustva i znanja a odgajate pse i prodajete ih. Znate da oni nisu čarobnjaci, kao što ni lekari to nisu.
I sama sam prošla, sa celom porodicom, teške bolesti naših pasa i razne veterinare. Imala sam slične odgovore...ne znamo...videćemo..ko zna kako će biti....gomile lekova... I nisam se ljutila, nije mi palo na pamet da ih javno kritikujem jer ne znaju i ne mogu da mi kažu što želim da čujem. I to je poštenije i prema vama i prema psu nego da pričaju bajke. Gde god smo bili, dočekani smo lepo, imali besplatne preglede, čak i besplatnu operaciju koju...nije dočekao. Kod Novaka smo takodje bili, snimak nam je dat, objašnjenja dijagnoza, predstavljene mogućnosti, a radilo se o ostehondromu, dakle, neobična i nesvakidašnja bolest....dobroćudni tumor koji ga je strašno brzo ubio. Niko mi nikada, ni za njega ni za bretonku bolesnu od srca i bubrega nije rekao da garantuje išta, niti sam ja te garancije tražila........pobogu, pa ne kupujete veš mašinu...svaka bolest je individualna, kao i kod ljudi, te je traženje garancija od veterinara iluzorno.
Ono što ja uradim je da procenim da li mi taj veterinar odgovara ili ne, kao stručnjak i kao čovek. To odlučuje da li žu mu psa poveriti i svoje poverenje, ali znam da on nije svemoguć.
Veterinari nisu ovde da bi se branili. Imate njihove sajtove, pa bi najbolje bilo tamo im napisati žalbu-pismo. To je pošteno jer su onda i oni u mogućnosti da odgovore. Molila bih Vas da dalje ovu temu koristite za pisanje iskustava u vezi lečenja, toka bolesti vašeg psa, lekova, terapija jer je to ono što imaocima ove rase može pomoći.

Štene ste uzeli, takvo kakvo je. Uslove ste videli, štenad takodje.....imate iskustva sa psima, a opet ste uzeli psa. Najiskrenije, kao neko ko živi sa psima tolike godine, ja ga ne bih uzela tako mlitavo i slabo iz odgajivačnice.
Nadam se da će vašoj kuci biti mnogo bolje.
Ono što mogu reći iz svog prelepog života sa psima i borbe sa bolestima je i ono što sam uradila....borba dok dostojanstvo jednog Psa to dopušta.
 
Poslednja izmena:
;)
Pročitah sve, sa prekidima zbog posla.

Molim prekid raspravke.

Jasmina, Vaš post sam prepravila. Nije kulturno bilo koga od forumaša nazivati zaludnim, a ni pametno, jer je to čista proizvoljna procena rečena sa nekim ciljem. Tačnije, to što vi radite možda nekome izgleda kao bacanje vremena, ali vama ne, i naravno obratno. Ipak, niko od forumaša to nije napisao, msm nikoga okarakterisao kao zaludnog. Posebna priča je obraćanje u množini, koje, iskrena da budem vredja, te neimenovane koji čitaju. Na ovu temu dolaze ljubitelji i vlasnici maltezera, kao i Vi što ste, te njih nazivati zaludnima, nije baš umesno. Naravno da imate pravo na svoje mišljenje, ali i obavezu za kulturnim izražavanjem.


da ljiljo imala sam cilj- da neko ne razlaze moj post vec da jednostavno napise svoj komentar kao sto i ja radim... a kao sto neki ne rade ... ali ok bicu kulturna ;)
 

Ljiljo trudim se da svaki detalj ispisem u toku dana, sto u vezi promene terapije, dijagnoze (koju menjaju veterinari iz dana u dan), sto ukoliko uocim boljitak.
Opet kazem mozda nekome i ovo iskustvo posluzi da ne luta ako se desi.
Mozete ujedno procitati moje postove od prvog dana javljanja do danasnjeg sa opisom celokupne situacije.
Naravno uvek cce biti onih "stalnih" clanova koji vecito podbadaju te na provokacije necu ni odgovarati. Prijatno vece.
 
Neverovatno da je ovo jedina tema, od svih FCI grupa i svih tema u okviru svake grupe, gde ima problema....konstantnih. Razmislite malo o tome, o uzrocima tih problema....tako mali, slatki beli psi, pametni i razigrani.....da li se oni svadjaju i egom po forumu govore? :lol:

Ajmo dalje......u svakom slučaju, izgleda da malim belim slatkim psićima treba nadzor......ok.....:manikir:
 
Ljiljo trudim se da svaki detalj ispisem u toku dana, sto u vezi promene terapije, dijagnoze (koju menjaju veterinari iz dana u dan), sto ukoliko uocim boljitak.
Opet kazem mozda nekome i ovo iskustvo posluzi da ne luta ako se desi.
Mozete ujedno procitati moje postove od prvog dana javljanja do danasnjeg sa opisom celokupne situacije.
Naravno uvek cce biti onih "stalnih" clanova koji vecito podbadaju te na provokacije necu ni odgovarati. Prijatno vece.

Nevena, ja znam koliko vam je svima teško.....meni, ne moraš o tome govoriti.
Znaš šta su MMM....Maza,Maša i Meš...a ja sam Ljilja :lol:Maza i Maša su bretonke, majka i ćerka, a Meš je nem. ovčar. Mnogo priča smo napisali skupa....divnih..neponovljivih, jedinstvenih kao što su i oni.
Svo troje su.......napustili naš čopor za manje od 15 meseci....i ja sam nakon toga pala duhom.....moji prijatelji sa F odeljenja su bili tu, svaki dan, svaku noć, svaki napad....bez njih.....nisam odgajivač,msm nisam imala registrovanu odgajivačnicu, ali sam imala dva Mazina legla i rasprodala ih i poklonila, sa sve zdravim psima, zdravstvenim knjižicama, kupiranim repićima, vakcinama zalepljenim u knjižicama, očišćenim od parazita, kesom hrane i mnogo saveta....tako da, verujete mi, vrlo dobro znam o čemu svi vi pričate.......o toj veličanstvenoj i jedinstvenoj ljubavi prema psima.....to je ljubav za vek......bezuslovna....samo mi ljudi komplikujemo

Nemojmo više...na ovim temama, mi ljudi smo u drugom planu a psi u prvom :)
 
Dobro jutro :kafa:

Dakle, bila sam u pravu. Nadzor je uveden.....hvala dame, ljubitelji i dugogodišnji imaoci pasa.
Na forumu se pojavljuju razni ljudi i sasvim je normalno da neko ima drugačiji stav, mišljenje povodom nečeg javno iznetog. To ne znači da se na sve mora odgovarati jer u tom slučaju ne govori više ni naša pamet, ni iskustvo a ni dobra namera, već neke druge karakterne osobine govore.

Za sada, samo obrisani postovi. Svako sledeće lično prozivanje, prepucavanje povlači sankcije.
 
Poslednja izmena:
Onda se razumemo , ljubav je velika. :)

Clanice mene zanima sledece, veterinar nam je rekao da joj pored Hepatic hrane damo po nekad pirinac, kuvano bele meso i tome slicno, medjutim izricito odbija da pojede recimo pirinac ( prelila sam ga sa malo fit jogurta) jogurt polizala a o pirincu ni govora.
Drugim recima konkretno bih volela da cujem neko iskustvo sa tom Hepatic hranom.


Od jutros je pocela i sa stencima po malo da se druzi, nije vise do te mere plasljiva ali opet bezi.
Vidno je agresivnija ( kazu da je to faza kroz koju mora proci jer su se na njoj ucili svi redom kako da stave psu braunilu).
Jede fino, pije, pocela je i nuzdu da obavlja kako treba ( kod ove bolesti dolazi po poremecaja u obavljanju nuzde u smislu nemogucnosti kontrolisanja).
Pocela je da se odaziva na svoje ime.

Po preporuci uskoro radimo opet analize krvi, cisto da vidimo da li sa ovom terapijom napredujemo ka boljitku.
Ujedno, veterinar je rekao da za operacijom nema potrebe jer ne znaju sta ce naci kada je otvore ( oprema njihova je problem ). Nije da nema, nego nece da je operisu drugim recima.
Dobice dugogodisnju terapiju, uz redovno kontrolisanje krvi.
Sta ce dalje biti, videcemo.Hvala svima sto na podrsci sto na savetima.
 

Back
Top