Malta

Pozdrav svim ucesnicima teme. Raspitivajuci se za neke poslove u inostranstvu ponudjeno mi je da radim na Malti preko neke agenciji koja mi mnogo mirise na prevaru. Naime potrebni su radnici na gradilistu zgrade americke ambasade na Malti. Znate li sta vise o tome? Pozz:D
 
Da li mozete da mi date link ka nekoj skoli eng. jezika u Sliemi posto nisam uspeo da izguglam nista korisno sem imena skole i opisa casova/smestaja?
I da li jos uvek vazi da pri upisivanju kursa obezbedjuju produzenje vize na 6 meseci (da li bih mogao to da uradim sa turistickom vizom koju bih uzeo preko neke agencije na 7 dana pa posle produzio upisivajuci kurs).
 
Poslednja izmena:
www.elamalta.com, to ti je site skole u kojoj sam isla pre par godina i produzavala vizu bez problema, skola je u centru slime, cene su ok.
vizu mozes dobiti zavisno koliko uplatis, ja sam uplatila za 6 meseci oko 800 eura i dobila vizu na 6 meseci.
pozz i sve najbolje.
 
Ja sam cuo da su te skole mnogo skuplje. Jel tacno to da se moze naci skola na 6 meseci za 800 evra? Koliko casova nedeljno u tom slucaju ima nastava?
Moze li se produzavati boravak upisivanjem nekog faksa i koja je cena nekog najjeftinijeg?
pozdrav
 
kurs koji sam ja uplatila je bio najeftiniji, svakog dana od 1pm do 3pm od ponedeljka do petka, sto se fakulteta tice tu je negde ko sto pimbe rece, mada i postoji i visa skola slicna univerzitetu ITS(Institute of Tourism Studies) http://www.its.edu.mt/, koja je jeftinija, godina je bila oko 1250eura ali se ne upada tek tako lako
 
Potrebna dokumenta:

-formular zahteva za vizu (uzima se besplatno u ambasadi ili skida sa sajta) čitko popunjen latinicom
-1 novija fotografija pasoškog formata
-pasoš koji mora važiti još najmanje tri meseca po isticanju vize

Uz ovo priložiti i sledeću dokumentaciju u originalu i po jednu fotokopiju:

1. Dokumentaciju koja dokazuje zanimanje

a) za stalno zaposlene:
-potvrda o zaposlenju
-radna i zdravstvena knjižica, M1 i M2 obrasci, uverenje o upisu u matičnu evidenciju Republičkog fonda za penzijsko i zdravstveno osiguranje zaposlenih

b) za učenike i studente
- potvrda od škole/fakulteta, đačka knjižica/indeks i zdravstvena knjižica
- izvod iz matične knjige rođenih i dokumentacija o zanimanju oba roditelja
NAPOMENA: Za maloletne je neophodna pismena izjava saglasnosti za putovanje oba roditelja, osoba kojoj je dete povereno mora da potpiše formalno prihvatanje odgovornosti.

2. Dokumentacija koja se odnosi na lični/porodični ekonomski položaj

-dokumenti o posedovanju nekretnina, vlasništvo pod rentama, drugi prihodi
-izvodi bankovnih računa i kreditne kartice

3. Finansijska sredstva
Videti tabelu na zahtevu za izdavanje vize; detaljnije objašnjenje moguće je preuzeti sa sajta italijanske ambasade

4. Rezervacija povratne karte ili saobraćajna dozvola vozila

5. Smeštaj na Malti

na primer
- potvrđena rezervacija hotela
- pozivno pismo od strane privatnog lica, koje treba da izgleda ovako

6. Zdravstveno osiguranje
Minimalno pokriće 30.000 evra važi za sve zemlje EU i pokriva ceo period važenja vize.



Cena: 35 evra

Trajanje: 90 dana

Mesto vađenja vize: ambasada Italije

Mogućnost produženja: da
 
Eh, Malta, Malta, mnogo lepo bese tamo. Nego kako je sad sa ovom krizom? Sta se desava po toj stvari? Moram da priznam da je to bio najlepsi deo mog zivota. Zivot na Malti :):):)
POz za sve koji zive na Malti
 
Pozdrav na pocetku
Bas pravo pitanje za one koji su sada na Malti. Da li je ova najnovija globalna ekonomska kriza poremetila ekonomiju Malte ? Moze li se u ovo vreme naci tamo na Malti neki jednostavan posao na crnjaka za nas obicne smrtnike ? Mislim na gradjevinske radove ili negde u ugostiteljstvu (restorani,hoteli, diskoteke), ili je to danas teze uraditi na Malti usled eventualne recesije koja je pogodila Maltesku privredu.
 
Sta ste se vi sa Malte ucutali,bas je bilo zanimljivo citati vas?!

IL gurnata tajba sabih :hvala:

E Madona, Fos kem andek, fos diki liba kelba liba ahba li bomok, Fos rasek il gbira landek, Dzeri ulijas blajdejn

Kriza na Malti je pocela malo ranije, tj mogu reci za firmu u kojoj sam ja radio, pa se dosta toga provlacilo i kroz novine i bla bla bla. Inace mislim da ce kriza mnogo uticati na Maltu u predstojecem periodu zbog turisticke sezone, a nedostatak novca prouzrokovan padom broja turista ce povuci za sobom i investicije u druge oblasti, pa ce kriza malo duze da potraje u odnosu na zemlje koje nezive samo od turizma. Bice tezak period za Maltu i nase koji su tamo. :think:
 
Poštovani,

interesuje me par stvari oko viza za Maltu.

Koliko dana se čeka otprilike dobijanje vize? I da li sa tom vizom mogu da prođem kroz
Italiju, znači ona tura preko Venecije što je neko pomenuo na nekoj od stranica ove teme?

I još nešto, molim Vas, oko rezervacije povratne karte, koja mora da se priloži kod apliciranja za vizu, da li je to stvarno neophodno? Jer šta u slušaju da se ne dobije viza, propada rezervacija ili...kako?

Hvala svima unapred.

P.S. Tek sad sam se učlanio, i spreman sa da me pitate bilo šta :D, s obzirom da sam bio na Malti 2x i imam određena iskustva.
 
@ drzgan : Inti au bix terdau? jew :)

@ Milos_Be_84 : Propadne rezervacija, a ona ne kosta nista, tj kosta te vremena da je napravis . . . Oko vize tamo nemam pojma . . .
 
Malta je sada u Sengenskom sporazumu. Znaci vadjenje vize za Maltu je isto kao i za bilo koju drugu drzavu iz Sengen zone.
Takodje sa multi Sengen vizom moze se ici svuda po Evropi osim u Britaniju i Irsku. Jedino sto neke zemlje zahtevaju da prvi ulaz iz Srbije bude bas u zemlju koja je izdala Sengen vizu, a posle se moze ici bilo gde po Sengen zoni dok traje viza.
 

Back
Top