MALE TAJNE GLOBALNE "FINANSIJSKE KRIZE"

Congressman Louis McFadden Speaks and Dies

Once again outraged, Congressman Louis McFadden, a long-time opponent of the banking cartel, began bringing impeachment proceedings against the Federal Reserve Board, saying of the crash and depression:

"It was a carefully contrived occurrence. International bankers sought to bring about a condition of despair, so that they might emerge the rulers of us all."

Congressman Louis McFadden, long time anti-Semite, believed that the "banking cartel" was run by Jews, and moved to impeach president Hoover in 1932 and he went to bring conspiracy charges against Board of Governors of the Federal Reserve. The impeachment resolution was defeated by a vote of 361 to 8. Yes, just eight people voted for it.[39] As I discussed above when we talked about McFadden previously, he believed International Bankers were a Jewish conspiracy and that Jews controlled American banks and the Federal Reserve, therefore he thought it must have been a Jewish conspiracy to make the market crash. Who else, in his mind, but the Jews would want to make American suffer just for their evil personal ambitions?

Not surprisingly, and after 2 previous assassination attempts, McFadden was poisoned at a banquet before he could push for the impeachment.

He was poisoned and died in 1936, however he did attempt to bring the impeachment and conspiracy charges forth in 1933, and they were overturned, as we discussed; he did not die for another 3 years after that -- so it was not some kind of conspiracy to keep him from impeaching anyone[40]. No one knows why he was poisoned, but some think it was his opposition to the Federal Reserve system. We may never know.

http://www.conspiracyscience.com/articles/zeitgeist/part-three/#insiders_and_black_tuesday

Eto kako je zavrsio kongresmen McFadden - otrovan je...McKinley upucan a McFadden otrovan...sve sami paranoici...:roll:
 
Abraham Lincoln worked valiantly to prevent the Rothschild's attempts to involve themselves in financing the Civil War.

Interestingly, it was the Czar of Russia who provided the needed assistance against the British and French, who were among the driving forces behind the secession of the South and her subsequent financing. Russia intervened by providing naval forces for the Union blockade of the South in European waters, and by letting both countries know that if they attempted to join the Confederacy with military forces, they would also have to go to war with Russia.

The Rothschild interests did succeed, through their agent Treasury Secretary Salmon P. Chase, to force a bill (the National Banking Act) through Congress creating a federally chartered central bank that had the power to issue U.S. Bank Notes. Afterward, Lincoln warned the American people:

"The money power preys upon the nation in time of peace and conspires against it in times of adversity. It is more despotic than monarchy, more insolent than autocracy, more selfish than bureaucracy. I see in the near future a crisis approaching that unnerves me, and causes me to tremble for the safety of our country. Corporations have been enthroned, an era of corruption will follow, and the money power of the country will endeavor to prolong its reign by working upon the prejudices of the people, until the wealth is aggregated in a few hands, and the republic is destroyed. "4

Lincoln continued to fight against the central bank, and some now believe that it was his anticipated success in influencing Congress to limit the life of the Bank of the United States to just the war years that was the motivating factor behind his assassination.

http://www.servelec.net/lincoln.htm

Neki me ovde optuzuju da sam antisemita. Evo, ja izuzetno cenim lik i delo Abrahama Linkolna, a on je bio Jevrejin kojeg je ubila ista ruka kao i gore pominjanu dvojicu...
 
Titus je l' to matere ti ona Ivona koja je onomad napisala da je Muhamedova žena Hatidža bila agent Vatikana?

Sta, hoces da kazes da nije bila?:lol:

p.s.ja sam se jos na pocetku teme ogradio od Ivone, uz napomenu da je mozda prekopirala neciji tekst, a mozda nesto i sama dodala ( u delu gde se pominje Vatikan, ocito joj je opsesija Sveta Stolica:) ), ali to ne umanjuje nimalo kvalitet i tacnost vecine napisanog.
 
Nije original, ovo je preuzeto delom iz "Zeitgeist"-a

Prekopirah ovo sa jednog HR foruma. Verovatno si mislio na ovo?:

FED (USA federalne rezerve) je predstavio pravilnik: Moderna monetarna mehanika.
Djelo u kojem se objasnjavaju pravila o proizvodnji novca i njegovo koristenje.

Primjer:
Americka vlada odluci uzeti dug od centralne banke FED i zatrazi 10 milijardi dolara. FED pristaje i kaze, traziti cemo za taj novac vase drzavne obveznice. Vlada tada uzima bezvrijedni papir, isprinta na njih sluzbeni dizajn i nazove ih drzavnim obveznicama. Tada drzava odredi vrijednost tih obveznica na 10 milijardi dolara i posalje ih u FED. FED uzima te obveznice i proizvodi, stampa novaca u vrijednosti 10 milijardi dolara. Vlada uzima taj novac, i salje ga bankama unutar zemlje kako bi pokrila potrebu za novcem.

Naravno, ova transakcija je generalni opis, u biti ova cijela transakcija se obavlja digitalnim putem. Zapravo samo 3% dolara postoji u stvarnom fizickom obliku, dok 97% postoji iskljucivo i samo u digitalnom obliku.

Vladine vrijednosne obveznice su zapravo dug. Kada FED primi te obveznice, vlada se obvezuje vratiti taj posudeni novac FED-u. Drugim rijecima, novac je napravljen iz duga, novac je dug.

10 milijardi dolara koje je vlada primila i dala bankama unutar drzave ima zanimljiv pravilnik. Svaki polog bankama postaje bankarski depozit u njihove rezerve. U pravilniku stoji kako banka mora imati sacuvani odredeni postotak depozita, od sveg novca kojeg posjeduje. Rezerve koje banke moraju imati su 10%. To znaci da ce u ovom slucaju banke morati kao rezervu sacuvati 1 milijardu dolara, dok ostalih 9 milijardi dolara koristi kako bi davala kredite gradanstvu i poslovala.

9 milijardi dolara je napravljeno iz cistog zraka, od 10 milijardi dolara depozita. Recimo da netko dode u banku i podigne tih dostupnih 9 milijardi dolara. Oni ce taj novac podignuti, i najvjerojatnije staviti na svoj opet neki bankarski racun. Proces se tada ponavlja. Banka koja je dobila tih 9 milijardi dolara depozita, dio od tog novca, 10% zadrzava kao svoju rezervu, 900 milijuna dolara, dok ostalih 8.1 milijardi dolara banka dalje daje u poslovanje kroz kredite gradanima. I tih 8.1 milijardi dolara moze biti opet podignuto, stavljena u banku kao depozit, pri cemu ce banka opet zadrzati 10% kao rezervu. Taj proces ide u beskonacnost, nema kraja, neprestano se ponavlja.

Matematicka racunica izgleda tako da se na depozit od 10 milijardi dolara kreira 90 milijardi dolara iz cistog zraka. Drugim rijecima, za svaki depozit moguce je napraviti 9 puta vise novca iz cistog zraka. Dolazimo do konacnog pitanja, sto to zapravo novo-stvorenom novcu daje vrijednost? Ondgovor: novac koji vec postoji.

Novo stvoreni novac krade vrijednost postojecem novcu. Kako se stvara novi novac, vrijednost novca pada dok cijene rastu, i kupovna moc slabi, a to je ono sto nazivamo inflacija. Inflacija je imaginarni, skriveni porez za javnost, gradane.

Primjer, plava crta pokazuje vrijednost dolara u zadnjih 50 godina, dok crvena crta pokazuje kolicinu novostvorenog novca koji je ubacen u sistem:


Od 1913 kada je FED zazivio, 1 dolar je vrijedio koliko danas vrijedi 21 dolar. Novac je dug, i dug je novac. Vise duga, vise novca. Vise novca, vise duga. Kada ne bi bilo duga u monetarnom sistemu, ne bi uopce bilo novca.

Interes
Svaki posudeni novac iz banke, posuden je uz interes, tj sa kamatom. Za svaki novac koji postoji, postoji kamata, tj interes banke da posudi novac, kojeg takoder treba platiti. Ali ako je sav novac posuden od centralne banke, i distribuiran preko mreza banaka u drzavi kroz posudbe (sa dugom), od kuda dolazi novac za platiti taj dug/kamatu/interes banci? Od nikuda. Ne postoji. Vrijednost novca kojeg treba vratiti banci, uvijek je veca od vrijednosti novca u optjecaju.

Zbog toga je inflacija uvijek prisutna. Dug je moguce podmiriti jedino stvaranjem novog novca iz cistog zraka, i tim novcem gradanstvo se dodatno zaduzuje jer ga banke ponovno daju sa kamatama, te inflacija obavezno raste.

Tako dolazimo do jednostavne spoznaje o modernom ropstvu.

Razmislite malo o tome. Novac je napravljen iz duga. Sto ljudi rade kada su u dugu? Zaposljavaju se kako bi ga otplatili. Ali ako novac moze biti stovoren samo kao posudba, sa dugom, kako se drustvo moze osloboditi od duga? Ne moze, u tome je stvar. Za koga radite? Za banke. Novac je napravljen u bankama, i tamo zavrsava.

U svojoj biti, to je nevidljivi rat protiv ljudi. Dug je oruzje koje se koristi kako bi se manipuliralo drustvom, a kamata i interes banci, su streljivo tog oruzja.

Zeitgeist 2: Addendum
 
reci da je nesto od napisanog uzeto iz zeitgeista je malo bezveze. struktura i mehanika finansijske americke politike je predmet kritike vec vise od 30 godina.
inace, ne znam kako bi recimo bilo moguce da ja na ovom forumu, par godina do 'epohalnog' nju ejdzh projekta Zeitgeist, budem ismejavan od strane neke dece sa raznoraznih fakulteta za to sto sam pisao o raspadu dolarskog finansijskog sistema i kraju danasnje amerike kao o necem potpuno izvesnom i nedvosmislenom. literatura na tu temu je obimna i iscrpna, a to sto je u poslednje vreme postala deo pop-kulture je samo pitanje necijih interesa da se ta tema inicira... verovatno kao dobra tema za izazivanje meke kulturne revolucije i pripreme svesti vecine za prihvatanje revitalizacije crvenog projekta.
 
John F. Kennedy vs The Federal Reserve

ON JUNE 4 1963, President John F. Kennedy Signed Executive Order #11110, stripping the privately-owned Federal Reserve Bank of its power to loan money to the United States Federal Government at interest. With the stroke of a pen, President Kennedy declared that the privately-owned Federal Reserve Bank would soon be out of business.

~ When President Kennedy signed this Order, it returned to the Treasury Department the Constitutional power to create and issue money without going through the privately- owned Federal Reserve Bank. United States Notes were then issued as an interest-free currency.

~ President Kennedy was assassinated on November 22 1963 and the United States Notes he had issued were immediately taken out of circulation.

http://www.silverbearcafe.com/private/JFK.html

Ista prica sa Kenedijem kao sa trojicom gorepominjanih, iste ruke, isti motiv...
 
reci da je nesto od napisanog uzeto iz zeitgeista je malo bezveze. struktura i mehanika finansijske americke politike je predmet kritike vec vise od 30 godina.
inace, ne znam kako bi recimo bilo moguce da ja na ovom forumu, par godina do 'epohalnog' nju ejdzh projekta Zeitgeist, budem ismejavan od strane neke dece sa raznoraznih fakulteta za to sto sam pisao o raspadu dolarskog finansijskog sistema i kraju danasnje amerike kao o necem potpuno izvesnom i nedvosmislenom. literatura na tu temu je obimna i iscrpna, a to sto je u poslednje vreme postala deo pop-kulture je samo pitanje necijih interesa da se ta tema inicira... verovatno kao dobra tema za izazivanje meke kulturne revolucije i pripreme svesti vecine za prihvatanje revitalizacije crvenog projekta.

ekselent!:klap::klap::klap:
 
Pa cak je i Milton Fridman, dobitnik nobelove nagrade za ekonomiju u svom radio intervjuu iz 1996 za krah berze 1929 i kasniju veliku ekonomsku depresiju direkno kao krivce oznacio federalne rezerve.Doduse, nemam podatak da je bio na platnom spisku Ivone Zivkovic, verovatno jeste, cim je optuzio FED...

http://euro-med.dk/?p=3136

Svim forumašicama i forumašima, mozda malo preuranjeno, Srećna Nova 1929:vatromet::vatromet:
 
al ste me isprepadali sa ova vasa skrabanja. pitam se dal nije i ovaj obelodanjen tekst u sluzbi rotsilda. da nije i taj tekst smisljen da nas omete u razmisljanje narocito sad kad je svud po svet za.yebano.
al tu mi nesto ne stima. sve se prica ko da ce vecno zivimo. i ti rotsildi mlogi od nji vec idu sa dva stapa mlogi boluju od ljudske bolesti lecu se i umiru. znaci nisu vecni taman ko i mi. zasto bi ondak oni sve ovo radili. koju korist imaju od svu ovu zbrku kako ove zadnje decenije tako i vekovi iza nas. zasto se svi svetski problemi vezuju za jevreji i jel su oni vecni ako grade svoju piramidu vlasti moci i bogatstva vec iljade godina. umiru li oni uopste i jel oboljevaju. koliko ih pare i vlast mogu spasiti od neizbeznu starost i smrt.
postoje samo dva objasnjenja. prvo je da postoje zle sile da nekazem luciferi i djavoli koji stvarno pravu haos na ovu planetu i to preko odabrani smrtnici naprimer jevreji rotsildi rokfeleri .
drugo objasnjenje je da su sve ove price daleko od istinu i da one pomazu ovim rotsildima itd da nam sa njima skrenu paznju i dok mi krivci trazimo u masoni gojeni jevreji pa i sami rotsildi ovi poslednji se stvarno bogate i to samo iz jedan razlog znaju da im je zivot ogranicen na 7do 8 decenije pa se u taj ludi strah od starenje i nestajanje bave sa vladanje nad svet kako bi i oni sami sebi skrenuli paznju od groznu istinu da nas danas ima a sutra ce nestanemo zauvek.
 
al ste me isprepadali sa ova vasa skrabanja. pitam se dal nije i ovaj obelodanjen tekst u sluzbi rotsilda. da nije i taj tekst smisljen da nas omete u razmisljanje narocito sad kad je svud po svet za.yebano.
al tu mi nesto ne stima. sve se prica ko da ce vecno zivimo. i ti rotsildi mlogi od nji vec idu sa dva stapa mlogi boluju od ljudske bolesti lecu se i umiru. znaci nisu vecni taman ko i mi. zasto bi ondak oni sve ovo radili. koju korist imaju od svu ovu zbrku kako ove zadnje decenije tako i vekovi iza nas. zasto se svi svetski problemi vezuju za jevreji i jel su oni vecni ako grade svoju piramidu vlasti moci i bogatstva vec iljade godina. umiru li oni uopste i jel oboljevaju. koliko ih pare i vlast mogu spasiti od neizbeznu starost i smrt.
postoje samo dva objasnjenja. prvo je da postoje zle sile da nekazem luciferi i djavoli koji stvarno pravu haos na ovu planetu i to preko odabrani smrtnici naprimer jevreji rotsildi rokfeleri .
drugo objasnjenje je da su sve ove price daleko od istinu i da one pomazu ovim rotsildima itd da nam sa njima skrenu paznju i dok mi krivci trazimo u masoni gojeni jevreji pa i sami rotsildi ovi poslednji se stvarno bogate i to samo iz jedan razlog znaju da im je zivot ogranicen na 7do 8 decenije pa se u taj ludi strah od starenje i nestajanje bave sa vladanje nad svet kako bi i oni sami sebi skrenuli paznju od groznu istinu da nas danas ima a sutra ce nestanemo zauvek.

A bre Milun, nemoj sebe da opterecujes s tesku dijalektiku. To nije zdravo za zivci ako nema da stignes do neki rezultati u glavu. Ali nemoj ni sebe da olaksavas tako sto ce se tesis kako nema nista od ale i djavoli, pa kad odes u avliju da se izmocas po mrkli mrak onako raspomaljen od rakiju, ce te scepa neki vampir i ce te podseti da gi ima kolko oces u tvoj atar. Eto tako misleli i Linkoln i Kenedi i kako se vika onaj Mek....nije Donalds, al neki Mek je...pa vidis kako su gi utepali:rtfm: Oni misleli to Rotsildi i ostali Rokfeleri samo ocu da nas plasu sas svoju tandzaru i da se plasu da pucaju kao sto se plasu od smrt, a oni gi bre utepali ki lovci zajcove u sumarci podno Staru Planinu. Kakvi qratz stra od starenje i boles, ili od aps...nema to brale kod ti RotsilFeleri kad im po budjelar brkas...
 
Poslednja izmena:

Back
Top