Magija brojeva

PET: Ovo je broj pentagrama i zvijezde petokrake koja je tradicionalno vezana sa spektakularnim osobinama okultista, mistika i carobnjaka. zbog toga licnosti Petice teze tajnovitom, misterioznom i neobjasnjivom. Fascinirane su neobicnim vjerovanjima - religioznim, filoziofskim ili cak politickim - i privlaci ih sjaj i kitnjatost, posebice na umjetnickom polju. Zato nalaze zadovoljstvo u eksperimentalnoj muzici i novim pravcima likovnog izrazaja, ali i u opskurnim kultovima, granicnim podrucjima nauke, alternativnoj medicini, parapsihologiji, ufologiji, jogi, budizmu...
Oni vole sve sto je nesvakidasnje - od cudnih mjesta i neobicnih ljudi do svijeta zagonetnih sila. U svemu nesvakidasnjem zele da budu prvi i upravo to ih izdvaja iz uobicajene sredine. Upravo zato Petice su izuzetno zanimljive osobe - zivahne, ljubopitljive, inteligentne, avanturisti i uvijek spremne da saslusaju i druge, tude stavove, ma kako i koliko bili neuobicajeni.
I Petice imaju mane: sklonost ugadanju sopstvenim sklonostima, posebno u emocinalnom zivotu, te skolnost prihvatanju gledista koja mogu da se krecu sve do - ekscentric

Pa ima malo istine:D
 
Ja vam preporucujem da radije koristitte cirilicnu tabelicu. Najprirodniju gde svako slovo dobije redni broj od 1 do 9 , pa opet iz pocetka. Primer:


1 2 3 4 5 6 7 8 9
A Б В Г Д Ђ Е Ж З
И Ј К Л Љ М Н Њ О
П Р С Т Ћ У Ф Х Ц
Ч Џ Ш


Nacicete u literaturi da ljudi sa raznih govornih podrucja koriste svoj alfabet ( abecedu - kako god ) i prilagodjavaju je prirodnom numerickom rasporedu. Pa smo prijateljica i ja to odradila sa cirilicom, da bi smo posle u nekoj staroj knjizi nasle da je autor isto to odradio.
 
Poslednja izmena:
erm...imam ja jedno pitanje
tj. vishe njih
1) da li je nauchno dokazana metoda odredjivanja lichnosti?
2) s obzirom da se koriste imena pri odredjivanju, dotichna metoda implicira da ime koje dobijemo kad se rodimo automatski utiche na to kako cemo u zhivotu proci i kakvi cemo biti. Ovo je neprihvatljivo po prostoj logici. Kako se ovo objashnjava?
3) da li osoba koja promeni ime automatski menja i svoju lichnost? koliko ja znam ne, ali po ovome bi trebalo.
 
Ali ne mozes posmatrati samo licno ime vec i datum rodjenja, znas li ti koliko ima ljudi sa licnim brojem 11 i 22, i sta, svi su posebi, naravno da ne...sem toga tablice slova su dosta drugacije od mesta da mesta, gledaj ti datum rodjenja...
 
Pa ja to posmatram kroz vezu sa astrologijom meni je datum rodjenja 999, za ime na svakom ispadne drugacije, ne znam koji je valjda 7, ali i 9 i 7 su brojevi koji se povezuju sa misticnosti, magijom, duhovnoscu, i to ima savrscene logike sa mojim horoskopom, pokusaj da povezes numerologiju sa astrologijom, svaki broj ima odredjenu planetu, vidi koja je to planeta, i kako je postavljena u tvom horoskopu...
 
Da ,bas mi je to palo na pamet...jer se ta moja cetiri broja sto sam dobio,od prilike slazu sa tumacenjem mog natalnog...ali ne mogu nikako da ukapiram,kako je to povezano....Saturn mi sad u 3. i to na Mesecu....pa necu da mi prsne pozak:p
 
Ja sam sestica, sve je tacno. Jedan numerolog mi je rekao da u datumu rodjenja imam brojeve 11, 22, i 33. Rekao je da se ta kombinacija retko srece, ali nije mi objasnio sta to zapravo znaci, a volela bih da saznam :)
 

Back
Top