Magicni brojevi

Oximoron:
Izbegavash oberovo pitanje...izvoli...necu nishta retji vishe dok ne izrachunash...

Sto ja moram da racunam silu gravitacije? To nema veze sa mojom strukom.Isto kao sto se ne petljam da sviram klavir, tako se necu petljati u izracunavanje sila gravitacije.
Ako me vec to zanima, otici cu u biblioteku i naci cu izracunate podatke.
 
da bi dokazali i pokazali u kojoj su srazmeri uticaji mesec-zemlja, zemlja-jupiter kao i recimo zemlja-sirius...

da da...klasicno izbegavanje odgovora, ne mrzi te da piskaras o piramidama nasiroko i nadugacko, ali kada je u pitanju provera tvoje tvrdnje, nigde te nema...

a koliko se secam, ti si govorio o nekakvim argumentima...
 
Obersturmfuehrer:
da bi dokazali i pokazali u kojoj su srazmeri uticaji mesec-zemlja, zemlja-jupiter kao i recimo zemlja-sirius...

da da...klasicno izbegavanje odgovora, ne mrzi te da piskaras o piramidama nasiroko i nadugacko, ali kada je u pitanju provera tvoje tvrdnje, nigde te nema...

a koliko se secam, ti si govorio o nekakvim argumentima...

Nije moja tvrdnja da zvijezde (planete) uticu na ljude, njhovo ponasanje, zdravlje i raspolozenje.To je drevno iskustvo i znanje mnogih naroda.
Tri mudraca po zvijezdama su poznali rodjenje Mesije i donijeli su darove u Vitlejem.
Da zvijezde predskazuju buducnost pojedinaca, u to ne vjerujem.Da predskazuju buducnost covjecanstva to znam.
Ja sto znam, znam. Ekspert sam za Piramidu i Bibliju. O Jupiteru nisam i galaksijama, cak sam totalna truba. Tu bez enciklopedija ne zalazim.
 
aha
ali ipak neces da potvrdimo to na jednostavnom primeru?
ok, to baca jednu veliku NULU na sve tvoje postove...

eh, kako se svi vi sto se bavite tim pseduonaukama bojite pravih, matematickih dokaza...
 
Obersturmfuehrer:
aha
ali ipak neces da potvrdimo to na jednostavnom primeru?
ok, to baca jednu veliku NULU na sve tvoje postove...

eh, kako se svi vi sto se bavite tim pseduonaukama bojite pravih, matematickih dokaza...

Kakve veze ima odnos gravitacije Jupitera i Zemlje sa geometrijom piramida?
Eto ti znas matematiku, obori neki od mojih jednostavnih dokaza! Zato sam i dosao na ovaj forum da o tome pricamo, a ne samo da se prepirkama jurimo ko ce koga nadgovoriti retorikom.
 
U tome da gravitacija planeta neznatno utiche na putanju Sunca.

Sunce nosi najveci deo mase celog sistema, od svih ostalih planeta tezije je oko 700 puta. Ali moment kretanja nije orjentisam u samom suncu sto znaci da planete imaju odredjeni uticaj na kretanje sunca ali pitanje je u odnosu na sta?

U odnosu na druge zvezde je onako kako si rekao, neznatan cak i neprimetan.
 
Slazem se da nema.
broj 1.618 predstavlja zlatni presek koliko se ja secam i odredjen je na osnovu odredjenog niza brojeva. Ali opet sve su to brojeve koje je opet neko uveo.
Prva matematicka operacija koja je izmisljena bila je prebrojavanje. Nekom je palo na pamet da kolicinu necega pridoda vrednost broja.
Da li bi sam svemir bio u svestan brojeva da nema onih koji su ih izmislili? Mislim da nebi.
 
Ako si srednjoskolac evo jednostavno i kratko

Magicni brojevi:

Ako se napravi zavisnost vezivne energije nukleona po nukleonu dobija se jedna kriva koja raste do recimo A=70, a onda sporije opada za sve teza I teza jezga. Medjutim na toj krivoj sa mogu uociti lokakni maksimumi tj. jezgra za koja je vezivna energija po nukleonu veca od svojih levih I desnih suseda, takva jezgra su STABILNIJA!
Ta jezgra su za N= 20, 28,50, 82, 126
Z= 20, 28, 50, 82
Ako neko jezgro ima i N i Z magichno takva su dvostruko magichna jezgra.
 
Ja mislim da se ova prica moze svesti na to da u prirodi koju covek izucava opazanjem i logikom, sve se svodi na pojmove koji imaju stepen izrazenosti osobina koje poseduju(kvaliteta) i kolicine nekih pojmova (kvantiteta). Naprimer, Sunce postoji samo jedno u nasem sistemu i to je cinjenica ali sa koliko kandela Sunce obasjava nas sistem zavisi samo od toga sta je to 1 kandela, a nju je neki pametni naucnik odredio po nekoj svetji , pa samim tim bi od jacine te svece (po Vidusi) zavisilo koji je broj magichan, tj. zavisilo bi od tog naucnika tj. on je Bog, dakle ljudi bavite se naukom da bi vas obozavali.
Jos nesto , brojeve nije izmislio covek vec im je samo dao imena i oznake!
Ako magicni brojevi i postoje onda bi to bili brojevi kvantori ,da ih tako nazovem , tj. 1 je Sunce ili ovo sto kaze neo!
 
neogeo:
Ako si srednjoskolac evo jednostavno i kratko

Magicni brojevi:

Ako se napravi zavisnost vezivne energije nukleona po nukleonu dobija se jedna kriva koja raste do recimo A=70, a onda sporije opada za sve teza I teza jezga. Medjutim na toj krivoj sa mogu uociti lokakni maksimumi tj. jezgra za koja je vezivna energija po nukleonu veca od svojih levih I desnih suseda, takva jezgra su STABILNIJA!
Ta jezgra su za N= 20, 28,50, 82, 126
Z= 20, 28, 50, 82
Ako neko jezgro ima i N i Z magichno takva su dvostruko magichna jezgra.
Chak i tu se pojavljuju bozhanske proporcije...1,618...izmedju mase jezgra i mase protona...itd...
 
Jao pa zaboravio sam najvaznije, imam jedan prozor u sobi.
E i 120 i 80 su magicni brojevi, kao i 9600, moj prozor ima dimenzije 120cmx80cm, a to je 9600cmxcm.

Neverovatno je u sta sve ljudi veruju.
 

Back
Top