macka koja hvata pacove

To ima više sa ličnim osobinama mačke, manje sa rasom. Kao što ima vrednih i sposobnih ljudi tako ima i mačaka koje su lovci. Primer: dva rođena brata, jedan lenj, nikad ne bi izašao iz kuće da ne mora u wc, eventualno pojuri neku bubu u travi kad je lepo vreme (ali nikad ne uhvati, odustane jer nije uporan i dosledan, boli ga uvo), drugi lovac, atakuje na sve što mrda, ne mrzi ga da vreba koliko god je potrebno. Čak je i široke šape da podeli sa lenjim bratom.
 
imam vise iskustva na tu temu nego vecina pametnjakovica koji se ovde javljaju.imao sam macku,obicna,koja je hvatala pacove.tesko se nalaze macke koje ce da se upuste u borbu sa pacovom.tako da je i ovaj moj izbor bio samo okviran jer je veca verovatnoca da se potrefi od tih rasa ili bar neki mesanac,uopste mi nije vazno.imao sam jednu macku koja stane na obalu reke,ceka i op zakaci ribu na nokat.da ne poverujes.imam terijera,nemca,on cisti uspesno ali ne moze da pridje svim mestima.samo sam trazio ako neko ima neku takvu macku a ne savete.neverovatna gomila gluposti.
 
Treba da nabavis nekog terijera i da se oslobodis pacova za svagda.
Ili neku krupnu mačorćinu. Doduše umeju da se nauče da ne diraju pacove ukoliko se propisno hrane, terijer je veoma agresivan pa ih juri bez obzira na to koliko je debeo.
ko ima neku macku koja hvata pacove a da mu je visak neka se javi.evo neke rase
  • Manul
  • 2. Maine Coon
  • 3. Sijamska mačka
  • 4. Bengalska mačka
  • 5. Orijentalna mačka
Manul uopšte nije rasa kućne mace nego posebna vrsta mačke koja se bitno više razlikuje od domaćeg Cicos Macosa nego domaći Cicos od šumskog, tj od divlje mačke - divlja i pitoma maca se ukrštaju bez problema, Manul, tj Palasova mačka ne može da se baš ukršta, dobje se izrazito hibridni Cicos.
 
imam vise iskustva na tu temu nego vecina pametnjakovica koji se ovde javljaju.imao sam macku,obicna,koja je hvatala pacove.tesko se nalaze macke koje ce da se upuste u borbu sa pacovom.tako da je i ovaj moj izbor bio samo okviran jer je veca verovatnoca da se potrefi od tih rasa ili bar neki mesanac,uopste mi nije vazno.imao sam jednu macku koja stane na obalu reke,ceka i op zakaci ribu na nokat.da ne poverujes.imam terijera,nemca,on cisti uspesno ali ne moze da pridje svim mestima.samo sam trazio ako neko ima neku takvu macku a ne savete.neverovatna gomila gluposti.
Upuštaju se one u borbu sa pacovom ako su gladne ili im ometa posed ili ako proba da im krade hranu , ali ukoliko se propisno hrani a pacov joj ne krade hranu onda izgubi svako interesovanje pa ga samo konstatuje i posle pacov nauči da nema opasnosti.
 
Macka mog drugara iz SD imala borbu sa pacovom i savladala ga. Iz te borbe joj pokidan deo vrata i jos uvek stoji veliki oziljak
Pa koliki je to bio pacov? Ili je bila mače? Ili ju je napalo nešto drugo, možda lasica ili neka kuna?

Moji su u selu davno imali jednog ogromnog mačora koji je veoma rado lovio pacove dok se nije skroz udebljao a posle nije hteo da pogleda ni običnog miša.
 
koliko ja znam ovi sadasnji pacovi su iz m.azije i oni su invazivna vrsta.nas domaci pacov je sitniji i bude ridji.njega potiskuje ova prva vrsta.ja sam na obali dunava,prakticno u divljini,te bi ta macka uzivala.mogla bi da hvata caplje,droplje,divlje patke,labudove,kormorane,divlje guske i slicno.preko,u ritu sam vidjao nesto sto lici na divlju macku pa razmisljam da je uhvatim i da pokusam da je pripitomim.ali mozda je to neki zakrzljali ris,ko bi ga znao.ima one dlake na usima.ali plasim se da ta macka ne potamani ove terijere i posle krene dalje..
 

Back
Top