Lokalni i beogradski izbori 2024.

1716253295547.png

Manojlović Vučiću: Izađite na TV duel i objasnite zašto ste davali srpske pare Klintonu i Bleru


1716131444-Savo-Manojlovic-750x491.jpg


19. maj 2024

Kandidat za gradonačelnika Beograda i nosilac liste "I ja sam Beograd - Kreni-Promeni" Savo Manojlović, odgovorio je na jutrošnje prozivke predsednika Srbije Aleksandra Vučića u jutarnjem programu TV Pink i zapitao Vučića zašto je srpski novac davao Klintonu i Bleru koji su bombardovali Beograd i Srbiju, saopšteno je iz "Kreni-Promeni".

„Predsedniče Republike, morate manje da koristite veštačku inteligenciju na Pinku i Jovanu Jeremić, morate više poverenja da imate u prirodnu inteligenciju i Aleksandra Šapića. Pustite Aleksandra Šapića sa rezervne klupe da izađe na TV duel ako želite da ga zaista kandidujete da vodi ovaj grad. Ili, ako to ne smete da učinite, onda izađite na taj TV duel Vi, taman da odgovorite zašto ste srpski novac davali Klintonu i Bleru koji su bombardovali Beograd i Srbiju“ poručio je Manojlović.


Vučić je ranije danas, komentarišući izjavu Sava Manojlovića da Vučića vidi u zatvoru, a Dačića kao svedoka saradnika, je rekao da je njihov jedini program „Vučić će u zatvor“.

„Sava mi (je) žao, on je inače praznjikav, ali ljudi će to da vide“, rekao je i naveo da „oduševljenje onih koji promene izbor traje nekoliko meseci pa prođe“.
 
  • Haha
Reactions: PA8

1716347504669.png

KANDIDAT KOALICIJE "BIRAMO BEOGRAD": "Zašto bismo pustili SNS da dobiju tamo gdje smo ih već pobijedili"


On je istakao i da koalicija u čije ime je kandidat za gradonačelnika Beograda „ne želi da pusti da drugi odlučuju o njihovoj sudbini naredne četiri godine“.


dobrica.jpg


Prije 6h

"Mi smo u ozbiljnoj kampanji, a nadu da ćemo uspeti na ovim izborima uliva nam energija ljudi na ulicama. Tačno je da nema kampanje na televizijama ali je ima na uici, u kampanji "od vrata do vrata" su stotine naših aktivista, svaki dan se srećemo i razgovaramo sa građanima, vodimo kampanju na društvenim mrežama", rekao je za N1 kandidat za gradonačelnika u ime koalicije "Biramo Beograd" Dobrica Veselinović.

„Na nekim opštinama postoje samo po dve liste, ili eventualno treća koja je fantomska i sigurni smo da ćemo tu dobiti. Nemamo mi iluzije da su izbori fer i pošteni, ali smo izašli da se borimo jer bi sve drugo bilo prepuštanje Beograda SNS-u. Mislim da izborni uslovi nisu isti jer smo sada prvi put seli da pregovaramo sa SNS. Naša radna grupa češlja birački spisak, i ima napretka. Taj napredak nije 100 odsto super. Govorili smo i pre i posle prošlih izbora da nisu uslovi idealni, ali sada kažem da je moja obaveza da se borim za svaku opštinu, grad, mesnu zajednicu. Mi moramo to da uradimo zbog budućih generacija“, rekao je u emisiji Newsnight Dobrica Veselinović.


On je istakao i da koalicija u čije ime je kandidat za gradonačelnika Beograda „ne želi da pusti da drugi odlučuju o njihovoj sudbini naredne četiri godine“.

„Mi znamo šta su problemi Beograda jer mi to živimo svaki dan. Da, izlazićemo na izbore i borićemo se. Prethodna kampanja se vodila u teškim uslovima, a ova u još gorim. Ali ja smatram da su promene na lokalu preduslov za promene na republičkom nivou. Nama trebaju ljudi u institucijama da bi onda iz njih ali i sa ulice uspeli da poljuljamo vlast. Postoje i druge teorije u opoziciji koje su drugačije od naših ali mi njih i dalje smatramo saborcima“, dodao je Veselinović.

Izbori pod vlašću SNS nikada neće biti pošteni, dodao je Veselinović ali i istakao da će ih opozicija i u takvim uslovima pobijediti.

„Zašto bismo ih pustili da pobede tamo gde smo ih već pobedili? Žao mi je što pokret Kreni – promeni nije sa nama na listi, ali se nadamo da ćemo ih videti kao naše saradnike u budućnosti, kao što je to bilo i u prošlosti“, rekao je on.

Osvrćući se na probleme Beograđana, Veselinović je istakao da imaju plan za sve goruće probleme u gradu, a kao prioritete je izdvojio javni prevoz u kojem se autobusi „raspadaju i gore“, takođe je naveo da je sudar u vračarskom tunelu „posljedica vladanja SNS, jer je deo zemljišta dala Beogradu na vodi, a nisu izgradili most koji bi prihvatio teretni saobraćaj“. Zatim je, kao drugi problem, izdvojio zdravstvo objasnivši da iako ingerencije ima država grad može da inovira i ponudi nešto što smo zaboravili – „nevjerovatno je da nemate psihologa, kojem ljudi mogu poslije svega da se obrate, da smo izgubili stomatologe u državnoj praksi“.

Istakao je i da nedostaje mnogo toga u obrazovanju, kao nečemu što treba da bude stub društva.

„Nedostaje ogroman broj vrtića, korupcija je ogromna jer se milioni evra troše na razne koruptivne projekte i zbog toga loše živimo“, zaključio je Veselinović.
 
  • Haha
Reactions: PA8

1716687862057.png

Kreni-promeni: Zaustavićemo projekat Novi Sad na vodi


"Novi Sad ima pametniju opoziciju od Beograda jer se nije podelila i jer ne zbunjuje građane"


Savo-Manojlovic-foto-Autonomija-1024x576.jpg


25. МАЈ 2024.


Kandidat za gradonačelnika Novog Sada Pokreta Kreni-promeni Danilo Babić izjavio je večeras da će, ako postane gradonačelnik, zaustaviti „štetan projekat Novi Sad na vodi“.

„Zaustavićemo štetan projekat Novi Sad na vodi, jer to je projekat koji Novosađani ne žele“, rekao je Babić na predizbornom skupu u Novom Sadu.

Obećao je veći broj zelenih površina, jednaka davanja za decu u privatnim i državnim vrtićima, suzbijanje korupcije, uvođenje moratorijuma za seču šuma Fruške gore, uvođenje konkursa za zapošljavanje u gradskim javnim i komunalnim preduzećima i gradskoj upravi.

On je pozvao građane da izađu na izbore, kako bi Novi Sad opet bio „grad ljubavi, tolerancije, mira, a ne grad podele i mržnje“.

Lider Pokreta Kreni-promeni Savo Manojlović rekao je da Novi Sad ima „pametniju opoziciju“ od Beograda „jer se nije podelila i jer ne zbunjuje građane“.

„Neizlazak na izbore znači glas za Srpsku naprednu stranku (SNS). Ako bilo ko sa bilo koje opozicione liste proba da pređe na stranu SNS-a, neće biti formiranja vlasti, podele mandata, rušićemo ih na ulici“, poručio je Savo Manojlović.

Na skupu su predstavljeni kandidati za odbornike liste „Dr Savo Manojlović – I ja sam Novi Sad – Kreni – Promeni“ koja na izborima nastupa pod brojem 8.
 
  • Haha
Reactions: PA8

Back
Top