LJUDI PRILEPCI; KAKO IH SE OTARASITI?!?

Imala sam slican problem sa jednom devojkom iz razreda.Radi se o nekoj smorenoj devojci koja
je imala naviku da se svaki mesec kaci nekom drugom i tako dosao red na mene....
I posle neke 2 nedelje njene torture sela sam i popricala sa njom,rekla joj da mi je ok da budem sa njom ali da ne mogu svaki minut u skoli da provodim u njenom drustvu,a ona se naljutila(iako sam joj sve lepo rekla)i narednih mesec dana me izbegavala(iako je to sa jedne strane bilo :lol: sa druge strane mi je bilo malo :oops: )A onda posle tih mesec dana se sve nekako resilo.Ona je pocela sa mnom da se ponovo druzi ali me vise nije gusila i ja sam skontala da je ona ok devojka(sve dok s njom dnevno provodim najvise 15 minuta.Onda mi krenu tikovi)
 
spring_storm:
Cinjenica je da imaju neki psihicki poremecaj, kad skoro svakom skrecu paznju svojim cudnim ponasanjem i kad skoro niko sa njima ne moze normalno da komunicira, da nije tako ne bi ih niko odbacivao...
Iskreno ne znam sta je to sto iritira.
Lik s kojim sam provodio dosta vremena (Eeee sto ovaj raspust nije duzi) u vecini deli moja misljenja (od kojih su neka moram priznati neobicna, cudna, nelogicna itd.), ali on i pored toga mene nervira kad prica to.
Nervira me i to sto svima nabija na nos da tako treba da rade.
Ali pored toga znam dosta takvih koji ne nerviraju.
Ne znam, postoji nesto cim cujem njegov glas da se sav najezim i odmah pocinjem da se nerviram, na svaku njegovu rec (inace se veoma, veoma retko nerviram i veoma retko se svadjam). I samo jedva cekam da se sklonim sto dalje od njega.
sad opet postoje ljudi koji te jednostavno nerviraju, a koji druge ne nerviraju toliko. I to mogu da shvatim, kazem bioelektricno polje, pa mi je neko odbojan iako mi nije nista zgresio.

Ali ovaj lik takav osecaj ne stvara samo kod mene, vec kod svih (verovatno i kos sopstvenih roditelja : lol: ). Zasto, ne znam.
 
spring_storm:
Cinjenica je da imaju neki psihicki poremecaj, kad skoro svakom skrecu paznju svojim cudnim ponasanjem i kad skoro niko sa njima ne moze normalno da komunicira, da nije tako ne bi ih niko odbacivao...

reći za nekog da je psihički poremećen je ozbiljna stvar. ne kažem da takvih među čudacima nema, ali većina njih je jednostavno odrastala u drugačijem okruženju, nekom "svom svetu" sa različitim interesovanjima. to nije nikakav poremećaj, to je prosto različitost. problem sa komunikacijom takođe ne mora predstavljati nikakav poremećaj.
 
stranger:
spring_storm:
Cinjenica je da imaju neki psihicki poremecaj, kad skoro svakom skrecu paznju svojim cudnim ponasanjem i kad skoro niko sa njima ne moze normalno da komunicira, da nije tako ne bi ih niko odbacivao...

reći za nekog da je psihički poremećen je ozbiljna stvar. ne kažem da takvih među čudacima nema, ali većina njih je jednostavno odrastala u drugačijem okruženju, nekom "svom svetu" sa različitim interesovanjima. to nije nikakav poremećaj, to je prosto različitost. problem sa komunikacijom takođe ne mora predstavljati nikakav poremećaj.


slazem se da je preterano za prilepke reci da su psihicki poremeceni,to je kod njih stvar neceg drugog-okruzenja u kojem su odrasli,fizickog izgleda,problema u komunikaciji...
 
laura87:
stranger:
spring_storm:
Cinjenica je da imaju neki psihicki poremecaj, kad skoro svakom skrecu paznju svojim cudnim ponasanjem i kad skoro niko sa njima ne moze normalno da komunicira, da nije tako ne bi ih niko odbacivao...

reći za nekog da je psihički poremećen je ozbiljna stvar. ne kažem da takvih među čudacima nema, ali većina njih je jednostavno odrastala u drugačijem okruženju, nekom "svom svetu" sa različitim interesovanjima. to nije nikakav poremećaj, to je prosto različitost. problem sa komunikacijom takođe ne mora predstavljati nikakav poremećaj.


slazem se da je preterano za prilepke reci da su psihicki poremeceni,to je kod njih stvar neceg drugog-okruzenja u kojem su odrasli,fizickog izgleda,problema u komunikaciji...

pa ima dosta i onih koji su u manje-vise normalnom okruzenju, uslovima i sa ne toliko neuobicajenim interesovanjima, pa su opet takvi kakvi su, cudni, zamarajuci, vole da prave budale od sebe da bi skrenuli paznju... Pre bi se reklo da su oni zrtve sopstvene psihe ili su jednostavno takvi rodjeni...
 
spring storm, u potpunosti se slažem da prilepci treba malo više da porade na svojoj psihi i da ona nije baš najsređenija, ali preteruješ kad kažeš da su oni psihički poremećeni. psihički poremećeni ljudi se (uglavnom) nalaze u specijalizovanim ustanovama i/ili koriste lekove...

kao osoba koja jako dobro poznaje psihu prilepaka (sedim često u klupi sa jednim takvim, koga je laura87 opisala u jednom od prethodnih post-ova), mogu da tvrdim da oni sigurno nemaju težih psihičkih problema. prilepcima ne fale "daske u glavi", već im fali malo više rada na sebi...
 
Nekad treba biti umereno grub tako je jednom prilikom nash povremeni prilepak hteo da se ubaci da ide s nama na kako smo to nazvali privatnu ekskurziju a s likom bwe retko i pricamo One je rekao "I kada idemo?" a mi smo rekli"Ko kaze da ti ides?" I gotova stvar nije se mnogo povredio mada on ima ocija da se pravi glup :P i lupa gluposti pa je navikao :P
 
Ma jadni su...Postoje i takvi prilepci, koji i da znaju da se odbrane, opet ce trpeti sve udarce i uvrede, jer ponekad jedino tako mogu da opstanu u drustvu u kom su nepozeljni. Ljudi ih zezaju i maltretiraju, a oni sve to prihvataju, zabavno im je misle da je lepo ako naprave sto vecu budalu od sebe... Cak i da se jednog dana osveste i opamete opet ce imati problema da se uklope u drustvo. Imace puno kompleksa i problema zbog onoga sta su radili u proslosti...
 

Back
Top