Ljubljenje :)

Sedimo na beloj klupi
Ispod Lenauovog poprsja

Ljubimo se
I onako uzgred govorimo
O stihovima

Govorimo o stihovima
I onako se uzgred ljubimo

Pesnik gleda nekud kroz nas
Kroz belu klupu
Kroz šljunak na stazi

I tako lepo ćuti
Lepim bakarnim usnama

U Gradskoj bašti u Vršcu
Ja polako učim
Šta je u pesmi glavna stvar.


V. Popa
 
Recimo kada sam dobro raspolozen i sa osobom do koje mi je stalo...
a018.gif

Inace...
a050.gif
 
KAD NAJVISE VOLITE DA SE LJUBITE?

Ja, na primer, posle pojedenog sladoleda :D
ili dok ga jos jedem, pa u pauzama :D
Divna mesavina ukusa...toplo-hladno-osvezavajuce..itd :D

Bilo kad, i bilo gde, posebno ako postoje snazna osecanja prema toj osobi
Od nedavno (ne znam sta mi bi) postao sam zavisbik od ljubljenja, da kad mi dodje nesto, samo bi onako podugacko, skoro da smorim devojku sa poljupcima:zag:
 
* Ljubljenjem se oslobađaju endorfini i dopamin koji nas čini euforičnima. Probajte kada ste u lošem rasploženju.

* Za poljubac u obraz učestvuju samo dva facijalna mišića dok se za vrući, “francuski” poljubac uključe čak 34 mišića lica.

* Međunarodni dan ljubljenja je 5. februar.

* Jedine životinje koje se ljube u usta su šimpanze, orangutani i mačke.

* Prilikom poljupca sa partnerom razmenjujemo vodu, soli, belančevine, kao i milione raznih mikroorganizama.

* Ovogodišnji svetski rekord u ljubljenju je na Dan zaljubljenih postavio tajlandski par koji se neprestano ljubio 50 sati i 25 minuta.

* Ljubljenjem se pokreće 146 mišića, od toga 34 mišića lica i 112 posturalnih mišića.

* Strah od poljupca i ljubljenja se naziva filematofobija.

* Usne su sto puta senzitivnije od vrhova prstiju. Verovali ili ne, čak ni genitalije nisu toliko osetljive kao usne.

* U našem mozgu se nalazi posebna vrsta neurona koja nam pomaže da lociramo drugi par usana u mraku.

* U proseku, dve trećine ljudi okreće glavu nadesno kada se ljubi.

* 37% muškaraca drže oči otvorenima dok se ljube, dok se 97% žena ljubi zatvorenih očiju.

* Rimljani su ljubljenje svrstali u tri kategorije: Osculum - poljubac u obraz, Basium - poljubac u usta i Savolium - poljubac sa jezikom.

* Ljubljenje na kraju svadbene svečanosti može se zahvaliti na drevnom rimskom tradicijom, gde je poljubac je korišten kao neka vrsta potpisanog ugovora između dvoje ljudi

* Postoji naučno mišljenje da je moguće da žena doživi orgazam ljubeći se.

* Prvi “filmski” poljubac snimila je kompanija Edison 1896. Naslovljen “The May Irwin-John C. Rice Kiss” , film je trajao trideset sekundi i sve vreme se prikazivao krupni plan poljupca muškarca i žene.

* U 15 minuta ljubljenja, osoba koja teži oko 55 kilograma može da sagori 14 kalorija, čovek težak 70 kg oko 19, dok osoba teška 110 kilograma može da izgubi do 30 kalorija.

* Jednim poljupcem možete preneti čak 278 vrsta bakterija. Dovoljno dugim poljupcem mogli biste se "zaraziti" sa 10 miliona bakterija.

* Prosečna osoba će tokom života na ljubljenje "izgubi" samo dve sedmice.

* U životu se prosječno poljubimo 25 000 puta, od poljubaca u obraz do onih od kojih klecaju koljena.

* Muškarci koji svoju partnerku poljube pre odlaska na posao u proseku budu daleko produktivniji od onih koji to ne rade.

* Najduži poljubac zabilježen na filmu je između Jane Wyman i Reg Toomeya, u klasiku iz 1940. godine, “You're in the army now”. Trajao je 185 sekundi.

* Poljupci su zabranjeni u nekim zemljama – U 16.stoleću ljubljenje na javnom mestu u Napulju kažnjavalo se smrću. U nekim američkim država i danas su aktivni zakoni vezani za zabranu ljubljenja. U Ceder Rapidsu, Iowa, zabranjeno je ljubiti strance, dok je u Hartfordu u američkoj državi Connecticut ženama zabranjeno da muževe ljube nedeljom. Muškarcima u Indiani zabranjeno je da imaju brkove ako se često ljube.
 
Ljubljenje je dobro za Vas

Sam čin ljubljenja je dobar za Vaše zdravlje. Ljubljenje je dobro za kožu, pomaže cirkulaciji, sprečava kvarenje zuba i čak može da otkloni glavobolju. Dakle, sledeći put kad osetite glavobolju, a volite da pokazujete ljubav ne uzimajte aspirin, počnite da se ljubite.
Ljubljenje je kao droga

Endorfin koji se oslobađa prilikom ljubljenja je, kako kažu, 200 puta jači od morfijuma. To je razlog zašto osećate malu vrtoglavicu posle dužeg ljubljenja. Ko bi rekao da je najbolja droga zapravo sakrivena u onome ko sedi odmah pored Vas. Zašto biste ugrozili svoje zdravlje kada možete da sedite i ljubite se ceo dan?
 
Da biste sledeći put znali kako da zagolicate maštu svog partnera i uneli malo strasti u najobičniji dan, predstavljamo vam top 6 poljubaca koji će se svideti i vama, a i njemu.

1. Probudite "divljinu" u sebi
Ovaj poljubac podseća na guštera koji svojim jezikom hvata plen. Naravno, ne mislimo da treba da pojedete vašeg dragog, ali ne bi bilo loše da svojim jezikom, brzim pokretima dodirujete gornju usnu partnera. Ovo će izgledati vrlo zanimljivo, a njega će privući vaša "divlja" strana. Ovo može biti poziv na dugi francuski poljubac...

2. Poljubac i blagi ugriz
Grickanje donje usne partnera je oduvek izgledalo zavodljivo, pogotovo kada želite da veče provedete sami, "leškareći" u krevetu i igrajući razne igre. Poljubite ga nežno u donju usnu, zatim je zagrizite (nežno!) i povucite ka sebi. Strast će se podići na ogroman nivo, a na vama je da odlučite kuda će vas takav poljubac odvesti.

3. Kao Eskimi
Čuveni eskimski poljubac je naprosto presladak i nema još osobe koja mu nije odolela. Pored toga što vas može vratiti u prošlost kada ste bili deca, na ovaj način ćete mu pokazati privrženost i nežnost koju osećate prema njemu.

4. U vrat
Vrat je jedna od erogenih zona i kod muškaraca i kod žena, pa zašto ne iskoristiti priliku da ga poljubite u taj osetljivi deo tela. Usne i malo jezika na koži vrata će ga instant uzbuditi i probuditi strast koja se skrivala u njemu. Ovo je savršen potez za početak predigre.

5. Klasičan, francuski poljubac
Najpopularniji, ali i najsenzualniji poljubav je ovaj - mokri, francuski poljubac. Znate i sami koliko ga muškarci vole, a možemo reći da i mi uživamo u njemu (kada muškarac zna kako se to radi, u suprotnom ga izbegavamo). Lagano dodirivanje jezicima, sa otvorenim ustima i naravno, rukama u njegovoj kosi, odvešćete jedno drugo na drugu planetu.

6. Nežno, poput anđela
Kako i samo ime kaže ime ovog poljupca, radi se o nežnim pokretima i blagim poljupcima. Na ovaj način pokazujete svoju nežnu i krhku stranu i dokazujete svoju ljubav koju osećate prema njemu. Bitno je samo da se što nežnije usne dodiruju, a ostalo dolazi samo...
 

Back
Top